Saudo Arabijos GP
Formulė-1

Saudo Arabijos GP: pristatymas, tvarkaraštis bei prognozės

Kovo 3-5 dienomis prasidėjo Formulės 1 sezonas, kuris startavo Bahreino GP. Kaip ir buvo galima tikėtis, pirmasis atvažiavo čempiono titulą ginantis Maxas Verstappenas. Jau po pirmo etapo olandas stipriai pasididino prognozes kaip būsimo čempiono – ne tik todėl, kad atvažiavo pirmas, bet ir todėl, kad Lewisui Hamiltonui lenktynės nebuvo pačios geriausios. Antras Bahreine buvo M. Verstappeno komandos draugas Sergio Perezas, atsilikęs 11,987 sekundėmis, o trečias komandą pakeitęs Fernando Alonso, kuris atsiliko 38,637 sekundėmis.

Bahreino trasa sėkminga nebuvo ne tik L. Hamiltonui, bet ir komandos draugui George Russellui, kuris finišavo septintas ir nuo pirmos vietos atsiliko 55,837 sekundėmis. Pagirti galima „Aston Martin“ komandą, kadangi ne tik F. Alonso pademonstravo gerą rezultatą, bet ir komandos draugas Lance Strollas užėmė šeštą vietą.

Antrasis F-1 etapas irgi vyks Azijoje, tik šį kartą Saudo Arabijos trasoje. 2021 m. sezone ši trasa buvo priešpaskutiniame etape ir tada pirmas atvažiavo L. Hamiltonas, M. Verstappeną aplenkęs beveik 22 sekundėmis. Tuo tarpu praeitais metais Saudo Arabijoje vyko antrasis etapas ir tada pirmas buvo M. Verstappenas, o antrą ir trečią vietas pasidalino „Ferrari“ komandos atstovai – Charles Leclercas ir Carlosas Sainzas.

Saudo Arabijos GP tvarkaraštis

Formulės 1 lenktynės toliau lieka Azijoje ir šį kartą kovo 17 – 19 dienomis vyksiantį etapą galėsime stebėti iš Saudo Arabijos. Kaip ir Bahreine, laiko juosta palanki Lietuvai, todėl tiek treniruotes, tiek kvalifikaciją bei lenktynes bus galima stebėti gana patogiu laiku.

Kovo 17 d. penktadienis – 15:30 – 16:30 val. ir 19:00 – 20:00 val. treniruotės
Kovo 18 d. šeštadienis – 15:30 – 16:30 val. treniruotė, 19:00 – 20:00 val. kvalifikacija
Kovo 19 d. sekmadienis – 19:00 val. lenktynės

Formulė 1 Saudo Arabijos GP prognozės

Po pirmo etapo išvadas daryti dar gana anksti, tačiau akivaizdu, kad šiame sezone galime laukti ir vėl M. Verstappeno dominavimo. Olandas praeitais metais nesunkiai tapo čempionu, nebūtų keista, jeigu ir šį sezoną intrigos daug nesulauktume. Bahreine lenktynininkas važiavo užtikrintai, o Saudo Arabijoje jis ir vėl laikomas favoritu atvažiuoti pirmas.

Išvysti tokį patį trejetą kaip ir Bahreine būtų staigmena, kadangi tikimasi daug geresnio „Ferrari“ atstovų pasirodymo. Praeitais metais šioje trasoje jie užėmė antrą ir trečią vietą, todėl bent vienas trejete tikrai matomas. Bahreine C. Sainzas finišavo ketvirtas, o Ch. Leclercas lenktynių nebaigė. Nuvertinti tikrai nereikia S. Perezo galimybių, jis sezoną pradėjo labai gerai, o praeitais metais šioje trasoje liko ketvirtas, vos dvejomis sekundėmis atsilikęs nuo trečią vietą užėmusio CH. Leclerco.

Labai įdomu bus pamatyti, kaip seksis „Aston Martin“ komandai. Tarpsezoniu komandai pavyko prisivilioti F. Alonso, o įdėtas darbas į bolidą, panašu, kad irgi nebuvo blogas. Tiek priešsezoniniame važiavime, tiek pirmame etape F. Alonso pademonstravo, kad šį sezoną gali pademonstruoti solidžius rezultatus. Bahreine lenktynės nusisekė, todėl nebūtų keista, jeigu ir Saudo Arabijoje jį išvystume pirmame trejete. Nors praeitais metais jis Saudo Arabijos trasos nebaigė, o 2021 m. atsiliko daugiau nei vienu ratu.

Jeigu pažvelgtume į konstruktorius artėjančiame etape, tai favoritu laikomas „Red Bull Racing“, o daugiausiai šansų pasipriešinti, kaip ir pirmajame etape, turi „Ferrari“ komanda. Pamatyti „Mercedes“ tarp lyderių nesitikima, o nustebinti ir vėl gali „Aston Martin“. Sezono pradžioje ši komanda labai intriguoja ir kol sezonas dar neįsibėgėjo bei nematome stabilių rezultatų, sezono pradžioje į šią komandą atkreipti dėmesį tikrai verta.

Related Posts

1 thoughts on “Saudo Arabijos GP: pristatymas, tvarkaraštis bei prognozės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *