ATP 1000 Monte Karlas 7bet statymai tenisas
Tenisas

ATP 1000 Monte Karlas 2022 m. – teniso turnyro apžvalga ir prognozės

Kasmetinis teniso turnyras ATP 1000 Monte Karlas išsiskiria tuo, kad tai yra pirmasis sezono turnyras, kuriame yra žaidžiama ant grunto. Iš viso sezono metu vyksta trys turnyrai ant grunto, o šis laikomas grunto sezono atidarymu. Šiame turnyre yra itin pasižymėjęs, grunto karaliumi vadinamas, Rafaelis Nadalis. Jis nuo 2005 metų iki 2012 metų laimėjo visus aštuonis turnyrus iš eilės, o 2016-2018 m. laimėjo dar tris kartus iš eilės ir iš viso yra net 11 kartų tapęs čempionu. Deja, bet šiais metais R. Nadalis turnyre nedalyvaus, nes yra patyręs traumą.

2020-aisiais metais turnyras dėl pandemijos neįvyko, o praeitais metais čempionu pirmą kartą tapo graikas Stefanos Tsitsipas. Paskutinį kartą šį turnyrą laimėjo trys skirtingi tenisininkai iš eilės buvo 2003-2005 metais, tada čempionais tapo Juanas Carlos Ferrero, Guillermo Coria ir Rafaelis Nadalis. 2019 metais laimėjo Fabio Fognini, praeitais metais S. Tsitsipas ir jeigu apginti titulo graikui nepavyks, vėl pamatysime tris skirtingus čempionus.

ATP 1000 Monte Carlo 2022 m. tvarkaraštis

  • Balandžio 10 d. – pirmas raundas
  • Balandžio 11 d. – pirmas raundas
  • Balandžio 12 d. – pirmas ir antras raundai
  • Balandžio 13 d. – antras ir trečias raundai
  • Balandžio 14 d. – trečias raundas
  • Balandžio 15 d. – ketvirtfinaliai
  • Balandžio 16 d. – pusfinaliai
  • Balandžio 17 d. – finalas

Geriausi ATP 1000 Monte Karlas turnyro tenisininkai ir prognozės

Savaitę laiko truksiančiame ATP 1000 Monte Karlas turnyre geriausi pasaulio tenisininkai kovos ne tik dėl čempiono vardo, bet ir dėl piniginio prizo. Iš viso Monte Karlo teniso turnyro piniginį prizą 2022 metais sudaro 5,4 mln. eurų. Kaip minėjome, dėl traumos nematysime vieno iš geriausių žaidėjų ant grunto R. Nadalio, tačiau turnyre dalyvaus nemažai kitų gerai žinomų tenisininkų, tarp kurių ir dabartinis čempionas S. Tsitsipas.

Turnyre dalyvaus Daniilas Medvedevas, Novakas Djokovic, Alexander Zverevas, Matteo Berrettini, Andrey Rublevas, Casper Ruud, Felix Auger-Aliassime. Visi šie tenisininkai šiuo metu yra pirmame dešimtuke ir trūksta tik ketvirtoje vietoje esančio ispano R. Nadalio. Pakvietimus į turnyrą gavo ir du gerai žinomi, savo karjeros piką jau išgyvenę tenisininkai – Stan Wawrinka ir Jo-Wilfried Tsonga. Šveicaras S. Wawrinka jokiame turnyre nežaidė nuo praeitų metų kovo mėnesio, o Monte Karlo turnyre dalyvaus 12-ą kartą karjeroje. Prancūzas Jo-Wilfried Tsonga šiuo metu yra vos 220 reitingo vietoje ir didelių pergalių tikėtis turnyre nereikėtų, tačiau matyti tokį žinomą vardą turnyre yra visada malonu.

Jeigu turnyre dalyvauti R. Nadalis, jis be jokių abejonių būtų vienas iš favoritų dar kartą tapti čempionu, bet dabar intrigos turėtų būti dar daugiau. Turnyrą du kartus yra laimėjęs šiuo metu geriausiu tenisininku laikomas Novakas Djokovic. Jam tai padaryti pavyko 2013 ir 2015 metais. Šiais metais serbui irgi yra nebloga galimybė vėl tapti čempionu. Tenisininkas ilgą laiką nežaidė ATP turnyruose ir dabar jam bus puiki proga sugrįžti bei iš karto kovoti dėl čempiono titulo.

Prie favoritų priskirti reikėtų ir S. Tsitsipą, kuris bandys apginti čempiono titulą. Atkreipti dėmesį reikėtų ir į vos 18-os metų ispaną, šiuo metu 11-oje reitingo vietoje esantį Carlos Alcaraz. Tenisininkas vasario antroje pusėje laimėjo ATP 500 Rio de Žaneire turnyrą, kuris irgi vyko ant grunto.

Related Posts

1 thoughts on “ATP 1000 Monte Karlas 2022 m. – teniso turnyro apžvalga ir prognozės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *