UFC 273 pristatymas
Kovos menai

„UFC 273“ pristatymas: A. Sterlingo bei P. Yan (II dublis), Khamzat vs. Burns bei Volkanovskio diržo gynyba

Balandžio 10-ąją 5 val. Lietuvos laiku bus surengtas „UFC 273“ renginys, kaustantis mišriais kovų menais besidominčių aistruolių dėmesį. Pirmas rimtas testas – „UFC“ kylančiai žvaigždei – Khamzatui Chimaevui, Aljamaino Sterlingo bei Petr Yano antroji kova bei Alexanderio Volkanovskio bandymas išsaugoti čempiono diržą.

Alexanderis Volkanovski vs „Korean Zombie”

Čempionas Alexanderis Volkanovski priima Chang Jung Sungo, geriau žinomo „Korėjos Zombio“ pravarde iššūkį. Čempionas per savo profesionalaus sportininko karjerą MMA kovose yra patyręs vos vieną pralaimėjimą – karjeros pradžioje, 2013-aisiais. Po trejų metų žengęs į „UFC“ organizaciją Alexanderis – dominuoja puslengvio svorio kategorijoje.

10 kovų – 10 pergalių, o skalpų sąraše tokios pavardės: Chadas Mendesas, Jose Aldo, Max Holloway (du kartus) bei Brianas Ortega. Mišrių kovos menu specialistai vis dar nesutaria dėl dviejų kovų su Maxu Holloway baigčių. Abejose kovose lemiamą sprendimą priėmė teisėjai, kyla klausimų ar jų vertinimas tikrai buvo teisingas. Nugalėtojai – neteisiami, ir Alexanderis savo čempiono diržą išlaiko ir toliau.

Dabar stipriausio puslengvio svorio kategorijos kovotojo kelyje – 4-ąjį reitingą turintis Chang Jung Songas. „Korėjos Zombio“ pravarde turintis kovotojas – yra sukaupęs didžiulę patirtį, 35-erių metų veteranas pagaliau iškovojo savo šansą kovoti dėl diržo. Ir nors per karjerą „UFC“ daugiau nei dvi pergales iš eilės „zombis“ iškovojo vos kartą – debiutuodamas… bei yra pralaimėjęs abiems aukščiau reitinge esantiems kovotojams – Brianui Ortegai, Yairui Rodriguezui – tai nereiškia, jog veteranas negali pridaryti problemų Volkanovskiui. Pietų Korėjos kovotojas mėgsta eiti į artimą kovą, o tokiuose apsikeitimuose smūgiais – užtenka ir vieno pataikyto, kad kova pakryptų į visiškai kitą pusę, nei buvo tikimasi.

Aljamainas Sterlingas vs Petr Yaną

Revanšinė kova, kurioje bus sudėti visi taškai ant I. Čempionas – Aljamainas Sterlingas „UFC“ organizacijoje jau nuo 2014-ųjų, 11 pergalių ir 3 pralaimėjimai, paskutiniai trys įveikti varžovai: Pedro Munhoz, Cory Sandhagen bei Petr Yan. Būtent paskutinė kova leido amerikiečiui iškovoti čempiono titulą. Kova neapsiejo be kontroversijos. Buvęs šios svorio kategorijos čempionas bei savo diržą kovoje gynęs Petr Yan ketvirtajame raunde išgirdęs iš savo trenerių kampo, kad gali smūgiuoti keliu – sudavė savo varžovui, kai šis dar buvo priklaupęs, o to daryti neleidžia „UFC“ taisyklės. Teisėjai įvertino šį nelegalų veiksmą bei įvertiną A. Sterlingo sveikatos būklę – diskvalifikavo čempioną.

Diskvalifikacija – teisinga, pagal taisyklių raidę, tačiau „UFC“ organizacijose užkulisiuose, kitų kovotojų, ekspertų bei fanų nuomone – smūgis nebuvo toks, po kurio Aljaminas negalėtų tęsti kovos. Amerikietis neabejotinai atsilikinėjo taškais ir suprasdamas, kad vienintelis būdas kovoje iškovoti diržą – nokautuoti savo varžovą, arba atsisakyti tęsti ją – pasirinko antrąjį variantą.

Petr Yanas į šią kovą ateina išspręsti visų reikalų ir įrodyti, jog čempiono diržo atėmimas buvo klaida. Aljamainas savo ruožtu šiai kovai ruošėsi daugiau nei metus, amerikietis išlaikė diržą, jo negindamas. Revanšinė šių kovotojų kova buvo numatyta spalio 30-ąją, tačiau likus mėnesiui iki jos – Aljamainas sustabdė pasiruošimą dėl skausmų kaklo srityje. Tuomet kovai buvo paskirta nauja data – kovo 5d. „UFC 272“ renginio metu, tačiau kova buvo perkelta dar kartą, ir dabar – balandžio 10-ąją „UFC 273“ – abu kovotojai žengs į narvą, o tikruoju čempionu iš jo išeis tik vienas.

Gilbertas Burnsas vs Khamzatą Chimaevą

„UFC“ organizacijoje dar 2014-aisiais debiutavęs brazilas Gilbertas Burnsas dabar yra 35-erių metų veteranas, sukaupęs didžiulę kovų patirtį bei matęs įvairiausių varžovų. Kovotojo akcijos į viršų šovė 2020-aisiais, kai jis nokautavo Demianą Maia, vėliau sekė visiškas dominavimas kovoje su Tyronu Woodley – abi šios kovos garantavo brazilui geriausio vakaro pasirodymo įvertinimus.

Visiškas dominavimas šiose kovose suteikė Gilbertui Burnsui šansą kovoti dėl čempiono diržo. Tiesa, kitame narvo kampe – vienas geriausių „UFC“ kovotojų – Kamaru Usmanas išsprendė reikalus trečiajame raunde nokautuodamas brazilą bei taip grąžindamas jį į realybę.

Po šio pralaimėjimo Gilbertas gavo dar vieną iššūkį – Stephen Thompsoną, tačiau su šiuo iššūkiu brazilas susitvarkė gerokai užtikrinčiau – pergalė vieningu teisėju sprendimu ir 35-erių veteranas vėl stoja į eilę, kovoje dėl čempiono diržo. Tiesa, norint gauti antrąją progą Gilbertui teks susitvarkyti su garsiausiai kylančia „UFC“ žvaigžde – Khamzatu Chimaevu.

Rusijoje gimęs, bet Švedijos pilietybę turintis 27-erių metų kovotojas tapo tikra sensacija, kai 2020-aisias per dviejų mėnesių laikotarpį sugebėjo sukovoti trijose „UFC“ organizacijos kovose. Pristatydamas save, kaip vienu labiausiai dominuojančiu kovotoju rinkoje. Korona viruso infekcija kiek pristabdė švedą, tačiau 2021-ųjų spalį, šis grįžo su trenksmu – ir pakartojo tai, ką darė ir pirmose kovose – dominavo. Nulis praleistų smūgių, pergalė pirmajame raunde. Jeigu žvelgtumėme bendrai, Khamzatas per keturias kovas yra „sugėręs“ vos 2 savo varžovų smūgius.

2 nokautai, 2 pergalės skausmingais veiksmais parteryje – Khamzatas įrodinėja, jog nėra tik imtynių specialistas. Tačiau, norint įtvirtinti savo akcijas, švedui reikia pergalės prieš didelį vardą organizacijoje, nes iki šiol įveikti – niekur aukštai nešmėžuojantys kovotojai.

Gilbertas Burnsas – vienas rimčiausių įmanomų testų šioje svorio kategorijoje, o pergalė reitinge švedą neabejotinai kilstelėtų į geriausiųjų penketuką. Būnant čia – kova dėl titulo gali būti suteikta bet kuriuo metu.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *