LKL 2022-23 metų sezonas krepšinis statymai lažybos 7bet
Krepšinis

LKL 2022-23 m. sezonas – apžvalga ir prognozės

Rugsėjo 24 d. 17:00 valandą prasidės LKL 2022-23 metų sezonas. Jubiliejinis 30-asis sezonas bus atidarytas dvejomis rungtynėmis. Prienuose susitiks „Labas Gas“ prieš „Jonavą“, o Kėdainiuose šeimininkai sutiks lygoje debiutuojančią „BC Wolves“ komandą.

Artėjantis Lietuvos krepšinio lygos sezonas žada dar daugiau intrigos ir tuo pačiu pristatė keletą naujovių. Pirmiausia, lyga antrus metus iš eilės plečiasi ir šį sezoną rungtyniaus nebe 11 komandų, bet dvylika. Prie stipriausios šalies lygos prisijungė praeitų metų NKL nugalėtojai Gargždų „Gargždai“. Taip pat, LKL 2022-23 m. sezone rungtyniaus dar viena nauja komanda – „BC Wolves“, kuri pakeitė Alytaus „Dzūkiją“.

LKL 2022-23: tvarkaraštis ir formatas

Kadangi LKL 2022-23 metų sezone varžysis dvylika komandų, keičiasi atkrintamųjų serijų trukmė. Ketvirtfinaliuose bus žaidžiama iki dviejų pergalių, o pusfinaliuose ir finaluose iki trijų. Reguliaraus sezono metu bus žaidžiami trys ratai – iš viso bus sužaistos 198 rungtynės.

Taip pat, sekmadieniais per televizorių bus galima stebėti po dvi tiesiogines rungtynes. Jeigu anksčiau rungtynių laikas būdavo vienodas arba labai panašus, tai dabar sekmadieniais pirmųjų rungtynių laikas bus 17:00, o antrųjų – 19:30 val.

Reguliarusis sezonas vyks nuo rugsėjo 24 d. iki gegužės 8 dienos.

LKL 2022-23 m. komandų apžvalga ir prognozės

Jubiliejiniame LKL sezone laukia daug įdomių komandų bei tuo pačiu smalsu pamatyti, kurioms komandoms vasaros darbus pavyko atlikti geriausiai. Daugelio akys kryps į Kauno „Žalgirį“, kuris praeitą sezoną užbaigė žemiausioje vietoje per klubo istoriją. Taip pat, nemažai intrigos kelia naujasis klubas „BC Wolves“, kuris pakeitė Alytaus „Dzūkiją“. Skaitykite toliau ir susipažinkite su kiekviena komanda iš arčiau.

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“

Istorinį praeitą sezoną sužaidęs Panevėžio klubas šiuos metus pasitinka pasikeitęs. Kaip ir buvo galima tikėtis, „7bet-Lietkabelio“ komandą paliko beveik visi pagrindiniai žaidėjai, kurie padėjo komandą atvesti net iki LKL finalo. Nikola Radičevič, Panagiotis Kalaitzakis, Kristupas Žemaitis, Kaspars Berzins, Gediminas Orelik, Dovydas Giedraitis, Dorde Gagič – tai pagrindiniai komandos žaidėjai, kurių šį sezoną Panevėžyje nebematysime.

Nors dar sezonas neprasidėjo, bet jau dabar galima sakyti, kad didžiausias klubo laimėjimas buvo vasarą išlaikytas vyriausias treneris Nenadas Čanakas. Ne pirmus metus Lietuvoje dirbantis strategas jau įrodė, ką gali nuveikti su šiuo klubu, todėl bus labai įdomu pamatyti, iki kokių aukštumų klubas bus nuvestas šiais metais.

Komandos sudėtyje reikia išskirti komandos kapitoną Vytenį Lipkevičių. Visi žinome, ko iš jo galima tikėtis ir tai be jokių abejonių bus vienas iš svarbiausių žaidėjų ir šį sezoną. Į Panevėžį sugrįžta Željko Šakičius, kuris komandoje rungtyniavo 2019-20 m. sezone. Tuomet kroatas buvo lyderis, kuris aikštėje darė viską. Dabar žaidėjui jau 34-eri metai, prieš atkrintamąsias sueis 35-eri ir amžius yra vienintelis dalykas, kuris kelia klaustukų dėl žaidėjo galimybių šį sezoną.

Komandos žaidimas itin priklausys nuo amerikiečio Jamel Morris. 29-erių metų gynėjas praeitą sezoną žaidė Veisenfelso „Mitteldeutscher“ ir aukščiausioje Vokietijos lygoje rinko net po 16,6 taško per rungtynes. Gynėjų grandyje taip pat matysime du jaunus ir perspektyvius krepšininkus – estą Kristian Kullamae bei serbą Stefan Peno. Didžioji praeito sezono stiprybė po krepšiu Dorde Gagičius buvo pakeistas daug mobilesniu centru Benu Griciūnu.

Dar viena priežastis, kodėl „7bet-Lietkabelis“ bus įdomu stebėti yra du itin talentingi lietuviai sudėtyje – Paulius Murauskas ir Mantas Rubštavičius. Nenadas Čanakas jau ne kartą parodė, kad puikiai moka išnaudoti jaunus žaidėjus.

Nors sudėtyje galima įžvelgti tam tikrų klaustukų, Panevėžio komanda vis tiek išlieka pretendente būti tarp keturių stipriausių. Tačiau, šį sezoną bus sunku ne tik pakartoti praeitų metų rezultatą, bet ir užimti bent trečią vietą.

Jonavos „Jonava“

Praeitą sezoną LKL debiutavusi komanda reguliarųjį sezoną užbaigė net 4-oje vietoje. Puikų debiutinį sezoną sužaidęs klubas sieks rezultatą pakartoti ir šiais metais. Nors komandoje beveik neliko nei vieno žaidėjo iš praeitų metų, Virginijui Šeškui dirbti su nauja sudėtimi tikrai nėra problema.

Juan Palacios, Vitalijus Kozys, Emmanuel Lecomte, Evaldas Šaulys – didžiausi praradimai, tačiau pagirti galima už tai, kad pavyko išsaugoti puolėją Jeffery Garrett. Net po 19,4 naudingumo balų per rungtynes rinkęs amerikietis antrame sezone turėtų dar labiau atsiskleisti.

Labiausiai intriguojantis komandos pirkinys yra į Lietuvą sugrįžtantis Dovis Bičkauskis. Įžaidėjas būtų pastiprinimas beveik visoms LKL komandoms, todėl tai yra didelis Jonavos komandos laimėjimas. Daugiau kuriantis įžaidėjas turėtų sudaryti puikų tandemą su solidžiu pastiprinimu po krepšiu – Goran Huskič.

Prieš šešerius metus LKL naudingiausiu krepšininku tapo tuo metu Prienuose rungtyniavęs Vytautas Šulskis. Dabar 34-erių metų puolėjas sugrįžta rungtyniauti pas V. Šeškų, kuris padėjo krepšininkui puikiai atsiskleisti. Nors tokio paties sėkmingo žaidimo iš veterano tikėtis nereikėtų, tačiau tai V. Šulskis išlieka solidžiu puolėju LKL lygyje, kuris naudos komandai tikrai duos.

Komandos silpnybė gali būti trumpas atsarginių žaidėjų suolelis. Visas žaidimas turėtų laikytis ant 8-9 žaidėjų. Nors tokia trumpa sudėtis V. Šeškui nėra problema, komanda gali susidurti su sunkumais, jeigu pavyks patekti į FIBA Europos taurės lygą. Ilgos kelionės ir papildomos rungtynės privers galvoti apie komandos stiprinimą. Jeigu klubas rungtyniaus tik LKL, tuomet turėtų užtekti dabartinės sudėties, kurioje pasireikšti progą gaus ir jaunimas. Jonava turi geras galimybes kovoti dėl penktos vietos reguliariajame sezone.

Gargždų „Gargždai“

LKL 2022-23 m. sezone debiutuosiantys NKL čempionai didelės staigmenos pateikti neturėtų. Nemažai žaidėjų išsaugojusi komanda bus puiki galimybė žaidėjams save išsibandyti aukštesniame lygyje. Solidžiausiu komandos pirkiniu galima vadinti iš Alytaus „Dzūkijos“ atvyksiantį Joshua Newkirk. Amerikietis nebus naujokas LKL, todėl yra aišku, kokios žaidėjo galimybės.

Kitas skambus pirkinys – Giedrius Staniulis. Tikrai neblogą praeitą sezoną sužaidęs Šiaulių komandoje, kiek netikėtai nusprendė karjerą tęsti LKL debiutantų komandoje. Po 12,4 taško ir 15,6 naudingumo balų per rungtynes rinkęs aukštaūgis bus vienas iš svarbiausių komandos žaidėjų. Kitas aukštaūgis bus vėl save LKL išbandyti sieksiantis Šarūnas Beniušis. NKL lygoje dominavęs po krepšiu, jau yra žaidęs stipriausioje šalies lygoje, bet pritapti nepavyko.

Kiti komandos naujokai – Julius Kazakauskas, Aurimas Urbonas, Robertas Keliačius. Komandoje taip pat matysime tris veteranus – 36-erių Marių Runkauską, 36-erių Mindaugą Stašį bei 37-erių Mantą Ruikį. Gynyboje tai bus silpnoji Gargždų komandos vieta.

Žvelgiant į komandos sudėtį ir lyginant su kitais LKL klubais, ji nelabai turi pranašumų prieš Kėdainių „Nevėžį“ ar Prienų „Labas Gas“. Panašu, kad tokios sėkmės istorijos kaip Jonavos komandai debiutiniame sezone Gargždams sukurti nepavyks. Patekimas į atkrintamąsias būtų didelis pasiekimas, bet labiau tikėtina, kad komanda liks ne aukščiau nei 10-oje vietoje.

Prienų „Labas Gas“

Tragiškai praeitą sezoną sužaidusi komanda, vasarą buvo priversta imtis nemažai permainų. Sudėtyje liko vos keli žaidėjai, todėl šį sezoną matysime visai kitokią Prienų ekipą. Titas Sargiūnas, Karolis Giedraitis, Arnas Adomavičius, Klaidas Metrikis – komandos naujokai, kurie turės didesnę rolę nei savo praeitose komandose.

Komandą taip pat papildė ir keli užsieniečiai – Brandonas Brownas, Isiah Osborne, Jy‘lanas Washingtonas, Doko Šaličius. Įdomu tai, kad vyriausias komandoje bus B. Brownas, kuriam vos 30 metų. Sudėtyje net 10 krepšininkų, kuriems yra 25-eri arba mažiau. Tai bus viena iš jauniausių komandų lygoje.

Jaunatviška energija turėtų būti komandos stiprybė, tačiau patirties trūkumas jausis svarbiausiomis minutėmis. Praeitais metais Prienų komanda iškovojo vos tris pergales. Šį sezoną laimėtų rungtynių skaičius turėtų būti didesnis, tačiau vieta tikėtina, kad bus labai panaši. Tiek prieš Gargždų, tiek prieš Nevėžio komandą didelio pranašumo „Labas Gas“ neturi, todėl nebūtų keista, jeigu ir vėl liktų paskutinėje vietoje.

Klaipėdos „Neptūnas“

Gana silpnai sezoną sužaidusi Klaipėdos komanda, šiais metais žaidimą perduoda į Mindaugo Brazio rankas. Praeitais metais klubą gelbėti bandė Dainius Adomaitis, kuris žiemą prisijungęs prie „Neptūno“ atvedė komandą į atkrintamąsias, kur 2:3 ketvirtfinalyje pralaimėjo prieš Kauno „Žalgirį“.

Tarp komandą palikusių žaidėjų išskirti galima Beną Griciūną, Edgarą Želionį, Martyną Mažeiką. Didelis žingsnis buvo padarytas išsaugant Deividą Gailių, o didžiausiu vasaros laimėjimu galima pavadinti Mindaugo Girdžiūno sugrįžimą į Klaipėdą. Priekinę liniją sudarys Roko Gusčio ir Austin Wiley tandemas, o komandą valdyti Žygimantui Janavičiui padės Maliek White.

Panašu, kad šiais metais Klaipėdos komandai pavyko susikomplektuoti sėkmingiau nei praeitais metais ir dabar viskas priklauso nuo susižaidimo. Patekimas tarp keturių stipriausių reguliaraus sezono komandų būtų staigmena, bet dėl 5-6 vietų kovoti „Neptūnas“ tikrai gali. Ypač daug priklausys nuo M. Girdžiūno žaidimo, kuris turi geras sąlygas tapti vienu iš rezultatyviausiu lygos žaidėju.

Kėdainių „Nevėžis“

Kėdainių klubas praeitais metais sužaidė pagal savo galimybes, panašaus rezultato galima tikėtis ir šiais metais. Jaunųjų talentų ugdymui dėmesį skirianti komanda sudėtyje turės tikrai įdomių krepšininkų. Tai be jokių abejonių jauniausias lygos klubas, kuriame kaip ir Prienuose tik vienas žaidėjas yra 30-metis. Pauliui Petrilevičiui 31-eri, tuo tarpu visi kiti 11 krepšininkų yra 24-erių metų arba jaunesni.

Atkreipti dėmesį Nevėžio komandoje galima į Artūrs Žagars, Tim Lambrecht ir Rafael Alberton Rodrigues. Atsisveikinta buvo su Pauliumi Murausku, Rihards Kuksiks, Amaru Sylla, Svenu Smajlagičiumi kurie demonstravo tikrai gerą žaidimą.

Artėjančiame sezone Kėdainių komandai rinkti pergales bus tikrai nelengva, todėl kaip ir praeitais metais, atkrintamosios neturėtų būti pasiektos. Pakovoti dėl aukštesnės vietos „Nevėžis“ galės su Prienų bei Gargždų komandomis.

Pasvalio „Pieno Žvaigždės“

Pasvalio komanda buvo viena iš labiausiai nuvylusių praeitais metais, todėl nieko keisto, kad vasarą klube įvyko nemažai permainų. Jeigu „Pieno Žvaigždės“ dar praeito sezono viduryje neturėjo pilnos sudėties ir nuolat keitėsi žaidėjai, tai dabar komanda sezoną pasitinka jau pilnai susikomplektavusi.

Galima sakyti, kad Pasvalyje įvyko visiškas atsinaujinimas, kadangi komandoje neliko nei vieno žaidėjo iš praeitų metų. Tarp išvykusių žaidėjų buvo ir solidžių žaidėjų – Žygimantas Skučas, Simas Jarumbauskas, Arnas Beručka.

Žiūrint į sudėtį, panašu, kad Pasvalio komanda taikosi ne tik į sugrįžimą į atkrintamąsias, bet bus pajėgi komanda kovoti ir dėl aukštesnių vietų. Martynas Zigmantavičius, Evaldas Šaulys, Martynas Pacevičius, Justas Furmanavičius, Ignas Vaitkus, Martynas Arlauskas – visi lietuviai papildę komandą yra tikrai solidūs LKL žaidėjai.

Komandos vairą perėmęs Ramūnas Cvirka žino, kaip pasiekti rezultatų su LKL vidutiniokėmis. Praeitais metais treneris su Alytaus „Dzūkija“ ne tik pateko į atkrintamąsias, bet ir davė kovą Vilniaus „Ryto“ komandai. Jeigu visiškai nauja komanda tarpusavyje susižais, „Pieno Žvaigždės“ gali kovoti dėl 5-6 vietos.

Vilniaus „Rytas“

LKL čempionams vasara lengva nebuvo, bet namų darbai atlikti tikrai labai solidžiai. Atsisveikinti teko su komandos kapitonu Arnu Butkevičiumi, kuris persikėlė į Kauno „Žalgirį“, taip pat išvyko M. Girdžiūnas, Ivanas Buva, Vaidas Kariniauskas, Tanner Leissner, o didžiausias praradimas – Speedy Smith.

Pagirti Vilniaus komandą galima už tai, kad įsigijo laisvus vienus iš geriausių lietuvių. Gytis Masiulis ir Martynas Echodas sugrįžta rungtyniauti į Lietuvą ir šiais metais bus labai svarbūs komandos žaidėjai. Dar viena pagyra „Rytui“ už tai, kad pavyko prisivilioti itin solidų amerikietį – Marcus Foster. Gynėjas yra žaidęs Eurolygoje, kai trumpą laiką atstovavo Atėnų „Panathinaikos“.

Išvykusius žaidėjus turėtų puikiai pakeisti į Lietuvą sugrįžtantis buvęs LKL MVP – Elvaras Fridrikssonas bei Vengrijos rinktinei atstovaujantis Benedekas Varadi. „Rytas“ buvo susitaręs ir su Toddu Withersu, tačiau amerikietis į Vilnių neatvyks, todėl bus ieškomas naujas puolėjas. T. Withersui buvo numatyta gana svarbi rolė, todėl dabar „Ryto“ rezultatas sezone gali nemažai priklausyti nuo to, ką pavyks susirasti. Kol kas, amerikiečio vietą užims Tomas Lekūnas.

Pakartoti praeitų metų rezultatą Vilniaus „Rytui“ šansų nėra daug. Būtų sunku patikėti, kad Kauno „Žalgiris“ du metus iš eilės sužaistų prastą sezoną. Tačiau, patekimas į finalą stebinti neturėtų, tai bus pagrindinis komandos tikslas. Didelė tikimybė, kad varžytis reikės su „7bet-Lietkabeliu“ ir „BC Wolves“. „Ryto“ pranašumas prieš šias komandas išlaikytas branduolys bei solidžių žaidėjų atvykimas.

Šiaulių „Šiauliai“

Labai gerą praeitą sezoną sužaidusi Šiaulių komanda, vasaros namų darbus atliko vidutiniškai. Į galutinį ketvertą papuolusi komanda vasarą atsisveikino su keliais pagrindiniais komandos žaidėjais – Isaiah Armwood, Jonathan Elmore, Issuf Sanon, Giedriumi Staniuliu.

Pasidžiaugti ir pagirti Šiaulius galima už tai, kad pavyko išlaikyti Martyną Varną, Arminą Urbutį, Donatą Sabeckį, Paulių Danusevičių bei Nemanja Bezbradica. Galima sakyti, kad branduolys komandoje nepakito, tačiau galutinis komandos žaidimas priklausys nuo legionierių.

Centro pozicijoje matysime Danijos rinktinės krepšininką Joną Zahore Bergstedt, lyderio vaidmenį perimti turėtų amerikietis Kyle Mangas, o puolėjų grandį sustiprins Bryce Douvier. Su užsieniečiais dažnai Šiaulių komanda rizikuoja, tačiau praeiti sezonai rodo, kad pataikyti pavyksta. Jeigu taip nutiks ir šį sezoną, komanda bus pajėgi kovoti dėl 6-7 vietos, jeigu legionieriai nesužais, komandai gali tekti sunkiai dirbti dėl vietos atkrintamosiose.

Utenos „Juventus“

Utenos klubas artėjantį sezoną bus vienas iš įdomiausių. Sunkų praeitą sezoną turėjusi komanda buvo priversta atsisveikinti su ilgamečiu vyriausiu treneriu Žydrūnu Urbonu. „Juventus“ vairą savo rankose turės į Lietuvą sugrįžtantis Donaldas Kairys. Etapas treneriui su Vilniaus „Rytu“ buvo itin nesėkmingas, todėl bus labai įdomu pamatyti, kaip seksis su mažesnio biudžeto komanda.

Kaip ir buvo galima tikėtis, prie komandos vairo stojus D. Kairiui, sudėtyje turėtume išvysti nemažai užsieniečių. Jau dabar yra penki legionieriai ir tai dar nereiškia, kad daugiau jų Utenoje nebus. Akivaizdu, kad visas žaidimas laikysis jų rankose, nes iš dabartinių lietuvių išsiskiria tik į komandą sugrįžtantis Žygimantas Skučas. Gintautas Matulis ir Martynas Gecevičius bus tik solidūs pagalbininkai.

Iš atvykusių legionierių išskirti galima Alexander Hamilton, kuris Utenoje jau yra žaidęs 2018-19 metais. Tada amerikietis sužaidė 11 rungtynių ir išvyko rungtyniauti į Izraelį. Vis tik, per praleistą laiką Lietuvoje žaidėjas spėjo pademonstruoti gana solidžią statistiką – 13,5 taškų, 4 atkovotų kamuolių ir 3,6 rezultatyvių perdavimų vidurkius. Žinant D. Kairio treniravimo stilių, amerikiečiui bus suteikta visiška laisvė ir nuo jo priklausys Utenos sezono rezultatai.

Jeigu naujajam treneriui pavyks sustyguoti komandą, o legionieriai bus orientuoti ne tik į puolimą, bet ir netingės apsiginti, „Juventus“ gali būti viena iš labiausiai nustebinusių komandų. Sudėtis potencialo turi ir geriausiu atveju komanda gali kovoti net ir dėl ketvirtos vietos reguliaraus sezono metu.

Alytaus „BC Wolves“

Alytaus „Dzūkiją“ pakeitęs „BC Wolves“ klubas turėtų įnešti dar daugiau įdomumo ir intrigos į LKL 2022-23 m. sezoną. 3,5 mln. eurų biudžetą turinti komanda jau pirmame sezone taikosi į finalą. Kelias lengvas nebus, tačiau galimybių tikrai yra.

Prie komandos vairo stojęs Rimas Kurtinaitis jau pirmame sezone surinko gana solidžią komandą. Surinktas branduolys tikrai aukšto lygio – Adas Juškevičius, Eigirdas Žukauskas, Ahmad Caver, Regimantas Miniotas, Marcos Della, Kristupas Žemaitis, Hugo Invernizzi. Iš šių žaidėjų išskirti reikėtų Ahmad Caver, kuris turi potencialo tapti naudingiausiu LKL žaidėju.

Mindaugas Lukauskis, Vitalijus Kozys bei Arnas Beručka bus pagrindiniai pagalbininkai, tuo tarpu Tomas Pačėsas jaunesnysis ir Vaidas Čepukaitis didelės rolės komandoje tikėtis neturėtų.

Jeigu „BC Wolves“ komandai pavyktų patekti į FIBA Europos taurę, galima tikėtis dar vieno papildymo. Ilgos kelionės ir papildomos rungtynės gali išvarginti dabartinę komandos sudėtį, kas neigiamai atsilieptų LKL 2022-23 m. sezono atkrintamosiose. Šiuo metu sunku pasakyti, kaip atrodysi visiškai nuo nulio sulipdyta komanda, tačiau potencialo tikrai yra. Nenustebintų, jeigu „BC Wolves“ sezone liktų be medalių, tačiau tuo pat metu nebūtų staigmena, jeigu naujasis klubas iš karto žaistų finale.

Kauno „Žalgiris“

Fiasko praeitą sezoną patyrusi Kauno komanda, panašu, kad šį sezoną nenusiteikusi kartoti klaidų. Surinkti nauji žaidėjai atrodo tikrai solidžiai, o ir pats žaidimas, tikėtina, kad bus daug stabilesnis, turint omenyje, kad praeitais metais prie komandos vairo stovėjo net trys skirtingi treneriai.

Išvykusius Tai Webster, Marek Blaževič, Joshua Nebo, Regimantą Miniotą, Artūrą Milaknį, Janį Strelnieks, Niels Giffey, Joffrey Lauvergne bei karjerą baigusį Paulių Jankūną keičia Keenan Evans iš „Maccabi“, Dovydas Giedraitis, Kevarrius Hayes, Rolands Šmits iš „Barcelona“, Laurynas Birutis, Ignas Brazdeikis, Tomas Dimša ir Arnas Butkevičius.

Šį kartą legionieriai kelia mažiau klaustukų. Tiek K. Evans, tiek K. Hayes, tiek R. Šmits yra žaidę Eurolygoje ir tai jiems nebus nauja patirtis. Mažesnę rolę turėję praeitose komandose, gaus puikias galimybes atsiskleisti Kaune. Vienintelis naujokas su klaustuku – Ignas Brazdeikis. Lietuvos rinktinėje debiutavęs krepšininkas turi potencialo tapti vienu iš svarbiausių „Žalgirio“ žaidėju.

Didžiausią biudžetą turintis ir ryškiai kitas komandas lenkiantis „Žalgiris“ sieks susigrąžinti LKL čempionų titulą ir bet koks kitas rezultatas komandai būtų nusivylimas. Galima tikėtis, kad jau reguliaraus sezono metu pamatysime „Žalgirio“ dominavimą, kad kitos komandos net nepagalvotų apie praėjusio sezono scenarijų.

Related Posts

1 thoughts on “LKL 2022-23 m. sezonas – apžvalga ir prognozės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *