Eurovizijos antras pusfinalis dalyviai

2025 m. Eurovizija - Finalo dalyviai

Gegužės 17 d. Šveicarijoje vyks 2025 metų Eurovizijos finalas, kuriame pasirodys 26 šalys. Finale vietą turi penkios „didžiosios šalys“: Prancūzija, Vokietija, Italija, Ispanija ir Jungtinė Karalystė, taip pat praėjusių metų laimėtoja – Šveicarija. Finale balsuos visos Eurovizijoje dalyvaujančios 37 šalys.

2025 m. Eurovizijos finalas

Gegužės 17 d. vyks Bazelyje vykstančios 2025 metų Eurovizijos finalas, kuriame pasirodys 26 šalys. Kaip įprasta, finale vietą turi penkios „didžiosios šalys“ – Prancūzija, Vokietija, Ispanija, Italija, Jungtinė Karalystė. Taip pat vietą turi ir šeimininkai, praėjusių metų laimėtojai – šveicarai. Dar po dešimt šalių pridės iš pirmojo ir antrojo pusfinalio, kuriame pasirodys ir Lietuva. Finalo metu savo balsus išdalins visos 37 Eurovizijos dalyvaujančios šalys. Tų šalių, kurios Eurovizijoje nedalyvauja, balsai bus susumuoti ir paskelbti kaip „likęs pasaulis“.

Nors „didysis penketas“ turi stabilią vietą Eurovizijos finale, solidžiais rezultatais pasižymi tik italai. 2021 metais „Maneskin“ su daina „Zitti e buoni“ savo šaliai atnešė pergalę, o per paskutinius trejus metus buvo užimtos 6, 4 ir 7 vietos. 2019 m. Mahmood su daina „Soldi“ liko antroje vietoje. Nuo 2011 m., kuomet Italija sugrįžo į Eurovizijos dainų konkursą, 11 kartų iš 13 pateko į pirmąjį dešimtuką.

Priešingi rezultatai yra Vokietijos pusėje – 2010 m. Lena su daina „Satellite“ atnešė pergalę, tačiau nuo tada į dešimtuką pavyko patekti vos du kartus, o 2015, 2016, 2022 ir 2023 metais buvo užimtos paskutinės vietos. Panašūs rezultatai ir Jungtinėje Karalystėje – nuo 2010 metų į dešimtuką patekta vieną kartą – 2022 m. Sam Ryder su daina „Space Man“ užėmė antrą vietą, tuo tarpu net aštuonis kartus nepateka į dvidešimtuką, tris kartus užimta paskutinė vieta.

Dažniausiai už dvidešimtuko būna ir Ispanija. Nuo 2004 metų į pirmą dešimtuką pavyko patekti vos vieną kartą – 2022 metais Chanel su daina „SloMo“ užėmė trečią vietą. 2017 m. Manel Navarro – „Do it for Your Lover“ liko paskutinėje vietoje. Per šią devyniolikos metų atkarpą už dvidešimtuko ribos ispanai liko trylika kartų.

Prancūzija gali pasigirti kur kas solidesniais rezultatais nei Vokietija, Ispanija ar Jungtinė Karalystė, bet iki italų dar vis tiek toli. Nuo 2014 metų, kai buvo užimta paskutinė vieta, už dvidešimtuko ribos liko du kartus, tačiau tris kartus pateko į pirmąjį dešimtuką, 2021 m. Barbara Pravi – „Voila“ užėmė antrą vietą, o praėjusiais metais Slimane – „Mon amour“ liko ketvirtas.

Šiemet prognozuojama, kad aukščiausią vietą iš didžiojo penketo užims būtent Prancūzija. Atlikėjai Louane yra prognozuojama vieta pirmajame trejete. Toliau matoma Italija, Vokietija ir Jungtinė Karalystė. Ispanijai prognozuojama žemiausia vieta. Žemiau galite susipažinti su „Big 5” bei šeimininkų šveicarų pasirodymais.

Italija: Lucio Corsi – „Volevo essere un duro“

Lucio Corsi yra 31-erių dainininkas iš Italijos. Atlikėjas kurti muziką pradėjo dar paauglystėje, o baigęs mokyklą persikėlė į Milaną, kur siekė įgyvendinti savo muzikinės karjeros svajonę. Poproko atstovas yra žinomas ne tik dėl savo muzikinės karjeros, bet yra pasirodęs ir Gucci reklamose bei dalyvavęs Italijos televizijos, tokiuose kaip „L‘assedio“ bei seriale „Vita da Carlo“.

Pirmąjį albumą Lucio Corsi išleido 2015 metais. Nors didelio populiarumo albumas nesusilaukė, motyvacijos atlikėjui tikrai nesumažėjo. Antrasis albumas „Bestiario musicale“ buvo išleistas 2017 metais ir pateko į populiariausių albumų šimtuką, kur užėmė 82-ą vietą. 2020 metais išleistas albumas susilaukė didžiausios sėkmės – 23-ioji vieta tarp populiariausių albumų, o 2023 m. išleistas „La gente che sogna“ užėmė 37-ą vietą. Dar prieš Euroviziją, kovo 21 d. Lucio Corsi išleis savo penktąjį albumą – „Volevo essere un duro“. 2014-19 m. atlikėjas dirbo su „Picicca Dischi“ įrašų studija, o nuo 2019 m. dirba su „Sugar Music“.

Dainą „Volevo essere un duro“ atlikėjas parašė kartu su Tommaso Ottomano. Iš pradžių pasirodymas Eurovizijos atrankoje Italijoje užėmė antrą vietą, tačiau laimėtojui Olly atsisakius galimybės dalyvauti Eurovizijoje, ji atiteko Lucio Corsi. Finale vietą atlikėjas jau turi, o jame prognozuojama, kad liks už dešimtuko ribos.

Ispanija: Melody – „Esa diva“

Melodia Ruiz Gutierrez yra 34-erių dainininkė, žinoma sceniniu vardu Melody. Ispanijoje M. Gutierrez išpopuliarėjo būdama 10 metų, kuomet jos daina „El baile del gorila“ Ispanijoje buvo vienas didžiausių 2001 m. vasaros hitų. Atlikėja nuo pat gimimo yra supama muzikos. Jos tėtis ir keli kiti šeimos nariai grojo Sevilijos fiestos grupėje „Los Quillos“. Būdama šešerių metų, ji savo mamai pasakė, kad gimė būti dainininkė. Nors mama bandė ją atkalbėti sakydama, kad karjera šioje industrijoje yra labai sudėtinga, atlikėja tam nepasidavė.

Iš viso Melody yra išleidusi šešis albumus, yra vaidinusi filme „It‘s Now or Never“, taip pat pasirodė keliuose epizoduose serialuose „Cuentame como paso“ bei „Arde Madrid“. Eurovizijos atrankos Ispanijoje finale atlikėja pagal žiūrovų balsus užėmė pirmą vietą, tačiau komisija skyrė tik trečiąją. Visgi, to užteko, kad Melody vyktų į Šveicariją atstovauti savo šaliai.

Dainą „Esa diva“ Melody parašė kartu su Alberto Fuentes Lorite, o prodiusavimu užsiėmė Joy Deb, Peter Bostrom ir Thomas G:son. Ispanijoje populiariausių dainų sąraše „Esa diva“ buvo pakilusi iki 29-os vietos, tačiau artėjančiame dainų konkurse Šveicarijoje nieko daug nėra tikimasi. Prognozuojama, jog Ispanija liks už dvidešimtuko ribos.