Deividas Sirvydis Žalgiryje 7bet Eurolyga
Krepšinis

Ar D. Sirvydis pritaps „Žalgiryje“?

„Puošeiva“, „grybas“, „nieko iš jo nebus“. Dar prieš šį sezoną krepšinio portaluose nestigo tokių ir panašių komentarų apie Deividą Sirvydį. Dabar tokie rašinėtojai pasitraukė į pavėsį. „Sirvucha“ šią savaitę pasirašė kontraktą su pačiu Kauno „Žalgiriu“.

Nedrebina kinkų

Ar Deividui Eurolyga nebus per aukšta kartelė sužaidus tik vieną gerą sezoną Europos taurės turnyre ir Lietuvos krepšinio lygoje atstovaujant Panevėžio „7bet-Lietkabeliui“? Spėju, kad D. Sirvydis jau ateinantį sezoną nebus statistas vilkėdamas „Žalgirio“ aprangą.

Kodėl taip manau? Pirmiausia dėl to, kad šis atakuojantysis gynėjas, galintis efektyviai rungtyniauti ir lengvuoju puolėju, yra velniškai stiprus psichologiškai.

Matėme, kaip sezono pradžioje jam žiauriai nekrito tritaškiai, tačiau tai nepalaužė Deivido. „Sirvucha“ tapo Panevėžio klubo lyderiu ir vienu geriausių „Eurocup“ žaidėju. D. Sirvydis per rungtynes gali pramesti pirmus šešis ar septynis „trajakus“, bet įskraidinti lemiamą tolimą bombą.

Ėmė efektyviai veržtis

Kitas velniškai svarbus dalykas tas, kad gynėjas smarkiai patobulino prasiveržimą. Iki tol suaugusiųjų krepšinyje Deividas dažniausiai tik trindavosi ties perimetru ir laukdavo progos švystelėti tritaškį. Dabar jis puikiai juda be kamuolio, yra itin koordinuotas, meistriškai keičia prasiveržimo kryptį kone tobulai atlikdamas vadinamąjį „eurostepą“.

Tokiu būdu D. Sirvydis gali pelnyti nemažai taškų atsidūręs ir prieš varžovų aukštaūgius. Jis sugeba pasiųsti kamuolį į krepšį ir su kontaktu – atsitrenkęs į oponentą. Tai „Sirvuchai“ leidžia daryti už Atlanto sustiprintas kūnas.

Šioks toks paradoksas, kad Deividas neįsitvirtinęs NBA ir tik kiek ilgiau palakstęs gynyba negarsėjančioje (švelniai tariant) G lygoje, sugebėjo užsiauginti sparnus per labai trumpą laiką. Bet tai rodo šio žaidėjo milžinišką potencialą.

Žaidėjo universalumas

Be abejonės, Deividas yra tritaškių mašina, nors šį sezoną jo pataikymo procentas bangavo. Pagerėjo gynėjo metimų selekcija. Tai turbūt yra ir „7bet-Lietkabelio“ stratego Nenado Čanako nuopelnas. Jis kone tobulai išnaudojo D. Sirvydį, skirdamas jam tuntą efektyvių derinių. Ypač veikė tie, kai būdavo statomos užtvaros Deividui esant be kamuolio.

Kauno klubo naujokas gali sėkmingai žaisti ir derinį du prieš du (pikenrolą), nes nuostabiai mato aikštę, sugeba atlikti paslėptus, priešininkams sunkiai nuspėjamus perdavimus.

Beje, gynėjas yra taktiškai išprusęs krepšininkas, kuriam nereikia dešimt kartų aiškinti to paties derinio. Kalbant apie puolimą, kairiarankiui Deividui labiausiai reikėtų pagerinti prasiveržimą į dešinę pusę.

Rimti konkurentai

Kiek bus svarbus D. Sirvydžio vaidmuo kitą sezoną, labai priklausys nuo Andrea Trinchieri ir nuo galutinės „Žalgirio“ sudėties. Vienu pagrindinių vilniečio konkurentų atakuojančiojo gynėjo pozicijoje taps Tomas Dimša (jis turėtų likti Kauno komandoje, nes turi su ja sutartį). Jei į „Žalgirį“ atvyks Rayjonas Tuckeris, „Sirvuchai“ bus sunkiau išsikovoti daugiau minučių aikštėje Eurolygoje.

Lengvojo puolėjo pozicijoje žalgiriečiai turi Edgarą Ulanovą, Arną Butkevičių ir galbūt sudarys kontraktą su Mattu Mitchellu. Tiesa, šie krepšininkai, esant reikalui, gali rungtyniauti ir kaip sunkieji puolėjai.

Visų išvardytų žaidėjų pranašumas prieš D. Sirvydį tas, kad jie solidžiau ginasi vienas prieš vieną. Šį žaidimo elementą vilniečiui reikia tobulinti labiausiai. Komandinėje gynyboje Deividas orientuojasi gerai.

Jei ir nepavyks smarkiai pagerinti asmeninės gynybos, gynėjo vis tiek gali laukti šviesi ateitis „Žalgiryje“. Prisiminkime Artūrą Milaknį, Milošą Teodosičių, Sergio Rodriguezą, tą patį Šarūną Jasikevičių. Jie tikrai nebuvo gynybos vienas prieš vieną asai, bet visi, išskyrus A. Milaknį, tapo Europos krepšinio žvaigždėmis.

Pasakysiu banaliai – viskas priklausys nuo paties „Sirvuchos“. Jei anksčiau pavyzdiniu darbštumu negarsėjęs ir naktinių klubų nevengęs Deividas ars kaip, pavyzdžiui, kadaise Valdemaras Chomičius ir neužmigs ant laurų, taps „Žalgirio“ gerbėjų numylėtiniu.

Krepšinio tiek vasarą, tiek ankstyvą rudenį tikrai netruks – Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės tvarkaraštis, rinktinių kovos olimpinių žaidynių atrankoje,o jau spalio pradžioje Deividas debiutuos Eurolygoje, pilnas „Žalgirio“ tvarkaraštis pajėgiausiame turnyre Europoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *