Krepšinis

„Žalgiris“ – „Valencia“: rungtynių apžvalga ir prognozė

Eurolygos 2022-23 m. sezonas sparčiai artėja prie atkrintamųjų ir kol vienos komandos džiaugiasi namų aikštės užsitikrinimu, kitoms iš paskutinių jėgų reikia kautis dėl paskutinių vietų aštuntuke. Pasidžiaugti galima už tai, kad kovoje dėl TOP 8 vis dar yra Kauno „Žalgiris“, kuris šią savaitę namuose iškovojo pergalę prieš „AS Monaco“. Trečiadienio rungtynėse dar kartą galėjome įsitikinti, kad žalgiriečiai namuose atrodo daug geriau nei išvykose.

Penktadienio varžovas Valensijos „Valencia“, kuriam rungtynės jau nieko nebereiškia. Ispanijos klubas prarado šansus patekti į aštuntuką ir likusias trejas Eurolygos rungtynes belieka sužaisti garbingai. Atkreipti dėmesį galima į tai, kad Eurolygos tvarkaraštis „Valencia“ komandai buvo negailestingas – keturios iš penkerių paskutinių rungtynių žaidžiamos išvykoje, o rungtynės Kaune bus trečioji išvyka iš eilės.

Kauno „Žalgiris“ – 16 pergalių ir 15 pralaimėjimų

Po trečiadienio pergalės prieš „AS Monaco“, žalgiriečiai šiuo metu turi iškovoję daugiau pergalių nei patyrę pralaimėjimų ir vis dar laikosi kovoje dėl TOP 8. Žvelgiant į dabartinę Eurolygos turnyrinę lentelę, panašu, kad daugiausiai intrigos bus tarp „Žalgirio“ ir „Baskonia“. Abi komandos turi po 16 pergalių, tačiau „Baskonia“ turi tarpusavio pranašumą. Vis tik, „Baskonia“ laukia rungtynės prieš „Fenerbahce“, „Asvel“ ir „Olympiacos“. Jeigu laimės tik vieną kartą, „Žalgiriui“ gali užtekti dviejų pergalių.

Grįžtant prie trečiadienio rungtynių prieš Monako komandą, be jokių abejonių išskirti reikia Igną Brazdeikį. Šiose rungtynėse pamatėme gerąją Brazdeikio pusę, kai puolime lietuvis yra sunkiai sustabdomas. Per beveik 31 minutę surinko 22 taškus (4/5 tritaškiai) ir 17 naudingumo balų. Solidžiai pradėjęs rungtynes, aukštą tempą išlaikė visų rungtynių metu.

Pagirti reikia ir „Žalgirio“ trenerių štabą, kuris per ilgąją pertrauką padarė išvadas. Pirmąją pusę „Žalgiris“ laimėjo 48:41, tačiau tas rezultatyvus krepšinis kiek neramino, nes žaisti taškų lenktynes prieš „AS Monaco“ yra gana pavojinga. Pagerinti gynyba buvo būtina, o tai ir pamatėme antroje pusėje, kuri baigėsi 31:29. „AS Monaco“ per du kėlinius surinko vos 29 taškus ir tai yra fantastinis darbas iš „Žalgirio“ pusės.

Valensijos „Valencia“ – 14 pergalių ir 16 pralaimėjimų

Praeitą savaitę, kai „Valencia“ pralaimėjo prieš „AS Monaco“, prarado paskutinius šansus patekti į TOP 8. Šią savaitę Ispanijos komanda patyrė dar vieną pralaimėjimą prieš „Crvena Zvezda“ ir į Kauną atvyksta ne pačiomis geriausiomis nuotaikomis. Per paskutines septynerias rungtynes „Valencia“ pralaimėjo net šešis kartus – keturi iš šių pralaimėjimų patirti išvykose prieš „Baskonia“, „Real“, „AS Monaco“ ir „Crvena Zvezda“.

Kas lėmė suprastėjusį „Valencia“ žaidimą sunku pasakyti. Komandos sudėtyje šiuo metu didelių problemų nėra. Dėl traumos iki sezono pabaigos iškrito Klemenas Prepeličius, tačiau visi kiti žaidėjai žaidžia. Net ir nemažai problemų dėl traumų turėjęs Chrisas Jones nuo 20-o turo nepraleido nei vienerių rungtynių. Didelė tikimybė, kad pagrindinė pralaimėjimų priežastis sudėtingas tvarkaraštis.

Per paskutines septynerias rungtynes, penkios komandos šiuo metu turi vietą TOP 8, o kitos dvi komandos buvo atsigaunanti „Olimpia“ bei visada gerai žaidžianti „Crvena Zvezda“. Tokia pralaimėjimų serija gali atrodyti gana apgaulingai, kadangi žaisti reikėjo tikrai prieš aukšto lygio varžovus, o ir didžioji dalis rungtynių buvo išvykoje.

Rungtynių prognozė

Pažvelgus į „Žalgirio“ Eurolygos tvarkaraštį, galima sakyti, kad „Valencia“ yra lengviausias varžovas iš likusių trejų rungtynių. Nuvertinti ispanų klubo tikrai nereikia, tačiau lyginant su „Maccabi“, kuri kovoja dėl 5-os vietos atkrintamosiose ir šiuo metu demonstruoja puikią formą bei „Bayern“, kurie paskutines sezono rungtynes žais namuose, atrodo, kad „Valencia“ tikrai silpniausias variantas.

„Žalgiriui“ laimėjus visas trejas rungtynes atsiveria durys į TOP 8, tačiau šansų yra ir laimėjus dvejas rungtynes, dėl to pergalė prieš „Valencia“ yra tiesiog būtina. Nors prieš „Maccabi“ bus žaidžiama namuose, ši komanda šiuo metu daug stipresnė nei „Valencia“, o sezoną pastatyti ant rungtynių Miunchene irgi labai pavojinga. Namuose „Žalgiris“ visą sezoną žaidžia gerai, todėl svarbiausia susitvarkyti su spaudimu.

Kiek neraminti gali tai, kad „Žalgiris“ laimi arba kovoja iki galo prieš komandas, kurios yra daug stipresnės. Net ir paskutinės trejos rungtynės prieš „Fenerbahce“, „Olympiacos“ ir „AS Monaco“ buvo tikrai solidžios. Tuo tarpu prieš komandas, prieš kurias turėtų laimėti, „Žalgiris“ sugeba sužaisti prasčiau savo galimybių ribos. Reikia tikėtis, kad artėjantį penktadienį taip nebus, o pačios rungtynės prieš „Valencia“ nenustebintų, jeigu būtų kur kas rezultatyvesnės nei įprastai. Ispanų komanda paskutiniu metu demonstruoja vieną blogiausių gynybų, o patys meta nemažai taškų, todėl net ir taškų lenktynės „Žalgiriui“ čia neatrodytų blogas variantas.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.