UFC 281 MMA statymai lažybos 7bet
Kovos menai

UFC 281: Israel Adesanya vs. Alex Pereira – apžvalga ir prognozė

Lapkričio 12 d. UFC 281 renginys vyks Niujorke, „Madison Square Garden“ arenoje. Pagrindinė kova vyks tarp Israel Adesanya ir Alex Pereira. Kovotojas iš Nigerijos I. Adesanya sieks išsaugoti vidutinio svorio čempiono diržą. Įdomu tai, kad brazilas vos po septynių karjeros kovų UFC organizacijoje gavo šansą stoti į kovą dėl čempionų diržo.

Tą patį vakarą galėsime stebėti ne vieną tikrai įdomią ir aukšto lygio kovą. Iš Rose Namajunas čempionės diržą perėmusi Carla Esparza stos į kovą prieš kinę Zhang Weili. Taip pat, tarpusavyje susikaus Dustin Poirier prieš Michael Chandler, Frankie Edgar prieš Chris Gutierrez bei Dan Hooker prieš claudio Puelles.

Israel Adesanya prieš Alex Pereira

Be jokių abejonių pati laukiamiausia ir daugiausiai intrigos žadanti vakaro kova. Iš Nigerijos kilęs kovotojas iš viso yra pasiekęs net 23 pergales ir patyręs vos vieną pralaimėjimą. UFC organizacijoje I. Adesanya debiutavo 2018 metais ir per šį laiką iškovojo 12 pergalių bei patyrė vienintelį pralaimėjimą karjeroje. Kovotojas laimėjo paskutines trejas kovas ir prieš Alex Pereira stoja būdamas tikrai geroje formoje.

Alex Pereira yra dvejais metais vyresnis kovotojas, kuris negali pasigirti tokia MMA patirtimi kaip būsimas varžovas. Vis tik, 35-erių metų brazilas yra daugkartinis kikbokso čempionas. „Glory“ organizacijoje paskutinę kovą pralaimėjo 2021 m. rugsėjo mėnesį, o jau lapkritį UFC debiutavo pergale prieš Andreas Michailidis. Iš viso UFC yra laimėjęs visas trejas kovas ir tai bus vos ketvirta kova UFC ringe.

Įdomu tai, kad abu kovotojai yra beveik identiškų fizinių savybių. Tokio paties ūgio, svorio bei turi beveik tokį patį rankų ir kojų pasiekiamumą. I. Adesanya yra dvejais metais jaunesnis ir daug daugiau patirties UFC turintis kovotojas. Tai yra pagrindiniai pranašumai prieš būsimą kovoją, kurioje jis yra laikomas nedideliu favoritu.

Net devynios I. Adesanya kovos iš paskutinių dvylikos pasibaigė teisėjų sprendimu, kas rodo, jog dažniausiai nigerietis kaunasi iki pačios pabaigos ir nerizikuodamas kontroliuoja kovos eigą. Vis tik, svarbiu faktoriumi šioje kovoje išlieka faktas, kad I. Adesanya prieš A. Pereira du kartus pralaimėjo kikbokso kovose. Nigerietis prieš pradėdamas kovoti pagal MMA taisykles išviso laimėjo net 75 kikbokso kovas bei patyrė penkis pralaimėjimus – du iš jų prieš būsimą varžovą. Brazilas A. Pereira nugalėjo I. Adesanya jo paskutinėje kikbokso kovoje 2017 metais.

Carla Esparza prieš Zhang Weili

Kova tarp C. Esparza ir Zh. Weili įdomi tuo, kad bus kovojama dėl čempionės diržo, kurį amerikietė C. Esparza laimėjo iš R. Namajunas. Tuo tarpu R. Namajunas šį diržą perėmė iš tuo metu čempionės kinės Zh. Weili. Kinė savo MMA karjeroje pralaimėjo pirmą kovą 2013 metais ir nuo tada buvo iškovojusi net 21-ą pergalę iš eilės iki kol susitiko su R. Namajunas ir pralaimėjo du kartus iš eilės.

UFC organizacijoje kinė debiutavo 2018 metais ir yra iškovojusi šešias pergales bei patyrusi du pralaimėjimus. Tuo tarpu amerikietė UFC debiutavo 2015 metais ir per šį laikotarpį iškovojo 9 pergales bei patyrė keturis pralaimėjimus. Šiuo metu C. Esparza yra iškovojusi šešias pergales iš eilės ir demonstruoja tikrai gerą formą. 35-erių metų sportininkė geriausius karjeros rezultatus demonstruoja būtent dabar.

Vis tik, apginti čempionės diržą amerikietė šansų šioje UFC 281 kovoje daug neturi. Šioje kovoje ryškia favorite yra laikoma kinė, kuriai du pralaimėjimai prieš R. Namajunas buvo itin skaudūs. Pralaimėjimas 33-erių metų sportininkę dar labiau atitolintų nuo galimybės vėl tapti čempione, o pergalė ne tik leistų susigrąžinti čempionės titulą bet ir atvertų naujas galimybes. Tuo tarpu amerikietės pralaimėjimo atveju, gali būti, kad daugiau karjeroje pasidžiaugti čempionės diržu galimybės nebebus.

Sportininkės pasižymi skirtingu kovos stiliumi ir tai atsispindi rezultatuose. Per aštuonerias kinės kovas UFC organizacijoje tik keturis kartus prireikė teisėjų sprendimo, tuo tarpu per trylika amerikietės kovų, tik trys baigėsi ne teisėjų sprendimu. Kinė yra aštuoniais centimetrais aukštesnė, tačiau rankų ir kojų pasiekiamumas beveik vienodas. Zh. Weili išsiskiria itin didele fizine jėga ir stipriu smūgiu. Bus labai įdomu pamatyti, kokią gynybos taktiką pasirinks amerikietė C. Esparza.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *