Roland Garros 2023
Tenisas

Roland Garros 2023 m. – „Grand Slam“ teniso turnyro apžvalga ir prognozės

2023 m. teniso sezonas įsibėgėja – gegužės mėnesio pabaigoje prasidės antrasis iš keturių „Grand Slam“ turnyrų. Pirmąjį šių metų didžiojo kirčio turnyrą „Australian Open“ laimėjo serbas Novakas Djokovičius. Gegužės 28 – birželio 11 dienomis Prancūzijoje, „Roland Garros“ turnyre čempionų titulą gins Rafaelis Nadalis. Ispanas šiame turnyre tiesiog dominuoja – nuo 2005 metų iš viso yra laimėjęs 14 kartų bei paskutinius penkis kartus iš šešių. Per visus šiuos metus Po kartą laimėjo Rogeris Federeris, Stanas Wawrinka bei du kartus laimėjo N. Djokovičius.

„Didžiojo kirčio“ turnyras Prancūzijoje vyksta nuo 1968 metų ir vos vieną kartą laimėjo prancūzas – 1983 metais čempionu tapo Yannickas Noah. Didelė tikimybė, kad ir šiais metais nugalėtojas bus ne prancūzas – šiuo metu aukščiausią reitingą užimantis prancūzas yra 36-erių metų veteranas Richardas Gasquetas – 44, o iš karto po jo – 34-erių Adrianas Mannarino. Tuo tarpu pirmajame dešimtuke yra vos vienas tenisininkas vyresnis nei 30 metų – N. Djokovičiui yra 35-eri. Naujoji karta po truputį užkariauja didžiuosius turnyrus.

Roland Garros 2023 m. tvarkaraštis

„Didžiojo kirčio“ turnyras Prancūzijoje prasidės gegužės 28 dieną ir tęsis iki birželio 11 d. Pilnas turnyro tvarkaraštis:

Geriausi „Roland Garros“ turnyro žaidėjai ir prognozės

„French Open“ teniso turnyre pamatysime geriausius tenisininkus – tiek čempionų titulą ginantį R. Nadalį, tiek pirmąjį šio sezono „Grand Slam“ laimėjusį N. Djokovičių, tiek ir vieną iš talentingiausių tenisininkų Carlos Alcaraz. Pirmiausia, atkreipti dėmesį reikėtų į R. Nadalį. Nors ispanas dominuoja Prancūzijoje vyksiančiame turnyre, šio sezono pradžia labai sunki. Dalyvavo vos dvejuose turnyruose sausio mėnesį – „Australian Open“ pralaimėjo 65-ai raketei Mackenzie McDonaldui, o prieš tai „United Cup“ turnyre pralaimėjo abu mačus prieš Cameron Norrie ir Alex de Minaur. Nors nuvertinti ispano galimybių tikrai nereikia, veterano sezono pradžia labai sudėtinga.

Pagrindinis turnyro favoritas yra N. Djokovičius, kuriam pavyko du kartus įsiterpti į R. Nadalio dominavimą Prancūzijoje. Serbas sezoną pradėjo iškovojęs 17 pergalių ir patyręs tris pralaimėjimus. Prieš „Australian Open“ apšilimui laimėjo „Adelaide 1” ATP 250 turnyrą, o po jo „Australian Open“ finale įveikė graiką Stefanos Tsitsipas. Vis tik, serbui paskutiniai trys turnyrai susiklostė nesėkmingai. Dubajuje ATP 500 pusfinalyje pralaimėjo prieš Daniilą Medvedevą, ATP 1000 Monte Karle aštuntfinalyje pralaimėjo prieš Lorenzo Musetti, o ATP 250 Bosnijoje ir Hercegovinoje ketvirtfinalyje pralaimėjo prieš 70-ą raketę Dušaną Lajovičių.

Be veteranų R. Nadalio ir N. Djokovičiaus visų akys kryps į jaunąjį talentą C. Alcaraz. Ispanas šį sezoną laimėjo jau 29 mačus bei patyrė vos 2 pralaimėjimus bei iškovojo 4 titulus. „Australian Open“ turnyre ispanas nedalyvavo dėl traumos ir šį sezoną debiutavo tik vasario antroje pusėje ATP 500 turnyre Brazilijoje, kur finale pralaimėjo prieš C. Norrie. Gegužės 7 d. ispanas finale įveikė vokietį Jan-Lennard Struff bei tapo ATP 1000 Madride turnyro čempionu. Nebūtų didelė staigmena, jeigu jaunasis talentas pratęstų puikią formą ir pasiektų bent jau finalą.

Be šių trijų tenisininkų išskirti galima būrį kitų žaidėjų. Pirmajame dešimtuke yra net devyni tenisininkai jaunesni nei 27-eri metai ir net aštuoni 25-erių arba jaunesni. Akivaizdu, kad jaunoji karta sparčiais žingsniais žengia į priekį. D. Medvedevas, C. Ruudas, S. Tsitsipas, Andrey Rublevas, Holger Rune yra tie žaidėjai į kuriuos Prancūzijoje reikėtų atkreipti dėmesį.