Tenisas 2022 7bet statymai
Tenisas

Tenisas 2022 – pirmos sezono pusės apžvalga, turnyrai ir prognozės

2021 m. antroje lapkričio mėnesio pusėje buvo sužaistas paskutinis didysis teniso turnyras – „ATP Finals“. Čempionu tapo puikų sezoną turėjęs vokietis Alexander Zverevas, kuris pusfinalyje nugalėjo Novak Djokovic, o finale Daniil Medvedev. Po dviejų mėnesių pertraukos geriausi tenisininkai grįžta į kovas. Tenisas yra viena iš nedaugelio sporto šakų, kur ištisus metus vyksta įvairūs turnyrai.

Teniso 2022 metų sezono atidarymas bus Australijoje, kur sausio 17–30 dienomis Melburne vyks „Australian Open“. Žiemos laikotarpiu tai vienintelis didelis teniso turnyras. Tuo tarpu iki kovo mėnesio pradžios vyks keturi ATP 500 turnyrai.

Praeitais metais „Grand Slam“ turnyruose dominavo serbas Novakas Djokovicius. Jis laimėjo net tris iš keturių turnyrus, bet ATP 1000 turnyruose sekėsi prasčiau – iš devynių turnyrų laimėjo tik vieną – paskutinį, Paryžiuje. Šiame straipsnyje trumpai aptarsime pagrindinius praeitų metų laimėtojus ir geriausius tenisininkus, supažindinsime su artėjančių didžiųjų turnyrų tvarkaraščiu bei plačiau pakalbėsime apie artėjantį „Australian Open“ turnyrą.

Geriausi 2021 metų tenisininkai ir didžiausi laimėjimai

Jeigu palygintume 2020 metų ir 2021 metų geriausių tenisininkų dešimtuką, tai praeitų metų geriausių tenisininkų dešimtuke galime matyti tris naujas pavardes. Pirmą vietą išsaugojo serbas N. Djokovic, o dėl traumos nemažai turnyrų praleidęs Rafaelis Nadalis, antrą vietą turėjo užleisti rusui D. Medvedevui. Puikius praeitus metus turėjęs vokietis A. Zverevas iš septintos vietos pakilo į trečią. Iš šeštos vietos į ketvirtą pakilo ir graikas Stefanos Tsitsipas. Savo pozicijas praeitais metais pasigerino ir kitas rusas Andrey Rublevas, jis iš aštuntos vietos pakilo į penktą. Italas Matteo Berrettini iš dešimtos vietos pakilo į septintą.

Trys nauji žaidėjai, kuriems pavyko patekti į geriausių dešimtuką yra norvegas Casper Ruud – aštunta vieta, lenkas Hubert Hurkacz – devinta vieta ir italas Jannik Sinner – dešimta vieta. Šie sportininkai iš dešimtuko išstūmė austrą Dominic Thiem, kuris iš ketvirtos vietos nukrito iki penkioliktos, šveicarą Roger Federer – iš penktos vietos į šešioliktą ir argentinietį Diego Schwartzman – iš devintos vietos į tryliktą. Įdomu tai, kad D. Medvedevas, S. Tsitsipas, A. Rublev, M. Berrettini, C. Ruud, J. Sinner, H. Hurkacz į geriausių dešimtuką pateko pirmą kartą karjeroje.

2021 metais tris „Grand Slam“ turnyrus laimėjo serbas N. Djokovic, o ketvirtą rusas D. Medvedev. ATP 1000 turnyruose įvairovė daug didesnė – A. Zverevas laimėjo du turnyrus, po vieną laimėjo Camoren Norrie, Hubert Hurkacz, Stefanos Tsitsipas, Rafaelis Nadalis ir N. Djokovicius.

Daugiausiai uždirbti pavyko trims geriausiems praeitų metų tenisininkams. Serbas N. Djokovicius per sezoną iš turnyrų prizinių fondų laimėjo 9 069 225 JAV dolerius, rusas D. Medvedev 7 466 284 JAV dolerius, o vokietis A. Zverev 6 361 173 JAV dolerius. Ketvirtoje vietoje esantis graikas S. Tsitsipas laimėjo 3 503 608 JAV dolerius, o dešimtoje vietoje esantis italas J. Sinner – 2 159 534 JAV dolerius.

Pirmos sezono pusės teniso tvarkaraštis

2022 metų sezonas prasideda jau visai netrukus. Pirmasis „Grand Slam“ turnyras vyks Melburne. O visų šių metų „Grand Slam“ turnyrų datos yra šios:

• Australian Open – Melburne, sausio 17 – 30 dienomis
  • Roland Garros French Open – Paryžius, gegužės 16 – birželio 5 dienomis
  • Wimbledon – Londonas, birželio 27 – liepos 10 dienomis
  • US Open – Niujorkas, rugpjūčio 29 – rugsėjo 11 dienomis

Pirmasis ATP 1000 turnyras įvyks kovo mėnesį, o tai reiškia, kad nuo sausio mėnesio, kai pasibaigs „Australian Open“, bus galima stebėti tik ATP 500 turnyrus. Trijų artimiausių ATP 1000 turnyrų datos yra:

• BNP Paribas Open – JAV, kovo 10 – 20 dienomis
  • Miami Open – JAV, kovo 23 – balandžio 3 dienomis
  • Rolex Monte-Carlo Masters – Monakas, balandžio 10 – 17 dienomis

ATP Cup – sezono atidarymo turnyras

Nors didžiausias 2022 m. sezono atidarymo turnyras bus „Australian Open“, pats sezonas prasidės irgi Australijoje, „ATP Cup“ turnyre. Šis turnyras vyks sausio 1 – 9 dienomis, o jame varžysis 16 šalių, kurios padalintos į keturias grupes po keturias komandas. 2020 metais čempionais tapo Serbijos rinktinė, o 2021 metais – Rusijos rinktinė.

• Sakartvelas

Kiekvienos grupės laimėtojai iš karto pateks į pusfinalius, o sausio 9 d. vyks finalas.

Turnyre varžysis bei savo šalį atstovaus geriausi pasaulio tenisininkai. Tai bus puikus apšilimas prieš Melburne sausio 17 d. prasidedantį „Australian Open“ turnyrą.

Australian Open – pirmasis sezono „Grand Slam“ turnyras

Po poros mėnesių pertraukos itin laukiamas yra pirmasis „Grand Slam“ turnyras, kuriame galėsime išvysti geriausius pasaulio tenisininkus. Praeitais metais „Australian Open“ laimėjo N. Djokovicius, šiais metais serbas irgi yra favoritas.

Įdomu tai, kad šiame turnyre N. Djokovicius dominuoja jau labai ilgą laiką. Jis laimėjo ne tik paskutinius tris turnyrus, bet nuo 2011 metų jis net aštuonis kartus tapo čempionu. Kai matome tokį serbo dominavimą, nėra keista, kad ir šiais metais jis yra laikomas favoritu. Tiesa, N. Djokovicius nedalyvaus „ATP Cup“ turnyre, todėl „Australian Open“ dalyvaus be jokio didesnio apšilimo.

Iš viso turnyre dalyvaus 128 tenisininkai ir mačai vyks iki trijų laimėtų setų. Kaip visada progą pasirodyti bei pasivaržyti dėl kuo aukštesnės vietos turės ir daug žemesnį reitingą turintys tenisininkai. „Australian Open“ yra kas metinis turnyras ir visada pritraukia itin daug dėmesio. Tai ne tik pirmas turnyras po pertraukos, bet ir kito didelio turnyro reikės laukti iki pavasario pradžios.

WTA – Australian Open

„Australian Open“ turnyre varžysis ne tik vyrai, bet ir moterys. Čia taip pat vyks ir dvejetų bei jaunų žaidėjų turnyrai. Šiais metais turnyro titulą gins japonė Naomi Osaka, tačiau apginti čempionės vardą lengva tikrai nebus. Praeitais metais moterų tenise dominavo 25-erių australė Ashleigh Barty, kuri ne tik yra pirmoje vietoje reitinge, bet ir laimėjo daugiausiai turnyrų bei buvo išrinkta metų žaidėja