F1 Monako GP
Formulė-1

F1 Monako GP 2024 m. – pristatymas, tvarkaraštis ir prognozės

Panašu, kad įsibėgėjus 2024 metų „Formulės 1” sezonui atsiranda bent šiek tiek intrigos. 24-erių brito Lando Norris rezultatai tampa vis stabilesni ir po laimėto Majamio etapo, praėjusią savaitę Italijoje jis Max Verstappenui nusileido vos 0,725 sekundės. Žinoma, olandas išlieka ryškiu sezono lyderiu ir favoritu – jis laimėjo penkis iš septynių etapų ir F1 bendroje įskaitoje turi 161 tašką. Į antrą vietą įskaitoje pakilo Charles Leclerc, kuris antrą etapą iš eilės užima trečią vietą, o tuo tarpu Sergio Perez rezultatai krenta žemyn.

Antroji L. Norris vieta Emilija-Romanija GP leido peržengti 100 taškų ribą – dabar jis turi 101 ir matant lenktynininko formą, galima tikėtis, kad greitu metu kils į dar aukštesnę poziciją. Ypač nesėkmingas etapas buvo Sergio Perez, kuris liko aštuntoje vietoje ir surinko keturis taškus – dabar bendroje įskaitoje turi 107 ir užima trečią vietą. Tai buvo antras etapas iš eilės, kai meksikietis nepatenka į greičiausiųjų trejetuką.

Išskirti galima ir L. Norris „McLaren“ komandos draugą Oscar Piastri, kuris užėmė ketvirtą vietą. Aplenkė ne tik „Ferrari“ atstovą Carlos Sainz, bet ir toliau tragišką sezoną išgyvenančius „Mercedes“ lenktynininkus. Lewis Hamilton liko šeštoje vietoje, o George Russell septintoje. Įdomu tai, kad geriausius vieno rato rezultatus demonstravo žemesnes vietas užėmę lenktynininkai. Greičiausią ratą užfiksavo G. Russell – 1:18.589, antras rezultatas priklausė Fernando Alonso, tuomet Sergio Perez, Oscar Piastri ir kitiems.

Net dešimt lenktynininkų atsiliko daugiau nei vienu ratu, o Alexander Albon buvo vienintelis, kuris nebaigė lenktynių. 52-ajame rate buvo priverstas lenktynes užbaigti anksčiau laiko. Dvi paskutines vietas užėmė gerai žinomi „Formulės 1” lenktynininkai – Fernando Alonso ir Valtteri Bottas, kuriems sezono pradžia tikrai ne pati geriausia.

Monako GP tvarkaraštis

Po Monako GP lenktynės vienam savaitgaliui persikels į Kanadą, o tada F1 tvarkaraštis užsiliks Europoje. Nuo dešimto etapo net septynios iš eilės lenktynės vyks Europoje. Dėl panašių laiko juostų Lietuvoje bus ypač patogu stebėti vykstančias lenktynes. Čia galite matyti pilną Monako GP tvarkaraštį:

  • Gegužės 24 d. penktadienis – 14:30 – 15:30 val. treniruotė, 18:00 – 19:00 val. antra treniruotė
  • Gegužės 25 d. šeštadienis – 13:30 – 14:30 val. trečia treniruotė, 17:00 – 18:00 val. kvalifikacija
  • Gegužės 26 d. sekmadienis – 16:00 val. lenktynės

Formulė 1 Monako GP prognozės

Apie Monako GP prestižą daug kalbėti nereikia – motyvacijos lenktynininkams čia tikrai netrūks. Kai kurie iš jų lenktyniaus savo gyvenamo miesto gatvėmis. Pirmasis GP Monake įvyko 1950 metais, iš viso lenktyniaujami 78 ratai – 260,28 km. Greičiausio rato rekordas priklauso Lewis Hamilton, kurį užfiksavo 2021 metais – 1:12.909.

Kaip ir visą šį sezoną, taip ir Monako GP favoritu yra laikomas M. Verstappen. Vis tik, šį kartą jo šansai nėra laikomi tokiais užtikrintais, kaip ankstesniuose šio sezono etapuose. Jeigu pažiūrėtume į paskutinių trejų metų rezultatus, tai olandui šansai triumfuoti Monake yra tikrai dideli. 2021 m. jis buvo pirmas ir beveik 9 sekundėmis aplenkė Carlos Sainz, 2022 m. užėmė tik trečią vietą, tačiau nuo S. Perez atsiliko vos 1,491 sekundės, o 2023 m. buvo pirmas ir net 27,9 sekundės aplenkė Fernando Alonso. Lyginant su kitais lenktynininkais, būtent olandas visus šiuos trejus metus rodė stabiliausius rezultatus.

Nuo 2021 m. trejuose Monako GP etapuose išvydome tris skirtingus podiumus. Visus tris kartus trejetuke buvo M. Verstappen, 2021 ir 2022 metais čia buvo Carlos Sainz, o Lando Norris, Fernando Alonso, Esteban Ocon ir Sergio Perez po vieną kartą. Įdomu tai, kad per paskutinius trejus metus ant Monako GP podiumo nebuvo nei vieno „Mercedes“ komandos atstovo. Turint omenyje, kad šie metai jiems labai sunkūs, didelė tikimybė, kad ši nesėkminga serija ir toliau prasitęs.

Šiame etape reikėtų atkreipti dėmesį į Charles Leclerc. Monake gimęs 26-erių lenktynininkas šį sezoną rodo tikrai stabilius rezultatus. Bendroje įskaitoje užima antrą vietą, keturiuose iš septynių etapų buvo trejetuke. Tiek Majamyje, tiek Italijoje užėmė trečią vietą, o artėjantį savaitgalį lenktyniaus palaikomas savų žiūrovų. Nieko keisto, kad trejetuke kartu su M. Verstappen ir L. Norris yra matomas būtent „Ferrari“ atstovas Charles Leclerc. Galbūt, tai puiki galimybė lenktynininkui laimėti ir pirmąjį šio sezono etapą.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *