Bahreino GP
Formulė-1

F1 Bahreino GP 2024 m. – pristatymas, tvarkaraštis ir prognozės

Po beveik tris mėnesius trukusios pertraukos, vasario 29 d. – kovo 2 d. vyks pirmasis 2024 metų sezono „Formulės 1” etapas Bahreine. Šiais metais laukia jubiliejinis ir rekordinis sezonas. Iš viso tai jau bus 75-as F1 čempionatas, o lenktynininkai varžysis net 24-iuose etapuose. Taip pat, pirmą kartą tarpsezoniu neįvyko pasikeitimų komandose. Paskutinį kartą lenktynininkas keitėsi „AlphaTauri“ komandoje praėjusį sezoną, prieš Vengrijos GP, kai Nyck de Vries vairą perėmė Daniel Ricciardo.

Pirmasis etapas, kaip jau tapo įprasta, ketvirtus metus iš eilės vyks Bahreine. Šį sezoną sugrįžta ir „Grand Prix“ Kinijoje, kur lenktynės nevyko nuo 2019 metų. Per visus 24 etapus, šešiuose bus sprinto formatas – Kinijoje, du kartus JAV, Katare, San Paule ir Austrijoje. Žvelgiant į artėjantį sezoną, gerų rezultatų tikimasi iš Lando Norris ir visos „McLaren“ komandos. Britas sezoną užbaigė puikioje formoje, iš viso ant podiumo buvo septynis kartus ir net šešis iš jų užėmė antrą vietą.

Ryškiu sezono favoritu laikomas Max Verstappen, kuris praėjusiais metais čempionu tapo trečią kartą iš eilės. Bus įdomu stebėti „Mercedes“ ir „Ferrari“ komandas, kadangi jau paskelbta, kad nuo 2025 m. sezono Lewis Hamiltonas „Ferrari“ komandoje keičia Carlos Sainz Jr. Paskutiniai trys metai britui „Mercedes“ nebuvo sėkmingi, o šiais metais laukiama geresnio pasirodymo ir solidaus atsisveikinimo su ilgamete komanda.

Jeigu pažiūrėtume į 2024 m. „Formulės 1” atlyginimus, čia ir toliau pirmauja L. Hamiltonas – jis uždirba 50,5 mln. eurų per metus. Antroje vietoje M. Verstappenas – 41,4 mln. per metus, o kontraktas galioja net iki 2028 metų. Trečioje vietoje yra Fernando Alonso – 21,9 mln. per metus, o ketvirtoje Charles Leclerc – 12,8 mln. eurų per metus. Daugiau niekas negauna daugiau nei 10 mln. per metus, o dviejų lenktynininkų atlyginimas yra mažesnis nei milijonas eurų per metus – Yuki Tsunoda ir Logan Sargeant gauna po 919 tūkst. eurų.

Bahreino GP tvarkaraštis

Vasario mėnesio paskutinį savaitgalį prasideda pirmasis etapas, o pats sezonas prasidės gana įtemptu F1 tvarkaraščiu – iki kovo mėn. pabaigos išvysime tris etapus: Bahreine, Saudo Arabijoje ir Australijoje. Ketvirtasis etapas Azerbaidžane vyks jau tik paskutinėmis balandžio mėn. dienomis. Svarbu atkreipti dėmesį, kad dėl artėjančio ramadano, pirmuose dvejuose etapuose lenktynės vyks šeštadieniais, o ne sekmadieniais. Pilnas Bahreino GP tvarkaraštis:

– Vasario 29 d. ketvirtadienis – 13:30 – 14:30 val. treniruotė, 17:00 – 18:00 val. treniruotė
– Kovo 1 d. penktadienis – 14:30 – 15:30 val. treniruotė, 18:00 – 19:00 val. kvalifikacija
– Kovo 2 d. šeštadienis – 17:00 val. lenktynės

Formulė 1 Bahreino GP prognozės

Nieko netikėto, kad ryškiu Bahreino GP favoritu išskiriamas praėjusių trijų metų čempionas Max Verstappen. Įdomu tai, kad per paskutinius trejus metus, kuomet Bahreinas yra pirmasis sezono etapas, M. Verstappen laimėjo tik praėjusiais metais. 2022 m. 54-ame rate pasitraukė iš lenktynių, o 2021 m. užėmė antrą vietą. 2020 metais Bahreino etapas nebuvo pirmasis, tačiau jis irgi buvo įtrauktas į sezono tvarkaraštį. Tuomet 15-ame etape vėl triumfavo L. Hamiltonas, tačiau M. Verstappenas atsiliko tik 1,254 sekundės.

Kur kas daugiau intrigos dėl kitų dviejų vietų podiume. Jeigu pažvelgtume į praėjusius metus, sezoną labai solidžiai pradėjo M. Verstappeno komandos draugas Sergio Perez. Meksikietis pirmuose keturiuose etapuose buvo pagrindinis olando varžovas ir netgi sugebėjo laimėti du „Grand Prix“. Bahreine S. Perez atsiliko 11,987 sekundės, tačiau intrigos čia daug nebuvo – trečias atvažiavo Fernando Alonso, tačiau nuo pirmos vietos atsiliko daugiau nei 38 sekundėmis.

Visai kitokius rezultatus matėme 2022 metais. Pirmas dvi vietas užėmė „Ferrari“ atstovai, o trečioje ir ketvirtoje liko „Mercedes“ atstovai. Panašu, kad šios dvi komandos ir vėl varžysis tarpusavyje, tačiau kad užims visas tris vietas podiume – būtų didelė staigmena. Bent vienas iš keturių lenktynininkų jau būtų neblogas pasiekimas. Turint omenyje, kad „Red Bull Racing“ komandos duetas taikysis ir vėl į pirmas vietas, dėl podiumo konkurencijos tikrai netrūks.

Praėjusiais metais Bahreino etapas nesusiklostė Lando Norris, kuris atsiliko netgi dvejais ratais. Nors 2021 m. jis čia buvo užėmęs ketvirtą vietą. Pati praėjusio sezono pradžia britui nebuvo sėkminga, tačiau metus užbaigė labai solidžiai. Bus įdomu pamatyti, ar jaunasis talentas pateisins į jį dedamas viltis ir nuo pat sezono pradžios galės demonstruoti aukščiausius rezultatus bei nuolat kovoti dėl vietos podiume.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *