Tour de France
Dviračių sportas

Tour de France dviračių lenktynės 2024 m. – apžvalga ir prognozės

Kasmetinės didelio dėmesio susilaukiančios dviračių lenktynės artėja prie starto linijos. Birželio 29 d. – liepos 21 d. vyks „Tour de France 2024”. Tai bus jau 111-os lenktynės istorijoje, pirmą kartą suorganizuotos 1903 metais. Pirmą kartą lenktynės nesibaigs Paryžiuje arba šalia šio miesto. To priežastis – pasiruošimas 2024 metų Paryžiaus vasaros olimpinėms žaidynėms. Lenktynės prasidės Florencijoje, Italijoje ir baigsis Nicoje, Prancūzijoje.

Šių metų „Tour de France“ lenktynės bus 25 pasaulio dviračių lenktynių čempionato etapas iš 35. Birželio 6 – 16 dienomis vyko „Tour de Suisse“ Šveicarijoje, o po „Tour de France“ kitos lenktynės vyks Ispanijoje – rugpjūčio 10 d. „Clasica de San Sebastian“ bei rugpjūčio 12 – 18 d. „Tour de Pologne“ Lenkijoje.

Paskutinius keturis „Tour de France“ titulus pasidalino du sportininkai. 2020 ir 2021 metais laimėjo slovėnas Tadej Pogačar, o 2022 ir 2023 m. triumfavo danas Jonas Vingegaard. Iš viso 2024 metų lenktynių trasa sieks 3 492 km, kas yra 86 km ilgesnė nei praėjusiais metais ir net 164 km ilgesnė nei 2022 m.

Tour de France tvarkaraštis

Birželio 29 d. – liepos 21 d. vyksiančias lenktynes sudarys 21 etapas. Pirmos trys dienos numatytos Italijoje – iš Florencijos į Rimini, iš Cesenatico į Boloniją ir iš Piacenza į Turiną. Ketvirtą dieną (liepos 2 d.) iš Pinerolo dviratininkai atvyks į Prancūziją, Valloire miestelį. Nuo liepos 3 d. lenktynės vyks tik Prancūzijoje. Paskutinį etapą liepos 21 d. sudarys 34 km individualios lenktynės laikui, o trasa bus iš Monako į Nicą. Individualios lenktynės laikui paskutiniajame etape bus pirmą kartą nuo 1989 metų.

Iš viso dalyvaus 22 komandos, iš kurių 18 „UCI WorldTeams“ bei keturios „UCI ProTeams“ – dvi aukščiausias vietas užėmusios 2023 metais: „Lotto-Dstny“ ir „Isreael-Premier Tech“ bei dvi komandos: „Uno-X Mobility“ bei „Team TotalEnergies“, kurias atrinko ASO organizacija. Pilnas „Tour de France“ 2024 m. tvarkaraštis:

  • Birželio 29 d. – liepos 1 d. pirmi trys etapai Italijoje
  • Liepos 2 d. ketvirtas etapas ir persikėlimas iš Italijos į Prancūziją
  • Liepos 3 – 7 d. 5 – 9 turai
  • Liepos 8 d. poilsio diena
  • Liepos 9 – 14 d. 10 – 15 etapai
  • Liepos 15 d. poilsio diena
  • Liepos 16 – 21 d. paskutiniai 16 – 21 etapai

Geriausi dviratininkai ir prognozės

Pagrindinis favoritas artėjančiose „Tour de France“ lenktynėse yra išskiriamas 25-erių Tadej Pogačar. Tikima, kad būtent šis slovėnas susigrąžins titulą, kurį savo karjeroje jau yra iškovojęs du kartus – 2020 ir 2021 metais. Antroje vietoje matomas dabartinis čempionas Jonas Vingegaard, trečioje taip pat slovėnas, 34-erių metų Primož Roglič. Ketvirtoje vietoje dar galima išskirti Remco Evenepoel, o visi kiti turėtų likti už šių lenktynininkų nugaros.

Trejos dviračių lenktynės per metus yra išskiriamos kaip pačios prestižiškiausios – „Giro d‘Italia“, „Tour de France“ ir „Vuelta a Espana“. Slovėnas Tadej Pogačar triumfavo šių metų „Giro d‘Italia“ lenktynėse, kurios vyko gegužės 4 – 26 dienomis. Tai buvo jo pirmoji pergalė Italijoje ir belieka laimėti „Vuelta a Espana“, kad turėtų visus tris titulus. Šį sezoną T. Pogačar taip pat laimėjo „Strade Bianche“ Italijoje, „Volta a Catalunya“ Ispanijoje, „Liege-Bastogne-Liege“ Belgijoje. Nei vienas iš pagrindinių konkurentų šį sezoną tiek pergalių nėra pasiekęs.

Jonas Vingegaard praėjusiais metais apgynė čempiono titulą, tačiau laimėti trečią kartą iš eilės bus be galo sunku. Paskutinį kartą tai padarė britas Chris Froome, kuris laimėjo 2015-2017 metais. Dar anksčiau tik Lance Armstrong, iš kurio vėliau visi titulai buvo atimti. Šį sezoną danas Jonas Vingegaard kovo 4 – 10 d. laimėjo „Tirreno-Adriatico“ lenktynes Italijoje, niekur kitur nebuvo net tarp trijų greičiausiųjų. Per savo karjerą nėra laimėjęs nei „Giro d‘Italia“, nei „Vuelta a Espana“.

Kitas slovėnas Primož Roglič yra „Vuelta a Espana“ legenda. 34-erių dviratininkas lenktynes Ispanijoje laimėjo trejus metus iš eilės – 2019-2021. Praėjusį sezoną pridėjo „Giro d‘Italia“ titulą ir iki visų trijų trūksta tik „Tour de France“. Slovėnas laimėjo neseniai vykusias „Criterium du Dauphine“ lenktynes Prancūzijoje, daugiau šį sezoną niekur nebuvo net tarp trijų greičiausiųjų.

Įvertinus pagrindinius konkurentus, nieko keisto, kad T. Pogačar išskiriamas tokiu favoritu. Ketverios laimėtos lenktynes sezone, „Milan-San Remo“ užimta trečioji vieta. Kaip laimėti „Tour de France“ slovėnas jau žino, todėl bus labai įdomu pamatyti, ar liepos antroje pusėje pavyks titulą susigrąžinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *