Tenisas

US Open 2023 m. – teniso turnyro apžvalga ir prognozės

Paskutinę vasaros savaitę prasideda „US Open“ teniso turnyras. Rugpjūčio 28 d. geriausi pasaulio tenisininkai susirinks Niujorke, JAV vyksiančiame paskutiniame šio sezono Didžiojo kirčio turnyre – „US Open“. Iš viso tai jau bus 143-ias turnyras istorijoje, o čempiono titulą apginti sieks jaunasis Ispanijos talentas – Carlosas Alcarazas. Moterų čempionė praeitais metais tapo lenkė Iga Swiatek.

„US Open“ paskutiniais metais yra itin intriguojantis – kitaip nei kituose „Grand Slam“ turnyruose nėra vieno dominuojančio tenisininko. Nuo 2018 m. turnyrą laimėjo penki skirtingi tenisininkai – Novakas Djokovičius, Rafaelis Nadalis, Dominic Thiemas, Daniilas Medvedevas ir Carlosas Alcarazas. 2023 m. „US Open“ prizinis fondas – 65 mln. JAV dolerių – 8% didesnis nei praeitais metais. Vyrų ir moterų nugalėtojams atiteks 3 mln. JAV dolerių. Už dalyvavimą ir patekimą tarp 128 tenisininkų atiteks po 81,5 tūkst. JAV dolerių.

Pranešama, kad turnyrą turės praleisti 22-ą ATP reitingą turintis Denisas Shapovalovas. Tenisininkas nespėjo išsigyti kelio traumos. Taip pat, traumą vis dar gydosi Rafaelis Nadalis. Ispanas susižeidė „Australian Open“ ir dėl to turėjo praleisti kitus du Didžiojo kirčio turnyrus – „French Open“ bei „Wimbledon“. Po metų pertraukos į turnyrą sugrįžta serbas Novakas Djokovičius – prieš tai „US Open“ turnyrą serbas praleido dėl to, nes be vakcinos negalėjo atskristi į JAV.

US Open 2023 m. tvarkaraštis

„US Open“ vyrų ir moterų vienetuose dalyvaus po 128 tenisininkus. Vyrų vienetuose aukščiausią reitingą turi Carlos Alcaraz, antroje vietoje Novakas Djokovičius, trečioje – Daniilas Medvedevas. Aukščiausią devintą reitingą turintis amerikietis – Tayloras Fritzas, jam už nugaros rikiuojasi Frances Tiafoe. JAV teniso turnyras prasidės rugpjūčio 28 dieną, kelios dienos po Lietuvoje itin laukiamo FIBA pasaulio krepšinio čempionato pradžios, o čia galima matyti pilną „US Open“ tvarkaraštį:

Geriausi turnyro tenisininkai ir prognozės

Į turnyrą sugrįžusiam N. Djokovičiui skiriamas itin didelis dėmesys, kadangi pats serbas ne kartą minėjo, kad yra pasiilgęs turnyrų JAV. Prieš „US Open“ serbas su kitais gerai žinomais tenisininkais apšilinėja ATP 1000 turnyre Sinsinatyje. Antrajame raunde N. Djokovičius įveikė Alejandro Davidovich Fokina, o dabar laukia susitikimas su Gael Monfils dėl vietos ketvirtfinalyje. Šiame turnyre kaip ir artėjančiame „US Open“ 2023 m. serbas kartu su C. Alcaraz yra laikomi pagrindiniais favoritais.

Serbas N. Djokovičius „US Open“ turėtų parodyti didesnę motyvaciją nei įprastai. Į turnyrą tenisininkas ne tik grįžta po metų pertraukos, bet ir pats „US Open“ jam yra vienas iš nesėkmingiausių „Grand Slam“ turnyrų. Per visą istoriją „US Open“ yra laimėjęs vos tris kartus – tiek pat kaip ir „French Open“, kurį trečią kartą laimėjo šiais metais. Tuo tarpu Vimbldono turnyrą laimėjo septynis kartus, o „Australian Open“ net dešimt kartų. Taip pat, serbas turi galimybę šį sezoną laimėti tris iš keturių Didžiojo kirčio turnyrų – „Wimbledon“ turnyro finale pralaimėjo prieš C. Alcaraz, o „Australian Open“ ir „French Open“ jau laimėjo.

Jeigu pažvelgtume į C. Alcaraz galimybes, „US Open“ istorija yra ne ispano pusėje. Paskutinį kartą šį teniso turnyrą bent du kartus iš eilės laimėti pavyko legendiniam Rogeriui Federeriui – šveicaras „US Open“ tuomet laimėjo net penkis kartus iš eilės 2004-2008 m. Nuo to laiko niekam nėra pavykę laimėti bent du kartus iš eilės.

Tarp „US Open“ favoritų išskirti galima D. Medvedevą, Jannik Sinner bei Stefanos Tsitsipas. Italas J. Sinner šiuo metu turi šeštą „US Open“ reitingą, o graikas S. Tsitsipas septintą. Dešimtuke taip pat yra danas Holger Rune – ketvirtas reitingas, bei norvegas Casper Ruud – penktas reitingas. Aštuntą reitingą turi Andrey Rublevas.