F1 Emilija-Romanija GP 2024 m
Formulė-1

F1 Emilija-Romanija GP 2024 m. – pristatymas, tvarkaraštis ir prognozės

Nuo praėjusio sezono pabaigos buvo pradėta kalbėti apie tai, kad Lando Norris artėja prie pergalės viename iš „Formulės 1” etapų. Sezono pradžioje pirmu du etapai nebuvo patys sėkmingiausi, tačiau trečiajame pateko į trejetuką, penktajame liko antras, o Majamyje pavyko triumfuoti – 7,6s aplenkė antroje vietoje likusį sezono lyderį Max Verstappen. Ši brito pergalė F1 bendroje įskaitoje jam leido pasivyti ispaną Carlos Sainz – abu lenktynininkai turi po 83 taškus ir dalinasi 4 – 5 vietas.

Net ir likęs antroje vietoje, M. Verstappen išlieka sezono lyderiu – 136 taškai. Antras yra jo komandos draugas Sergio Perez su 103 taškais, o trečias Charles Leclerc – 98 taškai. Majamyje ir vėl solidžiai pasirodė „Ferrari“ komanda – Charles Leclerc užėmė trečią vietą, tai jam buvo jau trečias podiumas šiame sezone. Carlos Sainz liko penktoje vietoje – nuo Sergio Perez atsiliko mažiau nei dvejomis sekundėmis.

„Mercedes“ komanda ir toliau tęsia prasčiausią sezono pradžią per daugelį metų. Lewis Hamilton užėmė šeštą vietą, o Georgle Russell liko aštuntas. 5 – 10 vietos yra tai, kur „Mercedes“ atstovai šį sezoną dažniausiai baigia lenktynes. Kiek netikėtai septintą vietą užėmė „Honda“ komandos atstovas Yuki Tsunoda. Jis pelnė šešis taškus ir dabar su keturiolika užima dešimtą vietą – vos devintoje yra L. Hamiltonas.

Majamyje greičiausią ratą užfiksavo Oscar Piastri – 1:30.634, antras rezultatas priklausė Alexander Albon. Lando Norris greičiausias ratas buvo vos penktoje vietoje. Gana nesėkmingas etapas buvo M. Verstappen – greičiausias ratas tik aštuntoje vietoje, nors įprastai jis būna visada prie greičiausiųjų.

Lenktynės nenusisekė vieninteliam amerikiečiui Logan Sargeant. „Williams“ komandos narys 28-ajame rate pasitraukė iš trasos. L. Sargeant kartu su Valtteri Bottas, Pierre Gasly, Alexander Albon ir Zhou Guanyu lieka vieninteliai be taškų. Visi kiti lenktynininkai Majamyje pasiekė finišą.

Emilija-Romanija GP tvarkaraštis

Šį sezoną „Formulė 1” pirmą kartą vyks Europoje – po etapo Italijoje, kitą savaitę lenktynės vyks Monake, o birželį sugrįš į Šiaurės Ameriką, į Kanadą. Vėliau F1 tvarkaraštis ilgesniam laikui užsiliks Europoje – laukia etapas Ispanijoje, Austrijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vengrijoje, Belgijoje, Nyderlanduose, Italijoje. Visą vasarą lenktynės vyks Europoje. Čia galite matyti pilną Emilija-Romanija GP tvarkaraštį:

• Gegužės 17 d. penktadienis – 14:30 – 15:30 val. treniruotė, 18:00 – 19:00 val. antra treniruotė
  • Gegužės 18 d. šeštadienis – 13:30 – 14:30 val. trečia treniruotė, 17:00 – 18:00 val. kvalifikacija
  • Gegužės 19 d. sekmadienis – 16:00 val. lenktynės

Formulė 1 Emilija-Romanija GP prognozės

Majamyje buvo pirmasis šio sezono etapas, kai M. Verstappen užbaigė trasą ne pirmoje vietoje. Australijoje atvažiuoti olandui pirmam nepavyko, tačiau tada jis iš trasos pasitraukė anksčiau laiko. Lando Norris pergalė buvo smagi ir netikėta, tačiau sezono lyderis yra aiškus ir Italijoje M. Verstappen eilinį kartą yra laikomas ryškiu favoritu. Praėjusiais metais Emilija-Romanija etapas buvo atšauktas dėl lietaus, o 2022 m. ir 2021 m. M. Verstappenas čia atvažiavo pirmas.

Tikimasi, kad kitas dvi vietas trejetuke užims Lando Norris ir Sergio Perez. Britas trejuose paskutiniuose etapuose iš keturių buvo tarp trijų greičiausiųjų ir pergalė Majamyje turėtų dar labiau pakelti lenktynininko motyvaciją. Matant, kad „Mercedes“ komanda greitai iškrito dėl kovos, L. Norris turi šansų įsibrauti į viso sezono geriausiųjų trejetuką.

Prieš dvejus metus Emilija-Romanija etapas L. Norris buvo neblogas – nors į priekį praleido „Red Bull Racing“ komandą ir nuo M. Verstappen atsiliko daugiau nei 34 sekundėmis, jis liko trečioje vietoje. Dar metais anksčiau, kai britui buvo vos 21-eri, jis šioje trasoje taip pat užėmė trečią vietą – tada į priekį praleido M. Verstappen ir L. Hamilton. Per šiuos dvejus metus tik M. Verstappen ir L. Norris pademonstravo stabiliausius rezultatus.

Ilgai buvo lauktas L. Norris triumfas, dabar vis dar laukiama L. Hamilton sugrįžimo ant podiumo. Britui sezono pradžia tragiška, o serija be vietos pirmajame trejetuke ir toliau tęsiasi. 2022 m. Emilija-Romanija etapas sėkmingas nebuvo, užimta vos 13 vieta. Metais anksčiau britas finišavo antras, tačiau nuo M. Verstappen atsiliko lygiai 22 sekundėmis. Turint omenyje, kaip sunkiai sekasi šiais metais, iš „Mercedes“ atstovų nieko daug nėra tikimasi.

„Ferrari“ komanda Majamyje pratęsė sėkmingą sezono pradžia – penkiuose iš šešių etapų bent po vieną narį buvo tarp trijų greičiausiųjų. Japonijoje trečias atvažiavo C. Sainz, o Majamyje C. Leclerc. Jeigu serija Italijoje ir bus pratęsta, tai daugiau šansų ant podiumo užlipti turi Charles Leclerc.