Copa del Rey 2022 statymai 7bet
Krepšinis

Copa del Rey 2022 – tvarkaraštis, apžvalga ir prognozės

Kasmetinis krepšinio turnyras „Copa del Rey“ Ispanijoje yra didelė šventė. Šių metų, Copa del Rey 2022, vasario 17 – 20 dienomis turnyras vyks Granadoje. Iš viso komandos dėl karaliaus taurės žais 86-ą kartą. Daugiausiai kartų laimėjo Madrido „Real“ – 28, vos dviem titulais atsilieka „Barcelona“, kuri turi 26. Nuo 2009 metų, kai „Copa del Rey“ laimėjo Vitorijos „Tau Ceramica“ ir MVP išrinktas buvo Mirza Teletovic, visus kitus kartus laimėjo „Real“ arba „Barcelona“. Abi komandos per paskutinius 12 metų laimėjo po šešis kartus. 2014 metais „Real“ prieš „Barcelona“ finale laimėjo vos vienu tašku ir tada MVP išrinktas buvo tuo metu „Real“ garbę gynęs Nikola Mirotic.

Madrido „Real“ komanda 28 kartus laimėjusi „Copa del Rey“, dar 22 kartus žaidė finale. Tai reiškia, kad iš 85 turnyrų, karališkasis klubas net 50 kartų yra žaidęs finale. Iš viso 15 komandų yra laimėjusios „Copa del Rey“. Be dviejų didžiųjų klubų Ispanijoje, daugiausiai aštuonis kartus laimėjusi yra „Joventut“ komanda, paskutinį kartą laimėjusi 2008 metais.

Copa del Rey 2022 formatas ir tvarkaraštis

Per visą turnyro istoriją formatas keitėsi vos tris kartus. Iki 1983 metų, kai buvo įkurta „ACB“ Ispanijos krepšinio lyga, „Copa del Rey“ komandos žaisdavo po kelias rungtynes tarpusavyje, o finalą sudarydavo vienos rungtynės neutralioje aikštėje. Nuo 1983 m. iki 1986 m. vyko finalinis ketvertas, į kurį patekdavo po dvi geriausias „ACB“ lygos grupių komandos. 1987 metais buvo pristatytas naujas formatas, kuris naudojamas iki šių dienų.

8 komandos kiekvienais metais patenka į „Copa del Rey“ turnyrą, kuris vyksta keturias dienas. Į turnyrą patenka 7 geriausios „ACB“ komandos po pirmo rato ir viena komanda, kur tais metais vyksta turnyras. Jeigu ta komanda yra tarp septynių geriausių pirmo rato komandų, tuomet vieta atitenka aštuntai vietai. Komandos pradeda žaisti ketvirtfinalyje ir žaidžia po vienas rungtynes.

Copa del Rey 2022 vyksta Granadoje, o šio miesto komanda žaidžia antroje Ispanijos lygoje, todėl turnyre nesivaržys ir jos vietą užims aštunta „ACB“ lygos komanda. Kaip ir prieš kiekvieną turnyrą, sausio 31 d. buvo ištraukti burtai, kurios komandos žais tarpusavyje. Pirmame krepšelyje būna pirmas keturias vietas užimančios komandos, kitame krepšelyje – kitos komandos.

Copa del Rey 2022 tvarkaraštis:

  • Vasario 17 ketvirtfinaliai: 19:30 val. „Joventut“ – „Levono“ ir 22:30 val. „Real“ – „Breogan“
  • Vasario 18 ketvirtfinaliai: 19:30 val. „Valencia“ – „Murcia“ ir 22:30 val. „Barcelona“ – „Baxi Manresa“
  • Vasario 19 d. pusfinaliai 19:30 ir 22:30 val.
  • Vasario 20 finalas 19:30 val.

„Copa del Rey“ ketvirtfinalių apžvalga

Šį sezoną „Barcelona“ ir „Real“ komandos atrodo puikiai. Abi komandos pirmauja ne tik „ACB“ lygoje, bet ir Eurolygoje. Ispanijoje abu klubai turi vos po tris pralaimėjimus per 19 rungtynių ir „Real“ juos patyrė paskutinėse dvejose rungtynėse. Didelė tikimybė, kad tryliktą kartą iš eilės šios komandos žais finale, bet „Copa del Rey“ žavi tuo, kad čia viską lemia vos vienos rungtynės, kuriose galima tikėtis staigmenų.

„Joventut“ – „Tenerife Levono“

Tai vienas iš įdomesnių ketvirtfinalių, kadangi abi komandos labai panašaus pajėgumo. „Levono“ komanda buvo kritusi į duobę ir per paskutines penkias rungtynes patyrė net keturis pralaimėjimus, kas lėmė, kad komanda nukrito iki 9-os vietos turnyrinėje lentelėje ir šiandien nepatektų į „Copa del Rey“ turnyrą. „Joventut“ šiuo metu su 11 pergalių ir 6 pralaimėjimais dalinasi 4-5 vietas ir žaidžia tikrai gerą sezoną. Komanda per paskutines 17 rungtynių pralaimėjo vos tris kartus – prieš „Barcelona“, „Real“ ir Europos lygoje prieš „Lietkabelį“.

Pagal dabartinę formą „Joventut“ atrodo geriau, bet žaidžiama bus neutralioje aikštėje, todėl nuvertinti Tenerifės komandos tikrai nereikia. Palyginus su kitomis poromis, šioje rungtynės turėtų būti pačios atkakliausios.

„Real“ – „Breogan“

„Breogan“ kiek netikėtai turi labai solidų sezoną Ispanijos lygoje. Komandos lyderis Dzanan Musa septyniose rungtynėse iš eilės surinko daugiau nei 20 taškų ir demonstruoja fantastišką žaidimą. Komandoje vidutiniškai po 10 minučių per rungtynes žaidžia ir lietuvis Mindaugas Kačinas. Šį sezoną komanda namuose žaidė prieš „Real“ ir tada pralaimėjo 8 taškų skirtumu.

Madrido klubas šį sezoną yra visai kitoks nei praeitais metais, komanda pagaliau gali žaisti pilnos sudėties, kuri gali atrodyti net perpildyta. Priekinė linija yra viena iš geriausių visoje Europoje, todėl sustabdyti „Real“ komandą bus tikrai labai sunku. Panašu, kad šiame ketvirtfinalyje išvysime mažiausiai intrigos.

„Valencia“ – „UCAM Murcia“

Valensijos komanda kaip visada išlaiko savo kokybišką ir aukšto lygio žaidimą. Nesvarbu, kur ši komanda žaistų – Eurolygoje ar Europos taurėje, metai iš metų sudėtis beveik nesikeičia, stengiamasi išlaikyti branduolį, kuris leidžia demonstruoti stabilius rezultatus. Šiuo metu Ispanijoje per 17 rungtynių komanda iškovojo 11 pergalių ir užima ketvirtą vietą. Prieš pora dienų išvykoje Europos taurės rungtynėse po pratęsimo komanda pralaimėjo prieš „Gran Canaria“ ir nutraukė 8 pergalių seriją.

„UCAM Murcia“ galima išskirti kaip vieną iš šio sezono staigmenų. Praeitais metais reguliarųjį sezoną komanda užbaigė 12-oje vietoje ir per 36 rungtynes iškovojo 16 pergalių. Šiais metais per 17 rungtynių komanda jau iškovojo 10 pergalių ir be jokių abejonių žaidžia daug geresnį krepšinį nei praeitais metais. Šį sezoną komandos jau kartą buvo susitikusios ir tada „Valencia“ žaisdama namuose pralaimėjo 86-91. Vis tik, tokiam turnyrui kaip „Copa del Rey“ Valensijos komandoje yra daugiau patyrusių žaidėjų, kurie žino, ką reiškia vienų rungtynių svarba. Šioje poroje „Valencia“ turėtų patekti į pusfinalį, bet jeigu reikėtų rinktis, kuri komanda iš pirmo ketverto pralaimės, tai būtų Valensijos klubas.

„Barcelona“ – „Baxi Manresa“

Manresoje šį sezoną vyksta tikra krepšinio fiesta. Komanda žaidžia nuostabų sezoną ir yra viena iš favoričių laimėti FIBA Čempionų lygą. Šiuo metu komanda per 19 rungtynių yra iškovojusi net 13 pergalių ir pagal dabartinę situaciją būtų patekusi į pirmą „Copa del Rey“ krepšelį. Ispanijos lygoje per paskutines 9 rungtynes komanda pralaimėjo vos vieną kartą, paskutinėmis minutėmis prieš Madrido „Real“. Šioje pergalių serijoje išvykoje po pratęsimo pavyko laimėti prieš „Barcelona“.

Galima sakyti, kad „Baxi Manresa“ komandai labai nepasisekė su burtais, kadangi laimėti prieš „Barcelona“ du kartus iš eilės bus tikrai labai sunku. Tiek prieš „Valencia“, tiek prieš „Joventut“ ši komanda turėtų daug daugiau šansų pasiekti pergalę, tuo tarpu dabar ketvirtfinalis turėtų užbaigti kelią link čempionų taurės. Paskutiniu metu Barselonos komanda turėjo šiek tiek sunkumų, vis dar yra problemų su traumomis, tačiau žaidimas gėrėja ir ne veltui komanda laikoma viena iš favoričių laimėti turnyrą.

Ar „Barcelona“ komandai pavyks apginti čempionų titulą?

Jeigu žiūrint į turnyrą bendrai, nematyti finalo tarp „Barcelona“ ir „Real“ būtų staigmena. Paskutinius dvylika metų šios komandos žaisdavo finale, o dabartinis komandų lygis tikrai nėra silpnesnis nei anksčiau. „Real“ pergalės atveju ketvirtfinalyje, pusfinalyje žaistų prieš „Joventut“ arba „Levono“. Tai stipresni varžovai nei pirmame etape, tačiau ir čia „Real“ didelių problemų neturėtų turėti.

Žvelgiant į „Barcelona“ kelią link finalo, jis bus sunkesnis nei Madrido klubui. Visu pirma, jeigu pavyks įveikti „Baxi Manresa“ komandą, pusfinalyje tikriausiai lauks „Valencia“ klubas. Šioje komandoje yra žaidėjų, kurie žino, ką reiškia laimėti prieš „Barcelona“ ir pusfinalis turėtų būti labai atkaklus. Tačiau, matant, kaip „Barcelona“ šiais metais retai pralaimi, prognozuoti Valensijos pergalę būtų sunku. Nepanašu, kad tai yra šie metai, kai „Real“ – „Barcelona“ finalų serija nutrūks.

Jeigu ir vėl pamatysime didžiuosius klubus finale, atkreipti dėmesį reikėtų į tai, kad „Barcelona“ šį sezoną kol kas laimėjo abu susitikimus. Pirma pergalė buvo iškovota 13 taškų skirtumu namuose Eurolygoje, antra pergalė 10 taškų skirtumu išvykoje, Ispanijos lygoje. Vasario 11 dieną komandos dar kartą susitiks Eurolygoje ir šį kartą „Real“ vėl žais namuose. Didelė tikimybė, kad būtent Madrido klubas šį kartą iškovos pergalę ir nutrauks pralaimėjimų seriją, kitu atveju prieš „Copa del Rey“ finalą matytume trijų „Barcelona“ pergalių seriją iš eilės. Šarūnas Jasikevičius ne kartą jau įrodė, kad žino, kaip nugalėti Madrido komandą, todėl jeigu šios komandos susitiks finale, jis bus tikra turnyro puošmena. „Barcelona“ laimėjo tris iš paskutinių „Copa del Rey“, du iš jų baigėsi vos 1 ir 2 taškų skirtumais.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.