EuroCup
Krepšinis

EuroCup 2023-24 m. sezono atkrintamosios – tvarkaraštis, apžvalga ir prognozės

2023-24 m. EuroCup reguliarusis sezonas baigėsi, po kurio dvi Lietuvą atstovaujančios komandos – Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ ir Vilniaus „BC Wolves“ baigė pasirodymą. Panevėžio klubas savo grupėje užėmė tik devintą vietą – 7 pergalės ir 11 pralaimėjimų, tuo tarpu „BC Wolves“ sezoną užbaigė keliomis pergalėmis iš eilės ir liko pirma komanda po atkrintamųjų brūkšnio – 8 pergalės ir 10 pralaimėjimų bei septinta vieta.

Šiais metais EuroCup bus išbandytas naujasis atkrintamųjų formatas. Aštuntfinalyje kovą pradės 3 – 6 vietas grupėse užėmusios komandos, tuo tarpu 1 – 2 vietas užėmusios komandos jau laukia savo varžovų ketvirtfinaliuose. A grupę laimėjo puikų sezoną sužaidusi Paryžiaus „Basketball“ – 17 pergalių ir vos 1 pralaimėjimas. Antroje vietoje liko Tel Avivo „Hapoel“ – 13 pergalių ir 5 pralaimėjimai. B grupėje pirmą vietą užėmė „JL Bourg“ – 14 pergalių ir 4 pralaimėjimai, o antroje vietoje kiek netikėtai liko Klužo-Napokos „U-BT“ – 13 pergalių ir 5 pralaimėjimai.

Europos taurės aštuntfinalio etape bus žaidžiama vos iki vienos pergalės – laimėjusi komanda patenka į ketvirtfinalį, pralaimėjusiai sezonas baigtas. Ketvirtfinalyje irgi bus žaidžiama vos vieną kartą. Tuo tarpu kitaip nei praėjusiais metais, pusfinaliuose ir finale bus žaidžiama serija iki dviejų laimėtų rungtynių. Atkrintamosiose namų aikštės pranašumą turės aukštesnę vietą reguliariajame sezone užėmusi komanda.

EuroCup ketvirtfinalių tvarkaraštis

EuroCup ketvirtfinaliai bus žaidžiami kovo 12 – 14 dienomis, o čia galite matyti pilną rungtynių tvarkaraštį:

• Breso Burgo „JL“ – Slobožanskės „Prometey“ – kovo 12 d. 20:30 val.
• Klužo-Napokos „U-BT“ – Londono „Lions“ – kovo 13 d. 19:00 val.
• Tel Avivo „Hapoel“ – Stambulo „Besiktas“ – kovo 13 d. 19:30 val.
• Paryžiaus „Basketball“ – Badalonos „Joventut“ – kovo 14 d. 21:45 val.

EuroCup ketvirtfinaliai 2024 – apžvalga ir prognozės

Kovo pirmą savaitę buvo sužaisti aštuntfinaliai, kuriuose užfiksuota viena staigmena – čempionais praėjusį sezoną tapę „Gran Canaria“ krepšininkai nesugebėjo įveikti Stambulo „Besiktas“ komandos ir čempionų titulo apginti nebepavyks. Kitose trejose rungtynėse intrigos nebuvo jau nuo antro kėlinio. „Joventut“ laimėjo 9 taškais, tačiau jau antrajame kėlinyje skirtumas siekė 19 taškų, „Prometey“ laimėjo net 28 taškų skirtumu, o „Lions“ – 23. Kur kas daugiau intrigos laukiama ketvirtfinaliuose.

Breso Burgo „JL“ – Slobožanskės „Prometey“

„Prometey“ šiuo metu žaidžia labai kokybišką krepšinį ir tai atsispindi rezultatuose. Nuo sausio 13 d. pralaimėta vos du kartus, o laimėta vienuolika kartų. Pergalė prieš „Aris“ tikrai įspūdinga, tačiau ir varžovas potencialiai buvo silpniausias visame aštuntfinalyje. Tokios užtikrintos rungtynės parodė, kad komanda nejaučia jaudulio ir atkrintamosioms yra pilnai pasiruošusi.

Būsimas „Prometey“ varžovas vasario mėnesį buvo kritęs į duobę ir šiuo metu turi keturių pralaimėjimų ir dviejų pergalių seriją. Pralaimėjimas namuose patirtas prieš Ulmo komandą, tuomet 23 taškais nusileista „Asvel“, Prancūzijos taurėje kiek netikėtai pralaimėta prieš „Nancy“, o dar kitoje taurėje pusfinalyje nusileista prieš „Nanterre“. Sezono viduryje komanda turėjo šansų kovoti dėl pirmų titulų, tačiau pralaimėjo abu esminius mačus, kas neturėtų nuteikti optimistiškai prieš artėjantį mačą.

Breso Burgo komandai reguliarusis EuroCup sezonas buvo labai geras. Komanda ne veltui užėmė pirmą vietą ir per 18 rungtynių pralaimėjo vos 4 kartus. Penki žaidėjai renka po daugiau nei 10 taškų per rungtynes, sudėtyje turi ir vieną iš pretendentų į pirmąjį NBA naujokų biržos šaukimą Zaccharie Risacher.

Rungtynių favorite laikoma namų komanda, tačiau „Prometey“ pagavusi gerą formą gali tikrai nustebinti. Sudėtyje Ukrainos komandoje yra gerai individualiai žaidžiančių žaidėjų, kurie prieš mažai patyrusią Prancūzų komandą gali suvaidinti svarbų vaidmenį.

Klužo-Napokos „U-BT“ – Londono „Lions“

Tai viena iš įdomesnių ketvirtfinalio porų, kadangi abi komandos reguliariajame sezone sužaidė geriau nei iš jų buvo tikėtasi. Ypač nustebino „U-BT“ komanda, kuri su 13 pergalių ir 5 pralaimėjimais užėmė antrą vietą grupėje. Esminė pergalė buvo pasiekta sezono pabaigoje Ispanijoje, kai po pratęsimo pavyko įveikti „Gran Canaria“. Rumunijos komanda namuose Europoje per devynerias rungtynes pralaimėjo vos du kartus.

„U-BT“ ketvirtfinalį pasitinka nuostabios formos. Nuo gruodžio 19 d., kai namuose pralaimėjo prieš „JL Bourg“ iškovojo septyniolika pergalių ir patyrė vieną pralaimėjimą. Įdomu tai, kad pralaimėjimas patirtas jau nieko nelemiančiose rungtynėse Panevėžyje. Rumunijos čempionate komanda didelio pasipriešinimo neturi, todėl nieko keisto, kad taurių pertraukos metu buvo iškovotas pirmasis titulas.

Rumunams neramumų kelti turėtų tai, kad „Lions“ šį sezoną išvykoje žaidžia geriau nei namuose. Trečią vietą grupėje užėmusi komanda išvykoje pralaimėjo vos vieną kartą – prieš Paryžiaus „Basketball“. Aštuntfinalyje 23 taškų skirtumu buvo nušluota „Turk Telekom“ komanda, o rezultatyviausiai žaidė sausio mėnesį prie komandos prisijungęs NBA patirties turintis David Nwada.

Abi komandos mėgsta žaisti greitai ir rezultatyviai, Rumunijos komanda remiasi gana nedidele rotacija, penki žaidėjai žaidžia po daugiau nei 24 minutes. Rezultatyviausias komandos žaidėjas gerai pažįstamas, Vilniaus „Ryte“ žaidęs ir Eurolygos patirties turintis DJ Seeley. Nors „U-BT“ laikoma poros favorite, Londono komandai žaisti išvykose nėra problema ir būtent dėl to, nebūtų staigmena, jeigu į pusfinalį keliautų „Lions“.

Tel Avivo „Hapoel“ – Stambulo „Besiktas“

Nors į EuroCup atkrintamąsias nepateko nei viena Lietuvos komanda, ketvirtfinalio rungtynes galėsime stebėti Vilniuje. Čia esanti „ASG“ arena taps Tel Avivo „Hapoel“ atkrintamųjų namais. Jeigu „Besiktas“ bus įveiktas, kitos „Hapoel“ atkrintamųjų rungtynės irgi bus žaidžiamos Vilniuje.

Nereikia slėpti, kad „Hapoel“ džiaugiasi gavę „Besiktas“, o ne „Gran Canaria“. Pagrindinė to priežastis – komandos žaidė toje pačioje grupėje ir šį sezoną „Hapoel“ šventė abi pergales. Namuose laimėjo 6 taškų skirtumu, Stambule varžovus sutriuškino net 21 taškais.

„Besiktas“ rungtynės Ispanijoje tikrai nebuvo pačios gražiausios, tačiau svarbiausia, kad sėkmingos. Nurašyti Stambulo klubo negalima, kai sudėtyje yra tokie žaidėjai kaip Jonah Mathews, Kyle Allman, Derek Needham, Marko Simonovič, Angel Delgado. Tai patirties turintys krepšininkai, kurie sužaisdami ne pačias geriausias rungtynes puolime vis tiek sugebėjo išsitraukti pergalę. „Besiktas“ laimėjo pataikydami 6 tritaškius iš 29 ir įmesdami 80 taškų atliko vos 13 rezultatyvių perdavimų.

Be jokių abejonių dideli nuopelnai „Besiktas“ komandai, tačiau ir pati „Gran Canaria“ nesužaidė pagal savo galimybes. Komanda Europoje paskutiniu metu demonstravo prastą formą ir nors pralaimėjimas buvo didelė staigmena, Stambulo klubas tikrai netampa EuroCup favoritu. Prieš „Hapoel“ reikės žaisti ne ką sudėtingesnes rungtynes, kadangi Tel Avivo komanda šį sezoną puolime bėga be sustojimo ir žaidžia dar rezultatyviau nei „Gran Canaria“. Paskutinėse aštuoneriose EuroCup rungtynėse, du kartus nebuvo peržengta 90 taškų riba, o net tris kartus įmesta 100 arba daugiau.

„Hapoel“ Europos taurėje vidutiniškai renka po 96,1 tašką, o sudėtyje yra tokie žaidėjai kaip John Holland, Xavier Munford, Kyle Alexander, Braian Angola, Jaylen Hoard. 13-ame ture prie komandos prisijungęs Dezmine Wells sezoną užbaigė mesdamas po 13,8 taškus per rungtynes. Ar puolimas gali laimėti atkrintamųjų rungtynes pamatysime jau kovo 13 d. Vilniuje.

Paryžiaus „Basketball“ – Badalonos „Joventut“

Kaip ir buvo galima tikėtis, patyrusių žaidėjų turinti „Joventut“ komanda išvykoje laimėjo aštuntfinalio mačą, tačiau dabar laukia kur kas stipresnis varžovas. Paryžiaus „Basketball“ yra laikoma ne tik šių rungtynių, bet viso turnyro favorite. Ketvirtfinalis yra tas etapas, kuriame bus dar žaidžiamos vienerios rungtynės, tačiau nuo pusfinalio laukia serija iki dviejų laimėtų rungtynių, kur įveikti „Paris Basketball“ bus be galo sunku. Ar „Joventut“ palengvins gyvenimą kitoms komandoms ir įveiks šio sezono favoritą – labai abejotina.

Ketvirtfinalio mačą „Paris Basketball“ pasitinka turėdama devynių pergalių seriją. Taurių pertraukos metu buvo iškovotas pirmasis titulas, o pusfinalyje įveikti pavyko ne ką kitą, o „AS Monaco“. Komandos forma išlieka įspūdinga, todėl sunku įsivaizduoti, kaip ji gali pralaimėti. Europos taurėje per 17 rungtynių pralaimėta vos vieną kartą. Sudėties branduolys atvykęs iš Bonos „Telekom Baskets“, kuri praėjusį sezoną laimėjo FIBA Čempionų lygą. Patirties komandoje yra, kaip žaisti svarbiausius mačus žino.

Ieškant „Joventut“ komandos pliusų, atsižvelgti galima į gerėjančią komandos formą. Šiuo metu iškovotos trys pergalės iš eilės, tarp kurių sėkmė Vitorijoje prieš „Baskonia“ bei aštuntfinalio mačas Ulme. Nesulaikomai aštuntfinalyje žaidė Andres Feliz – 31 min. 28 taškai, 6 rezultatyvūs perdavimai ir 36 naudingumo balai. Vladimir Brodziansky buvo vienintelis „Joventut“ žaidėjas, kuris taip pat peržengė dviženklę taškų ribą. Slovakas per 27 min. pridėjo 12 taškų ir 18 naudingumo balų.

„Paris“ yra viena talentingiausių komandų puolime, todėl žaisti taškų lenktynes Badalonos komandai bus per daug sunku. Jeigu „Joventut“ nesužais gerų rungtynių gynyboje, paleis rungtynių tempą ir įsitrauks į ispanų mėgstamą bėk-ir-mesk, Paryžiaus klubą turėtume matyti vienu laipteliu arčiau link čempionų titulo.

EuroCup aštuntfinalių ir ketvirtfinalių tvarkaraštis

EuroCup aštuntfinaliai bus žaidžiami kovo 5 ir 6 dienomis, o ketvirtfinaliai jau kitą savaitę – kovo 12 – 13 d.

Aštuntfinalių poros ir pilnas tvarkaraštis:

• Ulmo „ratiopharm“ – Badalonos „Joventut“ – kovo 5 d. 20:30 val.
• Slobožanskės „Prometey“ – Salonikų „Aris“ – kovo 6 d. 19:00 val.
• Londono „Lions“ – Ankaros „Turk Telekom“ – kovo 6 d. 20:00 val.
• Las Palmo „Gran Canaria“ – Stambulo „Besiktas“ – kovo 6 d. 22:00 val.

EuroCup aštuntfinaliai – apžvalga ir prognozės

Turint omenyje, kad aštuntfinaliuose bus žaidžiamos vos vienerios rungtynės, intrigos čia tikrai netrūksta. Kai kurios komandos reguliariajame sezone turėjo vienodą pergalių/pralaimėjimų santykį, todėl net ir ne namuose žaidžiančios komandos nebūtinai yra poros autsaiderės. Bus labai įdomu pamatyti, kaip atkrintamosiose atrodys solidų sezoną sužaidusi Londono komanda – šiam miestui tai didelis pasiekimas Europos krepšinyje. Nuo aštuntfinalio kovas pradeda ir praėjusių metų finalininkai – „Turk Telekom“ bei „Gran Canaria“.

Priminti galima ir tai, kad su EuroCup atkrintamosiomis prasideda dar įnirtingesnė kova dėl vietos Eurolygoje. Praėjusiais metais čempionais tapusi „Gran Canaria“ komanda nusprendė likti rungtyniauti Europos taurėje, tačiau net neabejojama, kad beveik visos kitos komandos priimtų iššūkį persikelti į stipriausia Europos krepšinio lygą.

Ulmo „ratiopharm“ – Badalonos „Joventut“

Kiek netikėtai praėjusio sezono Vokietijos lygos čempionais tapusi Ulmo komanda vasarą prarado kelis svarbius žaidėjus, tačiau šiais metais ir vėl nusiteikusi rimtai patriukšmauti. Nors Vokietijos lygoje šiuo metu komanda užima šeštą vietą, Europos taurėje reguliarus sezonas baigtas ketvirtoje vietoje, o prieš porą savaičių Vokietijos taurėje nusileista buvo tik finale prieš Miuncheno „Bayern“.

Tai greitai bėganti ir daug taškų metanti komanda, kas turėtų būti gana paranku žaidžiant prieš „Joventut“. Į taškų lenktynes ispanai mėgsta įsivelti, tačiau Ulmo klubas turi pakankamai talento, kad laimėtų rungtynes įmesdami daugiau taškų. Iš viso Vokietijos komandoje penki žaidėjai renka dviženklį naudingumo balų skaičių, o dvejiems trūksta labai nedaug – 9,8 ir 9,6.

Antras pagal naudingumą komandoje yra jaunasis ispanų talentas Juan Nunez – per 26 min. renka po 10,4 taško ir atlieka po 5,8 rezultatyvius perdavimus. Naudingiausias ir rezultatyviausias žaidėjas yra 23-erių vidurio puolėjas Trevion Lamon Williams – žaisdamas po 28 min. renka po 14,5 taško, atkovoja po 10,9 kamuolius, atlieka net po 4,4 rezultatyvius perdavimus ir rungtynes baigia vidutiniškai su 21,9 naudingumo balais.

Jeigu „ratiopharm“ žaidimas priklauso jauniems žaidėjams, tai „Joventut“ gali pasigirti veteranų ir patyrusių žaidėjų kombinacija. Komandoje vis dar svarbų vaidmenį atlieka neseniai 37-ą gimtadienį atšventęs Ante Tomič. Kroatas per 21 min. renka 9,4 taškus, atkovoja 5,6 kamuolius ir rungtynes baigia su 11,6 naudingumo balais. 36-erių Pau Ribas rungtyniauja po 16 min. ir per jas spėja surinkti 7,8 taškus, atlikti 2,9 rezultatyvius perdavimus ir 8,9 naudingumo balus.

Komandų braižas

Naudingiausias komandos žaidėjas Andres Feliz – per 27 min. renka po 13,7 taško (45,7% tritaškiai), atlieka po 5 rezultatyvius perdavimus ir rungtynes baigia su 18,5 naudingumo balais. Svarbiu žaidėju tapo tik ketverias rungtynes sužaidęs Shanon Evans. Per jas amerikietis rinko po 14,5 taško ir 13 naudingumo balų. Komandoje yra ir tokie žaidėjai kaip Andrew Andrews, Guillem Vives, Tyler Calvin Cook.

„Joventut“ prieš sezoną buvo laikoma viena iš grupės favoričių, tačiau pralaiminėjo dažniau nei buvo tikėtasi. Komanda labai prastai žaidė išvykoje, tačiau antroje reguliaraus sezono pusėje tai šiek tiek pasitaisė. Žvelgiant į artėjančias rungtynes su Ulmo komanda, neryškiais favoritais turėtų būti laikomi namuose žaidžiantys vokiečiai, tačiau „Joventut“ turi kur kas daugiau patyrusių žaidėjų, kurie žino, ką reiškia žaisti atkrintamosiose. Dėl šios priežasties ispanai turi daugiau šansų žengti į kitą etapą.

Slobožanskės „Prometey“ – Salonikų „Aris“

„Prometey“ sezoną Europoje pradėjo itin prastai – nusileido „Besiktas“, „Lions“, „Paris Basketball“, „BC Wolves“. Ir kai atrodė, kad komandos laukia labai prastas sezonas, „Prometey“ pradėjo rinkti pergales ir reguliarųjį sezoną užbaigė gana solidžiai, kas tuo pačiu dar spėjo užtikrinti namų pranašumą aštuntfinalio mačui.

„Prometey“ namų rungtynių negali žaisti Ukrainoje, todėl viską žaidžią Rygoje. Trenerių štabe dirba du lietuviai – Mantas Šernius ir Mantas Valčiukaitis. Vienu svarbiausių komandos žaidėju turėjo būti Arnoldas Kulboka, tačiau dėl traumos šį sezoną dar nesužaidė nei vienerių rungtynių.

Šeši žaidėjai „Prometey“ komandoje renka dviženklį naudingumo balų skaičių, o pats naudingiausias yra Čekijos rinktinės vidurio puolėjas Ondrej Balvin. 31-erių čekas per rungtynes renka po 10,6 taško, atkovoja po 9,1 kamuolius ir renka net po 19,4 naudingumo balus. Rezultatyviausiai žaidžia Ronald March – amerikietis per 22 min. renka po 13,3 taškus ir 12,8 naudingumo balų.

Salonikų „Aris“ patekimas į atkrintamąsias yra gana netikėtas. Klubas puikiai pasinaudojo grupėje atsiradusia situacija, kai daug problemų turėjo „7bet-Lietkabelis“, prastai žaidė „Dolomiti Energia“, didelis nusivylimas buvo „Turk Telekom“. 9 pergales ir 9 pralaimėjimus patyrusi komanda solidžiai atrodo ir Graikijos lygoje, kur šiuo metu užima ketvirtą vietą.

Komandų braižas

Įdomu tai, kad „Aris“ komandoje vos du žaidėjai renka dviženklį naudingumo balų skaičių. Rezultatyviausias ir naudingiausias yra Vassilis Toliopoulos – 14,4 taškai ir 12,9 naudingumo balai per rungtynes. Ronnie Harrell prideda 9 taškus ir 11,1 naudingumo balų per rungtynes. Svarbų vaidmenį atlieka Roberto Gallinat, Silvio De Sousa, Eleftherios Bochoridis bei jau sezono metu prie komandos prisijungęs Jonathan Stark.

„Prometey“ ir „Aris“ yra visai kitokio stiliaus komandos. „Prometey“ per rungtynes renka net po 88,8 taškus, tuo tarpu „Aris“ tik po 74,6. Ypač gynybinį žaidimą žaidžianti graikų komanda dažnai savo varžovams neleisdavo peržengti net 70 taškų ribos. Didelis „Prometey“ pliusas yra tai, kad namuose sezono metu buvo pralaimėta vos du kartus, tuo tarpu „Aris“ išvykoje laimėjo 4 kartus ir patyrė 5 pralaimėjimus.

„Prometey“ atrodo kur kas talentingesnė ir geresnė komanda, tačiau „Aris“ su savo kieta gynyba gali rungtynes padaryti kur kas atkaklnesnėmis nei yra laukiama. Vis tik, jeigu gynyba bent kažkiek neveiks, graikai turi daug problemų puolime, dėl ko „Prometey“ ir yra matomi kitame etape.

Londono „Lions“ – Ankaros „Turk Telekom“

Londono „Lions“ yra viena iš teigiamų staigmenų šį sezoną. Sužaista Europos taurėje buvo labai solidžiai, tačiau kas labiausiai krinta į akis, tai žaidimas išvykose. „Lions“ per devynerias rungtynes išvykoje pralaimėjo vos vieną kartą ir tai yra antras geriausias rezultatas – tik „Paris Basketball“ nepralaimėjo nei karto.

Ankaros „Turk Telekom“ praėjusį sezoną žaidė EuroCup finale, ambicijų šiems metams buvo tikrai nemažai. Prie komandos vairo stojo gerai pažįstamas Nenadas Čanakas, tačiau labai prasta sezono pradžia sujaukė visus planus. N. Čanak grįžo į Panevėžio „7bet-Lietkabelį“, o naujuoju „Turk Telekom“ treneriu tapo Selcuk Ernak.

Turkijos komandoje viskas laikosi ant kelių aukšto lygio žaidėjų. Praėjusį sezoną Eurolygoje žaidęs Steven Enoch yra naudingiausias komandos žaidėjas – 12,5 taškai, 8 atkovoti kamuoliai ir 18,2 naudingumo balai per rungtynes. Tyrone Wallace per rungtynes meta net po 17,5 taškus ir renka 16,9 naudingumo balus. James Palmer Jr. prideda po 13,9 taškus.

Komandų braižas

Londono komanda pasižymi gana laisvu, greitu ir rezultatyviu žaidimu. Per rungtynes „Lions“ renka net po 90 taškų, o komandos vidurio puolėjas Gabe Olaseni yra naudingiausias komandos žaidėjas – 15,8 taškai, 7,7 atkovoti kamuoliai ir 20,7 naudingumo balai per rungtynes. Gynėjas Matthew Morgan rinkdamas po 17,3 taškus per rungtynes ir 18,7 naudingumo balų yra rezultatyviausias komandoje.

„Lions“ šį sezoną trejas rungtynes sužaidė ir Rokas Gustys, tačiau lietuvis komandoje neužsibuvo ir išvyko rungtyniauti į Japoniją. Reguliaraus sezono pabaigoje prie komandos prisijungė NBA patirties turintis David Nwaba. 31-erių amerikietis iš karto tapo vienu geriausiu žaidėju – 13,6 taškai ir 17,6 naudingumo balai. Sudėtyje taip pat yra Josh Sharma, Sam Dekker, Donte Grantham.

Abi komandos turi talentingų žaidėjų, kurie individualiais veiksmais gali nulemti rungtynių baigtį. Bus labai įdomu pamatyti, kaip „Lions“ namuose atrodys lemiamose rungtynėse, turint omenyje, kad sezono metu čia laimėjo vos keturis kartus ir penkis kartus pralaimėjo. „Turk Telekom“ antroje sezono pusėje atsigavo ir dabar turi progą gelbėti sezoną, tačiau „Lions“ šį sezoną nusipelno eiti tolyn.

Las Palmo „Gran Canaria“ – Stambulo „Besiktas“

Kiek netikėtai „Gran Canaria“ ne tik nelaimėjo savo grupės, kuri buvo įvardijama kaip daug silpnesnė nei A grupė, bet net ir neužėmė pirmų dviejų vietų. Sezoną ispanai pradėjo dominuojančiai, pratęsė praėjusį sezoną pradėjusią pergalių seriją, kuri baigėsi Ulme, kai po pratęsimo 99-103 nusileido prieš „ratiopharm“. Iš viso ispanai turėjo net 18-os laimėtų rungtynių seriją. Po šio pralaimėjimo ir atsirado nestabilumas, o labiausiai išskirti galima lemiamą pralaimėjimą namuose prieš „U-BT“, po kurio ir nukrito į trečią vietą. Tai buvo trečias pralaimėjimas namuose, kas tokio lygio komandai yra tikrai netikėta.

„Besiktas“ sezoną pradėjo labai solidžiai, tačiau užbaigė gana blankiai, kas lėmė nukritimą iki šeštos vietos grupėje. Komandos sudėtis labai talentinga – Angel Delgado, Matthew Mitchell, Derek Needham, Jonah Mathews, sezono metu prisijungė ir Kyle Allman. Visas žaidimas ir laikosi ant šių žaidėjų, tačiau daugiau remiasi individualiais žaidėjais, o ne komandiniu žaidimu.

Eurolygoje praėjusį sezoną žaidęs Jonah Mathews renka po 15 taškų, D. Needham prideda 11,6, Matthew Mitchell 12,1, A. Delgado 11,9, o vietos komandoje ieškantis K. Allman 9,8. Žaidimo kūrimas atsispindi ir rezultatyviuose perdavimuose – D. Needham yra pirmas su 3,1 rezultatyviu perdavimu per rungtynes.

„Gran Canaria“ yra visiškai kitokio stiliaus komanda nei „Besiktas“. Čia tik vienas Nicolas Brussino renka dviženklį taškų skaičių per rungtynes – 13 ir 14,5 naudingumo balų. Komanda per rungtynes atlieka net po 23,1 rezultatyvų perdavimą („Besiktas“ po 14). Vyriausias treneris Jaka Lakovič nauja ypač plačią rotaciją, vos trys žaidėjai žaidžia daugiau nei po 20 min. Andrew Albicy, Nicolas Brussino ir John Shurna visi trys žaidžia po 22,5 min.

Žinoma, nereikia pamiršti, kad „Gran Canaria“ varžosi ACB lygoje, kas ir buvo viena iš priežasčių, kodėl klubas atsisakė žaisti Eurolygoje. Ispanijoje komanda užima solidžią ketvirtą vietą. Nors Europoje pralaimėjimų ir buvo, tai yra čempionų komanda, kuri vasarą beveik nepasikeitė ir poroje prieš „Besiktas“ laikomi ryškiais favoritais.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *