ATP 1000 Paryžius
Tenisas

ATP 1000 Paryžius 2023 m. – teniso turnyro apžvalga ir prognozės

Artėjantis ATP 1000 Paryžiuje be „ATP Finals“ bus paskutinis didelis teniso turnyras šiame sezone. „Paris Masters“ pradėtas rengti 1969 metais, o nuo 1990 m. tai ATP 1000 vertės turnyras. Įdomu tai, kad per daugiau nei 30 metų čempionu tapo vos vienas ispanas – Davidas Ferreris, jis dar kartą pralaimėjo finale 2013 m., o Rafaelis Nadalis vienintelį kartą finale žaidė 2007 metais, kurį pralaimėjo argentiniečiui Davidui Nalbandianui. Akys krypsta į jaunąjį ispanų talentą Carlos Alcaraz, kuris turės galimybę nutraukti šią nemalonią seriją.

Novakas Djokovičius turės galimybę turnyrą laimėti septintą kartą. Pirmą kartą serbas Paryžiuje triumfavo 2009 metais, tuomet tris kartus iš eilės laimėjo 2013-2015 metais, o paskutiniai du titulai iškovoti 2019 ir 2021 m. Artėjančiame turnyre čempiono titulą gins 20-metis danas Holger Rune.

„Paris Masters“ yra tik vyrų teniso turnyras, kuriame dalyvauja 56 tenisininkai vienetuose ir 24 poros dvejetuose. Čempionui atiteks beveik 900 tūkst. eurų piniginis prizas, finalininkui numatyta 487 tūkst. eurų. Dvejetų čempionų komandai atiteks 273 tūkst. eurų, o finale pralaimėjusiai porai 148 tūkst. eurų. ATP

Artėjančiame turnyre pamatysime N. Djokovičių, kuris dėl pasirinkto poilsio praleido ATP 1000 turnyrą Šanchajuje. Įdomu tai, kad serbas poroje su Miomir Kecmanovič žais ir dvejetuose. Šioje rungtyje N. Djokovičius nėra dažnas svečias, todėl bus įdomu pamatyti ar pavyks pagerinti šio sezono rezultatą – prieš tai pirmajame raunde buvo iškrista tiek metų pradžioje Adelaidėje, tiek ir „Cincinnati Masters“. Tuo tarpu vienetų rungtyse abejuose turnyruose tapo čempionu.

ATP 1000 Paryžius 2023 m. tvarkaraštis

ATP 1000 Paryžiuje prasidės spalio 30 d. ir tęsis iki lapkričio 5 d. Tarp dalyvaujančių tenisininkų matysime visus geriausius, todėl intrigos tikrai netrūks. Turint omenyje, kad tai paskutinis sezono ATP 1000 turnyras, įsirašyti savo pavardę į istoriją sieks daugybę jaunų teniso talentų. Pilnas „Paris Masters“ turnyro tvarkaraštis:

Geriausi turnyro tenisininkai ir prognozės

N. Djokovičiaus pasirodymas Paryžiuje yra kiek netikėtas, kadangi serbas nuo „US Open“ praleido visus turnyrus, išskyrus „Davis Cup“. Vis tik, nusprendęs dalyvauti paskutiniame ATP 1000 sezono turnyre, iš karto išskiriamas kaip pagrindinis favoritas. Jo ir ispano C. Alcaraz susitikimas finale stipriai papuoštų „Paris Masters“. Būtent šie du tenisininkai matomi didžiausi pretendentai iškelti priešpaskutinį sezono titulą.

Žinoma, nuvertinti nereikia ir kitų tenisininkų galimybių. Praeitais metais danas H. Rune finale įveikė būtent N. Djokovičių, o šiuo metu šeštą reitingo vietą užimantis tenisininkas nepraranda galimybių patekti į „ATP Finals“. Geras pasirodymas Paryžiuje jam potencialiai atvertų duris į paskutinį sezono turnyrą Turine. Vis tik, dano forma kiek neraminanti – paskutinį kartą ketvirtfinalį pasiekė liepos mėnesį, kur „Wimbledon“ pralaimėjo prieš C. Alcaraz. Nuo to laiko šeši turnyrai, tarp kurių ir ATP 250, buvo itin nesėkmingi.

Ne pačioje geriausioje formoje yra ir C. Alcaraz. Ispanas turi nedidelių traumų, dėl kurių buvo priverstas pasitraukti iš turnyro Bazelyje. Turint omenyje, kad ispanas jau turi vietą „ATP Finals“, atsiranda daugiau šansų kitiems tenisininkams bei tam pačiam N. Djokovičiui.

Solidžią formą demonstruoja italas Jannikas Sinneris, kuris yra vienas iš keturių tenisininkų jau turinčių vietą „ATP Finals“. Šį sezoną italas laimėjo tris titulus, o iš viso iškovojo 51 pergalę bei patyrė 14 pralaimėjimų. Rugsėjo mėnesį Kinijoje ATP 500 turnyre italas finale nusileido Daniilui Medvedevui, o ATP 1000 Shanghai aštuntfinalyje nusileido Benui Sheltonui.

Iš turnyro pasitraukė Borna Coričius ir Denisas Shapovalovas, kuriuos pakeitė Alexei Popyrinas ir Arthuras Filsas. Šių tenisininkų prie favoritų priskirti nereikėtų, tačiau tai parodo, kad negalinčių žaisti yra tikrai nedaug, todėl kovą matysime tarp visų šiuo metu geriausių tenisininkų. „ATP Finals“ vietą be jau minėtų žaidėjų turi tik Daniilas Medvedevas, todėl Andrey Rublevui, Stefanos Tsitsipui, Casper Ruudui, Taylorui Fritzui, Alexanderiui Zverevui tai gali būti paskutinė galimybė iškovoti patekimą į finalinį turnyrą