LKL 2024 m.
Krepšinis

LKL 2023-24 m. – tvarkaraštis, apžvalga ir prognozės

Pasibaigus FIBA pasaulio krepšinio čempionatui, sparčiai artėja klubinis krepšinis. Jau rugsėjo 16 d. Jonavoje ir Klaipėdoje bus sužaistos pirmosios 2023-24 m. LKL sezono rungtynės. Kaip ir praeitais metais, įprastai LKL turas vyks nuo šeštadienio iki pirmadienio – kiekvieną dieną sužaidžiant po dvejas rungtynes. Prasidėjus europiniams turnyrams, kai kurių komandų rungtynių laikai skirsis.

Šiame Lietuvos krepšinio lygos sezone varžysis dvylika komandų. Praeitais metais paskutinę vietą užėmusią Prienų komandą keičia Mažeikių „M Basket“. Visos kitos komandos lieka tos pačios, o „BC Wolves“ iš Alytaus keliasi į Vilnių. LKL 2023-24 m. sezono pristatyme buvo paskelbta, kad vasario mėnesį vyksiantis Karaliaus Mindaugo taurės finalinis ketvertas po septynerių metų sugrįžta į Kauną.

LKL 2023-24 m. tvarkaraštis ir formatas

LKL naująjį sezoną pasitinka su dvylika komandų, kurios tarpusavyje sužais po tris kartus. Kaip ir praeitais metais, kadangi lygoje žaidžiami trys ratai, kai kurios komandos tarpusavyje namuose sužais du kartus, o išvykoje vieną. Bendrai LKL tvarkaraštis išlieka panašus į praeitus metus – didžioji dalis rungtynių vyks šeštadieniais – pirmadieniais.
Šiek tiek buvo koreguota atkrintamųjų data – jeigu LKL finale prireiks lemiamų rungtynių, jos vyks birželio 18 d. Tuo tarpu atkrintamųjų formatas išlieka toks pats – ketvirtfinalis bus žaidžiamas iki dviejų pergalių, o pusfinaliai ir finalas iki trijų. Pilnas Lietuvos krepšinio lygos 2023-24 m. sezono tvarkaraštis:

• Rugsėjo 16 – 18 d. – pirmasis LKL reguliaraus sezono turas
• Vasario mėn. – KMT finalo ketvertas Kauno „Žalgirio“ arenoje
• Gegužės 8 – 9 d. – paskutinis LKL reguliaraus sezono turas
• Gegužės 12 d. – LKL atkrintamųjų pradžia
• Birželio 18 d. – vėliausia paskutiniųjų LKL finalo rungtynių data

LKL 2023-24 m. komandų apžvalga ir prognozės

Kaip ir kiekvieną vasarą, taip ir šią permainų lygoje netrūko. Visos LKL komandos pasipildė naujais žaidėjais, o dalis praėjusį sezoną žaidusių žaidėjų išvyko svetur. Didžioji dalis išvykusių legionieriai – Marcusas Fosteris, Isaiah Tayloras, Jamelas Morrisas, Glynnas Watsonas, Goranas Huskičius, Jeffas Garrettas, Ahmadas Caveris, Reggie Lynchas, Justinas Alstonas, Austinas Wiley ir kiti. Tačiau, galima pasidžiaugti ne tik atvykusiais naujais legionieriais, bet ir į lygą sugrįžtančiais lietuviais – Deividas Sirvydas, Paulius Valinskas, Arnas Velička, Tauras Jogėla, Džiugas Slavinskas, Ignas Sargiūnas, Simas Jarumbauskas ir kiti. Skaitykite toliau ir su kiekviena LKL komanda susipažinkite iš arčiau.

Kauno „Žalgiris“

Be įvykusių pokyčių „Žalgirio“ komandos vadovybėje, klubo vasara buvo rami kaip niekad. Dar prieš pasibaigiant praeitų metų sezonui buvo pratęstos sutartys su pagrindiniais žaidėjais – Rolands Šmits, Kevarrius Hayes, Tomu Dimša. Kauną paliko taip ir neįsivirtinęs Achille Polonara, Tyleris Cavanaugh, Isaiah Tayloras, Motiejus Krivas ir Karolis Lukošiūnas.

Be Danieliaus Lavrinovičiaus, kuriam didesnis vaidmuo turėtų atitekti LKL, į „Žalgirį“ atvyko vos du nauji žaidėjai – Brady Manekas ir Nazas Mitrou-Longas. Visą branduolį išlaikiusi komanda turėtų demonstruoti solidų žaidimą nuo pat sezono pradžios, o tai reiškia, kad kitoms LKL komandoms įkąsti „Žalgiriui“ bus kur kas sunkiau. Jeigu anksčiau „Žalgiris“ būdavo pažeidžiamas, nes žaidėjams reikėdavo laiko įsižaisti ir pajausti vienas kitą, tai šiais metais Kazio Maksvyčio auklėtiniai nuo pat sezono pradžios turėtų demonstruoti pergalingą žaidimą.

Praeitais metais po labai ilgo laiko matėme konkurencingą LKL finalą, kuriame prireikė lemiamų penktųjų rungtynių, o ir jose intriga išsilaikė iki paskutinių minučių. Atsižvelgiant į tai, „Žalgiris“ turėtų pasistengti ir dėl namų aikštės pranašumo. Šį sezoną su „Rytų“ vyks dvejos rungtynės Kaune, kas dar labiau sumažina tikimybę „Žalgiriui“ prisirinkti pralaimėjimų. Be to, kad „Žalgiris“ laikomas ryškiu šio sezono LKL favoritu, panašu, kad tai gali būti vienas iš tų sezonų, kuriame Kauno komandos nuversti beveik niekam ir nepavyks.

Vilniaus „Rytas“

„Rytas“ vasarą pasuko nauju keliu – atsisveikinę su pagrindiniu praeito sezono žaidėju M. Fosteriu, klubą papildė nauji krepšininkai, iš kurių nei vienas stipriai neišsiskiria. Jeigu praeitą sezoną lemiamos atakos priklausydavo M. Fosteriui, šiais metais „Rytas“, panašu, kad bus kur kas komandiškesnis. Vilniuje šį sezoną taip pat nebematysime Tomo Lekūno, Jaime Echenique, Elvaro Fridrikssono, Benedeko Varadi, Evaldo Kairio ir Kendale McCullumo.

Priekinę liniją sustiprino Javinas DeLaurier ir iš „Neptūno“ atvykęs Oskaras Pleikys. Didžiausios permainos įvyko gynėjų grandyje, kurią papildė Arnas Velička, R.J. Cole ir vienu svarbiausiu žaidėju turėsiančiu tapti Keithas Hornsby. Taip pat, būtina pažymėti tai, kad Vilniaus komandai vasarą pavyko išsaugoti tris pagrindinius branduolio žaidėjus – Margirį Normantą, Gytį Radzevičių bei Martyną Echodą.

Paskutiniais sezonais „Rytas“ išsiskirdavo aukšto lygio vedančiais žaidėjais – Speedy Smith, Ivanas Buva, Marcusas Fosteris. Bus labai įdomu pamatyti, kaip šiais metais atrodys komanda ir kas lemiamu metu imsis iniciatyvos. Galima tikėtis, kad Vilniuje likęs kapitonas dės žingsnį į priekį – debiutavęs FIBA pasaulio krepšinio čempionate su Lietuvos rinktine M. Normatas bus be galo svarbi komandos dalis.

Kitas įdomus dalykas – „Rytas“ po metų pertraukos sugrįžta į „ASG“ areną. Praeitą sezoną „Jeep“ arenoje komanda beveik nepralaimėdavo, tuo tarpu persikėlimas į kur kas didesnę areną gali būti gana rizikingas – žaisti varžovams ten yra kur kas lengviau. Vertinant bendrai, Vilniaus komandoje klaustukų tikrai nemažai, tačiau sudėtis atrodo sukomplektuota labai solidžiai – daug žaidėjų norinčių kažką įrodyti, daug kovotojų ir jeigu Europos lygmeniu žaidėjų meistriškumas nėra pats geriausias, tai vietiniame fronte „Rytas“ gali kovoti dėl aukščiausių vietų.
Komandos tikslas turėtų būti kaip ir visada – jeigu nepavyksta užimti pirmos vietos LKL reguliariajame sezone, tuomet kovoti dėl antros vietos, kad pusfinalyje pavyktų išvengti „Žalgirio“. Tą „Rytas“ tikrai gali pasiekti, net ir į Vilnių persikėlus naujai „BC Wolves“ komandai.

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ vasarą buvo viena iš labiausiai stebinusių komandų, o prieš artėjantį LKL sezoną yra vienas iš labiausiai intriguojančių klubų. Permainų buvo nemažai ir pradėti reikėtų nuo Nenado Čanako išvykimo. Ilgus metus Panevėžyje praleidęs treneris jau buvo spėjęs pasižymėti titulais bei su Martynu Purliu sukurta sistema. Išvykusį serbą keičia Lietuvoje žinomas, bet kaip treneris dar kol kas nieko neįrodęs Roberts Štelmahers.

Išvyko ir nemažai svarbių praeito sezono žaidėjų – Jamelas Morrisas, Paulius Murauskas, Kristianas Kullamae, Mantas Rubštavičius, Željko Šakičius. Prie komandos prisijungė aštuoni nauji žaidėjai, iš kurių net septyni lietuviai ir vienas legionierius iš Juodkalnijos – Alenas Hadžibegovičius.
Vienas pirmųjų Panevėžio komandos pirkinių buvo Dovis Bičkauskis, tačiau gynėjas patyrė traumą ir nežais apie tris mėnesius. Į jo vietą buvo paimtas praeitais metais Šiauliuose žaidęs Donatas Sabeckis, su kuriuo šiuo metu pasirašyta trumpalaikė trijų mėnesių sutartis. Jaunuosius išvykusius talentus P. Murauską ir M. Rubštavičių keičia Liutauras Lelevičius – vienas labiausiai intriguojančių artėjančio sezono LKL žaidėjų.

Į Panevėžį iš Šiaulių taip pat persikėlė ir Martynas Varnas, į Lietuvą sugrįžta Džiugas Slavinskas. Vienu svarbiausiu artėjančio sezono komandos žaidėju turėtų tapti į pažįstamą aplinką sugrįžtantis Paulius Valinskas. Taip pat, vienas labiausiai laukiamų šio sezono debiutų – Deividas Sirvydis. Nors LKL jau yra žaidęs su „Ryto“ marškinėliais, po kelerių metų praleistų JAV D. Sirvydis grįžta su kur kas svarbesne role. Šiek tiek jo žaidimo matėme Lietuvos rinktinėje, tačiau Panevėžyje bus kur kas svarbesnis žaidėjas.
Talento ir įdomių lietuvių klube tikrai netrūksta. Nereikia pamiršti išsaugoto branduolio – Gedimino Oreliko, Vytenio Lipkevičiaus bei Gabrieliaus Maldūno. Viena lietuviškiausių lygos komandų turi potencialo kovoti dėl aukščiausių vietų reguliaraus sezono metu, tačiau didžiausias klaustukas – vyr. treneris R. Štelmahers. Jeigu latviui pavyks sustyguoti komandos žaidimą, „7bet-Lietkabelis“ gali tapti viena iš smagiausių lygos komandų.

Jonavos „Jonava“

Puikų praeitą sezoną turėjusi komanda naująjį pasitinka su didelėmis permainomis. Komandos vadovybei pavyko išlaikyti vyr. trenerį Virginijų Šeškų, tačiau komandos sudėtis bus stipriai pasikeitusi. Iš praeito sezono nebeliko Glynno Watsono, Vytauto Šulskio, Evano Maxwello, Gorano Huskičiaus, Dovio Bičkauskio, Jeffo Garretto. Visi pagrindiniai komandos žaidėjai apart Edvino Šeškaus paliko Jonavą ir bus labai įdomu pamatyti, kaip komanda atrodys šiais metais.

Kitaip nei ankstesniais sezonais, šiais metais Jonava lipdosi aplink legionierius. Komandos sudėtis kol kas pilnai nėra surinkta, tačiau jau dabar yra penki legionieriai iš aštuonių žaidėjų turinčių sutartis. Komandą papildė Ivanas Gandia, Mike Lewisas, Strahinja Mičovičius, Michaelas Hughesas, Aleksandaras Marelja bei į Lietuvą sugrįžtantis Tauras Jogėla.

Virginijus Šeškus ne kartą įrodė, kad moka žaisti su maža rotacija ir galbūt šiais metais vėl pavyks nustebinti. Vis tik, šį kartą labai daug pastatyta ant legionierių – komandos branduolyje beveik nebėra lietuvių, kuriais V. Šeškus galėdavo pasitikėti anksčiau. Jeigu legionieriai sužais – Jonava turi potencialo pakovoti dėl vietos ketvertuke, tačiau tai padaryti bus be galo sunku, nes pagrindiniai konkurentai atrodo sustiprėję. Gali būti, kad Jonavai iškritimas už aštuntuko bus arčiau nei ketvirtoji vieta.

Vilniaus „BC Wolves“

Silpnai LKL praeitais metais debiutavusi „BC Wolves“ 2023-24 m. sezoną pasitinka su naujais tikslais. Šiais metais komanda oficialiai persikelia į Vilnių, o namų rungtynės bus žaidžiamos „ASG“ arenoje. Jeigu komplektacijos darbus pavyko pradėti išsaugant vieną talentingiausių lygos krepšininkų Jeffery Taylor, tai vasarai įsibėgėjus gandai iš klubo sklido ne patys geriausi. Buvo prašoma žaidėjų susimažinti atlyginimą, kas neturėtų pridėti noro kovoti už vos antrąjį sezoną lygoje žaidžiančią komandą.

Vis tik, komandoje liko visas lietuvių branduolys, o išvyko tik Mindaugas Lukauskis, Herkus Kumpys ir Tomas Pačėsas. Atsisveikinta buvo su beveik visais legionieriais – Ahmadu Caveriu, Rashardu Kelly, Jerai Grantu, Juanu Gomezu de Liano, Ericu Buckneriu ir Marcosu Delia.

Priekinę „BC Wolves“ liniją sudarys į Lietuvą sugrįžtantis Džordže Gagičius, Christianas Mekowulu bei komandoje likę Regimantas Miniotas, Vitalijus Kozys ir Eigirdas Žukauskas. Lengvojo krašto pozicijoje pasipildyta Tre‘Shawnu Thurmanu, o gynėjų liniją sustiprino vienas rezultatyviausių praeito sezono Turkijos lygos krepšininkų – Rasheedas Sulaimonas. Taip pat, prieš pat LKL sezono pradžią „BC Wolves“ iš Mažeikių „M Basket“ perpirko Vaidą Kariniauską, kuris rungtyniaudamas už Lietuvos rinktinę FIBA pasaulio krepšinio čempionate atrodė labai solidžiai.
Į Vilnių persikėlusi komanda šiais metais žais ir EuroCup, todėl ir sudėtis atrodo solidesnė nei praeitais metais. Pasistiprinti „BC Wolves“ dar turėtų – su klubu siejamas nuostabiai Latvijos rinktinėje atrodęs ir praeitą sezoną Kėdainiuose žaidęs Artūrs Žagars. Jeigu ne latvis, galima tikėtis, kad dar bent vienas gynėjas į komandą atvyks. Neatmestina galimybė, kad pastiprinimo komanda sulauks sezonui jau prasidėjus.

Jeigu žiūrėtume tik į sudėtį ant popieriaus, „BC Wolves“ gali konkuruoti su „Rytu“ dėl antros vietos reguliariajame sezone. Tačiau, jau praeiti metai parodė, kad naujai surinktai komandai siekti aukščiausių tikslų nėra lengva. Bus labai įdomu pamatyti, kaip nuo sezono pradžios dirbantis Kęstutis Kemzūra suklijuos komandos žaidimą. Jeigu žaidimas nebus pergalingas, nebūtų keista sezono eigoje išvysti naująjį vyriausią trenerį.

Galima sakyti, kad tiek „Rytas“, tiek „7bet-Lietkabelis“ turi klaustukų, bet jų aplink „BC Wolves“ yra dar daugiau, todėl reguliariajame sezone iš šios komandos didelės sėkmės nereikėtų tikėtis, tuo tarpu atkrintamosiose klubas jau gali nustebinti.

Utenos „Juventus“

Utenos klubas buvo dar vienas, kuris vasarą pakeitė vyriausią trenerį. Išvykusį Donaldą Kairį keičia Oliveris Kostičius, kuris asistentu yra dirbęs Kauno „Žalgiryje“, o šią vasarą buvo Serbijos krepšinio rinktinės trenerių štabe. Pasikeitus treneriui įvyko nemažai permainų ir sudėtyje. Utenoje neliko Jonathano Daviso, Brandono Browno, Martyno Gecevičiaus, Reggie Lyncho, Justino Alstono, Aleksa Nikoličiaus, Martyno Paliukėno, Dovydo Romančenko, o karjerą baigė ir komandos vadovybėje dirbs Gintautas Matulis.

Sudėtyje iš praeito sezono liko tik Ernestas Sederevičius ir Žygimantas Skučas. Komandą papildė keli lietuviai – Jonas Zakas, Evaldas Šaulys, Marius Valinskas ir Šarūnas Beniušis. Didžiausią rolę turės legionieriai – Scoochie Smithas, Brae Ivey, Ryanas Tayloras, Ivanas Vranešas.

Turint omenyje, kad keitėsi ir treneris, o sudėtyje buvo daug permainų – prognozuoti komandos žaidimą nėra lengva. O. Kostičius daug patirties kaip vyriausias treneris neturi, todėl bus įdomu pamatyti, kaip jam seksis Utenoje. Sudėtis nėra silpna ir bandyti įkąsti pirmo ketverto komandoms tikrai galima. Be jokių abejonių Utena yra pirmo aštuoneto komanda.

Klaipėdos „Neptūnas“

Praeitas sezonas „Neptūnui“ nebuvo labai sėkmingas. Jeigu Austinas Wiley buvo puikiai pataikytas legionierius, kuris šią vasarą išvyko rungtyniauti į Turkiją, tai su gynėjais kilo nemažų problemų. Išbandymas buvo ir naujajam vyriausiam treneriui Mindaugui Braziui, kuris liko komandoje ir šiame sezone pradės antrus metus Klaipėdoje. Klube liko svarbūs lietuviai – Žygimantas Janavičius, Mindaugas Girdžiūnas ir Deividas Gailius.

Kaip ir kitos komandos, taip ir „Neptūnas“ pasipildė keliais lietuviais – priekinėje linijoje matysime Martyną Pacevičių, o gynėjų liniją sustiprino į LKL sugrįžęs Ignas Sargiūnas, kuris turėtų būti svarbus komandos žaidėjas. Daug priklausys nuo Sterlingo Gibbso žaidimo, kuris turėtų būti pagrindinis komandos įžaidėjas. Kiti trys legionieriai priekinėje linijoje – Zsomboras Maronka, Tommy Rutherfordas ir praeitais metais Nevėžyje žaidęs Timas Lambrechtas.

Komandoje neliko Adomo Sidarevičiaus, Rinalds Malmanio, Roko Gusčio, Oskaro Pleikio, o didžiausias praradimas – Matas Jogėla, kuris išvyko į Ispaniją. Vis tik, komandos sudėtis nuo sezono pradžios atrodo gana solidžiai ir jeigu nebus nesusipratimų kaip praeitais metais, „Neptūnas“ turėtų sugrįžti į kovą dėl aukštesnių vietų. Ketvertas atrodo kiek per toli, bet penkta vieta tikrai pasiekiama.

Kėdainių „Nevėžis“

Jaunųjų talentų kalvė Nevėžyje turėjo ir vėl sunkią bei darbingą vasarą. Klube iš praeito sezono beveik nebeliko krepšininkų ir pasikeitimų neįvyko tik vadovybėje ir vyriausio trenerio kėdėje – prie komandos vairo lieka Gediminas Petrauskas. Puikiai Nevėžyje atsiskleidusius Deshawną Freemaną, Artūrs Žagars, Brada Davisoną, Timą Lambrechtą, Darylą Doualla keičia nauji legionieriai.
Dominykas Grenda, Ignas Vaitkus, Matas Razbadauskas, Justinas Marcinkevičius, Robertas Keliačius ir Matas Mačijauskas bus lietuvių pagrindas. Vis tik, didžiausias dėmesys turėtų kristi į legionierius, iš kurių vyriausias 28-erių Lovre Bašičius. Prie komandos taip pat prisijungė Brevinas Galloway, Seanas McNeilas, Carlosas Jurgensas, Zane Watermanas ir Viny Okouo.
Kėdainiai praeitais metais padarė nemažą staigmeną net ir užimdami aštuntą vietą. Sezono metu ne kartą įveikė Vilniaus „Rytą“ bei duodavo geros kovos kitoms komandoms. „Nevėžio“ sėkmė priklauso nuo to, kaip pavyks pataikyti su legionieriais. Jeigu lygintume su kitomis komandomis, išlaikyti vietą aštuntuke bus nelengva – tikėtina, kad kovos dėl aštuntuko bus, bet į atkrintamąsias klubas nepateks.

Šiaulių „Šiauliai“

Nemažos permainos vasarą įvyko Šiauliuose, kur vyriausio trenerio kėdę paliko Antanas Sireika, o jį pakeitė latvis Nikolajs Mazurs. Įdomu tai, kad naujuoju treneriu buvo parodytas didelis pasitikėjimas ir iš karto pasirašyta trejų metų sutartis. Kartu su A. Sireika išvyko didžioji dalis lietuvių branduolio – Arminas Urbutis, Donatas Sabeckis, Martynas Varnas. Klube taip pat neliko Jonas Zahore, Kyle Mangaso, Antino Jacksono.

Svarbiausias papildymas iš lietuvių – Karolis Giedraitis. Šiauliuose lietuvis turėtų turėti didelę rolę. Kartu su juo taip pat atvyko Dovydas Romančenko, Tomašas Pavelka, L.J. Thorpe, Dachonas Burke, Antwanas Walkeris. Galima tikėtis, kad sezono pradžioje komanda dar sulauks papildymo, kadangi dabar neatrodytų, jog sudėtis būtų pilnai suformuota.

Žvelgiant ant popieriaus, nors Šiauliams praeitas sezonas nebuvo sėkmingas, komanda neatrodo labai sustiprėjusi. Bus labai įdomu pamatyti, kaip atrodys žaidimas prie naujojo trenerio. Iš A. Sireikos dauguma jau žinojo, ko galima tikėtis – Šiauliai demonstruodavo greitą, rezultatyvų krepšinį. Kadangi šią vasarą pasikeitimų tarp vyriausių trenerių nemažai ir nėra aišku, kurios komandos atrodys stabiliau, Šiauliai turi šansų kovoti dėl vietos aštuntuke.

Pasvalio „Pieno Žvaigždės“

Labai nesėkmingas praeitas sezonas Pasvalyje privedė prie didelių permainų. Naujuoju vyriausiu treneriu tapo Aurimas Jasilionis, kurio asistentu dirbs Steponas Babrauskas, o iš žaidėjų liko tik Martynas Arlauskas ir Artiomas Kovalovas. Atsisveikinta buvo su visais pagrindiniais žaidėjais – Evaldu Šauliu, Martynu Pacevičiumi, Justu Furmanavičiumi, Ignu Vaitkumi, Juliu Juciku, Rihards Kuksiks ir kitais.

Lietuvių branduolys šiais metais Pasvalyje bus kur kas silpnesnis nei praeitais metais. Kol kas „Pieno Žvaigždės“ pasipildė Adomu Sidarevičiumi, Simu Jarumbausku ir Luku Valantinu. Visas dėmesys kryps į legionierius – Jordaną Watsoną, Artis Ate, Brandoną Tabbą, Deante Johnsoną.

Galima pagirti komandą už tai, kad prieš sezono pradžią jau turi surinkę didžiąją dalį komandos ir galima tikėtis, kad sezono metu permainų bus kur kas mažiau. Kadangi pokyčių daug ir kitose komandose, „Pieno Žvaigždės“ turi šansų kovoti dėl 7-8 vietos, tačiau nebūtų staigmena, jeigu ir vėl liktų už aštuntuko ribos. Stiprių lietuvių trūkumas reiškia, kad viskas priklausys nuo legionierių motyvacijos.

Gargždų „Gargždai“

Gargždai pasitinka antrąjį sezoną Lietuvos krepšinio lygoje su dideliais pokyčiais. Pirmiausia, vyriausiu treneriu tapo Laimonas Eglinskas, kuris pakeitė Povilą Šakinį. Iš žaidėjų sudėtyje liko tik Ernestas Jonkus, kuris prie komandos prisijungė praeito sezono pabaigoje. Atsisveikinta su visais pagrindiniais žaidėjais – Jylanu Washingtonu, Mantu Ruikiu, Isiah Osborne, Joshu Newkirku, Šarūnu Beniušiu, Giedriumi Staniuliu, Mariu Runkausku, Juliu Kazakausku, Aurimu Urbonu.

Lietuvių branduolį Gargžduose sudarys Julius Jucikas, Tadas Kararinas, Amandas Urkis, Justas Furmanavičius, Gediminas Leščiauskas. Kaip ir didžiojoje daugumoje kitų komandų, Gargždų sėkmė priklausys nuo legionierių. Į Gargždus atvyko Borisas Mbala, Ivanas Gavrilovičius, Malikas Toppinas. Daugiausiai intrigos kelia 23-erių metų Jaylonas Scottas – amerikietis per draugiškas rungtynes jau du kartus surinko trigubą dublį ir panašu, kad bus dominuojanti jėga lygoje.

Gargždų tikslas neužimti paskutinės vietos, kadangi praeitų metų pavyzdys parodė, kad iš LKL yra tikimybė iškristi. Vis tik, jeigu niekas neišpirks J. Scotto ir žaidėjas toliau demonstruos tokią formą, Gargždai gali kovoti dėl vietos aštuntuke.

Mažeikių „M Basket“

LKL debiutuojantys Mažeikiai sezoną pasitinka labai optimistiškai. „M Basket“ buvo vieni iš pirmųjų, kurie surinko didžiąją dalį komandos. Tačiau planus pakeitė sėkmingas Vaido Kariniausko žaidimas Lietuvos rinktinėje – iki rugsėjo 15d. jį buvo galima išpirkti ir tai padarė „BC Wolves“. V. Kariniauskas jau yra dirbęs su naujuoju Mažeikių treneriu Mariumi Kiltinavičiumi ir net neabejojama, kad čia gynėjęs būtų turėjęs puikų sezoną. V. Kariniausko praradimas Mažeikiams gali būti didelė netektis, tačiau skelbiama, kad į jo vietą naujam žaidėjui yra apie 100 tūkst., todėl kažką solidaus tikrai galima įsigyti.

Permainų Mažeikiuose buvo labai daug – sudėtyje liko tik Laurynas Andrijauskas ir Artūras Jomantas. Lietuvių branduolį sudarys LKL patirties turintys žaidėjai – Martynas Paliukėnas ir Giedrius Staniulis. Prisivilioti Mažeikiams pavyko gana solidžius legionierius. Danielis Dolencas, Kay Bruhnke, Andris Misters, Calebas Huffmanas ir jau LKL patirties turintis, rezultatyviausiu lygos žaidėju buvęs Chauncey Collinsas.

Panašu, kad M. Kiltinavičius gavo puikią progą treniruoti aukšto lygio komandą. Su V. Kariniausku „M Basket“ turėjo potencialo kovoti ir su geriausiomis šalies komandomis. Dabar labai daug priklauso nuo to, kas pakeis į „BC Wolves“ išvykusį rinktinės gynėją. Žinoma, tai tikrai nebūtų buvusi vieno žaidėjo komanda, todėl galima tikėtis, kad ir ši „M Basket“ ekipa jau debiutiniame sezone žais LKL atkrintamosiose.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.