„Žalgiris“ vs „Rytas“
Krepšinis

„Žalgiris“ – „Rytas“ 2024-04-14 – LKL turnyrinė lentelė, žaidėjų traumos ir rungtynių prognozė

Balandžio 14 d. Lietuvos krepšinio lygoje laukia paskutinis šio reguliaraus sezono susitikimas tarp „Žalgiris“ vs „Rytas“. Komandos šį sezoną jau žaidė du kartus ir abu kartus pergalę šventė žalgiriečiai. Vilniuje jie laimėjo 81:67, o Kaune, prieš kiek daugiau nei mėnesį laiko, rungtynės buvo ypač atkaklios ir išsigelbėti pavyko tik paskutinėmis sekundėmis – pergalė pasiekta rezultatu 97:94.

Rungtynėms „Žalgiris“ daug laiko pasiruošti neturės, kadangi ketvirtadienį žaidžia prieš Madrido „Real“. Vis tik, tai bus paskutinės Eurolygos rungtynės ir toliau bus žaidžiama tik vietiniame čempionate. LKL tvarkaraštis tikrai nebus sudėtingas – nuo balandžio 14 d. iki gegužės 8 d. bus sužaistos septynerios rungtynės. Komanda turės puikią galimybę atsigauti po varginančio Eurolygos sezono ir pasiruošti atkrintamosioms. Tuo tarpu Vilniaus „Rytas“ rungtynėms galės pilnai pasiruošti, kadangi jau ilgą laiką žaidžia tik LKL.

Rungtynių svarba LKL turnyrinėje lentelėje

Praėjusios „Žalgiris“ vs „Rytas“ rungtynės Kaune turėjo kur kas didesnę reikšmę LKL turnyrinėje lentelėje. Kadangi kauniečiai laimėjo jau du susitikimus, nesvarbu, kaip pasibaigs sekmadienio rungtynės, „Žalgiris“ turės pranašumą savo pusėje. Šiuo metu „Žalgiris“ turi 21 pergalę ir 2 pralaimėjimus, o „Rytas“ 20 pergalių ir 4 pralaimėjimus. Jei vilniečiai Kaune laimėtų rungtynes, tuomet „Žalgiris“ dar turės vieną pralaimėjimą atsargoje.

Kad Vilniaus „Rytas“ užimtų pirmą vietą reguliariajame sezone, jiems reikia ne tik įveikti „Žalgirį“, bet ir sulaukti dar dviejų kauniečių pralaimėjimų, o patiems nieko nebepralaimėti. Sunku įsivaizduoti, kaip „Žalgiris“ pralaimėjęs „Rytui“ per likusias šešerias rungtynes pralaimi dar du kartus. Iš viso bus vos dvi išvykos į Klaipėdą ir į Vilnių prieš „Wolves“, o namuose sužais prieš Jonavą, Mažeikius, Kėdainius ir Uteną.

Jeigu „Ryto“ pergalės atveju dar galima bandyti skaičiuoti, tai pralaimėjimo atveju „Žalgiris“ tikrai užsitikrintų pirmą vietą reguliariajame sezone. „Rytui“ pergalė svarbi, tačiau pralaimėjimas daug problemų neturėtų pridaryti.

Šiuo metu Vilniaus „Wolves“ su 17 pergalių ir 8 pralaimėjimais užima trečią vietą ir kad aplenktų „Rytą“, reikia, kad jie per likusias šešerias rungtynes pralaimėtų penkis kartus, o „Wolves“ užbaigtų sezoną nepralaimėję. Toks scenarijus irgi sunkiai tikėtinas, todėl net ir po „Ryto“ pralaimėjimo Kaune, per ateinančias dvejas rungtynes galėtų užsitikrinti antrą vietą reguliariajame LKL sezone.

„Žalgiris“ vs „Rytas“ paskutinių rungtynių rezultatai

Po praėjusių metų LKL finalų, „Žalgiris“ – „Rytas“ rungtynės vyko du kartus. Vilniuje žalgiriečiai laimėjo 81:67, o Kaune 97:94. Nors Vilniaus komandai ilgus metus nepavyksta nuversti „Žalgirio“ iš LKL sosto, tarpusavio rungtynės vis tiek susilaukia nemažai intrigos. Atmetus šio sezono dvejas rungtynes, prieš tai per dešimt susitikimų komandos pasidalino po penkias pergales.

Jeigu žiūrėtume į paskutines tarpusavio rungtynes Kaune, tai „Žalgiris“ čia dažniausiai didelių problemų nesulaukia. Laimėjo paskutinius penkis susitikimus, o 2021 m. balandžio 11 d. „Ryto“ iškovota pergalė Kaune rezultatu 86:85 nutraukė žalgiriečių 11-os pergalių seriją Kaune. Iki 2021 metų pergalės, paskutinį kartą „Rytas“ Kaune buvo laimėjęs tik 2017 metais, kai dar komandos kapitonas buvo dabartinis sporto direktorius Artūras Jomantas. Tada komandoje buvo ir du dabartiniai žaidėjai – Martynas Echodas bei Margiris Normantas.

Kai 2021 m. „Rytas“ pralaužė ledus Kaune, per paskutinius kelerius metus laimėti pavyko dar du kartus. 84:75 2021 m. lapkričio 7 dieną ir 100:94 praėjusių metų kovo 12 dieną.

„Žalgiris“ vs „Rytas“ žaidėjų traumos

Prieš mėnesį laiko rungtynėse Kaune „Rytas“ vertėsi be kelių svarbių žaidėjų. Vis dar žaisti negalėjo Margis Normantas, nebuvo ir RJ Cole. Dabar Vilniaus komandoje žaisti gali visi žaidėjai. Paskutinėse rungtynėse prieš „7bet-Lietkabelį“ po traumos sugrįžo Margiris Normantas ir iš karto ėmėsi lyderio vaidmens – 27 pelnyti taškai per 22 minutes.

Kauno komandoje po traumos sugrįžo Rolands Šmits, paskutines tarpusavio rungtynes buvo praleidęs Kevarrius Hayes, tačiau greitai grįžo ant parketo. Praėjusią savaitę Monake traumą patyrė Arnas Butkevičius, dėl kurios nerungtyniaus kelias savaites. Be puolėjo rungtynėse prieš „Rytą“ negalės žaisti ir Karolis Lukošiūnas. Daugiau problemų su traumomis „Žalgiris“ šiuo metu neturi.

„Žalgiris“ vs „Rytas“ rungtynių prognozė

Kovo mėnesio rungtynėse „Rytas“ kiek netikėtai davė daug didesnę kovą nei buvo galima tikėtis. Beveik visas rungtynes vilniečiai pirmavo, o trečiajame kėlinyje turėjo net ir dešimties taškų pranašumą. Ketvirtajame kėlinyje irgi atrodė, kad „Rytas“ turi iniciatyvą savo rankose, tačiau suklydo keliose paskutinėse atakose ir žalgiriečiai šventė pergalę.

Šį kartą abi komandos turėtų žaisti pilnomis sudėtimis, todėl ir pasiruošti abejoms komandoms turėtų būti lengviau. Kartais susitraukusios rotacijos komandoms kaip tik duoda trumpalaikį impulsą. Kadangi rungtynės be didelės svarbos, tai pagrindinė motyvacija bus principo reikalas. „Žalgiris“ sieks apsaugoti namų tvirtovę, o „Rytas“ įkąsti prieš artėjančias įkrintamąsias.

Turint omenyje, kad „Žalgiris“ rungtynes pasitiks po paskutinio Eurolygos mačo, gali jaustis emocinis išsekimas. Kapitonui Edgarui Ulanovui reikės kažkaip užvesti komandą, kad pamatytume pilną pajėgumą. Žvelgiant iš kitos pusės, po Eurolygos rungtynių bus praėjusios vos dvi dienos, todėl atsipalaidavimas neturėtų būti toks didelis, kaip balandžio mėnesio antroje pusėje.

Paskutinis susitikimas parodė, kad „Rytas“ su savo greitu puolimu gali pilnai kovoti prieš Eurolygos komandą. „Žalgiris“ prie Andrea Trinchieri nesibaido taškų lenktynėse žaisti ir prieš geriausias Eurolygos komandas, todėl nebūtų keista, jeigu Kaune ir vėl išvystume rezultatyvias rungtynes. Žalgiriečiai LKL retai įjungia Eurolygos lygio gynybą ir bando laimėti tiesiog didesniu talentu puolime. Tą matėme rungtynėse prieš „Rytą“ jau ne kartą. Paskutiniai keturi susitikimai Kaune buvo ypač rezultatyvūs – 97:94, 97:87, 95:80 ir 108:93.

Apie „Ryto“ rezultatyvumą daug kalbėti nereikia – jeigu komanda pataiko, tuomet primesti gali ypač daug taškų. Paskutinėse rungtynėse prieš „7bet-Lietkabelį“ per du kėlinius surinko net 69 taškus, o rungtynes baigė su 113. Dar prieš tai išvykoje „Nevėžiui“ įmetė 88, tam pačiam „7bet-Lietkabeliui“ 89, o namuose prieš „Wolves“ pelnė 99 taškus.

„Žalgiris“ vs „Rytas“ – kur žiūrėti rungtynes?

„Žalgiris“ – „Rytas“ rungtynes bus galima žiūrėti keliais skirtingais būdais. Pirmiausia, „Žalgiris“ – „Rytas“ susitikimas bus transliuojamas nemokamai per BTV kanalą. Tai reiškia, kad bus galima žiūrėti tiek per televizorių, tiek ir internetu per oficialią LNK svetainę – lnk.lt. Kitas būdas stebėti „Žalgiris“ – „Rytas“ rungtynes internetu yra „Go3” platforma. Per ją transliuojamos visos LKL rungtynės

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *