Lietuvos krepšinio rinktinės atranka į pasaulio čempionatą statymai lažybos 7bet koeficientai
Krepšinis

Lietuvos krepšinio rinktinės atranka į pasaulio čempionatą

Lietuvos krepšinio rinktinės atranka į pasaulio čempionatą tęsiasi. Kol kas Kazio Maksvyčio treniruojama Lietuvos rinktinė per keturias sužaistas rungtynes nepatyrė nei vieno pralaimėjimo ir jau užsitikrino vietą antrame atrankos etape. Net ir pralaimėjusi likusias dvi rungtynes, Lietuvos rinktinė jau yra užsitikrinusi pirmą vietą F grupėje. Sužaisti pirmame etape dar liko dvejas rungtynes prieš Bulgarijos ir Čekijos rinktines, kurioms pergalė šiose rungtynėse gali nulemti vietą į antrą etapą.

Pirmas atrankos etapas į pasaulio čempionatą pasibaigs liepos mėnesio pradžioje, o jau rugpjūčio pabaigoje prasidės antrasis. Antrame etape bus žaidžiami trys langai – rugpjūtį, lapkritį ir 2023 m. vasario mėnesį. Nors Lietuvos rinktinė yra užsitikrinusi pirmą vietą, į antrą etapą patenka trys grupės komandos, kurios susijungs su trimis E grupės komandomis (Prancūzija, Juodkalnija, Vengrija, Portugalija). Laimėti artėjančias dvejas rungtynes svarbu todėl, kad į kitame etape užsiskaitys iškovotos pergalės prieš komandas, kurios irgi pateko į antrą etapą. Nei karto nepralaimėjusi rinktinė turės geras galimybes dėl pirmos vietos grupėje kovoti su Prancūzijos rinktine.

2023 m. Pasaulio vyrų krepšinio čempionatas

Turnyrinė lentelė | Tvarkaraštis | Rezultatai | Komandos | Tiesiogiai

Lietuvos krepšinio rinktinės tvarkaraštis

 • 2023 07 22 19:30 val. Lietuva – Jordanija (Alytus)
 • 2023 07 24 19:30 val. Lietuva – Jordanija (TBD)
 • 2023 07 29 19:30 val. Lietuva – Ukraina (Panevėžys)
 • 2023 08 01 19:30 val. Lietuva – Sakartvelas (Kaunas)
 • 2023 08 04 19:30 val. Suomija – Lietuva (Tamperė)
 • 2023 08 09 19:30 val. Prancūzija – Lietuva (Orleanas)
 • 2023 08 11 19:30 val. Lietuva – Prancūzija (Vilnius)
 • 2023 08 14 19:30 val. Lietuva – Suomija (Klaipėda)
 • 2023 08 19 Lietuva – Puerto Rikas (Taivanas)
 • 2023 08 22 Lietuva – Latvija (Taivanas)

Trečias langas antrame atrankos į pasaulio čempionatą etape

Trečiasis langas Lietuvos krepšinio rinktinei nieko nebelems, nes antrame atrankos į pasaulio čempionatą lange buvo užsitikrintas patekimas į čempionatą. Pirmose rungtynėse Panevėžyje lietuviai neprilygo prancūzams ir pralaimėjo 65:90, tačiau antrose išvykoje buvo nugalėta Juodkalnija rezultatu 65:56. Aštuntą pergalę atrankoje iškovojusi Lietuvos rinktinė užsitikrino vieną iš trijų vietų grupėje ir patekimą į čempionatą. Po antro lango Lietuvos rinktinės grupė atrodo taip:

 • Prancūzija 8 pergalės / 2 pralaimėjimai
 • Lietuva 8 pergalės / 2 pralaimėjimai
 • Juodkalnija 6 pergalės / 4 pralaimėjimai
 • Bosnija ir Hercegovina 5 pergalės / 5 pralaimėjimai
 • Vengrija 5 pergalės / 5 pralaimėjimai
 • Čekija 3 pergalės / 7 pralaimėjimai

Lietuvos krepšinio rinktinės sudėtis trečiame lange

Nors Lietuvos rinktinė jau užsitikrinusi vietą pasaulio krepšinio čempionate, Kęstutis Kemzūra paskutinėms dvejoms atrankos rungtynėms pasikvietė beveik visus tuos pačius žaidėjus. Treneris minėjo, kad nori išlaikyti tęstinumą ir dėl to atvyko 10 iš 14 tų pačių žaidėjų, kaip ir praeitame lange. Atvykti atsisakė Martynas Echodas ir Marekas Blaževičius. Abu žaidėjai norėjo paskirti laiką poilsiui bei išsigydyti nesudėtingas traumas. Rinktinėje pirmą kartą debiutuoti galės Gabrielius Maldūnas ir Matas Jogėla. Pilnas rinktinės keturioliktukas:

Gynėjai: Arnas Velička, Kristupas Žemaitis, Margiris Normantas, Matas Jogėla, Vaidas Kariniauskas,

Puolėjai: Eigirdas Žukauskas, Eimantas Bendžius, Gytis Masiulis, Gytis Radzevičius, Mantas Rubštavičius, Mindaugas Kuzminskas

Vidurio puolėjai: Evaldas Kairys, Gabrielius Maldūnas, Martinas Gebenas

Antras atrankos etapas į pasaulio krepšinio čempionatą

Po sužaistų visų pirmo atrankos etapo rungtynių į pasaulio čempionatą, tapo aišku, kurios komandos varžysis antrame ir paskutiniame etape dėl vietos pasaulio čempionate. Iš šešių komandų į pasaulio čempionatą pateks trys. Po pirmo etapo K grupės lyderės yra Lietuva ir Prancūzija su penkiomis pergalėmis ir vienu pralaimėjimu. Visos grupėje besivaržančios komandos yra:

 • Lietuva 5 pergalės / 1 pralaimėjimas
 • Prancūzija 5 pergalės / 1 pralaimėjimas
 • Juodkalnija 4 pergalės / 2 pralaimėjimai
 • Čekija 3 pergalės / 3 pralaimėjimai
 • Bosnija ir Hercegovina 3 pergalės / 3 pralaimėjimai
 • Vengrija 3 pergalės / 3 pralaimėjimai

Paskutinis Lietuvos pralaimėjimas Čekijos rinktinei lėmė, kad tarpusavio pranašumą turi pirmadienį Klaipėdoje triumfavusi Čekijos rinktinė. Vis tik, Lietuva su penkiomis pergalėmis turi labai geras galimybes atranką užbaigti pirmame trejete. Trys pergalės, galima sakyti, kad garantuotų vietą, o patekti į pasaulio čempionatą, galbūt, net užtektų ir vos dviejų pergalių.

Jeigu Lietuva ir Prancūzija užima pirmas dvejas vietas, tai dėl trečios vietos intrigos čia trūkti tikrai neturėtų. Vengrija yra laikoma silpniausia komanda, tačiau Juodkalnija, Čekija bei Bosnija ir Hercegovina pakovoti dėl kelialapio tikrai gali.

Lietuvos krepšinio rinktinės sudėtis antrame lange

Kadangi vyriausias rinktinės treneris Kazys Maksvytis pilnu tempu darbuojasi su Kauno „Žalgiriu“, tai rinktinės žaidimas atrankoje į pasaulio krepšinio čempionatą buvo perduotas Kęstučiui Kemzūrai. Jam talkins Lietuvos rinktinės trenerių štabe esantis Giedrius Žibėnas bei į rinktinę sugrįžtantis Benas Matkevičius. K. Kemzūra atsirinko 14 žaidėjų, kurie rungtyniaus artėjančioje dvejose atrankos rungtynėse prieš Prancūziją ir Juodkalniją.

Gynėjai: Arnas Velička, Margiris Normantas, Kristupas Žemaitis, Mindaugas Girdžiūnas, Vaidas Kariniauskas.

Puolėjai: Deividas Gailius, Eigirdas Žukauskas, Eimantas Bendžius, Gytis Masiulis, Gytis Radzevičius, Mindaugas Kuzminskas.

Vidurio puolėjai: Marekas Blaževičius, Martynas Echodas, Regimantas Miniotas.

Antras langas antrame atrankos į pasaulio čempionatą etape

Lietuvos rinktinė antrąjį atrankos langą pradės rungtynėmis Panevėžyje prieš Prancūziją. Pirmoje grupės vietoje esanti Lietuva jau šiose rungtynėse gali užsitikrinti vietą 2023 m. pasaulio krepšinio čempionate. Jeigu prieš Prancūziją tikėtis lengvų rungtynių nereikėtų, tai dar viena galimybė užsitikrinti vietą čempionate bus lapkričio 14 d. išvykoje prieš Juodkalniją.

Su 6 pergalėmis ir 2 pralaimėjimais antroje grupės vietoje esanti Prancūzija į Lietuvą atsiveža gana pajėgią sudėtį. Panevėžyje išvysime vieną talentingiausių pasaulio krepšininkų Victor Wembanyama, kuriam pranašaujamas pirmas šaukimas 2023 m. NBA naujokų biržoje. Prancūzas šią vasarą iš Vilerbano „Asvel“ persikėlė į „Metropolitans 92“ komandą ir šiuo metu Prancūzijos lygoje rungtyniauja nesustabdomai.

Be jaunojo talento Prancūzijos rinktinės sudėtyje bus gerai žinomų krepšininkų – Andrew Albicy, Sylvain Francisco, Paul Lacombe, Yoanas Makoundou, Terry Tarpey bei Kauno „Žalgiryje“ rungtyniavęs Axel Toupane. Šiame lange Prancūzija dar taip pat sužais rungtynes namuose prieš Bosniją ir Hercegoviną. Lietuva – Prancūzija rungtynių statymų pasiūlą galima rasti 7bet lažybų skiltyje.

Jeigu Prancūzija irgi yra beveik užsitikrinusi vietą pasaulio čempionate, tai Juodkalnijos rinktinei rungtynės prieš Lietuvą bus labai svarbios. Šiuo metu penkias pergales turinti rinktinė varžosi su Vengrija bei Bosnija ir Hercegovina dėl trečios vietos grupėje ir paskutinio kelialapio į pasaulio čempionatą. Rinktinei nepadės NBA rungtyniaujantis Marko Simonovičius, bet gali sulaukti Eurolygoje rungtyniaujančio Bojan Dubljevičiaus pagalbos. Vis tik, Lietuvos rinktinės Juodkalnijoje yra laikoma favorite, o Juodkalnija – Lietuva rungtynių statymų pasiūla galima rasti 7bet lažybų skiltyje.

Pirmas langas antrame atrankos į pasaulio čempionatą etape

Lietuvos rinktinė antrąjį atrankos etapą pradėjo dvejomis pergalėmis iš dviejų. Išvykoje 10 taškų skirtumu nugalėta Vengrijos rinktinė, o namuose 90:73 įveikta Juodkalnija. Šiuo metu rinktinė turi 7 pergales ir 1 pralaimėjimą. Prancūzijos pralaimėjimas prieš Bosnijos ir Hercegovinos rinktinę leido lietuviams įsitvirtinti pirmoje grupės vietoje.

Sužaisti liko keturias rungtynes ir jau dabar galima sakyti, kad Lietuva beveik užsigarantavo vietą čempionate. Bent viena pergalė iš likusių keturių rungtynių užtikrintų patekimą į kitais metais vyksiantį pasaulio čempionatą. Kitos dvi rungtynės bus žaidžiamos lapkričio mėnesį – namuose prieš Prancūziją ir išvykoje prieš Juodkalniją. Po sužaistų pirmo lango rungtynių, bendra grupės lentelė atrodo taip:

 • Lietuva 7 pergalės / 1 pralaimėjimas
 • Prancūzija 6 pergalės / 2 pralaimėjimai
 • Juodkalnija 5 pergalės / 3 pralaimėjimai
 • Bosnija ir Hercegovina 4 pergalės / 4 pralaimėjimai
 • Vengrija 4 pergalės / 4 pralaimėjimai
 • Čekija 3 pergalės / 5 pralaimėjimai

Pirmas atrankos etapas į pasaulio krepšinio čempionatą

Lietuvos rinktinė turi puikias galimybes užbaigti pirmą etapą nepralaimėjusi ir į antrą etapą atsinešti visas įmanomas įskaitines pergales. Tarp Bulgarijos ir Čekijos rinktinių, galima tikėtis, kad sunkesnės rungtynės bus prieš Čekiją, kuri turi potencialo pakviesti stipriausius savo žaidėjus. Tačiau, namuose žaidžianti Lietuvos rinktinė pergalės lengvai neatiduos. Naudinga ir tai, kad šios rungtynės bus pačios paskutinės, prieš kurias jau gali būti aiški galutinė ne tik Lietuvos, bet ir Čekijos vieta grupėje.

Birželio 16 d. Lietuvos rinktinė pradeda pasiruošimo darbus likusioms dvejoms grupės rungtynėms. Lietuvos krepšinio federacija paskelbė Lietuvos rinktinės žaidėjų sąrašą, kurie padės komandai atrankoje į pasaulio čempionatą. Sudėtyje matysime ne tik Igną Brazdeikį, kas šiuo metu yra didžiausia naujiena ir staigmena, bet turėsime galimybę pasižiūrėti į Arnoldą Kulboką. Komandos sudėtyje yra keturi žaidėjai iš Eurolygos – Karolis Lukošiūnas, Regimantas Miniotas, Marius Grigonis ir Tadas Sedekerskis, būtent šie du žaidėjai ir turėtų būti vienais iš pagrindinių kovose prieš Čekiją ir Bulgariją.

Įžaidėjų grandyje matysime Vytenį Čižauską, Arną Veličką bei šansą gavusi Donatą Sabeckį, kuris kartu su Gyčių Radzevičiumi yra vieninteliai žaidėjai iš kitų LKL komandų be Kauno „Žalgirio“. Nors šiame rinktinės sąraše nėra stipriausių mūsų šalies krepšininkų, solidžių pavardžių tikrai netrūksta ir komanda yra tikrai pajėgi užbaigti pirmą grupių etapą dvejomis pergalėmis iš dviejų. Iš viso rinktinė su šia sudėtimi sužais keturias rungtynes – dvi draugiškas ir dvi atrankoje į pasaulio čempionatą, todėl tai bus puiki proga patikrinti mažiau žinomus krepšininkus, kurie turi šansų patekti ir į „Eurobasket 2022” galutinį dvyliktuką.

Related Posts

1 thoughts on “Lietuvos krepšinio rinktinės atranka į pasaulio čempionatą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *