Tenisas

Teniso turnyro Wimbledon 2023 m. apžvalga ir prognozės

Liepos 3 – 16 dienomis Londone vyks prestižiškiausias teniso turnyras „Wimbledon 2023”. Turnyro prizinį fondą sudaro daugiau nei 50 mln. eurų, o čempiono titulą penktą kartą iš eilės sieks apginti Novakas Djokovičius. Jeigu serbui pavyktų laimėti penktą kartą iš eilės, iš viso jis būtų „Wimbledon“ turnyrą laimėjęs aštuonis kartus bei susilygintų su Rogeriu Federeriu, kuris paskutinį kartą Londone triumfavo 2017 metais.

2022 m. „Wimbledon“ finale N. Djokovičius šventė 3:1 pergalę prieš australą Nick Kyrgios, kuris šį sezoną dar beveik nežaidė ir kol kas nėra aišku ar tenisininką išvysime artėjančiame turnyre Londone. Didžiausiu turnyro praradimu galima išskirti Rafaelį Nadalį. Ispanui nepavyks šiais metais sudalyvauti „Wimbledon“ turnyre, o 2024 metais karjerą planuojančiam baigti tenisininkui lieka vienintelė galimybė paskutinį kartą sudalyvauti turnyre kitais metais.

Daugelio dėmesys kris į vietinius tenisininkus. Andy Murray buvo paskutinis britas, kuriam pavyko laimėto „Wimbledon“ – jis tai padarė 2013 metais. Šiais metais be A. Murray Didžiąją Britaniją atstovaus Cameronas Norrie ir Jackas Draperis. Po metų pertraukos į turnyrą sugrįžta Daniilas Medvedevas – šiais metais „Wimbledon“ nuėmė ribojimą turnyre žaisti Rusijos ir Baltarusijos piliečiams.

Wimbledon 2023 m. tvarkaraštis

Iš viso „Wimbledon“ turnyre pamatysime 128 tenisininkus, o tai reiškia, kad čempionui reikės laimėti aštuonis mačus. Šiame turnyre žaidžiama iki trijų laimėtų setų, kas leidžia manyti, jog išvysime ilgų ir intriguojančių mačų. Pilnas Wimbledon 2023 m. tvarkaraštis:

Geriausi turnyro tenisininkai ir prognozės

Be R. Nadalio šiais metais „Wimbledon“ turnyre turėtume išvysti visus geriausius pasaulio tenisininkus. Tikriausiai daugumos laukiamas finalas yra tarp N. Djokovičiaus ir jaunojo ispanų talento Carlos Alcaraz. Antrą vietą reitinge užimančiam ispanui sezonas prasidėjo gana neblogai – ATP 1000 „Indian Wells“ turnyro finale įveikė D. Medvedevą, iš karto kitą dieną prasidėjusiame ATP 1000 „Miami“ pusfinalyje pralaimėjo prieš Jannik Sinner, ATP 500 Barselonoje finale laimėjo prieš Stefanos Tsitsipas, ATP 1000 Madride finale įveikė vokietį Jan-Lennard Struff, ATP 1000 Romoje kiek netikėtai trečiajame raunde pralaimėjo prieš Fabianą Marozsaną, o visai neseniai pasibaigusiame 2023 m. „Roland Garros“ pusfinalyje 1:3 pralaimėjo prieš N. Djokovičių.

Jaunieji teniso talentai šiuo metu yra visiškai užvaldę geriausiųjų reitingą. N. Djokovičius šiuo metu yra pirmoje vietoje, tačiau iki devyniolikto reitingo visi yra jaunesni nei 30-ies metų ir tik trys vyresni nei 27-erių tenisininkai, kuriuos matysime ir artėjančiame „Wimbledon“ turnyre. Londone išvysime jau minėtą D. Medvedevą, Casper Ruud, S. Tsitsipas, Holger Rune ir kitus.

Ryškiu favoritu turnyre išskiriamas būtent N. Djokovičius, kuriam sezono pradžia nebuvo pati sėkmingiausia. ATP 500 Dubajuje pusfinalyje pralaimėjo prieš D. Medvedevą, ATP 1000 Monte Karle aštuntfinalyje pralaimėjo prieš Lorenzo Musetti, ATP 250 ketvirtfinalyje pralaimėjo prieš Dušaną Lajovičių, ATP 1000 Romoje ketvirtfinalyje pralaimėjo prieš H. Rune. Vis tik, serbas čempionišką charakterį pademonstravo svarbiausiuose sezono turnyruose – laimėjo „Australian Open“, o į „Wimbledon“ atvyksta kaip „Roland Garros“ čempionas – čia pusfinalyje įveikė C. Alcaraz, o finale C. Ruud.

Didelė tikimybė, kad svarbiausiose turnyro kovose pamatysime daugybę jaunųjų talentų, kurie ne tik sieks pirmą kartą tapti turnyro čempionais, bet ir nuversti jau ilgus metus karaliaujantį N. Djokovičių. Dar turnyrui neprasidėjus, jau yra jaučiama intriga ir didelis dėmesys. 36-erių metų tenisininkui tai gali būti vieni iš paskutinių turnyrų, tačiau laimėjęs šiais ir kitais metais, serbas sukurtų dar vieną istoriją.