Žalgiris Maccabi Eurolyga
Krepšinis

„Žalgiris“ – „Maccabi“: rungtynių apžvalga ir prognozė

Balandžio 6 d. „Žalgiris“ žais paskutines Eurolygos 2022-23 m. reguliaraus sezono rungtynes namuose. Jau dabar galima sakyti, kad žalgiriečiai sužaidė istorinį sezoną, kadangi namuose iškovojo 12 pergalių ir tai yra daugiausiai klubo istorijoje. Atkreipti dėmesį galima į tai, kad iš dabartinių komandų, kurios užima pirmas aštuonias vietas, laimėti nepavyko tik prieš „Olympiacos“ ir „Partizan“, o prieš „Maccabi“ laukia rungtynės šią savaitę. „FC Barcelona“, „Real“, „AS Monaco“, „Fenerbahce“ ir „Baskonia“ Kaune patyrė pralaimėjimus.

Šiuo metu „Žalgiris“ kaip ir „Baskonia“ turi 17 pergalių ir 15 pralaimėjimų, bet ispanai turi tarpusavio pranašumą ir tai leidžia jiems užimti aštuntą vietą. Panašu, kad būtent tarp „Žalgirio“ ir „Baskonia“ spręsis, kas užims aštuntą vietą ir turės galimybę pratęsti sezoną atkrintamosiose. Jeigu lygintume „Žalgirio“ ir „Baskonia“ Eurolygos tvarkaraštį, jis sunkesnis žalgiriečiams. „Baskonia“ žais prieš „Asvel“ namuose, o paskutinės rungtynės vyks išvykoje prieš „Olympiacos“ ir šios rungtynėms graikams jau gali nieko nebelemti.

Kauno „Žalgiris“ – 17 pergalių ir 15 pralaimėjimų

Kauno „Žalgiris“ namuose iškovojo paskutines dvi pergales ir daro tai, ko iš komandos buvo tikimasi. Su kiekvienomis rungtynėmis ne tik išlieka galimybė varžytis atkrintamosiose, bet tuo pačiu ir didėja patekimo šansai. Nors Eurolygos turnyrinėje lentelėje klausimų dar tikrai nemažai, o kai kurie iš jų bus atsakyti tik sužaidus paskutines reguliaraus sezono rungtynes, „Žalgiris“ vis dar kontroliuoja savo likimą.

Paskutinės dvi „Žalgirio“ rungtynės prieš „AS Monaco“ ir „Valencia“ buvo sužaistos puikiai. Abi užtikrintos pergalės nuteikia gana optimistiškai prieš vieną karščiausių Eurolygos komandų. Dar prieš žaidžiant su „Valencia“, buvo aišku, kad „Maccabi“ laukia kaip didžiausias iššūkis. „AS Monaco“ atvykdama į Kauną buvo užsitikrinusi vietą pirmame ketverte, „Valencia“ žaidė jau neturėdama jokių šansų patekti toliau, o paskutinėse rungtynėse „Bayern“ irgi žais tik dėl garbės. Tuo tarpu „Maccabi“ kovoja dėl penktos vietos.

Rungtynėse prieš „Valencia“ pamatėme visai kitokį „Žalgirį“ – 95 taškai yra šio sezono rekordas ir vos antras kartas, kai pavyko įmesti daugiau nei 90 taškų. Visa komanda atliko net 21-ą rezultatyvų perdavimą, kas nėra įprasta „Žalgirio“ žaidimui.

Tel Avivo „Maccabi“ – 19 pergalių ir 13 pralaimėjimų

Puikų sezoną žaidžianti „Maccabi“ komanda gali patriukšmauti ne tik reguliariajame sezone, bet ir atkrintamosiose. Turint omenyje, kad per visą sezoną namuose komanda pralaimėjo vos vieną kartą, atkrintamosiose sutikti šį klubą bus labai pavojinga. Sėkmingas sezonas privedė prie to, kad vadovybė dėlioja komandos sudėtį jau ir kitam sezonui. Anksčiau sutartis buvo pratęsta su Lorenzo Brownu, o dabar pratęsė ir su kovo mėnesio Eurolygos MVP tapusiu Wade Baldwinu.

Į Kauną „Maccabi“ atvažiuoja turėdama šešių pergalių seriją, o paskutinės penkios rungtynės laimėtos dviženkliu skirtumu. Išvykoje „Anadolu Efes“ įveiktas 22 taškų skirtumu, o „Asvel“ 67:85. Paskutinės trejos rungtynės namuose prieš „Baskonia“ +14, prieš „Virtus“ +31, prieš „Olimpia“ +19.

Nors „Maccabi“ laikoma namų komanda, išvykoje yra laimėjusi trejas rungtynes iš keturių ir šios savaitės rungtynės Kaune bus išbandymas abiem klubams. Tel Avivo komanda galės dar kartą pasitikrinti, kaip jiems sekasi išvykoje, tuo tarpu „Žalgiriui“ dar viena galimybė įveikti TOP 8 komandą ir tuo pačiu priartėti prie atkrintamųjų.

Rungtynių prognozė

Šiuo metu „Maccabi“ turi 19 pergalių ir kovoja dėl penktos vietos, tačiau komandos situacija tikrai nėra užtikrinta. Pralaimėjus prieš „Žalgirį“ lauktų paskutinės rungtynės namuose prieš „Real“. Yra tikimybė, kad Tel Avivo klubas gali užbaigti reguliarųjį sezoną dvejais pralaimėjimais, kas juos potencialiai gali nublokšti iki aštuntos vietos. Todėl, kad „Maccabi“ turi vietą aštuntuke, dar nereiškia, kad Kaune nebus motyvuoti. Du pralaimėjimai iš eilės gali labai sumažinti komandos šansus pagalvoti apie Eurolygos „Final 4”.

„Žalgiris“ šį sezoną jau įrodė, kad Kaune gali įveikti bet ką, tačiau tokios svarbos rungtynių dar žaisti neteko. Taip, tiek prieš „AS Monaco“, tiek prieš „Valencia“ rungtynės buvo labai svarbios, tačiau paskutines savaites „Žalgiris“ žaidžia finalo vertės rungtynes ir su kiekviena savaite jos tampa vis svarbesnės. Įdomu tai, kad „Žalgiris“ atidarė šio sezono Eurolygą išvykos rungtynėse prieš „Maccabi“, kur pralaimėjo vos vienu tašku. Pergalė Kaune reikštų ir tarpusavio pranašumą.

Nors „Maccabi“ yra puolimo komanda, tikėtis rungtynių kaip prieš „Valencia“ tikrai nereikėtų. Dažniausiai finalai būna gana nerezultatyvūs, todėl nebūtų keista pamatyti panašias rungtynes kaip prieš „AS Monaco“, kur antroje rungtynių pusėje „Žalgiris“ pergalę iškovojo geros gynybos dėka. Kaune niekas neleis „Maccabi“ žaidėjams užsikurti ir žaisti pakylėtiems fanų palaikymo, todėl galima laukti gana nervingų ir intriguojančių rungtynių.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.