Krepšinis

FIBA Čempionų lyga 2023-2024 m. – apžvalga ir prognozės

2022-2023 m. FIBA Čempionų lygos sezone buvo nutrauktas ispanų klubų dominavimas, kadangi po trijų laimėtų titulų iš eilės, čempionais pirmą kartą tapo klubas iš Vokietijos – Bonos „Telekom Baskets“. Vasarai įsibėgėjus įvyko artėjančio sezono grupių burtai, po kurių tapo aiškios Vilniaus „Ryto“ varžovės bei su kuo atrankoje į turnyrą teks žaisti Jonavos „Jonava“ komandai. Kitaip nei artėjančiame 2023-2024 m. EuroCup turnyre, šiame permainų neįvyko ir formatas išlieka toks pats kaip ir paskutiniuose sezonuose.

Artėjančiame FIBA Čempionų lygos krepšinio sezone pamatysime naujų komandų. Kaip ir kiekvienais metais dalis dalyvaujančių klubų pasikeičia – vieni išeina į EuroCup, kiti sugrįžta, o dar kitos komandos išsikovoja vietas per vietinius čempionatus. Šiais metais į FIBA Čempionų lygą taip pat pateks trys komandos per atrankos turnyrą, kuriame dalyvauja 28 komandos, tarp kurių ir vienas klubas iš Lietuvos – Jonavos „Jonava“.

2023-2024 m. sezone iš EuroCup į FIBA Čempionų lygą persikelia Arno Kulbokos atstovauta Prometėjo „Patras“ komanda ir Bursos „Bursaspor“, kuri 2021-2022 m. sezone žaidė Europos taurės finale. Iš praeito sezono FIBA Čempionų lygoje nebelieka Herclijos „Bnei“, Stambulo „Bahcesehir Koleji S.K., Manresos „Baxi“, Nimburko „ERA“, Limožo „CSP“, Bilbao „Surne“, Emilijos Redžo „Pallacanestro“. Taip pat garantuotos vietos artėjančiame sezone neturi Varšuvos „Legia“, Lisabonos „Benfica“, Orhuso „Bakken Bears“, Strasbūro „SIG“ – visos jos dalyvaus atrankos turnyre.

Tuo tarpu naujos komandos, kurios turi garantuotą vietą turnyre yra Le Mano „Sarthe“, Opavos „BK Opava“, Ščecino „King Wilki Morskie“, Lugo „CB Breogan“, į kurį iš „Neptūno“ atvyksta Matas Jogėla bei Tortonos „Bertram Derthona“.

FIBA Čempionų lygos 2023-2024 m. tvarkaraštis ir formatas

FIBA Čempionų lygos 2023-2024 m. sezone matysime tą patį formatą – 32 komandos grupių etape varžysis aštuoneriose grupėse po keturias komandas. Grupių nugalėtojos iš karto pateks į TOP16 etapą, o antrą ir trečią vietą užėmusios komandos žais tarpusavyje iki dviejų pergalių – porų nugalėtojos pateks į TOP16, o pralaimėtojoms kartu su ketvirtą vietą grupėje užėmusioms komandoms sezonas FIBA Čempionų lygoje bus baigtas.

TOP16 etape komandos bus padalintos po keturias į ketverias grupes. Iš kiekvienos grupės po dvi pateks į ketvirtfinalį, kuriame bus žaidžiama iki dviejų pergalių. Porų nugalėtojos pateks į FIBA Čempionų lygos finalinį ketvertą, kuriame pusfinalis ir finalas bus žaidžiamas iš vienerių rungtynių. Pilnas artėjančio FIBA Čempionų lygos sezono tvarkaraštis:

– Atrankos turnyras – rugsėjo 25 d.
– Grupių etapas – spalio 17 d. – gruodžio 20 d.
– TOP16 įkrintamosios – sausio mėn.
– TOP16 etapas – sausio mėn. – kovo mėn.
– Ketvirtfinaliai – balandžio mėn.
– Finalinis ketvertas – gegužės mėn.

FIBA Čempionų lygos 2023-2024 m. atrankos turnyras

Į artėjantį FIBA Čempionų lygos sezoną patekti sieks 24 komandos, nors vietų tik trys. Visos komandos po aštuonias padalintos į tris atskirus turnyrus, kurių nugalėtojai ir pateks į grupių etapą. Kiekviename turnyre komandų lygiai panašūs – yra ir stipresnių, ir silpnesnių komandų, tačiau atranka prasidės ketvirtfinalių etapuose ir bus žaidžiama iš vienerių rungtynių, todėl staigmenų galima tikėtis.

Atrankos turnyro formatas labai paprastas – ketvirtfinalių nugalėtojai žaidžia pusfinalyje, o pusfinalių nugalėtojai susitinka finale, kuriame ir paaiškės komanda, prisijungianti prie FIBA Čempionų lygos. Jonavos komanda varžysis trečiajame turnyre, kur jau ketvirtfinalyje laukia gerai žinoma Strasbūro „SIG“ komanda.

Pirmas turnyras

Pirmojo turnyro ketvirtfinaliuose susitinka:

– Orhuso „Bakken Bears“ prieš Pejėjos „KB Peja“;
– Talino „Kalev/Cramo“ prieš Noršiopingo „Dolphins“

Šių porų nugalėtojos dėl patekimo į atrankos finalą žais tarpusavyje, o kita finalo dalyvė paaiškės iš šių porų:

– Lisabonos „SL Benfica“ prieš Tbilisio „TSU“;
– Levico „Patrioti“ prieš Larnakos „AEK“

Pirmojo turnyro favoritės yra praeitą sezoną FIBA Čempionų lygoje žaidusios „Bakken Bears“ bei „Benfica“ komandos. Šių dviejų komandų susitikimas atrankos finale tikrai nenustebintų, tačiau nuvertinti nereikėtų ir „Kalev/Cramo“ bei „Dolphins“ poros nugalėtojo bei Larnakos „AEK“.

Antras turnyras

Antrojo turnyro ketvirtfinaliuose susitinka:

– Šolė „Basket“ prieš Antverpeno „Giants“;
– Belgrado „FMP“ prieš Varezės „Pallacanestro“

Šių porų nugalėtojos dėl patekimo į atrankos finalą žais tarpusavyje, o kita finalo dalyvė paaiškės iš šių porų:

– Brindisio „New Basket Brindisi“ prieš Oradea „CSM U“;
– Hertogenboso „Heroes Den Bosch“ prieš Getingeno „BG Gottingen“

Antrojo turnyro komandos atrodo daug aukštesnio lygio nei pirmojo. Čia išskirti vieną favoritę būtų labai sunku, kadangi nemažai komandų išsiskiria gana aukštu lygiu, kurios taip pat yra žaidusios ir europiniuose turnyruose. Praeitą sezoną Belgrado „FMP“ komandoje žaidė Paulius Valinskas ir didelė tikimybė, kad iš šios ketvirtfinalio pusės komanda taps antrojo atrankos turnyro nugalėtoja.

Trečias turnyras

Trečiojo turnyro ketvirtfinaliuose susitinka:

– Strasbūro „SIG“ prieš Jonavos „Jonava“;
– Kauhajokio „Karhu Basket“ prieš Ness Ziono „Ironi Hay Motors“

Šių porų nugalėtojos dėl patekimo į atrankos finalą žais tarpusavyje, o kita finalo dalyvė paaiškės iš šių porų:

– Varšuvos „Legia“ prieš papildomos atrankos nugalėtoją;
– Baro „KK Mornar“ prieš Santjago „Obradoiro CAB“

Trečiasis turnyras taip pat kelia itin daug intrigos ir ne tik todėl, kad jame žaidžia Jonavos komanda, bet ir todėl, kad varžysis daug gerai žinomų komandų. Būtent trečiasis turnyras atrodo kaip stipriausias visoje atrankoje. Jonavos komandai kelias iki FIBA Čempionų lygos grupių etapo atrodo labai sunkus. Jeigu pavyktų praeiti „SIG“ komandą, tikėtina, kad pusfinalyje lauktų „Ironi Hay Motors“, kuri turėtų įveikti Suomijos klubą. Tuo tarpu turnyro finale panašu, kad gali tekti žaisti prieš Mareko Blaževičiaus atstovaujamą „Obradoiro CAB“.

Jeigu pirmuose atrankos etapuose staigmenų neišvysime, atrankos finale turėtų susitikti „SIG“ ir „Obradoiro CAB“ komandos. Išskirti ryškią favoritę labai sunku, kadangi dar ir komandų sudėtys nėra iki galo aiškios. „SIG“ turi didesnę patirtį Europoje bei pačiame FIBA Čempionų lygos turnyre, tuo tarpu ispanų klubų nuvertinti niekada negalima, kadangi net ir žemesnes vietas ACB lygoje užimantys klubai yra labai aukšto lygio.

Grupių apžvalga ir prognozės

Vilniaus „Rytas“ paskutinius kelerius sezonus jau grupių etape gaudavo vieną iš turnyro favoritų – praeitais metais žaidė prieš Tenerifės „Lenovo“, kuri pateko į finalinį ketvertą, o dar prieš metus grupių etape laukė du kartus iš eilės turnyro laimėtojais tapusi San Pablo „Burgos“ komanda. Panašu, kad šiais metais su burtais „Rytui“ pasisekė, kadangi Dižono „JDA“ neatrodo tokia grėsminga kaip „Unicaja“, „Lenovo“, „Pinar Karsiyaka“ ar Jeruzalės „Hapoel“.

Jeigu Jonavos „Jonava“ laimėtų trečiąjį atrankos turnyrą, tuomet grupėje lauktų „Pinar Karsiyaka“, Ostendės „Filou“ bei Oldenburgo „EWE Baskets“. Grupėje yra ryški favoritė iš Turkijos, tačiau tiek prieš Ostendės „Filou“, tiek prieš „EWE Baskets“ kovoti būtų galima. Jeigu prie šios grupės prisijungtų „SIG“ ar „Obradoiro CAB“, tai viena iš šių komandų galėtų kovoti ir dėl pirmos vietos grupėje.

A grupė

– Malagos „Unicaja“
– Sombathėjaus „Falco“
– Atėnų „Peristeri“
– Le Mano „Sarthe“

Malagos „Unicaja“ yra stipriausia grupės komanda – ji išskiriama kaip viena iš pagrindinių favoričių laimėti visą FIBA Čempionų lygą. Praeitais metais „Unicaja“ pusfinalyje nusileido būsimiems čempionams Bonos „Telekom Baskets“, kurie šį sezoną yra ryškiai susilpnėję. Malagos klubas išlaikęs branduolį bus sunkiai įveikiamas varžovas ne tik grupių etape, bet ir atkrintamosiose.

Atėnų „Peristeri“ praeitą sezoną žaidė kartu su Vilniaus „Rytu“ vienoje grupėje, o prie komandos vairo galėjome matyti debiutuojantį Vassilis Spanoulis, kuris tapo naujuoju Graikijos rinktinės treneriu. Galima sakyti, kad „Peristeri“ komandai su burtais pasisekė, kadangi antra vieta ir atkrintamosios tikrai pasiekiamos.

Lyginant su praeitu sezonu, „Peristeri“ komandoje liko vos keturi žaidėjai – Dimitrios Chatzis, Stelios Poulianitis, Vangelis Zougris ir Leonidas Kaselakis. Didžiausi praradimai – Sylvainas Francisco, Marcusas Denmonas, Miro Bilanas. Iš naujų atvykusių žaidėjų išskirti galima Joe Ragland, Trevor Thompson, Nemanja Dangubič.

Sombathėjaus „Falco“ praeitas sezonas buvo itin nesėkmingas – grupėje iškovotos dvi pergalės ir užimta paskutinė vieta. Vasarą permainos palietė tik legionierius – vengrų branduolys ir toliau lieka rungtyniauti, o Zach Brown ir Raymond Cowels pakeitė Antonio Jordano. Iš vietinių žaidėjų sudaryta komanda turi pliusą, kad visi vienas kitą gerai pažįsta, tačiau talento trūkumas trukdo galvoti apie aukštesnes vietas. Panašu, kad su Le Mano „Sarthe“ bus kovojama dėl trečios vietos.

Le Mano „Sarthe“ debiutuoja FIBA Čempionų lygoje ir šioje grupėje yra didžiausias klaustukas. Gana jauna sudėtimi pasižyminti komanda turi vos du žaidėjus vyresnius nei 25-erių metų. Sezoną Prancūzijoje „Sarthe“ pradėjo trimis pergalėmis ir dvejais pralaimėjimais, nugalėti pavyko ir kitą FIBA Čempionų lygos komandą Strasbūro „SIG“.

B grupė

– Dižono „JDA“
– Vilniaus „Rytas“
– Patrų „Promitheas“
– Opavos „BK Opava“

Šioje grupėje matysime vienintelę komandą iš Lietuvos – Vilniaus „Rytą“. Dėl burtų nusivilti tikrai nereikėtų – tiek „Promitheas“, tiek ir „JDA“ komandos yra įveikiamos, todėl galima pagalvoti ir apie pirmą vietą. Paskutiniais metais „Rytas“ grupių etape turėdavo ryškią favoritę – Tenerifės „Lenovo“, Burgos „San Pablo“ ar Strasbūro „SIG“. Jeigu ir nepavyks užimti pirmos vietos, „Rytas“ privalo užimti antrąją bei turėti namų aikštės pranašumą įkrintamosiose.

Opavos „BK Opava“ yra ryški grupės autsaiderė, kuriai net ir trečia vieta atrodo sunkiai pasiekiama. Likusios trys komandos yra panašaus lygio ir visos gali kovoti dėl aukščiausių vietų grupėje, todėl sunku tikėtis, kad prieš „BK Opava“ bus dalinami taškai, ypač turint omenyje, kad grupių etape bus žaidžiamos vos šešerios rungtynės.

Patrų „Promitheas“ į FIBA Čempionų lygą persikėlė iš EuroCup, kur rungtyniavo praeitais metais ir reguliariajame sezone B grupėje užėmė ketvirtą vietą. Aštuntfinalyje laimėjo prieš „JL Bourg“, bet ketvirtfinalyje nepasipriešino prieš „Prometey“. Praeitą sezoną antras naudingiausias komandoje buvo Arnoldas Kulboka, rinkęs po 16,8 naudingumo balų. Lietuvio komandoje nebeliko, jis persikėlė į „Prometey“, o kartu su juo iš Graikijos išvyko Joe Youngas, George Condittas IV, Dustinas Hogue, Joe Thomassonas. Juos pakeitė Cameronas Reynoldsas, Chrisas Coffey, Deshawnas Stephensas, „Ryte“ sezoną užbaigęs Jaime Echenique, Artrus Kurucs, Hunter Hale.

Dižono komanda praeitais metais G grupėje užėmė antrą vietą, įkrintamosiose įveikė „Peristeri“, o TOP 16 etape grupėje liko trečioje vietoje ir į aštuntuką nepateko. Sudėtyje iš praėjusio sezono liko septyni žaidėjai, tačiau išvyko du naudingiausi krepšininkai – Markis McDuffie ir Gavinas Ware. Iš „JDA“ naujokų galima išskirti Dylan Affo Mama, Cameron Hunt ir Vitalis Chikoko.

C grupė

– Tenerifės „Lenovo“
– Stambulo „Darussafaka“
– Rygos „VEF“
– Šolė „Cholet Basket“

Tai viena iš įdomesnių grupių, kurioje matysime dažną FIBA Čempionų lygos finalo ketverto dalyvę Tenerifės „Lenovo“, konkurencingą sudėtį surinkusią „Darussafaka“, atranką įveikusią „Cholet Basket“ ir bent dėl trečios vietos pakovoti sieksiančią Rygos „VEF“. „Lenovo“ komandoje ir toliau žaidžia Tim Abromaitis, Aaronas Doornekampas, Jaime Fernandezas, Bruno Fitipaldo, Marcelinho Huertas, Sasu Salinas, Giorgi Shermadini. Ilgus metus kartu žaidžiantis branduolys turėtų atvesti komandą iki pirmos vietos grupėje.

Stambulo „Darussafaka“ praeitais metais grupių etape liko trečioje vietoje, įkrintamosiose įveikė „Benfica“, o TOP 16 užėmė trečią vietą ir į aštuntuką nepateko. Vasarą komandoje buvo itin daug permainų – išvyko septyni naudingiausi komandos žaidėjai Wayne McCullough, Gabrielis Olaseni, Markelis Starks, Dogusas Ozdemiroglu, Ercanas Osmani, Mattas Mooney, Aaronas White. Juos pakeitė Muhammadas-Ali Abdur-Rahkmanas, Kyle Allmanas, Masonas Jones, Davidas McCormackas, Toddas Withersas, Muhsinas Yasaras, Durukas Dora.

„Cholet Basket“ komandos sudėtyje galima matyti kelis patyrusius žaidėjus – Vojtechą Hrubaną, Kimą Tillie, T. J. Campbellą, o didžiąją dalį sudėties sudaro 25-erių metų krepšininkai ir jaunesni. Nustebinti Prancūzijos komanda gali, tačiau daugiau šansų, kad būtent su „VEF“ kovos dėl trečios vietos.

Rygos komandai praeitas sezonas buvo labai nesėkmingas – grupių etape iškovota vos viena pergalė ir užimta paskutinė vieta. Vasarą prie komandos prisijungė patyręs gynėjas Dairis Bertans, kuris turėtų tapti vienu svarbiausiu žaidėju. „VEF“ klube neliko trijų naudingiausių žaidėjų iš praeitų metų – Kristers Zoriks, Artis Ate ir Nysier Brooks. Juos keičia Brendanas Adamsas, Aaronas Jonesas, Isaiah Pineiro. Talento komandoje nėra labai daug, tačiau galima tikėtis geresnio rezultato nei praeitais metais.

D grupė

– Atėnų „AEK“
– Liudvigsburgo „MHP Riesen“
– Sasario „Dinamo“
– Ščecino „King Wilki Morskie“

Atėnų „AEK“ praeitais metais pasiekė FIBA Čempionų lygos aštuntuką, kur 1:2 nusileido Jeruzalės „Hapoel“ ir į finalinį ketvertą nepateko. Vasarą permainų buvo tikrai nemažai – klubą paliko septyni iš aštuonių naudingiausi žaidėjai. Bryntonas Lemaras, Pierre Oriola, Isaiah Miles, Kenny Williams, Akilas Mitchellas, Cameronas McGriffas, Janis Strelnieks paliko Atėnus, tačiau komanda ant popieriaus tikrai neatrodo susilpnėjusi. Šiais metais „AEK“ atstovaus lietuvis Mindaugas Kuzminskas, Langstonas Hallas, Benas McLemore, Chassonas Randle, Jordanas McRae, Justinas Tillmanas.

Įveikti Atėnų „AEK“ grupėje bus labai sunku, kadangi surinkta sudėtis yra verta finalinio ketverto. Didžiausio pasipriešinimo galima tikėtis iš „MHP Riesen“ komandos, kuri paskutiniais sezonais FIBA Čempionų lygoje pasižymi gana stabiliais rezultatais. Nors vasarą buvo atsisveikinta su beveik visais pagrindiniais žaidėjais – Justin Johnson, Prentiss Hubb, Shonn Miller, Jhoanathan Dunn, Isaiah Whitehead, juos pakeitė kiti solidūs krepšininkai – Desure Buie, Elijah Childs, Jayvon Graves, Dejon Hammond, Jaren Lewis.

Grupėje matysime ir dar vieno lietuvio komandą – Sasario „Dinamo“. Deja, bet FIBA pasaulio krepšinio čempionate traumą patyręs Eimantas Bendžius yra priverstas praleisti grupių etapą. Europoje „Dinamo“ paskutiniais sezonais skambių pergalių nepasiekia. Praeitais metais turėjo solidžią sudėtį, bet su dvejomis pergalėmis grupių etape liko paskutinėje vietoje. Šiais metais komandoje matysime gerai žinomus veteranus – Luca Gandini, Stefano Gentile, Filip Kruslin, tuo tarpu pagrindiniais krepšininkais bus Alfonzo McKinnie, Breein Tyree, Stanley Whittaker.

„King Wilki Morskie“ klubas iš Lenkijos grupėje atrodo pats silpniausias. Iš vietinių ir kelių legionierių sudaryta komanda pakovoti dėl vietos įkrintamosiose gali tik tokiu atveju, jeigu „Dinamo“ ir vėl nepateisins dedamų vilčių. Kitu atveju Ščecino komandai bus per daug sunku.

E grupė

– Izmiro „Pinar Karsiyaka“
– Ostendės „Filou“
– Oldenburgo „EWE Baskets“
– Strasbūro „SIG“

Strasbūro „SIG“ laimėjusi FIBA Čempionų lygos atranką šią grupę padarė dar įdomesnę. Galima sakyti, kad tai viena iš stipresnių grupių, kadangi net trys komandos turėtų kovoti dėl pirmos vietos, tuo tarpu Belgijos komandai lieka minimalios galimybės kautis bent dėl trečios vietos grupėje. Su „SIG“ klubu jau galėjome susipažinti iš arčiau, kadangi atrankoje ji įveikė Jonavos komandą. Čia žaidžia Paulas Lacombe, Hugo Ivernizzi, Philas Boothas, Nakye Sandersas.

Praeitais metais Ostendės „Filou“ grupių etape užėmė trečią vietą, tačiau ten buvo panašaus lygio komanda – Varšuvos „Legia“. Nors šiais metais belgams su grupe tikrai nepasisekė, staigmenų tikrai gali įvykti – labiausiai pažeidžiama atrodo „EWE Baskets“. „Filou“ komandos sudėtyje yra veteranas Sam Van Rossom, Belgijos rinktinėje žaidžiantis Pierre-Antoine Gillet bei vasarą prie komandos prisijungės Ilimane Diop.

Praeitais metais Izmiro klubas turėjo labai solidžią sudėtį, tačiau žaidė gana stiprioje grupėje su būsimais čempionais „Telekom Baskets“ ir Atėnų „AEK“. Patekę į įkrintamąsias pralaimėjo prieš „Murcia“ komandą. Permainų klube įvyko, tačiau rungtyniauti lieka vienas iš svarbiausių žaidėjų Errickas McCollumas, taip pat iš Eurolygos atvyksta Darrunas Hilliardas. Turkijos komandą galima laikyti grupes favorite ir bent antrą vietą tikrai turėtų užimti.

Oldenburgo „EWE Baskets“ į FIBA Čempionų lygą sugrįžta po metų pertraukos. 2021-22 m. sezone žaidė vienoje grupėje su Vilniaus „Rytu“, iškovojo vos vieną pergalę ir liko paskutinėje vietoje. Praeitais metais Vokietijos lygoje „EWE Baskets“ reguliariajame sezone užėmė ketvirtą vietą, tačiau jau ketvirtfinalyje 0:3 pralaimėjo prieš „MHP Riesen“. Šiuos metus Vokietijoje klubas pradėjo dvejomis pergalėmis ir pralaimėjimu, įveikti pavyko ir Miuncheno „Bayern“.

F grupė

– Holono „Hapoel“
– Bonos „Telekom Baskets“
– Bursos „Bursaspor“
– Lugo „CB Breogan“

Pagal komandų pavadinimus, galima sakyti, kad tai pati įdomiausia grupė, tačiau lyginant su praeitu sezonu, tiek Bonos, tiek Bursos komandos yra stipriai susilpnėjusios ir nebūtų staigmena, jeigu dabartiniai FIBA Čempionų lygos čempionai „Telekom Baskets“ nepatektų net į įkrintamąsias. Nuostabiai praeitą sezoną atrodžiusi komanda vasarą prarado visus svarbiausius žaidėjus ir vyriausią trenerį, kurie persikėlė į Paryžiaus „Basketball“ klubą. Komandos vairą perėmė belgas Roelis Moorsas, o iš žaidėjų komandoje liko tik vienintelis Florianas Kochas. Visiškai naujoje sudėtyje vienu svarbiausiu žaidėju bus praeitą sezoną Jonavoje žybėjęs Glynnas Watsonas.

Holono „Hapoel“, kuri 2021-22 m. sezone žaidė finaliniame ketverte, praeitais metais TOP 16 etape iškovojo vos vieną pergalę, o šiuos metus pasitinka su didelėmis permainomis. Išvyko komandos lyderis Joe Raglandas, Chrisas Johnsonas, Marvinas Jonesas, Javinas DeLaurieras. Juos pakeitė Amine Noua, Justinas Smithas, iš „Wolves“ atvykęs Ahmadas Caveras. Solidžią sudėtį turinčiai komandai lengva nebus, tačiau kovoti dėl kito etapo tikrai gali.

Bursos komanda į FIBA Čempionų lygą atvyksta iš EuroCup, kur praeitą sezoną grupių etape užėmė aštuntą vietą ir aštuntfinalyje 66:72 nusileido „Gran Canaria“ komandai. Lyginant su praeitu sezonu, iš Turkijos klubo išvyko visi svarbiausi žaidėjai – Sindarius Thornwellas, Derekas Needhamas, Onuralpas Bitimas, Zachas Auguste, Davidas Dudzinski, Ahmetas Duverioglu, Anthony Clemmonsas. Juos pakeitė – Anthony Brownas, Jordanas Floydas, Johnathanas Hamiltonas, Davidas Michineau.

Ispanijos komandoje matysime net du lietuvius – Matą Jogėlą ir Martyną Sajų. Nors „ACB“ sezoną klubas pradėjo trimis pralaimėjimais ir viena pergale, pralaimėjimai patirti prieš „Baskonia“, po pratęsimo prieš Manresą bei taip pat po pratęsimo prieš Tenerifės „Lenovo“. Ispanijos klubų europiniuose turnyruose niekada nereikia nuvertinti, nes komandos turi solidžias sudėtis. „CB Breogan“ taip pat rungtyniauja Anthony Polite, Erikas Quintela, Matej Rudanas, Zan Sisko, Albertas Ventura.

G grupė

– Jeruzalės „Hapoel“
– Stambulo „Galatasaray“
– Salonikų „PAOK“
– Lisabonos „Benfica“

Šioje grupėje išskirti galima dvi stipriausias komandas – „Hapoel“ ir „Galatasaray“, tuo tarpu atranką laimėjusi „Benfica“ turi šansų pakovoti dėl trečios vietos ir pratęsti sezoną įkrintamosiose. Praeitais metais Lisabonos komanda grupių etape užėmė net antrą vietą, bet įkrintamosiose net ir turėdama namų aikštės pranašumą nusileido „Darussafaka“. Šiais metais grupė atrodo kur kas stipresnė, todėl trečia vieta būtų geras rezultatas.

Su Salonikų „PAOK“ praeitais metais galėjome susipažinti iš arčiau – Graikijos komanda žaidė įkrintamąsias prieš Vilniaus „Rytą“ ir pralaimėjo 1:2. Komandos sudėtis tikrai nebuvo labai stipri, o komandos lyderiais buvo NKL lygoje žaidęs Jalenas Riley bei Pasvalyje rungtyniavęs Yannickas Franke. Šiuos metus „PAOK“ pasitinka stipriai atsinaujinusi – čia matysime ne tik lietuvį Lauryną Beliauską, bet ir praeitą sezoną „Ryte“ žaidusį Elvarą Fridrikssoną bei gerai žinomą amerikietį Andrew Harrison.

„Hapoel“ praeitą sezoną FIBA Čempionų lygoje pasiekė finalą, kur 70:77 nusileido Bonos klubui. Komandoje liko visi svarbiausi žaidėjai – Levi Randolph, Zachas Hankinsas, Speedy Smithas, Khadeen Carringtonas, o taip pat pasipildyta buvo solidžiais krepšininkais – Maurice Ndouru, Yoveliu Zoosmanu bei Chrisu Johnsonu. Akivaizdu, kad komandos tikslas ir vėl sugrįžti į finalinį ketvertą.

Stambulo „Galatasaray“ praeitais metais grupių etape užėmė pirmą vietą, tačiau TOP 16 žaidė prieš „Unicaja“, „AEK“ ir „Limoges CSP“ bei užėmė trečią vietą ir į aštuntuką nepateko. Šį sezoną „Galatasaray“ pasitinka atsinaujinusi, tačiau sudėtyje galima matyti ir Eurolygoje rungtyniavusių krepšininkų, todėl siekis yra kur kas daugiau nei TOP 16 etapas. Stambule matysime Ismet Akpinar, Samet Geyik, Miralem Halilovič, Jarell Martin, Jonah Radebaugh, Corey Walden.

H grupė

– Bursos „Tofas“
– Laktašio „Igokea“
– Mursijos „UCAM“
– Tortonos „Bertram Derthona“

Praeitais metais „Tofas“ ir „UCAM“ žaidė irgi toje pačioje grupėje, tada Ispanijos komanda užėmė antrą vietą, o „Tofas“ liko trečioje. Šiais metais, panašu, kad su burtais pasisekė labiau ir šios dvi komandos turėtų varžytis dėl pirmų dviejų vietų. Tiek „Igokea“, tiek ir „Bertram Derthona“ atrodo silpnesnės komandos, kurioms reikės tarpusavyje aiškintis dėl trečios vietos ir įkrintamųjų.

Bursos komandoje matysime ne vieną gerai pažįstamą krepšininką – praeitais metais Lietuvoje žaidusius Austin Wiley bei Željko Sakič, „Bayern“ rungtyniavusį Cassius Winston, Caleb Homesley, Luke Maye. Sudėtimi nenusileidžia ir Mursijos komanda – Simonas Birganderis, Moussa Diagne, Dylanas Ennisas, Davidas Jelinekas, Radions Kurucs, Thadas McFaddenas, Howardas Sant-Roosas.

Nei „Igokea“, nei „Bertram Derthona“ ryškiais žaidėjais neišsiskiria. Turint omenyje, kad įkrintamosiose reikės žaisti prieš G grupės komandą, kurioje didelė tikimybė, kad antrą vietą užims „Hapoel“ arba „Galatasaray“, šansų patekti į TOP 16 šioms komandoms nėra daug. Grupėje įveikti „Tofas“ arba „UCAM“ ir užimti antrą vietą bus per daug sunku.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *