UFC 295
Kovos menai

UFC 295: Jiri Prochazka vs Alex Pereira – apžvalga ir prognozė

Lapkričio 12 d. po daugiau nei metų pertraukos pamatysime į UFC narvą sugrįžtantį čeką Jiri Prochazka. 31-erių sportininkas paskutinį kartą kovėsi 2022 m. birželio 12 d. ir laimėjęs prieš Glover Teixeira tapo pusiau sunkaus svorio kategorijos čempionu. Įdomu tai, kad ši penkis raundus trukusi kova buvo išrinkta 2022 metų kova. Deja, bet 2022 m. lapkričio mėnesį J. Prochazka prarado čempiono diržą, nes patyrė traumą.

Alex Pereira UFC organizacijoje debiutavo 2021 m. lapkričio 6 d., o labiausiai įsiminė UFC 281 renginyje, kai techniniu nokautu laimėjo prieš Israel Adesanya ir tapo vidutinio svorio kategorijos čempionu. Revanšinę kovą brazilas pralaimėjo, o šių metų liepos 29 d. debiutavo pusiau sunkaus svorio kategorijoje, kur po teisėjų sprendimo laimėjo prieš lenką Jan Blachowicz.

UFC 295 renginyje taip pat susikaus Sergei Pavlovich – Tom Aspinall, Jessica Andrade – Mackenzie Dern, Matt Frevola – Benoit Saint-Denis, Diego Lopes – Pat Sabatini, Steve Erceg – Alessandro Costa, Tabatha Ricci – Loopy Godinez, Mateusz Rebecki – Nurullo Aliev, Nazim Sadykhov – Viacheslav Borshchev. Į kovą dėl čempionų diržo turėjo stoti ir Jon Jones prieš Stipe Miocic, bet J. Jones dėl traumos buvo priverstas kovą praleisti.

Jiri Prochazka – 29 pergalės ir 3 pralaimėjimai

Jiri Prochazka profesionalioje MMA kovoje debiutavo 2012 metais ir jau pirmajame raunde nokautu laimėjo prieš Stanislav Futera. Nors iš viso čekas savo sąskaitoje turi 33 MMA kovas, UFC organizacijoje jis debiutavo tik 2020 metais ir iš viso sukovojęs tik tris kartus. Ilgą laiką sportininkas kovėsi Japonijos MMA organizacijoje „Rizin“, kur 2019 m. tapo pusiau sunkaus svorio kategorijos čempionu.

2020 m. UFC 251 J. Prochazka debiutavo UFC narve ir antrajame raunde nokautu laimėjo prieš Volkan Oezdemir. Beveik po metų – 2021 m. gegužės 1 d. stojo į antrą kovą ir ją taip pat nokautu antrajame raunde laimėjo prieš Dominick Reyes. Puikiai debiutavęs organizacijoje jau trečioje kovoje gavo šansą kautis dėl pusiau sunkaus svorio kategorijos čempiono diržo ir penkto raundo pabaigoje smaugimu laimėjo prieš Glover Teixeira.

Alex Pereira – 8 pergalės ir 2 pralaimėjimai

36-erių Alexas Pereira nuostabiai debiutavo UFC organizacijoje – trys laimėtos kovos iš eilės ir suteikta galimybė susikauti prieš I. Adesanya, prieš kurį ne kartą kovėsi kikbokso ringe. Brazilas šansu pasinaudojo ir laimėjo savo ketvirtąją kovą iš eilės bei tapo UFC čempionu. Diržo išlaikyti ilgai nepavyko, nes po pusės metų antrajame raunde nokautu pralaimėjo revanšinę kovą.

Iš viso A. Pereira profesionalioje MMA kovoje dalyvavo dešimt kartu – aštuonis kartus laimėjo ir du kartus patyrė pralaimėjimą. Tačiau, vienas iš pralaimėjimų buvo debiutinėje kovoje 2015 m. Po metų brazilas laimėjo du kartus ir sugrįžo atgal į kikboksą. Vėl prisiminti MMA įgūdžius nusprendė 2020 metais „LFA 95” renginyje, kur pirmajame raunde nokautu laimėjo prieš Thomas Powell. Kita kova 2021 m. lapkričio 6 d. buvo jau UFC organizacijoje.

Kovos prognozė

Nors čekas Jiri Prochazka turi kur kas didesnę MMA patirtį, UFC yra kovojęs mažiau nei Alexas Pereira. Prieš patirtą traumą čekas demonstravo tikrai solidžią formą, per trejas kovas nei karto neprireikė teisėjų sprendimo. Vis tik, lygiai 15 mėnesių be profesionalios kovos yra ilgas laiko tarpas ir bus labai įdomu pamatyti, kaip po tokios pertraukos atrodys prieš gana stabiliai UFC besikaunantį brazilą.

Vienas iš čeko pliusų yra tai, kad pusiau sunkaus svorio kategorijoje jis kaunasi beveik visą savo karjerą, tuo tarpu A. Pereirai tai bus vos antroji kova. Pergalė debiutinėje kovoje prieš J. Blachowicz yra nemažas pareiškimas, bet patirties šioje svorio kategorijoje vis tiek nėra daug. Žvelgiant į fizines savybes, abu sportininkai yra vienodo ūgio (193 cm), tačiau čekas turi šiek tiek ilgesnį pasiekiamumą (203 cm prieš 200 cm).

Šiuo metu neryškiu favoritu yra laikomas A. Pereira ir pagrindinė to priežastis – sportinė forma. Kol čekas gydėsi traumą, brazilas spėjo susikauti keturis kartus, tapti UFC čempionu, prarasti čempiono diržą bei debiutuoti naujoje svorio kategorijoje. J. Prochazka spalio 14 d. atšventęs 31-ą gimtadienį yra penkeriais metais jaunesnis ir ši kova gali itin greitai atgaivinti jo karjerą. Nereikia pamiršti, kad čekas UFC dar nėra pralaimėjęs, todėl tikrai nebūtų staigmena, jeigu pamatytume labai lygią kovą ir, galbūt, pirmą kartą J. Prochazka UFC kovoje prireiks teisėjų sprendimo.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *