UFC 270 7bet statymai
Kovos menai

UFC 270: Francis Ngannou prieš Ciryl Gane

Naktį iš sausio 22 į sausio 23 dieną vyks „UFC 270” kovų naktis, kurioje pagrindinė kova numatyta tarp UFC sunkiasvorio čempiono Francis Ngannou ir laikinojo čempiono Ciryl Gane. Kamerūnietis F. Ngannou pirmą kartą UFC čempionu tapo kovo 27-ą dieną, kai laimėjo prieš daugkartinį čempioną Stipe Miocic. Ciryl Gane yra keturiais metais jaunesnis kovotojas, kuris UFC dar nei karto nepatyrė pralaimėjo ir rugpjūčio mėnesį tapo laikinuoju sunkiasvorio kategorijos UFC čempionu. Ši kova parodys, kuris sportininkas taps vieninteliu UFC sunkiasvoriu čempionu.

Šią naktį vyks dar dvylika kovų, tarp kurių Brandon Moreno sieks apginti „Flyweight“ UFC čempiono diržą. Tai pat stebėti bus galima ir lietuvių kilmės kanadietės Jasmine Jasudavičius kovą prieš Kay Hansen. Visų kovų statymų pasiūlą galima matyti „7bet“ svetainėje.

Francis Ngannou – 16 pergalių ir 3 pralaimėjimai

Kamerūnietis F. Ngannou per savo MMA karjerą iškovojo 16 pergalių ir patyrė tris pralaimėjimus. UFC organizacijoje jo rezultatas yra 11 pergalių ir 2 pralaimėjimai. 35-erių metų kovotojas paskutinėje kovoje prieš amerikietį Stipe Miocic iškovojo UFC sunkiasvorio čempiono diržą. Įdomu tai, kad šioje kovoje pavyko atsirevanšuoti už 2018 metais pralaimėtą kovą, kurioje irgi buvo kovojama dėl UFC čempiono diržo.

Per savo karjerą dideliu kovų skaičiumi pasigirti F. Ngannou negali, tačiau UFC debiutavo tik 2015 metais. Šiuo metu kamerūnietis turi penkių pergalių seriją ir paskutinėse trejose kovose buvo laikomas favoritu, net ir kovoje dėl čempiono diržo. Įdomu tai, kad UFC laimėtose kovose niekada neprireikė teisėjų sprendimo – net 10 iš jų buvo laimėtos nokautu arba techniniu nokautu, viena varžovo užlaužimu. Keturios iš penkių paskutinių kovų baigėsi jau pirmame raunde ir tai demonstruoja puikią sportininko formą.

35-erių metų kovotojui gali būti, kad ši kova bus paskutinė UFC karjeroje. Dabar skelbiama, kad kontraktas su organizacija baigsis, jeigu F. Ngannou patirs pralaimėjimą. Jeigu apgins čempiono diržą, tuomet, bus organizuojama kita kova. Pralaimėjimo atveju yra abejojama, ar bus atnaujintas kontraktas su sportininku. Nors 35-eri metai nėra mažai, tačiau reikia atkreipti dėmesį į tai, kad paskutinėje kovoje kamerūnietis laimėjo prieš amerikietį S. Miocic, kuriam buvo 39-eri metai.

Ciryl Gane – 10 pergalių be pralaimėjimo

Jeigu F. Ngannou UFC sukovojęs tik 11 kovų, tai C. Gane jų turi dar mažiau – vos septynias. Prancūzas savo karjerą pradėjo kaip Muay Thai kovotojas, nuo 2014 m. iki 2018 m. įvairiuose turnyruose iškovojo 13 pergalių ir nei karto nepralaimėjo. 2018 metais C. Gane debiutavo MMA kovose, iškovojęs tris pergales gavo galimybę debiutuoti UFC. Nuo 2019 metų UFC kovojantis prancūzas laimėjo visas septynias kovas. Sudėjus kartu Muay Thai ir MMA kovas, C. Gane per karjerą iškovojo 23 pergales ir nei karto nepatyrė pralaimėjo.

31-erių prancūzas yra keturiais metais jaunesnis už savo būsimą priešininką ir panašu, kad UFC karjera dar jam prieš akis. Nors šiuo metu forma įspūdinga, kovose nesijaučia dominavimo. Iš paskutinių penkių kovų, tris laimėjo teisėjų sprendimu ir penkiose iš paskutinių šešių buvo maksimalus raundų skaičius. Visose septyniose UFC kovose C. Gane buvo laikomas favoritu ir ateinanti dvikova prieš F. Ngannou bus didžiausias karjeros išbandymas.

C. Gane yra jaunesnis ir ištvermingesnis kovotojas. Jo kovos vidutiniškai trunka net po 15:06 minutes, tuo tarpu F. Ngannou vos 5:38. Prancūzas turi geresnę statistiką grumiantis ant žemės, jis ne tik turi gerus įgūdžius grumiantis, bet tuo pačiu ir puikią gynybą. Būtent įvairesni įgūdžiai puolime gali būti jo pranašumas prieš kamerūnietį.

Kovos apžvalga ir prognozė

F. Ngannou į šią kovą atsineša daug didesnę patirtį. Šiuo metu jis yra puikioje formoje ir tai pirmoji kova, kai galės apginti čempiono diržą. Kamerūniečiui ši kova reiškia daug daugiau – tai galimybė išsaugoti karjerą UFC organizacijoje ir toliau kurti savo istoriją. Nors C. Gane dar nei karto nėra patyręs pralaimėjo, jis niekada nėra kovojęs prieš tokio lygio kovotojus. Tai rodo ne tik buvusių priešininkų pavardės, bet ir šiai kovai skiriami koeficientai. Šiuo metu C. Gane ir F. Ngannou yra skiriami vienodi šansai, už abu kovotojus yra 1,90 koeficientas. Tai didžiausias koeficientas per visas prancūzo kovas.

F. Ngannou turi didesnę jėgą ir daugumą savo kovų laimėjo būtent savo stipriais smūgiais, po kurių priešininkai tiesiog neatsigaudavo. Kalbama, kad kamerūniečiui anksčiau pagrindinė problema kovose buvo psichologiniai dalykai. Šiuo metu penkių pergalių seriją lemia ne pagerėję tam tikri įgūdžiai, o būtent tai, kad pavyko susitvarkyti su psichologija ir sekti su treneriais sudarytą planą. Jis taip pat fiziškai yra gerai pasiruošęs šiai kovai, kadangi po paskutinės pergalės bus praėję beveik 10 mėnesių.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *