Lietuva – Lenkija
Krepšinis

EuroBasket 2025 m. atranka: Lietuva – Lenkija rungtynių apžvalga ir prognozė

Vasario 22 d. Lietuvos krepšinio rinktinė pradeda atranką į 2025 m. Europos krepšinio čempionatą. Pirmojo lango metu bus sužaistos dvejos rungtynės – prieš jau vietą čempionate turinčią Lenkijos rinktinę ir vasario 26 d. išvykoje prieš estus. Šis atrankos į 2025 m. Europos krepšinio čempionatą langas bus pirmasis, kai dalyvauti galės ir Eurolygoje rungtyniaujantys krepšininkai. Eurolygos ir FIBA vadovybėms susitarus, stipriausioje Europos krepšinio lygoje bus net tris savaites trunkanti pertrauka.

Eurolygos pertrauka iš karto atsispindėjo rinktinių sudėtyse. Graikija į 16-os žaidėjų sąrašą įtraukė net 11 Eurolygoje žaidžiančių krepšininkų. Lietuvos rinktinėje matysime būrį „Žalgirio“ žaidėjų, o lenkai į Lietuvą atvyks irgi su dvejais Eurolygoje rungtyniaujančiais krepšininkais – Aleksander Balcerowski ir Mateusz Ponitka.

Lietuvos krepšinio rinktinės sudėtis

Pertrauka Eurolygoje leido rinktinei pasikviesti net penkis „Žalgirio“ krepšininkus, kurie ir vėl suvienys jėgas su Kaziu Maksvyčiu. Į rinktinę atvyks Dovydas Giedraitis, Edgaras Ulanovas, Laurynas Birutis, Lukas Lekavičius ir Tomas Dimša. 3 – 4 iš šių žaidėjų gali būti ir Lietuvos rinktinės nariai vasarą, todėl turėti juos atrankose yra ypač naudinga trenerių štabui.

Prie „Žalgirio“ penketuko prisijungs kiti Lietuvoje rungtyniaujantys krepšininkai: Ąžuolas Tubelis, Deividas Sirvydis, Gytis Radzevičius, Gabrielius Maldūnas, Margiris Normantas ir Vaidas Kariniauskas. Į rinktinę sugrįžta Eurolygoje žaidžiantis Rokas Giedraitis, o iš užsienio kartu taip pat atvyks Martinas Geben ir Osvaldas Olisevičius. Pilna išplėstinė Lietuvos rinktinės sudėtis:

Lenkijos krepšinio rinktinės sudėtis

Lenkija nors ir turi vietą Europos čempionate, į atranką žiūri rimtai. Tai puiki galimybė susižaisti tarpusavyje ir geriau pasiruošti Europos čempionato grupių etapui, kuris vyks namuose. Į Lietuvą lenkai atsiveža jau minėtus du Eurolygos krepšininkus, o taip pat sudėtyje bus ir daugiau Europoje rungtyniaujančių krepšininkų. Pilna Lenkijos krepšinio rinktinės sudėtis:

Rungtynių prognozė

Lietuvos rinktinė atrankos langui surinko stipriausią sudėtį, išskyrus praėjusią vasarą, kai atrankoje žaidė beveik visa pagrindinė rinktinė. Sezono metu tai be jokių abejonių stipriausia sudėtis, kadangi net šeši žaidėjai yra iš Eurolygos – penki „Žalgirio“ atstovai ir Rokas Giedraitis. Nors Lenkija žais be jokio spaudimo, didelė tikimybė, kad ji atims taškų iš kitų grupės rinktinių. Lenkai su pilna sudėtimi gali kovoti dėl antros vietos grupėje, todėl pergalė prieš juos lietuviams būtų ypač svarbi.

Prie Kazio Maksvyčio buvome įpratę matyti gana rezultatyvų žaidimą, su daug išmetamų tritaškių. Taip žaidė tiek Lietuvos rinktinė, tiek ir Kauno „Žalgiris“. Kai sudėtyje yra Deividas Sirvydis, Tomas Dimša, Rokas Giedraitis, Osvaldas Olisevičius, galima tikėtis, kad išmestų tritaškių kiekis nesumažės. Greitos ir rezultatyvios rungtynės turėtų būti tai, ką matysime „ASG“ arenoje. Dviženklė taškų persvara būtų kur kas mažesnė staigmena nei lietuvių pergalė mažesniu skirtumu.