ATP Finals 2022 teniso statymai 7bet lažybos
Tenisas

ATP Finals 2022 m. – teniso turnyro prognozės

„ATP Finals“ yra kasmetinis teniso turnyras, kuriuo būna uždaromas didysis teniso sezonas. Į šį turnyrą patenka 1-7 ATP reitingą turintys tenisininkai, o paskutinė aštunta vieta saugoma žaidėjui, kuris yra laimėjęs bent vieną didžiojo kirčio turnyrą ir yra 8-20 reitingo vietoje. Jeigu tokio žaidėjo nėra, tuomet paskutinė vieta atitenka tuo metu aštuntą reitingo vietą turinčiam tenisininkui.

Šiais metais turnyre dalyvaus: Rafaelis Nadalis, Casperas Ruudas, Stefanos Tsitsipas, Novakas Djokovičius, Daniilas Medvedevas, Auger-Aliassime, Andrey Rublevas ir pirmą pasaulio reitingą turintį Carlos Alcaraz pakeitęs Tayloras Fritzas. Turnyre nedalyvaus ir 2021 čempionų titulo apginti negalės Alexander Zverevas.

Nuo 2003 metų „ATP Finals“ turnyre dominavo šveicaras Rogeris Federeris, kuris per aštuonerius metus iki 2011 m. spėjo šešis kartus tapti čempionu. 2012-2015 m. keturis kartus iš eilės laimėjo serbas N. Djokovičius, kuris iš viso šį turnyrą yra laimėjęs penkis kartus ir laimėjęs šiais metais galėtų susilyginti su šveicaru, kaip daugiausiai kartų laimėję „ATP Finals“. Nuo 2015 m. tik A. Zverevas turnyrą laimėjo du kartus, visus kitus kartus matėme vis kitą čempioną – Andy Murray, Grigor Dimitrov, Stefanos Tsitsipas, D. Medvedev.

Šiais metais „ATP Finals“ turnyras turės didžiausią piniginį prizą istorijoje. Suma siekia net 14,75 mln. JAV dolerių. Jeigu šių metų čempionas nepralaimės nei vieno mačo, jam atiteks didesnis nei 4,7 mln. JAV dolerių pagrindinis prizas – pats didžiausias individualus prizas teniso turnyrų istorijoje.

ATP Finals 2022 m. tvarkaraštis ir formatas

„ATP Finals“ turnyre aštuoni tenisininkai bus padalinti į dvejas grupes po keturis. Grupėse tenisininkai sužais tarpusavyje ir po du geriausius pateks į turnyro pusfinalį. Pirmą vietą grupėje užėmęs tenisininkas žais prieš kitos grupės antrą vietą. Visi mačai vyks iki dviejų laimėtų setų. Čia galite matyti pilną „ATP Finals“ 2022 m. tvarkaraštį:

• Lapkričio 13 – 18 – grupių etapas
  • Lapkričio 19 – pusfinaliai
  • Lapkričio 20 – finalas

Turnyro prognozės

Labai gaila, kad „ATP Paris“ 2022 turnyro metu, ketvirtfinalyje traumą patyrė puikią formą demonstravęs bei pirmoje ATP reitingo vietoje esantis ispanas Carlos Alcaraz. Jaunasis talentas buvo ne tik vienas iš turnyro Paryžiuje favoritų, bet ir šiame „ATP Finals“ būtų priskiriamas prie vienų iš pagrindinių kandidatų užbaigti teniso sezoną aukščiausia nata. C. Alcaraz traumą patyrė prieš daną Holger Rune, kuris pusfinalyje 6:4 6:2 nugalėjo kanadietį Felix Auger-Aliassime, o finale 3:6 6:3 7:5 įveikė serbą N. Djokovičių.

Įdomu tai, kad danas sezoną pradėjo būdamas 103 ATP reitingo vietoje, o laimėjęs turnyrą Paryžiuje pateko į dešimtuką. Vos 19-os metų tenisininkui pavyko pasiekti nuostabų rezultatą, tarp aktyvių žaidėjų tik R. Nadalis ir C. Alcaraz jaunesni nei 19-os metų pateko į dešimtuką.

Pagal demonstruojamą formą reikėtų išskirti serbą N. Djokovičių kaip pagrindinį „ATP Finals“ favoritą. Sezono pradžia tenisininkui lengva nebuvo, bet žiūrint į paskutinius turnyrus, žaidė visų keturių turnyrų finaluose iš kurių laimėjo tris – „Wimbledon“, „ATP 250 Tel Aviv” bei „ATP 500 Astana“. Taip pat, įdomu bus pamatyti, kaip atrodys po traumos atsigavęs R. Nadalis. Ispanui „ATP Paris“ turnyras buvo itin nesėkmingas, pirmame mače 6:3 6:7 1:6 pralaimėjimą patyrė prieš amerikietį Tommy Paul ir nepateko į ketvirtfinalį.

Išskirti reikėtų S. Tsitsipas ir F. Auger-Aliassime. Jeigu Turine vyksiančiame turnyre graikas nepatirs nei vieno pralaimėjimo, turi galimybę užbaigti šiuos metus pirmoje ATP reitingo vietoje. Motyvacija tikrai didelė ir jeigu keliai susitiks, bus puiki galimybė atsirevanšuoti dėl 2:6 6:3 6:7 pralaimėto pusfinalio prieš N. Djokovičių „ATP Paris“ turnyre. Tuo tarpu kanadietis F. Auger-Aliassime demonstruoja puikią formą – „ATP Paris“ turnyre pralaimėjo pusfinalyje čempionui, o prieš tai laimėjo du „ATP 250” ir vieną „ATP 500” turnyrą, kuriame pusfinalyje įveikė C. Alcaraz.