Futbolas

Italijos „Serie A“ 2023-2024 m. sezonas – žaidėjų perėjimai, tvarkaraštis ir prognozės

2022-23 m. Italijos „Serie A“ sezonas buvo jau trečiasis iš eilės, kai „Juventus“ nepavyko susigrąžinti čempionų titulo. Turino komanda nuo 2011-12 m. sezono devynis kartus iš eilės tapo „Serie A“ čempionais, o paskutiniai trys titulai atiteko „Inter“, „AC Milan“ bei „Napoli“ komandoms. Paskutinį kartą trys skirtingos komandos „Serie A“ laimėjo 1998-99m. – 2000-01 m. sezonais. „Juventus“ dėl federacijos atimtų taškų praeitą sezoną liko septintoje vietoje, kuri suteikia galimybę varžytis UEFA Europos Konferencijų lygoje, tačiau dėl nuobaudos klubą keičia „Fiorentina“.

Šių metų „Serie A“ sezonas jau bus 94-as – nuo 1929 metų yra žaidžiamas dabartinis formatas, nors pati lyga įkurta 1898 metais. Komandų skaičius čempionate nesikeičia – nuo 2004-05 m. sezono varžosi 20 komandų – trys paskutines vietas užėmusios komandos iškrenta į „Serie B“. Praeitame sezone 18-oje ir 17-oje vietoje liko „Spezia“ ir „Verona“ – abu klubai turėjo po 31-ą tašką, todėl tarpusavyje sužaidė vienas išlikimo rungtynes ir jas laimėjo „Verona“ 3:1.

Po trejų metų „Serie A“ į „Serie B“ iškrito jau minėta „Spezia“, po metų aukščiausioje lygoje iškrito „Cremonese“ ir net po vienuolikos metų į „Serie B“ grįžta „Sampdoria“. Tuo tarpu į „Serie A“ po ketverių metų pertraukos grįžta „Frosinone“, o „Genoa“ ir „Cagliari“ sugrįžo vos po metų pertraukos.

Europoje Italiją atstovaus mažiausiai šeši klubai, o septintuoju gali tapti „Fiorentina“, jeigu sėkmingai įveiks UEFA Europos Konferencijų lygos atranką. „Napoli“, „Lazio“, „Inter“ ir „AC Milan“ žais UEFA Čempionų lygoje, o „Atalanta“ ir „AS Roma“ UEFA Europos lygoje. Šiame sezone Italijos „Serie A“ prarado vieną vietą europiniuose turnyruose – pirmas keturias vietas užėmusios komandos kitą sezoną žais UEFA Čempionų lygoje, penkta UEFA Europos lygoje, o šešta dalyvaus UEFA Konferencijų lygos atrankoje.

Italijos „Serie A“ 2023-24 m. tvarkaraštis

Italijos „Serie A“ 2023-24 m. sezonas prasideda rugpjūčio 19 d. ir baigiasi gegužės 26 d. Palyginus su Anglijos „Premier“ lygos tvarkaraščiu – čempionatas prasidėjo savaite vėliau, bet savaite vėliau ir baigsis. Italijoje kitaip nei daugumoje kitų čempionatų nebus žiemos pertraukos. Pasikeitė „Supercoppa Italiana“ taurės formatas – jame žais keturios komandos: „Napoli“, „Inter“, „Lazio“ ir „Fiorentina“, o pusfinaliuose pralošę klubai sužais draugiškas rungtynes su Saudo Arabijos komandomis. Pilnas „Serie A“ tvarkaraštis:

• Vasaros perėjimų langas – liepos 1 d. – rugpjūčio 31 d.
• Italijos „Serie A“ sezono pradžia – rugpjūčio 19 d.
• Žiemos perėjimų langas – sausio 1 d. – vasario 1 d.
• Paskutinis Italijos „Serie A“ turas – gegužės 26 d.
• Rinktinių pertraukos:
– Rugsėjo 9 – 10 d.
– Spalio 14 – 15 d.
– Lapkričio 18 – 19 d.
– Kovo 23 – 24 d.

Italijos „Serie A“ žaidėjų perėjimai – atvykę bei išvykę futbolininkai

Ilgą laiką „Juventus“ Italijoje pirmaudavo pagal išleidžiamus pinigus, tačiau ši vasara komandai buvo gana rami. Iš viso įsigijo penkis žaidėjus už 79,6 mln. eurų, o pardavė tris bei išnuomojo du už bendrą 58 mln. eurų sumą. Iš viso klubą paliko net trylika žaidėju, aštuoni iš jų – iš nuomoti.

Pažymėti galima tai, kad Italijoje tarp vietinių klubų buvo daugiausiai perėjimų jeigu lygintume su kitomis stipriausiomis Europos lygomis. „Sassuolo“ atliko du brangiausius vietinius pardavimus – už 30 mln. eurų 25-erių Manuelis Locatelli persikėlė į „Juventus“, o už 26 mln. eurų 23-erių Giacomo Raspadori į „Napoli“. Tuo tarpu „Sassuolo“ klubą papildė net septyni žaidėjai iš kitų Italijos klubų. Brangiausi – už 20 mln. eurų iš „Inter“ atvyko 24-erių Andrea Pinamonti, už 10 mln. eurų iš „Frosinone“ 24-erių Danielis Boloca, už 8 mln. iš „Genoa“ 18-metis Luca Lipani. Už mažesnius pinigus taip pat atvyko Cristianas Volpato, Nedimas Bajrami, Samuele Mulattieri, Filippo Missori. Iš viso „Sassuolo“ papildė dvylika žaidėjų ir jų amžiaus vidurkis vos 22,5.

„Napoli“ atliko dar vieną iš brangesnių pirkinių iš vietinių komandų – už 12 mln. eurų iš „Verona“ buvo įsigytas gerai žinomo trenerio Diego Simeone sūnus, 27-erių metų puolėjas Giovanni Simeone. „Verona“ taip pat už 15,7 mln. eurų pardavė 22-erių Ivan Ilič „Torino FC“ klubui. „AC Monza“ trys brangiausi pirkiniai buvo iš Italijos klubų – už 12 mln. iš „Atalanta“ atvyko Matteo Pessina, už 10 mln. iš „Napoli“ Andrea Petagna, o už 7,5 mln. eurų iš „Verona“ Gianluca Caprari.

„FC Empoli“ net septynis žaidėjus pardavė Italijos klubams – du po 10 mln. eurų „Inter“ ir „Fiorentina“ komandoms. Į Milaną keliasi 21-erių Kristjanas Asllani, į „Fiorentina“ 22-erių Fabiano Parisi. Už 10 mln. eurų ir mažiau perėjimų tarp Italijos klubų buvo labai daug – beveik kiekviena komanda atliko bent po kelis tokius perėjimus.

Futbolininkai atvykę į Italijos „Serie A“

Jeigu reikėtų lyginti atvykusius ir išvykusius žaidėjus, tai parduotų brangesnių žaidėjų buvo daugiau. Tačiau, į lygą atvyko nemažai jaunų talentų, o taip pat ir savo vardą jau turinčių futbolininkų.

Milano „AC Milan“ buvo vienas iš daugiausiai išleidusių klubų, o visi pirkiniai iš užsienio komandų. Už tris žaidėjus buvo sumokėta po 20 mln. eurų – iš „Valencia“ atvyko 20-metis Yunus Musah, iš „Villarreal CF“ 24-erių Samuelis Chukwueze, o iš „Chelsea“ 24-erių Christianas Pulisičius. Už 19 mln. eurų iš „AZ Alkmaar“ 24-erių Tijjani Reijnders, už 16 mln. eurų iš „Chelsea“ Rubenas Loftus-Cheek, o už 14 mln. eurų iš „RB Salzburg“ Noah Okafor. Iš viso „AC Milan“ išleido 109 mln. eurų.

Kelis brangius pirkinius padarė „Atalanta“ klubas – už 28 mln. iš „UD Almeria“ įsigijo 21-erių puolėją El Bilal Toure, už 25 mln. eurų iš „West Ham“ atvyko 24-erių puolėjas Gianluca Scamacca“. Taip paišlaidauti „Atalanta“ komandai leido atlikti pardavimai, kurių vertė net 155,5 mln. eurų.

Vieną brangesnių pirkinių iš užsienio klubų atliko „Juventus“ – už 30 mln. eurų iš „Everton“ įsigijo Moise Kean, kuris Turine žaidžia jau nuo 2021 m. tačiau prieš tai buvo nuomojamas. „Juventus“ už 11,3 mln. eurų iš „Lille“ papildė Timothy Weah, už 6,3 mln. eurų iš Marselio „Olympique“ Arkadiusz Milikas.

Keletas solidžių žaidėjų į „Serie A“ persikėlė nemokamai. Į „Lazio“ atvyko 26-erių japonas Daichi Kamada, kurio vertė apie 27 mln. eurų. Į „Inter“ nemokamai atvyko 25-erių puolėjas Marcus Thuramas, kuris vertinamas 32 mln. eurų. Į „AS Roma“ atvyko 23-erių gynėjas Evanas Ndicka – jis vertinamas 28 mln. eurų.

Kiti žaidėjai atvykę į Italijos „Serie A“:

• Jens Cajuste už 12 mln. eurų iš „Stade Reims“ į „Napoli“;
• Taty Castellanos už 15 mln. eurų iš „New York City“ į „Lazio“;
• Gustavas Isaksenas už 12 mln. eurų iš „FC Midtjylland“ į „Lazio“;
• Mitchel Bakker už 10 mln. eurų iš „Bayer“ į „Atalanta“;
• Leonadro Paredes už 2,5 mln. eurų iš „PSG“ į „Roma“;
• Lucas Beltranas už 12 mln. eurų iš „River Plate“ į „Fiorentina“;
• Nikola Vlasičius už 12,8 mln. iš „West Ham“ į „Torino FC“;

Futbolininkai išvykę iš Italijos „Serie A“

Šią vasarą matėme žaidėjų pardavimų už 100 mln. eurų arba bent jau arti šios sumos, tuo tarpu „Serie A“ brangiausią pardavimą atliko „Atalanta“ – už 75 mln. eurų Mančesterio „United“ klubui buvo parduotas 20-metis puolėjas Rasmus Hojlundas iš Danijos. Rasmus Hojlund atlyginimas Mančesterio „United“ klube sieks apie 5 mln. eurų per metus. „Atalanta“ taip pat už 20 mln. eurų „Al-Ahli“ klubui pardavė Merih Demiral, o už 18 mln. eurų „Nice“ komandai 26-erių Jeremie Boga.

Antras brangiausią pardavimą atliko „AC Milan“ – už 64 mln. eurų į „Newcastle“ išvyko 23-erių italas Sandro Tonali. Beveik nieko neįsigijusi „AS Roma“ už 30 mln. eurų į „Al-Ahli“ išsiuntė Roger Ibanez, o už 11,2 mln. eurų į „Bournemouth“ Justin Kluivert. Du brangius pardavimus atliko ir „Juventus“ – už 30 mln. eurų į „Tottenham“ persikėlė 23-erių Dejanas Kulusevski, o už 20 mln. eurų į „AS Monaco“ 26-erių Denis Zakaria.

Solidų pardavimą atliko ir dabartiniai Italijos čempionai „Napoli“ – už 50 mln. eurų Miuncheno „Bayern“ buvo parduotas gynėjas Min-jae Kimas. „Lazio“ už 40 mln. eurų „Al-Hilal“ pardavė 28-erių serbą Sergej Milinkovič-Savič. Už 52,5 mln. eurų „Inter“ Mančesterio „United“ pardavė 27-erių vartininką Andre Onana. Už 18 mln. eurų į „Al-Nassr“ išvyko Marcelo Brozovičius. Atsinaujinusi „Sassuolo“ komanda be pardavimų Italijos klubams, už 25,6 mln. eurų „Bournemouth“ klubui pardavė 23-erių Hamed Junior Traore.

Keletas žinomų žaidėjų su „Serie A“ atsisveikino nemokamai. Net 50 mln. eurų vertinamas Milanas Skriniar nemokamai persikėlė iš „Inter“ į „PSG“. Ante Rebičius iš „AC Milan“ persikėlė į Stambulo „Bešiktaš“. „Juventus“ paliko ir į „Inter“ persikėlė Juan Cuadrado, o į Lisabonos „Benfica“ persikėlė Angelis Di Maria.

Kiti žaidėjai išvykę iš Italijos „Serie A“:

• Robin Gosens už 13 mln. eurų iš „Inter“ į Berlyno „Union“;
• Arthur Cabral už 20 mln. eurų iš „Fiorentina“ į Lisabonos „Benfica“;
• Igor už 17 mln. eurų iš „Fiorentina“ į „Brighton“;
• Jerdy Schouten už 12 mln. eurų iš „Bologna“ į „PSV“;
• Wilfried Singo už 10 mln. eurų iš „Torino FC“ į „AS Monaco“;
• Guglielmo Vicario už 20 mln. eurų iš „FC Empoli“ į „Tottenham“;
• Morten Hjulmand už 18 mln. eurų iš „Lecce“ į Lisabonos „Sporting“;

Italijos „Serie A“ 2023-24 m. sezono prognozės – ar „Juventus“ po trejų metų pertraukos susigrąžins čempionų titulą?

Jeigu Prancūzijos lygoje yra ryškūs favoritai „PSG“, Vokietijos – „Bayern“, Anglijos – „City“, Ispanijos „La Liga“ – „Real“ ir „FC Barcelona“, tai Italijoje, panašu, kad sulauksime didžiausios intrigos. Šiame sezone apylygiai vertinamos keturių komandų galimybės – „Inter“, „Napoli“, „Juventus“ ir „AC Milan“. Įdomu tai, kad visi šie klubai laimėjo paskutinius keturis čempionatus.

Praeitą sezoną „Napoli“ čempionais tapo labiau nei užtikrintai – antroje vietoje likusį „Lazio“ klubą aplenkė net 16 taškų skirtumu. Vasarą klubas atsisveikino su geriausiu lygos gynėju Min-jae Kim, kuris persikėlė į „Bayern“. Pasipildyta buvo keliais solidžiais žaidėjais, tačiau svarbiausia, kad pavyko išlaikyti branduolį bei naudingiausią praėjusio sezono „Serie A“ žaidėją – 22-erių kartvelą Khvicha Kvaratskhelia, kurio vertė šiuo metu siekia net 85 mln. eurų. Dar brangesniu laikomas puolėjas ir rezultatyviausias praeito sezono žaidėjas – 24-erių Victor Osimhenas, jis vertinamas 120 mln. eurų.

Pakartoti tokį rezultatą antrus metus iš eilės bus labai sunku – į „Napoli“ visos komandos žiūrės kaip į čempionus, todėl ir žais su dvigubu noru laimėti. Kitas favoritas Milano „Inter“ vasarą atsisveikino su keliais svarbiais žaidėjais, o iš viso išvyko net šešiolika žaidėjų. Nors pasipildyti pavyko su keliais solidžiais futbolininkais, viskas priklauso nuo svarbiausių žaidėjų – Lautaro Martinez, Nicolo Barella, Hakan Calhanoglu, Alessandro Bastoni. Bus įdomu pamatyti, kaip solidžiai vartuose atrodžiusį A. Onana pakeis mažiau talentingi vartininkai.

Solidžiai sudėtį pasistiprino „AC Milan“ – daug tikimasi iš 24-erių Christiano Pulisičiaus, kuris jau pirmose rungtynėse pasižymėjo fantastišku įvarčiu. Vasarą parduotas buvo 23-erių Sandro Tonali, tačiau gautus pinigus Milano klubas išnaudojo labai efektyviai.

Vis tik, tarp šių komandų didžiausias dėmesys krinta į „Juventus“. Turino komanda nežais Europoje, o tai reiškia, kad galės susikoncentruoti tik į „Serie A“ mačus. Po paskutinių nesėkmingų sezonų ir skandalų, šie metai atrodo kaip puiki galimybė susigrąžinti jiems ilgus metus priklausiusią „Serie A“ čempionų taurę. Vasaros darbus galima vertinti gana teigiamai – atsisveikinta su keliais veteranais, o išvykusius svarbius žaidėjus pakeitė solidūs naujokai. Dušanas Vlahovičius, Moise Keanas, Federico Chiesa, Adrienas Rabiotas, Nicolo Fagiolo, Manuel Locatelli – žaidėjai, ant kurių pečių „Juventus“ gali siekti titulo.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *