Conor McGregor vs Michael Chandler
Kovos menai

UFC 303: Conor McGregor vs Michael Chandler – apžvalga ir prognozė

Paskutinį 2024 m. birželio savaitgalį į UFC organizacijos renginį sugrįžta airis Conor McGregor, kuris mes iššūkį irgi gana ilgą pertrauką nuo paskutinės kovos turėjusiam Michael Chandler. 2021 metais C. McGregor savo karjerą UFC užbaigė dvejais pralaimėjimais prieš Dustin Poierier ir visą šį laiką niekur nesikovė. Birželio 29 d. UFC 303 renginys vyks Las Vegase, „T-Mobile“ arenoje, talpinančioje 20 tūkst. žiūrovų. Conor McGregor vs Michael Chandler kova – birželio 29-ąją.

McGregor varžovu bus tris kartus „Bellator“ pasaulio čempionu tapęs Michael Chandler, kurio paskutinė UFC kova vyko 2022 metais irgi prieš Dustin Poirier. Iš viso M. Chandler UFC sukovojęs tik penkerias kovas – debiutavo 2021 m., o nuo 2022 m. pabaigos nei karto nežengė į oktagoną. UFC 303 renginyje turėjo susikauti Khalil Rountree prieš Jamahal Hill, tačiau K. Rowntree teste buvo rastos UFC draudžiamos medžiagos ir dėl to jis nuo kovos yra pašalinamas. Jamahal Hill bus ieškomas naujas priešininkas.

Be pagrindinės vakaro kovos, dar taip pat bus galima stebėti Charles Jourdain – Jean Silva, Payton Talbott – Yanis Ghemmouri, Michelle Waterson-Gomez – Gillian Robertson, Rei Tsuruya – Carlos Hernandez. Kol kas visos kovos dar pilnai nėra suderintos ir gali įvykti tam tikri pasikeitimai. Conor McGregor – Michael Chandler susitikimas numatytas birželio 30 d. 05:00 val. Lietuvos laiku.

Conor McGregor – 22 pergalės ir 6 pralaimėjimai

Conor McGregor yra vienas žinomiausių UFC kovotojų. Savo geriausiais laikais išsiskirdavo šou kūrimu, skambiomis frazėmis bei iškovotais titulais. UFC airis debiutavo 2013 m. prieš Marcus Brimage ir kovą techniniu nokautu laimėjo vos per vieną minutę ir septynias sekundes. Antroje kovoje susitiko prieš Max Holloway ir čia jau pergalė buvo pasiektas teisėjų sprendimu, tačiau dar kitas keturias kovas iš eilės laimėjo techniniais nokautais, o penktąją nokautu. Būtent ši kova prieš Jose Aldo nuskriejo per visą pasaulį, kadangi UFC čempionu C. McGregor tapo vos per 13 sekundžių.

Iki debiuto UFC airis kovėsi „Cage Warriors“, „Cage of Truth“ ir kitose panašaus lygio organizacijose. 2012 m. laimėjo „Cage Warriors“ laikinojo čempiono diržą dvejose skirtingose svorio kategorijose. Vėliau tą patį padarė ir UFC organizacijoje. Iki debiuto UFC buvo iškovojęs 12 pergalių ir patyręs 2 pralaimėjimus. Tuo tarpu UFC organizacijoje iš 14 kovų laimėjo 10. Tris iš keturių pralaimėjimų patyrė per paskutines ketverias kovas.

UFC 178 buvo pirmasis pilnas renginys, kuriame pasirodė C. McGregor ir tada jo varžovas buvo Dustin Poirier. Airis pergalę šventė jau pirmajame raunde, kurią iškovojo techniniu nokautu. Prieš amerikietį susitiko po septynerių metų pertraukos ir tada antrajame raunde C. McGregor pralaimėjo techniniu nokautu. Dar po pusės metų įvyko revanšas, kurį ir vėl pralaimėjo – po šių dviejų nesėkmių airis pasitraukė iš UFC.

Michael Chandler – 23 pergalės ir 8 pralaimėjimai

Michael Chandler daug patirties UFC neturi, tačiau spėjo susikauti su ypač aukšto lygio varžovais. 38-erių amerikietis didžiąją karjeros dalį praleido „Bellator“ organizacijoje, kurioje tris kartus iškovojo čempiono diržą. „Bellator“ jis debiutavo 2010 metais – tai buvo jo vos ketvirtoji kova karjeroje ir nuo to laiko čia kovėsi iki 2020 metų, kai paskutinėje „Bellator 243” kovoje įveikė Benson Henderson.

Iki debiuto UFC jis buvo iškovojęs 21 pergalę ir patyręs 5 pralaimėjimus. UFC organizacijoje kovėsi vos penkerias kovas – dvejas laimėjo, trejas pralaimėjo. Amerikiečio UFC varžovai buvo Dan Hooker, Charles Oliveira, Justin Gaethje, Tony Ferguson ir Dustin Poirier. Po debiutinės pergalės prieš D. Hooker, Michael Chandler antroje kovoje gavo šansą iškovoti laikinąjį čempiono diržą, tačiau techniniu nokautu nusileido Charles Oliveira.

Paskutinė M. Chandler kova vyko 2022 m. lapkričio 12 d., kurią smaugimu pralaimėjo prieš D. Poirier. Visą šį laiką amerikietis galėjo kautis, tačiau vis buvo derinama kova prieš C. McGregor, dėl kurios M. Chandler UFC anksčiau taip ir nepasirodė. Ar šis dvejų metų laukimas pasiteisins, pamatysime jau visai netrukus.

Kovos prognozė

Nors iki Conor McGregor – Michael Chandler kovos dar nemažai laiko, jau dabar UFC 303 renginys susilaukia didelio susidomėjimo. Ne tik išvysime sugrįžtantį airį, bet ir pati kova žada didelę intrigą. Šiuo metu abiejų kovotojų šansai vertinami vienodai, o savų kozirių turi abu sportininkai. Žvelgiant bendrai, sunku įvertinti abiejų fizinę formą, kadangi C. McGregor nesikovė jau beveik trejus metus, o M. Chandler beveik dvejus.

Abu sportininkai nėra pirmos jaunystės – C. McGregor 35-erių, o M. Chandler 38-erių. Vis tik, reikia išskirti tai, jog amerikietis labai vertinamas dėl savo darbo etikos. Dėl to, nuvertinti M. Chandler tik dėl amžiaus tikrai nereikia. Galima neabejoti, kad tiek laiko laukęs kovos jis bus ypač motyvuotas. Gali būti ir taip, kad pralaimėjimo atveju tai būtų jo pasitraukimas iš UFC, kadangi čia būtų susikovęs su vienais geriausių savoje svorio kategorijoje. Tuo tarpu pergalė, panašu, kad atvertų naujas galimybes ir dar iki karjeros pabaigos spėtų su kuo nors susikauti, galbūt, netgi išvystume revanšą prieš C. McGregor.

Tuo tarpu C. McGregor sugrįžimui į UFC ruošiasi labai rimtai. Kalbama, kad yra derybose dėl naujojo kontrakto – 2024 metais jis nori susikauti tris kartus. Jeigu susitarti pavyks, tokiu atveju net ir pralaimėjimas šioje kovoje airiui neužvertų UFC durų. Galima neabejoti, kad atsirastų ne vienas norintis susikauti prieš C. McGregor.

Būtina išskirti ryškų C. McGregor pranašumą, galimai nulemsiantį kovos baigtį. Abiejų ūgis vienodas – 173 cm, tačiau airis turi net 8 cm ilgesnį rankų pasiekiamumą (188 cm – 180 cm). Būtent tai kovoje numatoma kaip didelis pranašumas. Įvardijama, kad C. McGregor turi geresnius įgūdžius, geriau kontroliuoja atstumą, puikiai išnaudoja rankų pasiekiamumo pranašumą. Kadangi abiejų kovotojų stilius yra panašus, čia daugiau ginklų turi būtent airis. M. Chandler labai tvirtai stovi ant kojų ir net prasileidęs stiprius smūgius, nepraranda sąmonės ir kaunasi toliau. Jeigu C. McGregor nesusidurs su ištvermės problemomis, pergalė turėtų pasiekti airis.

 

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *