Kauno „Žalgiris“ antrą 2022-23 m. Eurolygos sezono ratą pradėjo puikia pergale prieš „Virtus“, tačiau iš Italijos dar neišvyksta, kadangi sausio 13 dieną žais Milane prieš „Olimpia“. Pirmame rate „Žalgiris“ namuose įveikė tiek „Virtus“, tiek „Olimpia“, todėl bus labai įdomu pamatyti, ar pavyks iškovoti visas keturias pergales prieš italų klubus. Pergalė prieš „Virtus“ parodė, kad „Žalgiris“ be Keenano Evanso tikrai nesubyrės, o prie to prisideda ir labai greitai prie komandos prisijungę naujokai.
Milano „Olimpia“ atrodė, kad pradeda rodyti vis geresnį žaidimą, tačiau prieš „Olympiacos“ pralaimėjo 16 taškų skirtumu, o prieš „Alba“ net 20. Sunku pasakyti, kokios pagrindinės Milano komandos problemos, tačiau žaidimo kokybė tikrai labai prasta ir „Žalgiris“ turi puikią galimybę dar labiau įsitvirtinti tarp aštuonių stipriausių Eurolygos komandų.
Milano „Olimpia“ – 6 pergalės ir 12 pralaimėjimų
Sunku patikėti, kad tikrai solidžią sudėtį surinkusi Milano komanda, šiuo metu kartu su „Asvel“, „Alba“ ir „Panathinaikos“ užima paskutines 15-18 vietas. Per 18 rungtynių „Olimpia“ iškovojo vos šešerias pergales ir tai tikrai nėra tas rezultatas, kokio buvo laukta ir tikėtasi. Taip, galima sakyti, kad komanda turi problemų su traumomis, ilgą laiką nežaidžia Shavon Shields bei Kevinas Pangosas, tačiau sudėtyje yra pakankamai aukšto lygio žaidėjų, su kuriais galima kovoti dėl pergalių.
Ilgą laiką Milano komanda niekaip negalėjo iškovoti pergalės ir turėjo net 9 pralaimėjimų seriją, kurią galiausiai pavyko nutraukti Belgrade prieš „Crvena Zvezda“. Tuomet sekė pergalės prieš „AS Monaco“ ir „Valencia“, bet paskutinės dvejos rungtynės ir vėl pralaimėtos. „Olimpia“ privalo laimėti rungtynes prieš „Žalgirį“, jeigu dar nori galvoti apie atkrintamąsias. „Žalgiris“ ne tik įveikiama komanda, bet tuo pačiu ir vienas iš varžovų kovoje dėl atkrintamųjų, todėl pergalės prieš tokias komandas svarbesnės nei prieš lyderius.
Kalbant apie Milano žaidimą, atkreipti dėmesį reikia į tai, kad labai sunkiai sekasi užpulti. Komanda per 18 rungtynių net 8 kartus nepelnė 70 taškų, du kartus įmetė 71 ir vieną kartą 72. Net 11 rungtynių buvo įmesti ne daugiau nei 72 taškai. Kaune prieš „Žalgirį“ pavyko surinkti vos 62 taškus.
Kauno „Žalgiris“ – 10 pergalių ir 8 pralaimėjimai
Kauno „Žalgiris“ ir toliau demonstruoja kovingą bei svarbiausia, pergalingą žaidimą. Pavyko laimėti paskutines keturias rungtynes iš penkių, tačiau galėjo būti iškovotos ir šešios pergalės iš eilės. Belgrade prieš „Crvena Zvezda“ buvo patirtas apmaudus pralaimėjimas, o Monake pergalė išlydo paskutinėmis atakomis. Vis tik, su visomis sėkmėmis ir nesėkmėmis „Žalgiris“ vis labiau įsitvirtina kovoje dėl vietos aštuntuke. Po K. Evanso traumos atrodė, kad antra sezono pusė laukia labai sunki, tačiau jau pirmose rungtynėse naujokai įnešė pozityvumo.
Isaiah Taylor pirmose rungtynėse sužaidė 16 minučių, tačiau akivaizdu, kad Kazys Maksvytis buvo iš anksto paruošęs planą neperlaikyti žaidėjo aikštėje, kadangi amerikietis visą ketvirtą kėlinį žaidė be keitimo. Jau pirmose rungtynėse buvo parodytas pasitikėjimas žaidėju, kuriam priklausys svarbiausios atakos antroje sezono pusėje. Iš viso rungtynes I. Tayloras baigė su 10 taškų. Kiek mažiau pastebimas buvo Achille Polonara, kuris per 15 minučių pelnė 2 taškus, tačiau įsižaidus ir iš italo galime tikėtis sėkmingo žaidimo. Pagirti galima Igną Brazdeikį, kuris antrose rungtynėse iš eilės pelnė 17 taškų.
Rungtynių prognozė
Kiek netikėtai Bolonijoje „Žalgiris“ sužaidė gana rezultatyvias rungtynes. „Virtus“ komandai apsiginti buvo labai sunku nuo agresyvaus žalgiriečių žaidimo. Ne kartą Kauno komanda pelnydavo taškus iš antrų šansų, o tai patvirtina ir 11 atkovotų kamuolių puolime. Daugiau nei 25 minutes aikštėje praleido Milošas Teodosičius, kuris buvo gana pažeidžiamas gynyboje. Tačiau puolime serbas sužaidė puikias rungtynes – 21 taškas ir 12 rezultatyvių perdavimų. Prisidėjęs prie daugiau nei pusės komandos taškų jis palaikė gana greitą ir kokybišką puolimą, ko anksčiau itin trūkdavo „Virtus“ klubui.