Abu Dabio GP Max Verstappen
Formulė-1

F1 Abu Dabio GP: paskutinis 2023 m. etapas

Meta title: Formulė 1 Abu Dabio GP: tvarkaraštis ir prognozės

Meta description: Lapkričio 24 – 26 dienomis vyks paskutinis F-1 2023 m. sezono etapas Abu Dabyje. Ar „Red Bull Racing“ komanda uždarys sezoną dar viena pergale?

URL: /f1-abu-dabio-gp-2023/

F1 Abu Dabio GP: paskutinis 2023 m. etapas

Praėjusią savaitę nemažai nesklandumų susilaukusiose debiutinėse Las Vegaso lenktynėse ir vėl triumfavo Maxas Verstappenas. Jam tai buvo aštuonioliktas laimėtas etapas. Nuo penktojo etapo Majamyje, M. Verstappenas laimėjo šešiolika iš septyniolikos etapų – tik Singapūre laimėti pavyko „Ferrari“ atstovui Carlosui Sainzui. Įdomu tai, jog tai buvo vienintelis etapas šiame sezone, kurio nelaimėjo „Red Bull Racing“ komanda. Visus kitus laimėjo arba jau minėtas M. Verstappenas arba Sergio Perezas.

Las Vegase dvejomis sekundėmis nuo M. Verstappeno atsiliko ir antrą vietą užėmė „Ferrari“ atstovas Charles Leclercas, o trečia vieta atiteko S. Perezui, kuris nuo C. Leclerco atsiliko 0,17 sekundės. S. Perezas ant podiumo sugrįžo po šešių turų pertraukos ir tai jam F1 bendroje įskaitoje garantavo antrą vietą. Tai reiškia, kad Abu Dabyje Lewisas Hamiltonas meksikiečio nebepavys.

Eilinis laimėtas M. Verstappeno etapas atnešė naują rekordą – „Red Bull Racing“ šį sezoną laimėjo dvidešimt etapų bei pagerino „Mercedes“ komandos rekordą, kurį pasiekė 2016 m., kai buvo laimėta 19 etapų. Taip pat, „Red Bull Racing“ per 18-os metų istoriją laimėjo šešis konstruktorių titulus, o lenktynininkai septynis kartus tapo čempionais. Tačiau, šiais metais pirmą kartą komandos atstovai užėmė pirmą ir antrą vietas bendroje įskaitoje. Akivaizdu, kad tai ne eilinis „Red Bull Racing“ komandos sezonas.

Las Vegase lenktynės nesusiklostė puikią formą demonstravusiam Lando Norris. „McLaren“ komandos narys lenktynes baigė trečiajame rate. Finišo nepasiekė ir Nico Hulkenbergas bei Yuki Tsunoda – jiems lenktynės baigėsi 46-ame ir 47-ame ratuose.

Sėkmingas etapas buvo „Ferrari“ komandai – C. Leclercas užėmė antrą vietą, o Carlos Sainz šeštą. Kartu sudėjus surinko 26 taškus, tuo tarpu „Mercedes“ atstovai liko septintoje ir aštuntoje vietoje bei surinko 10 taškų. Tai reiškia, kad bendroje įskaitoje „Ferrari“ šiuo metu atsilieka vos keturiais taškais ir Abu Dabyje turės šansų pakilti į antrą vietą.

Abu Dabio GP tvarkaraštis

2023 m. Formulės 1 sezonas pasiekė finišo tiesiąją – lapkričio 26 d. Abu Dabyje bus uždarytas šių metų sezonas. 2009 m. atidarytoje trasoje sezonas uždaromas jau bus jubiliejinį dešimtą kartą iš eilės. Nors intrigos nebus tiek, kiek 2021 m. sezone, kai paskutinėmis sekundėmis L. Hamiltoną aplenkęs M. Verstappenas tapo čempionu, įdomių lenktynių vis tiek galima tikėtis. Pilnas Abu Dabio GP tvarkaraštis:

– Lapkričio 24 d. penktadienis – 11:30 – 12:30 val. treniruotė, 15:00 – 16:00 val. antra treniruotė
– Lapkričio 25 d. šeštadienis – 12:30 – 13:30 val. trečia treniruotė , 16:00 – 17:00 val. kvalifikacija
– Lapkričio 26 d. sekmadienis – 15:00 val. lenktynės

Formulė 1 Abu Dabio GP prognozės

Intrigos prieš paskutinį F1 etapą nelabai lieka, tačiau atkreipti dėmesį galima į komandų rezultatus. „Ferrari“ vis dar gali aplenkti „Mercedes“ ir užimti antrą vietą, o ketvirtoje vietoje esanti „McLaren“ komanda irgi nėra saugi, kadangi „Aston Martin“ atsilieka 11 taškų skirtumu. „McLaren“ komanda turėjo bent po vieną narį greičiausiųjų trejetuke paskutiniuose penkiuose iš septynių turų, todėl galima tikėtis, kad skirtumas bus išlaikytas, ypač jeigu sezoną aukšta nata užbaigs L. Norris.

Lenktynininkų bendroje įskaitoje pirmas trejetukas jau yra aiškus – M. Verstappenas, S. Perezas ir L. Hamiltonas. Tačiau intriga prasideda nuo ketvirtos vietos – Carlos Sainz ir Fernando Alonso turi po 200 taškų, šeštoje vietoje esantis L. Norris turi 195 taškus, o septintoje vietoje C. Leclercas 188. Tarp šių lenktynininkų Abu Dabyje turėtų būti didelė kova, nes šansai užimti ketvirtą vietą išlieka gana nemaži.

Bus įdomu pamatyti, su kokia motyvacija į lenktynes ateis „Red Bull Racing“ komanda. Las Vegase buvo pamušti rekordai ir Abu Dabyje juos galima tik dar labiau pagerinti. M. Verstappenas vis dar laikomas ryškiu favoritu ir didelė tikimybė, kad sezonas bus užbaigtas podiume eilinį kartą lipant ant pirmos vietos. S. Perezas užsitikrinto antrą vietą, nors paskutiniu metu rezultatai patys geriausi nebuvo. Nebūtų staigmena, jeigu meksikietis Abu Dabyje liktų už trejetuko ribos. Galima atkreipti dėmesį ir į tai, kad praeitais metais jis Abu Dabyje užėmė trečią vietą, o 2021 ir 2020 m. lenktynių nebaigė. 2017-2019 m. užimdavo 7-8 vietas.

L. Hamiltonas nebeturi šansų aplenkti antroje vietoje likusio S. Perezo, tačiau gali pakovoti už komandą. „Mercedes“ tik keturiais taškais lenkia „Ferrari“ ir čia turėtų būti didžiausia paskutinio etapo intriga. Praėjusiais metais „Ferrari“ Abu Dabyje stipriai aplenkė „Mercedes“. C. Leclercas užėmė antrą vietą, o C. Sainzas ketvirtą, tuo tarpu George Russellas užėmė penktą vietą, o L. Hamiltonas lenktynių nebaigė. Visai kitokie rezultatai būdavo anksčiau – 2021 m. L. Hamiltonas atvažiavo antras, 2020 m. užėmė trečią vietą, 2019 ir 2018 m. buvo pirmas.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.