NBA Kalėdų dienos rungtynės 7bet statymai
Krepšinis

NBA Kalėdų dienos rungtynės: kas įvyko iki tol?

NBA Kalėdų dienos rungtynės artėja, o tai reiškia, kad 2021-22 m. NBA sezonas įpusėjo, tad jau galima matyti bendrą lygos vaizdą. Yra ir žaidėjų, kurie dėl traumų iškrito ilgam laikui ir yra galimybė, kad šiame sezone jau nebežais. Beveik visos komandos sužaidė po 30 rungtynių ir jau ryškėja atotrūkis tarp tų, kurios beveik neturi šansų patekti į atkrintamąsias ir kurios kovos dėl pirmos vietos reguliariajame sezone.

Šiame NBA sezone turime du stabiliai žaidžiančius lietuvius Joną Valančiūną ir Domantą Sabonį. Kartas nuo karto kelias minutes aikštėje gauna Ignas Brazdeikis. Tuo tarpu Arnoldas Kulboka gruodžio mėnesį debiutavo NBA lygoje, tačiau daugiausiai laiko praleidžia G lygoje. „Pacers“ komanda šiuo metu yra 13-oje vietoje Rytų konferencijoje, bet dar tikrai turi galimybių patekti į atkrintamąsias. „Pelicans“ su vos devyniomis pergalėmis užima 14-ą vietą Vakarų konferencijoje, tad jiems atkrintamosios sparčiai tolsta.

Po 30 sužaistų rungtynių Rytų konferencijoje yra tik viena komanda, kuri patyrė mažiau nei dešimt pralaimėjimų ir tai yra viena iš NBA lygos favoričių – „Nets“ komanda. Tuo tarpu Vakarų konferencijoje net trys komandos turi mažiau nei dešimt pralaimėjimų – „Warriors“, „Suns“ ir „Jazz“. Kaip ir kiekvienais metais lygoje netrūksta gandų žaidėjų mainuose, kai kurios komandos jau galvoja apie aukštą šaukimą naujokų biržoje, o kiek netikėtai sėkmingai sezoną pradėjusios komandos ieško būdų pasistiprinti. Apie visa tai toliau ir pakalbėsime.

Geriausios šio sezono NBA komandos

Keturios komandos yra patyrusios mažiau nei 10 pralaimėjimų ir dauguma jų yra Vakarų konferencijoje. Nieko keisto, kad būtent šioje konferencijoje yra daugiau stipresnių komandų, kadangi jau ne pirmą sezoną vakaruose intrigos būna daug daugiau. Rytų konferencijoje 10 pralaimėjimų turi „Bulls“, o 11 – „Bucks“. Prie tiek patirtų pralaimėjimų prisidėjo traumos, todėl antroje sezono pusėje galima tikėtis dar geresnio šių komandų žaidimo.

Bruklino „Nets“ – 20 pergalių ir 8 pralaimėjimai

Kai komandoje yra Jamesas Hardenas, Kevinas Durantas ir Kyrie Irvingas, nieko keisto, kad komanda yra viena iš lyderių. Tiesa, šį sezoną K. Irvingas dar nesužaidė nei vienų rungtynių ir didžioji našta krinta ant K. Duranto pečių. Pagirti galima puikiai į komandos žaidimą įsiliejusį australą Patty Mills, kuris visose gruodžio mėnesio rungtynėse pelnė bent po 10 taškų.

„Nets“ komanda šiuo metu tikrai nedemonstruoja geriausio savo žaidimo, komanda turi dar labai daug potencialo. Ne tik todėl, kad prie komandos gali prisijungti K. Irvingas, bet ir todėl, kad šiuo metu yra traumuotų žaidėjų arba kurie dėl lygos sveikatos protokolo šiuo metu negali žaisti. Didelė tikimybė, kad per ateinančią savaitę komanda prisirinks pralaimėjimų, nes žaisti negali net septyni žaidėjai. O traumą gydosi Joe Harris, kuris iškritęs bus mažiausiai iki sausio pradžios.

„Golden State Warriors“ – 23 pergalės ir 5 pralaimėjimai

„Warriors“ kaip ir buvo galima tikėtis šį sezoną bus daug geresnė komanda nei praeitais metais. Sezoną pradėjo nuostabiai ir per pirmas 20 rungtynių buvo patyrę vos du pralaimėjimus. Komandos lyderis ir NBA žvaigždė Steph Curry gruodžio 15 d., rungtynėse prieš „Knicks“, tapo daugiausiai tritaškių įmetusiu žaidėju per visą NBA istoriją.

Dabar „Warriors“ būdama viena iš geriausių komandų greitu metu turėtų sulaukti dar pastiprinimo. Po dviejų metų pertraukos į aikštelę sugrįžti planuoja Klay Thompsonas, kuris neaišku, kokios bus fizinės formos, tačiau tikrai pridės dar daugiau ginklų puolime. Nebūtų keista, jeigu „Warriors“ šį sezoną dar pasistiprintų naujais žaidėjais, kadangi turi jaunų ir perspektyvių žaidėjų, kurie turėtų vertę mainuose.

Finikso „Suns“ – 22 pergalės ir 5 pralaimėjimai

Puikiai praėjusį sezoną sužaidusi „Suns“ komanda šiais metais panašu, kad irgi bus prie vienų iš lyderių. Po 27 sužaistų rungtynių komanda turi penkis pralaimėjimus, tačiau po pirmų keturių sezono rungtynių buvo patyrusi jau tris pralaimėjimus. Tokį rezultatą turėti dabar leido ilgiausia pergalių serija komandos istorijoje. Nuo spalio 31 d. iki gruodžio 4 d. „Suns“ nebuvo pralaimėjusi ir per šį laiką iškovojo 18 pergalių. Galbūt, seriją būtų pavykę pratęsti dar ilgiau, tačiau komanda paskutiniu metu žaidžia be vieno iš lyderių Devino Bookerio, kuris turėtų sugrįžti dar iki sausio mėnesio.

Puikią formą ir toliau demonstruoja 36-erių metų Chrisas Paulas. Jis šiame sezone per rungtynes renka po 14,6 taškus, 10,3 rezultatyvius perdavimus ir 2 perimtus kamuolius. Prie puikaus komandos žaidimo daugiausiai prisideda ne pavieniai žaidėjai, bet tai, kad „Suns“ žaidžia itin komandiškai. Net aštuoni žaidėjai per rungtynes vidutiniškai renka daugiau nei po 10 taškų, o Jae Crowderis renka po 9,4 taškus.

Jutos „Jazz“ – 20 pergalių ir 7 pralaimėjimai

Praeitų metų reguliaraus sezono nugalėtojai šiame sezone demonstruoja labai panašų žaidimo lygį. Prie gero komandos rezultato prisideda tai, kad „Jazz“ žaidžia su visais sveikais žaidėjais. Donovan Mitchell, Bojan Bogdanovic, Rudy Gobert, Jordan Clarkson, Mike Conley, Joe Ingles ir Royce O‘Neale kartu sudėjus praleido tik penkias rungtynes.

Panašiai kaip ir „Suns“, „Jazz“ komandos sėkmę lemia ne tik geras pagrindinių žaidėjų žaidimas, bet ir pagalbiniai krepšininkai. Nors tik penki krepšininkai renka po daugiau nei 10 taškų per rungtynes, dar keturi žaidėjai renka daugiau nei po 7,6 taškus per rungtynes. Panašu, kad Jutos komanda kaip ir praeitą sezoną bus viena iš pagrindinių komandų, kuri kovos dėl pirmos vietos reguliaraus sezono metu.

Labiausiai nustebinusios komandos NBA 2021-22 m. sezono pradžioje

Staigmenų NBA lygoje niekada netrūksta. Praeitais metais „Cavaliers“ komanda su 22 pergalėmis užėmė 13-ą vietą rytų konferencijoje, šiame sezone šiuo metu jau turi 18 pergalių ir rytų konferencijoje yra ketvirtoje vietoje. Tai tik parodo, kad ir šiame sezone malonių staigmenų tikrai netrūks. Žinoma, yra komandų, kurios kiek netikėtai atrodo prasčiau nei buvo galima tikėtis ir viena iš tokių yra „Lakers“. Geresnių rezultatų buvo galima tikėtis ir iš „Pacers“ bei „Knicks“ komandų.

Klivlando „Cavaliers“ – 18 pergalių ir 12 pralamėjimų

Šiuo metu ketvirtoje vietoje rytų konferencijoje esanti komanda kartu su „Grizzlies“ yra didžiausios šio sezono malonios staigmenos. Praeitais metais dėl aukščiausio šaukimo naujokų biržoje kovojusi komanda, šiais metais atrodo itin solidžiai. Atkreipti dėmesį reikia ir į tai, kad komanda nesusilpnėjo ir nesugriuvo praradus vieną iš svarbiausių žaidėjų – Collin Sexton. Amerikietis dėl traumos šiame sezone nebežais.

Aštuoni žaidėjai renka po daugiau nei 10 taškų per rungtynes, puse iš jų yra priekinės linijos žaidėjai. Puikiai debiutinį sezoną žaidžia trečiasis naujokų biržos šaukimas Evanas Mobley. Prieš sezoną atrodė, kad komandoje tiesiog per daug aukštų žaidėjų, bet panašu, kad „Cavaliers“ surado būtų, kaip aikštėje sutalpinti Jarrett Allen, Evan Mobley, Lauri Markkanen ir dar atrasti minučių Kevin Love. Kol kas tai veikia ir komanda atrodo labai solidžiai.

Daugiausiai patyrę žaidėjai komandoje yra Ricky Rubio ir K. Love. Jeigu „Cavaliers“ pavyks išsaugoti tokį rezultatą ir patekti į atkrintamąsias, ten tikėtis didelės sėkmės nereikėtų. Mažai patirties turinti komanda svarbiausiose kovose, tikėtina, kad sugriūtų. Vis tik jaunimui atkrintamųjų patirtis būtų didelis laimėjimas ateities rezultatams.

Memfio „Grizzlies“ – 18 pergalių ir 11 pralaimėjimų

Sunku patikėti, kad „Lakers“, „Mavericks“, „Nuggets“, „Clippers“, „Blazers“ šiuo metu yra žemiau nei „Grizzlies“ komanda. Atkreipti dėmesį reikėtų į tai, kad Memfis šį sezoną pilnos sudėties beveik nežaidė, o šiuo metu turi verstis be pagrindinio žaidėjo Ja Morant. Prie puikaus rezultato ir ketvirtos vietos vakarų konferencijoje prisidėjo paskutinių dešimties rungtynių serija, per kurią „Grizzlies“ pralaimėjo tik vieną kartą.

Praeitais metais kiek netikėtai į atkrintamąsias patekusi „Grizzlies“ komanda šį sezoną panašu, kad nežada sustoti. Tačiau, su dabartine sudėtimi, tikėtina, kad kaip ir praeitą sezoną pirmas raundas šiai komandai yra maksimali riba. Komandoje per daug pastatyta ant kelių svarbių žaidėjų ir nors šiuo metu sekasi rinkti pergales, tokį rezultatą išlaikyti bus labai sunku.

Los Andželo „Lakers“ – 16 pergalių ir 13 pralaimėjimų

Nors „Lakers“ šiuo metu užima 6-ą vietą vakarų konferencijoje, žaidimas tikrai nėra nuteikiantis pozityviai. Vasarą į komandą atvykęs Russell Westbrook gali būti, kad dar šį sezoną ir paliks „Lakers“ komandą. Panašu, kad vienu metu aikštėje sunkiai telpa Anthony Davis, LeBron James ir R. Westbrook. Galima sakyti, kad „Lakers“ turi nemažai problemų su traumomis, šiame sezone dar nežaidė Trevoras Ariza ir Kendrickas Nunnas. Šiuo metu traumuoti Dwightas Howardas, Talenas Horton-Tuckeis ir Malikas Monkas. Keletą rungtynių turėjo praleisti ir L. James.

Bus įdomu pamatyti, kaip komanda atrodysi pilnos sudėties, tačiau pagal dabar demonstruojamą žaidimą, „Lakers“ pasiekti bent vakarų konferencijos finalą būtų labai sunku. Žaidimas labai nestabilus ir dauguma pergalių pasiekta prieš komandas, kurios nėra savo konferencijoje tarp aštuonių stipriausių. Jeigu „Lakers“ nori žaisti NBA finale, komanda privalo pradėti žaisti geriau arba imtis permainų.

Bostono „Celtics“ – 14 pergalių ir 14 pralaimėjimų

Nors komandos rezultatai nėra labai blogai, su tokiu žaidimu skambių pergalių „Celtics“ neturėtų tikėtis. Vasarą komandą paliko Kemba Walkeris, į kurio vietą atvyko Dennis Schroder. Vokietis „Celtics“ komandoje atrodo geriau nei „Lakers“, per rungtynes vidutiniškai renka po 17,1 taškus ir 4,8 rezultatyvius perdavimus. 14 rungtynių dėl traumos praleido vienas iš komandos lyderių Jaylenas Brownas, tačiau net ir su juo aikštėje komanda nedemonstruoja gero žaidimo. Per 14 rungtynių, kuriose žaidė J. Brown, „Celtics“ laimėjo 7 kartus.

Komandos lyderis Jayson Tatumas per rungtynes vidutiniškai renka po 26,2 taškus, atkovoja po 8,6 kamuolius ir atlieka po 3,6 rezultatyvius perdavimus. Statistika nėra bloga, tačiau pergalių Bostonui žaidėjas neatneša ir tai turėtų kelti nerimą visai organizacijai. „Celtics“ turi galimybių patekti į atkrintamąsias, tačiau su tokiu žaidimu net ir antras raundas gali būti nepasiektas.

Žaidėjų traumos – kas dar šiame sezone nedebiutavo ir kas jau nebežais?

Traumos yra neatsiejama sporto dalis, todėl ir NBA lygoje galime išvysti traumų, kurios nutraukia žaidėjų sezoną. Šiais metais jau keli žaidėjai dėl traumos buvo priversti pasitraukti nuo krepšinio ir aikštėje pamatysime juos tik kitais metais. Taip pat, yra žaidėjų, kurie traumas gydosi dar nuo praeitų metų ir šį sezoną dar nedebiutavo. Trumpai su jais ir susipažinkime.

Žaidėjai, kuriems 2021-22 m. NBA sezonas jau baigtas

Labai apmaudu turėtų būti „Nuggets“ ir „Cavaliers“ komandų fanams, kadangi vieni iš svarbiausių komandos žaidėjų šiame sezone nebežais. „Cavaliers“ komandoje traumą patyrė Collin Sexton. Dėl kelio problemų žaidėjas yra priverstas baigti sezoną. Kitas žaidėjas yra „Nuggets“ puolėjas Michaelis Porteris Jr. Šią vasarą amerikietis pasirašė itin pelningą kontraktą – nuo 2022-23 m. sezono per penkis metus uždirbs 172,5 mln. JAV dolerių. Deja, bet dėl atsinaujinusių nugaros skausmų šis sezonas žaidėjui jau baigtas.

Šiame sezone nebežais ir „Hawks“ puolėjas Solomonas Hillas, dar vienas „Nuggets“ žaidėjas PJ Dozier ir „Pelicans“ komandos gynėjas Kira Lewis Jr. Dėl traumų beveik visą reguliarųjį sezoną praleisti turės „Bulls“ puolėjas Patrickas Williams ir „Suns“ komandos kroatas Dario Sarič. Abu žaidėjai turėtų aikštėje pasirodyti balandžio pradžioje. Iki kovo pradžios dėl nugaros traumos aikštėje nepasirodys ir svarbus „Bucks“ komandos žaidėjas Brookas Lopezas.

Žaidėjai, kurie dar 2021-22 m. sezone nesužaidė nei vienos minutės

Yra žaidėjų, kurie dar šiame sezone nesužaidė nei vienos minutės, tačiau jų sugrįžimas labai laukiamas. „Warriors“ jau greitu metu turėtų sulaukti Klay Thompson, kiek vėliau, jau antroje sausio mėnesio pusėje, turėtų pasirodyti ir Jamesas Wisemanas. Kovo mėnesio antroje pusėje į aikštelę sugrįš pagrindinis „Nuggets komandos įžaidėjas Jamalas Murray. Vis dar traumą gydosi svarbus „Pacers“ žaidėjas T. J. Warrenas. Nėra aišku ar šiais metais aikštėje pasirodys, bet prognozuojama, kad reguliaraus sezono pabaigoje į aikštelę sugrįžti turėtų Kawhi Leonardas.

Itin laukiamas yra Ziono Williamsono sugrįžimas į aikštelę. Buvo kalbama, kad žaidėjas galėtų pasirodyti greitu metu, tačiau naujausiomis žiniomis, Z. Williamsonas aikštėje nepasirodys anksčiau nei sausio viduryje. Sausio mėnesį Orlando „Magic“ turėtų sulaukti Markelle Fultzo ir Jonathano Isaac sugrįžimo. Dar du žaidėjai, kurie sustiprins savo komandą yra „Wizards“ komandos puolėjai – Rui Hachimura ir Thomas Bryant.

NBA Kalėdų dienos rungtynės ir prognozės

Šv. Kalėdų laikotarpiu NBA suteikia išskirtinį dėmesį rungtynėms, kurios vyksta gruodžio 25 d. Šiais metais geriausios pasaulio krepšinio lygos arenose gruodžio 25 d. vyks penkios NBA Kalėdų dienos rungtynės.

„Knicks“ prieš „Hawks“

Tai pirmosios NBA Kalėdų dienos rungtynės, kurios Lietuvos laiku prasidės jau 19:30 val. Tai bus praeito sezono atkrintamųjų pirmo raundo pakartojimas. Sezono pradžioje šios rungtynės atrodė labai intriguojančiai, tačiau dabar komandoms reikės verstis būnant ne pilnos sudėties. „Knicks“ žaidžia be K. Walker, o „Hawks“ be De‘Andre Hunter, S. Hill ir Bogdan Bogdanovic. Rungtynės be jokių abejonių bus intriguojančios, abi komandos turi panašų rezultatą ir namuose žaidžianti „Knicks“ komanda bus rungtynių favoritė.

„Bucks“ prieš „Celtics“

21:30 valandą Lietuvos laiku vyks dar vienos intriguojančios NBA Kalėdų dienos rungtynės: „Bucks“ prieš „Celtics“. Paskutiniais metais dažnai atkrintamosiose susitinkančios komandos, todėl nieko keisto, kad būtent jos buvo išrinktos žaisti per Šv. Kalėdas. „Bucks“ žaidžiantys namie bus rungtynių favoritai, tačiau nėra aišku, kokia sudėtimi reikės verstis. Tikrai šiose rungtynėse nežais B. Lopez, ant klaustuko yra ir Khris Middleton, Donte DiVincenzo bei graikas Giannis Antetokounmpo. Jeigu šie žaidėjai žais, „Bucks“ turėtų iškovoti užtikriną pergalę prieš stringančius „Celtics“ krepšininkus.

„Suns“ prieš „Warriors“

Tikėtina, kad tai bus įdomiausios NBA Kalėdų dienos rungtynės. Jos prasidės naktį, 00:00 val. Lietuvos laiku. Šį sezoną „Warriors“ prieš „Suns“ jau žaidė du kartus, abi komandos namuose iškovojo po pergalę ir bus labai įdomu stebėti ar „Suns“ ir šį kartą namuose iškovos pergalę. Rungtynėse „Suns“ turėtų būti jau su po traumos sugrįžusiu Devinu Bookeriu. „Warriors“ namuose laimėjo nesunkiai, pergalę iškovojo net 22 taškų skirtumu, tuo tarpu Finikse rungtynės buvo daug įdomesnės. Kažko panašaus galima tikėtis ir šį kartą, ypač, jeigu aikštėje pasirodys D. Bookeris.

„Lakers“ prieš „Nets“

Sezono pradžioje tai atrodė kaip vienos iš įdomiausių šių metų reguliaraus sezono rungtynių. Naktį iš gruodžio 25 d. į 26 d., 03:00 val. Lietuvos laiku prasidedančios rungtynės suteiks galimybę matyti vienus iš geriausių pasaulio krepšininkus, tačiau klausimas, kiek iš jų žais šiose rungtynėse. „Nets“ šiuo metu turi problemų su lygos sveikatos protokolu, dėl kurio nežaidžia net 7 žaidėjai, tarp kurių yra ir Jamesas Hardenas. Yra tikimybė, kad dauguma jų galės žaisti, bet vis dar reikia laukti, kol žaidėjams bus suteiktas leidimas grįžti į rungtynes.

Tuo tarpu „Lakers“ irgi turi nemažai problemų. Šiose rungtynėse tikrai nežais Avery Bradley, T. Ariza ir K. Nunn. Po dideliu klaustuku yra R. Westbrook ir T. Horton-Tucker. Jeigu šie žaidėjai negalės padėti komandai, labai realu, kad „Nets“ krepšininkai išsiveš pergalę iš Los Andželo. „Lakers“ šį sezoną nedemonstruoja užtikrinto krepšinio ir žaidžia labai nenuspėjamai. Galima tikėtis atkaklios kovos, bet vien L. James ir A. Davis pastangų prieš K. Durant ir J. Harden gali neužtekti.

 „Jazz“ prieš „Mavericks“

Paskutinės NBA Kalėdų dienos rungtynės, kurios prasidės jau gruodžio 26 d. 05:30 val. ryto. „Jazz“ čia yra akivaizdus favoritas, tai komanda kuri ne tik turi puikų rezultatą, bet ir žaidžia kokybišką bei užtikrintą žaidimą. Jeigu per ateinančią savaitę pavyks išvengti traumų ir rungtynėse galės žaisti pilna sudėtimi, „Jazz“ turėtų iškovoti užtikriną pergalę. „Mavericks“ šiuo metu daug traumų irgi neturi. Kol kas nežaidžia Sterling Brown, Willie Caunley-Stein ir Luka Doncic. Slovėnas aikštėje turėtų pasirodyti gruodžio 21 dieną ir rungtynėms prieš „Jazz“ bus pasiruošęs.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *