NBA atkrintamosios
Krepšinis

NBA atkrintamosios 2024 m. – tvarkaraštis, apžvalga ir prognozės

Balandžio 20 d. prasideda ilgai laukiamos NBA atkrintamosios. Paskutiniu metu lyga susilaukia vis daugiau kritikos dėl intrigos trūkumo reguliariajame sezone, tačiau atkrintamosios yra tai, kur galima matyti aukščiausio lygio krepšinį. Lemiamose kovose matysime ir vieną lietuvį – Domanto Sabonio atstovaujama „Kings“ įkrintamosiose išvykoje žais prieš Jono Valančiūno „Pelicans“. Laimėjusiai komandai vakaruose atiteks aštuntoji vieta ir pirmajame raunde bus žaidžiama prieš „Oklahoma City Thunder“.

NBA čempionų titulą ginantys Denverio „Nuggets“ krepšininkai jau pirmajame raunde susitiks su „Los Angeles Lakers“, kuriuos praėjusių metų konferencijos finale įveikė 4:0. „Nuggets“ komandai tai bus šeštos atkrintamosios iš eilės, tuo tarpu „Lakers“, kartu su „Clippers“, „Knicks“ ir „Cavaliers“ tai vos antros atkrintamosios iš eilės.

Nesėkmingai NBA reguliarusis sezonas susiklostė „Golden State Warriors“ komandai. Nors Stephen Curry vedama ekipa pateko į įkrintamąsias, ten pralaimėjo prieš „Kings“ ir užbaigė sezoną. Tai bus pirmosios atkrintamosios nuo 2010 metų, kai jose nežais Chris Paul. Balandžio pabaiga yra geriausias metas krepšinio fanams, kadangi be NBA atkrintamųjų tuo pačiu prasideda kovos dėl vietos Eurolygos „Final 4”.

NBA atkrintamųjų tvarkaraštis

NBA atkrintamosios vyks įprastu formatu – kiekviename raunde komandos žais iki keturių pergalių. Pirmasis raundas prasideda balandžio 20 d., o ilgiausiai užsitęs iki gegužės 5 d. Konferencijų pusfinaliai prasidės gegužės 6 – 7 d., bet gali prasidėti ir gegužės 4 – 5 d., jeigu pirmasis raundas bus sužaistas greičiau. Lygiai taip pat ir su konferencijų finalais – gali prasidėti gegužės 21 – 22 d., bet jeigu komandos laimės greičiau, gali prasidėti ne anksčiau nei gegužės 19 – 20 d. NBA Finalas prasidės gegužės 6 d. ir jeigu reikės, septintosios rungtynės vyks birželio 23 dieną.

• Balandžio 20 d. – pirmas raundas
• Gegužės 4/7 d. – konferencijų pusfinaliai
• Gegužės 19/22 d. – konferencijų finalai
• Birželio 6 d. – NBA finalas

NBA atkrintamosios 2024: pirmas raundas

Šiais metais atkrintamosiose matysime ir naujų komandų. „Mavericks“ čia sugrįžta praleidę praėjusių metų kovas, o „Orlando Magic“ ir „Indiana Pacers“ į atkrintamąsias pateko pirmą kartą nuo 2020 metų. Bostono „Celtics“ lieka stabiliausia komanda lygoje – tai bus jau dešimtas sezonas atkrintamosiose iš eilės – šiuo metu tai ilgiausia serija. „Bucks“ pateko aštuntą kartą iš eilės, o „76ers“ septintą.

Pirmą kartą į atkrintamąsias nuo 2020 metų nepateko „Atlanta Hawks“ ir „Memphis Grizzlies“. Dar ilgesnė serija nutrūko „Brooklyn Nets“ organizacijoje – ši ekipa į atkrintamąsias nepateko pirmą kartą nuo 2018 m. Ilgiausia serija be atkrintamųjų šiuo metu priklauso „Charlotte Hornets“ – 8 sezonai be galimybės kautis dėl NBA čempionų žiedų.

Rytų konferencijos apžvalga ir prognozės

Pirmajame raunde išvysime ne vieną intriguojančią porą ir panašu, kad tai gali būti vienas iš įdomesnių pirmų raundų per ilgą laiką. „Heat“ praėjusiais metais užėmė aštuntą vietą ir jau pirmajame raunde išmetė „Bucks“. Ties čia komanda nesustojo – konferencijos finale septintose rungtynėse laimėjo Bostone ir pateko į NBA finalą. Jeigu šiemet „Heat“ įkrintamąsias namuose laimės prieš „Bulls“, tuomet pirmajame raunde išvysime praėjusių metų konferencijos finalo revanšą.

Daug intrigos kelia „Bucks“ – „Pacers“ serija. Pirmiausia, „Bucks“ paskutiniu metu nedemonstruoja geriausio žaidimo. Antra, kurį laiką dėl traumos negalės žaisti Giannis Antetokounmpo, todėl „Pacers“ net ir neturėdami namų aikštės pranašumo, čia gali nustebinti. Bus labai įdomu pamatyti, kaip „Knicks“ be Julius Randle atrodys serijoje prieš traumą išsigydžiusį Joel Embiid.

New York Knicks – Philadelphia 76ers

„Knicks“ NBA reguliarųjį sezoną užbaigė penkiomis pergalėmis iš eilės ir tai leido finišuoti net antroje rytų konferencijos vietoje. Namų aikštės pranašumas užsitikrintas ne tik pirmajame, bet ir antrajame raunde. Vis tik, varžovą Niujorko ekipa gavo ne patį maloniausią – „76ers” su traumą išsigydžiusiu J. Embiid.

Galima neabejoti, kad jeigu ne J. Embiid traumą sezono viduryje, „76ers” būtų kovojusi dėl aukščiausių vietų rytų konferencijoje ir septintoji vieta tikrai neatspindi komandos pajėgumo. Įkrintamosiose „76ers“ sunkiai, bet įveikė „Heat“ komandą, kuri buvo įjungusi jau atkrintamųjų režimą.

Nuostabų sezoną Niujorko komandoje sužaidė Jalen Brunson. Amerikietis per paskutines dešimt reguliaraus sezono rungtynių rinko net po 37,8 taškus ir atliko po 8,3 rezultatyvius perdavimus. Tarpusavyje komandos šį sezoną žaidė keturis kartus ir „Knicks“ laimėjo tris kartus – pergalės pasiektos triuškinančiais rezultatais 128:92, 110:96, 106:79. „76ers“ iškovota pergalė buvo kiek neįprastu rezultatu – 79:73. Pažymėti galima tai, kad J. Embiid žaidė tik vieneriose rungtynėse.

Žvelgiant į „76ers“, ši komanda reguliarųjį sezoną užbaigė dar solidžiau – devynios pergalės iš eilės. Svarbiausia, kad po traumos sugrįžo J. Embiid, kuris turėtų būti pagrindiniu vedliu atkrintamosiose. Turint omenyje, kad „Knicks“ be J. Randle priekinė linija dar labiau susilpnėjusi, buvęs žalgirietis Isaiah Hartenstein turės labai sunkias užduotis stabdant vieną geriausių lygos centrų.

„Knicks“ praėjusiais metais atkrintamosiose įveikė „Cavaliers“, tačiau pralaimėjo seriją prieš „Heat“. Nemaža komandos dalis įgavo šiek tiek patirties, tačiau „76ers“ komandoje žaidėjų su atkrintamųjų patirtimi yra kur kas daugiau.

„Knicks“ komandoje be J. Brunson galima išskirti Bojan Bogdanovič, Donte DiVincenzo, Josh Hart, Mitchell Robinson. Tuo tarpu „76ers“ komandoje be J. Embiid yra Nicolas Batum, Tobias Harris, Buddy Hield, Kyle Lowry, Tyrese Maxey, Kelly Oubre Jr., Cameron Payne.

Nors „76ers“ neturi namų aikštės pranašumo, ši komanda turi daugiau potencialo žengti tolyn. „Knicks“ šioje serijoje turėtų pajausti J. Randle trūkumą – komandoje visiškai nėra žaidėjų, kurie gali rinkti taškus baudos aikštelėje.

Cleveland Cavaliers – Orlando Magic

Tiek „Cavaliers“, tiek „Magic“ turėtų būti patenkintos, kadangi abejoms komandoms pavyko išvengti didelių vardų ir turi gerus šansus žengti į konferencijos pusfinalį. „Magic“ yra viena iš labiausiai nustebinusių komandų lygoje. Ilgą laiką Orlando ekipa laikėsi pirmajame ketverte rytų konferencijoje ir tik prastesnė sezono pabaiga neleido išsaugoti namų aikštės pranašumo.

„Cavaliers“ turėjo gana sunkų sezoną – visi pagrindiniai žaidėjai kartas nuo karto iškrisdavo dėl traumų. Donovan Mitchell sužaidė 55 rungtynes, Darius Garland 57, Evan Mobley 77. Net ir sezono pabaigoje kai kurie žaidėjai praleisdavo rungtynes dėl mini traumų. Vis tik, atrodo, kad atkrintamąsias „Cavaliers“ pasitinka pilnos sudėties ir galėsime matyti pilno pajėgumo komandą.

„Magic“ sužaidė puikų reguliarųjį sezoną, tačiau atkrintamosiose yra žaidžiamas visai kitoks krepšinis ir čia Orlando jaunimas gali turėti didelių problemų. „Magic“ į pergales vedė antrametis Paolo Banchero, komandoje taip pat yra Franz Wagner, Jalen Suggs, Cole Anthony, Wendell Carter Jr., Mortiz Wagnet – visi jie rinko po daugiau nei 10 taškų.

Komandos tarpusavyje šį sezoną žaidė keturis kartus ir apsikeitė po dvi pergales. Viename iš „Cavs“ pralaimėtų mačų nežaidė D. Mitchell. Pažymėti galima tai, kad „Magic“ komandai žaisti prieš „Cavaliers“ neturėtų būti labai paranku, kadangi didžioji dalis vedančių „Magic“ žaidėjų yra priekinėje linijoje. Užpulti prieš Jarrett Allen, Evan Mobley, Tristan Thompson lengva tikrai nebus. P. Banchero prieš „Cavs“ šį sezoną meta po 23 taškus, tačiau atkovoja dvejais kamuoliais mažiau bei atlieka beveik dvejais rezultatyviais perdavimais mažiau nei sezono vidurkis.

Didelį vaidmenį šioje serijoje turėtų atlikti D. Mitchell, kuris turi daugiausiai atkrintamųjų patirties. Pati „Cavs“ atrodo geriau subalansuota, o turėdama visus sveikus žaidėjus privalo įveikti tokią „Magic“ komandą, kuriai ir taip jau patekimas į atkrintamąsias yra didelis pasiekimas.

Milwaukee Bucks – Indiana Pacers

Seniai buvo galima matyti tokią intriguojančią rytų konferenciją. Nors savo pajėgumu komandos ir nusileidžia vakarams, tačiau antroje vietoje likusią „Knicks“ nuo aštuntos vietos skyrė vos keturi pralaimėjimai. „Bucks“ liko trečioje vietoje su 33 pralaimėjimais ir gali džiaugtis, kad sezonas neužsitęsė dar kelias savaites, nes su tokiu žaidimu galėjo kristi ir dar žemiau.

Žiūrint bendrai, „Bucks“ – „Pacers“ serija daug intrigos kelti neturėtų, tačiau dabartinė „Bucks“ komandos forma kelia nemažai nerimo, kas tuo pačiu stipriai didina „Pacers“ šansus. Pirmiausia, nėra aišku ar Giannis Antetokounmpo galės žaisti pirmose rungtynėse. Antra, „Bucks“ reguliarųjį sezoną užbaigė su 8 pralaimėjimais ir 3 pergalėmis.

Nors toks „Bucks“ žaidimas tikrai gali kelti nerimo, reikia nepamiršti, jog tai veteranų komanda. Ilgus metus ekipa žaidžia kartu, o praėję metai parodė, kad aukšta vieta reguliariajame sezone dar negarantuoja sėkmės atkrintamosiose. „Bucks“ vasarą įsigijo žaidėją, kurio labai trūko atkrintamosiose – be G. Antetokounmpo komanda turėjo daug problemų puolime.

Damian Lillard atstovaudamas „Trail Blazers“ yra surengęs ne vieną fantastinį pasirodymą ir galima tik įsivaizduoti, kaip atrodys gynėjas komandoje, turėdamas kur kas aukštesnio lygio žaidėjus aplink save. Net jeigu G. Antetokounmpo ir turės praleisti kažkiek laiko, D. Lillard gali pasiimti visą žaidimą ant savęs.

„Indiana Pacers“ sezoną pradėjo labai solidžiai, vėliau žaidimas kiek sustojo, dėl traumos buvo iškritęs Tyrese Haliburton. Vis tik, mainais iš „Raptors“ atvyko Pascal Siakam, traumuotų žaidėjų sąraše liko tik Bennedict Mathurin, kuris šiais metais nebežais, ir „Pacers“ pradėjo vėl rinkti pergales. Įdomumo šiai serijai prideda ir tai, kad „Pacers“ debiutiniame NBA taurės turnyre, pusfinalyje 128:119 įveikė būtent „Bucks“.

„Pacers“ lygoje išsiskiria uraganiniu puolimu. Meta daugiausiai taškų – po 123,3 per rungtynes ir pagal žaidimo tempą yra antra komanda. Tačiau, neraminti turėtų gynyba – 4 blogiausias rezultatas lygoje, praleidžia po 120,2, o pats gynybos reitingas yra septintas prasčiausias. Atsižvelgiant į „Bucks“ komandos patirtį ir tai, kad D. Lillard atkrintamosiose žaidžia geriau, „Bucks“ turėtų žengti į kitą etapą.

Vakarų konferencijos apžvalga ir prognozės

Vakarų konferencija jau ne vienerius metus pasižymi savo konkurencingumu. Šiais metais paskutiniame reguliaraus sezono mače sprendėsi, kuri komanda liks pirmoje vietoje. Be jokių abejonių didžiausią staigmeną pateikė „Oklahoma City Thunder“. Komandos amžiaus vidurkis yra vos 23,9 – tai yra jauniausia komanda per visą NBA istoriją, kuri laimėjo savo konferenciją.

Ketvirtoje vietoje likusią „Clippers“ nuo dešimtos skyrė tik penki pralaimėjimai. Jau pirmajame raunde pamatysime intriguojančių serijų. „Lakers“ sieks atsirevanšuoti „Nuggets“ krepšininkams, o „Mavericks“ – „Clippers“ serija turėtų būti dar viena NBA atkrintamųjų puošmena.

Los Angeles Clippers – Dallas Mavericks

Luka Dončič NBA atkrintamosiose žaidė tris kartus, o „Clippers“ buvo ta komanda, kuri pirmus du kartus išmetė slovėną iš tolimesnės kovos dėl titulo. 2019-20 m. „Clippers“ seriją laimėjo 4:2, o 2020-21 m. 4:3, nors „Mavericks“ serijoje laiminėjo 3:2. L. Dončič 2020-21 m. žaidė nesustabdomai ir per septynerias serijos rungtynes rinko tokius skaičius: 31, 39, 44, 19, 42, 29 ir 46. Galima neabejoti, kad slovėnas ir šiais metais dominuos puolime, ypač, jeigu žaisti negalės Kawhi Leonard.

„Mavericks“ 2021-22 m. NBA atkrintamosiose pasiekė vakarų konferencijos finalą ir tai buvo vieninteliai metai, kai nereikėjo žaisti prieš „Clippers“. Galbūt, trečias kartas nemeluos, tačiau varžovas labai aukšto lygio. „Los Angeles Clippers“ jau ne vienerius metus išskiriama kaip viena iš pagrindinių favoričių laimėti lygą, kuomet visi žaidėjai yra sveiki. Vis tik, Los Andželo klubui niekaip nepavykdavo parodyti savo pilno potencialo, nes traumuoti būdavo arba Paul George arba Kawhi Leonard.

Šiuo metu „Clippers“ atkrintamąsias pasitinka pilnos sudėties. Yra klaustukas dėl K. Leonard, tačiau didelė tikimybė, kad galės žaisti jau pirmose serijos rungtynėse. Kai aikštėje yra Paul George ir Kawhi Leonard, „Clippers“ laimėjo 124 rungtynes ir patyrė 57 pralaimėjimus, atkrintamosiose šie skaičiai yra prastesni – 13 pergalių ir 11 pralaimėjimų.

Šį sezoną komandos tarpusavyje žaidė tris kartus ir dvi pergalės pasiekė „Clippers“ – 107:88 ir 120:111. „Mavericks“ laimėjo pirmą susitikimą 144:126. Nors „Clippers“ užbaigė sezoną trimis pralaimėjimais, jiems tai jau nieko nelėmė – iki tol buvo laimėję septinis kartus per aštuonerias rungtynes.

„Mavericks“ antroje sezono pusėje buvo viena iš karščiausių lygos komandų. Atrodė, kad Luka Dončič ir Kyrie Irving pagaliau gali sėkmingai žaisti kartu. Sezoną užbaigė dvejais pralaimėjimais, kurie nieko nelėmė – pagrindiniai žaidėjai jau ilsėjosi. Tačiau iki šių pralaimėjimų, buvo iškovotos net 16 pergalių ir patirti vos du pralaimėjimai.

Galima sakyti, kad „Clippers“ – „Mavericks“ serija yra sunkiausiai nuspėjama. Los Andželo komandos pliusas yra namų aikštės pranašumas. Galima tikėtis, kad „Mavericks“ duetas žais aukščiausiu lygiu, tačiau dviem laimėti bus per daug sunku ir norint žengti į kitą etapą, yra būtina pagalba iš Dante Exum, Daniel Gafford, Josh Green, Tim Hardaway Jr., Maxi Kleber, P.J. Washington. Nebūtų keista, jeigu ši serija užsitęstų iki septintų rungtynių.

Minnesota Timberwolves – Phoenix Suns

„Minnesota Timberwolves“ antroje sezono pusėje ilgą laiką žaidė be vieno iš komandos lyderių – Karl-Anthony Towns, tačiau vidurio puolėjas sugrįžo ir atkrintamosioms yra pilnai pasiruošęs. „Phoenix Suns“ turi ypač talentingą sudėtį – Kevin Durant, Devin Booker ir Bradley Beal. Sunku įsivaizduoti, kaip tokį puolimo talentą reikės stabdyti, tačiau „Timberwolves“ yra kaip tik ta komanda, kuri turi gerai besiginančių krepšininkų.

Trečioji vieta vakaruose buvo užimta ne veltui – „Timberwolves“ yra mažiausiai taškų lygoje praleidžianti komanda – po 106,5 ir turi geriausią gynybos reitingą. „Suns“ gali džiaugtis, kad rimtų traumų išvengė K. Durant ir D. Booker – abu sužaidė solidų rungtynių skaičių – 75 ir 68. Kiek mažiau, 53 sužaidė Bradley Beal.

Puolime „Suns“ problemų neturėtų turėti, net ir prieš geriausią lygos gynybą. Tačiau, bus labai įdomu pamatyti, kaip jiems seksis gintis. „Suns“ labai priklausomi nuo Jusuf Nurkič – tai vienintelis nominalus vidurio puolėjas komandoje. Dar yra Drew Eubanks, Bol Bol, Udoka Azubuike, tačiau tai mažą vaidmenį komandoje turintys žaidėjai – iš jų į rotaciją atkrintamosiose turėtų būti įtrauktas tik D. Eubanks.

Tarpusavyje komandos žaidė tris kartus ir visus kartus laimėjo „Suns“. Du kartus laimėta namuose, viena kartą išvykoje – visos pergalės pasiektos dviženkliu skirtumu. Pažymėti galima tai, kad komandos tarpusavyje žaidė paskutinį reguliaraus sezono mačą – „Timberwolves“ kovojo dėl pirmos vietos vakaruose, o „Suns“ dėl galimybės išvengti įkrintamųjų. Svarba buvo didelė ir „Suns“ dar kartą įrodė savo pranašumą.

„Timberwolves“ lygoje išsiskiria tuo, kad čia svarbų vaidmenį komandoje vaidina du aukštaūgiai – Karl-Anthony Towns ir Rudy Gobert. Bus labai įdomu matyti, kaip jie ginsis prieš „Suns“, kadangi KAT gynyboje prieš K. Durant tikrai nesuspės.

Įprastai D. Booker ir K. Durant atkrintamosiose žaidžia geriau nei reguliariajame sezone, todėl iš jų galima tikėtis dar geresnio žaidimo. Pridėti būtina B. Beal, kuris yra pasiilgęs atkrintamųjų krepšinio. „Suns“ sezoną užbaigė trimis pergalėmis prieš „Clippers“, „Kings“ ir „Timberwolves“ – tai lėmė komandai šeštą vietą. Toks žaidimas rodo, kad „Suns“ yra pasiruošusi atkrintamosioms ir panašu, kad tai viena iš tų porų, kur į kitą etapą gali žengti ekipa neturėdama namų aikštės pranašumo.

Denver Nuggets – Los Angeles Lakers

Tai atkrintamųjų pora, kurioje varžysis įspūdingos pavardės, tačiau tuo pačiu atrodo, jog būtent ši serija baigsis greičiausiai. „Lakers“ komanda lygoje išsiskiria savo fiziškumu, daug taškų renka iš baudos aikštelės, tačiau prieš „Nuggets“ šio pranašumo panaudoti niekaip nepavyksta. Galima sakyti, kad „Nuggets“ yra viena neparankiausių komandų lygoje, tą pamatėme ir praėjusiais metais, kai serijoje nusileista buvo 0:4.

„Nuggets“ laimėjo paskutinius aštuonis komandų susitikimus. Sunkiai įsivaizduojama, kaip NBA čempionai turėdami namų aikštės pranašumą paleistų šią seriją. Nebent, jeigu LeBron James būtų ne 39-erių, bet 29-erių. „Nuggets“ išlieka viena geriausių NBA komandų ir ne veltui yra laikoma favorite laimėti konferenciją bei sugrįžti į NBA finalą.

Denverio ekipa demonstruoja ypač subalansuotą žaidimą. Tai penktą puolimo reitingą ir aštuntą gynybos reitingą turinti komanda. Pagal praleidžiamus taškus turi šeštą geriausią rezultatą – 109,6 per rungtynes. „Lakers“ lyginant su praėjusiais metais pagerino skaičius puolime, tačiau suprastėjo gynyba. Pagal pelnomus taškus yra šeštoje vietoje – 118 per rungtynes, tačiau puolimo reitingas tik penkioliktas. Gynyboje skaičiai nėra geri – šešioliktas gynybos reitingas ir 23 vieta pagal praleidžiamus taškus – 117,4.

Atkrintamąsias „Lakers“ ir „Nuggets“ pasitinka pilnomis sudėtimis, o tai reiškia, kad galėsime stebėti LeBron James, Anthony Davis, Nikola Jokič, Jamal Murray, Michal Porter Jr., Aaron Gordon, Austin Reaves, D‘Angelo Russell ir kitus.

Iš „Lakers“ čia nieko daug nėra tikimasi. Kai tai pačiai ekipai yra pralaimima aštuonis kartus iš eilės, akivaizdu, kad kažkas neveikia. Galima netgi teigti, kad šešios ir daugiau rungtynių šioje serijoje jau būtų staigmena ir solidus pasirodymas iš „Lakers“ pusės.

1 thoughts on “NBA atkrintamosios 2024 m. – tvarkaraštis, apžvalga ir prognozės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *