Copa del Rey 2023
Krepšinis

Copa del Rey 2023 – tvarkaraštis ir prognozės

Kasmetinis Ispanijos krepšinio turnyras „Copa del Rey“ šiais metais vyks vasario 16 – 19 dienomis. Turnyre dalyvaus čempionų titulą ginantys „FC Barcelona“ krepšininkai bei Madrido „Real“, Tenerifės „Lenovo“, Vitorijos „Baskonia“, Malagos „Unicaja“, Las Palmo „Gran Canaria“, Badalonos „Joventut“ ir Valensijos „Valencia“.

„ACB“ yra laikoma viena stipriausių vietinių krepšinio lygų Europoje, todėl nieko keisto, kad ir „Copa del Rey“ turnyras pritraukia dėmesio ir už Ispanijos ribų. Šiais metais turnyre varžysis visos keturios Eurolygoje žaidžiančios komandos, todėl intrigos tikrai netrūks.

Copa del Rey 2023 tvarkaraštis ir formatas

Į „Copa del Rey“ krepšinio turnyrą patenka septynios stipriausios „ACB“ lygos pirmo rato komandos ir turnyro šeimininkė. Šiais metais „Copa del Rey“ vyks Badalonoje ir šeimininkais bus „Joventut“ krepšininkai. Kadangi jie po pirmo „ACB“ rato buvo septintoje vietoje, į turnyrą pateko aštuntoje vietoje esanti „Valencia“.

Pirmos keturios komandos ir penktą – aštuntą vietas užėmusios komandos pateko į du atskirus krepšelius iš kurių buvo sudarytos poros. Burtai šiais metais lėmė, kad potencialiai „FC Barcelona“ ir „Real“ komandos gali susitikti jau pusfinalyje. Per paskutinius penkerius metus, keturis kartus finalas buvo „FC Barcelona“ – „Real“ ir Barselonos klubas laimėjo visus keturis kartus.

Copa del Rey 2023 tvarkaraštis

  • Vasario 16 d. ketvirtfinaliai: „Real“ – „Valencia“ 19:30 val. ir „FC Barcelona“ – „Unicaja“ 22:30 val.
  • Vasario 17 d. ketvirtfinaliai: „Lenovo“ – „Gran Canaria“ 19:30 val. ir „Joventut“ – „Baskonia“ 22:30 val.
  • Vasario 18 d. pusfinaliai 19:30 val. ir 22:30 val.
  • Vasario 19 d. finalas 19:30 val.

Copa del Rey ketvirtfinalių apžvalga 

Nors „Copa del Rey“ pritraukia didelį susidomėjimą ir intrigos čia niekada netrūksta, staigmenų paskutiniais metais būdavo gana mažai. Nuo 2010 metų devynis kartus finale žaidė „Real“ ir „FC Barcelona“. Šiais metais bus vos penktas kartas per keturiolika metų, kai tokio finalo nepamatysime, kadangi komandos potencialiai gali susitikti jau pusfinalyje.

Turint omenyje, kad bent vienos iš šių komandų nebus finale, atsiranda neblogas šansas kitoms komandoms. Vis tik, istorija rodo, kad jeigu finale nežaidžia „Real“ arba „FC Barcelona“, turnyrą laimi viena iš šių dviejų komandų. Nuo 2010 metų „Copa del Rey“ nelaimėjo jokia kita komanda be Madrido ir Barselonos klubų.

Madrido „Real“ – Valensijos „Valencia“ 

Eurolygos komandų susitikimas jau „Copa del Rey“ ketvirtfinalyje. Madrido „Real“ komandos kelias iki čempionų titulo šiais metais gali būti itin sunkus, kadangi pusfinalyje potencialiai lauks „FC Barcelona“, o finale „Baskonia“ komanda. Tokiu atveju per keturias dienas reikėtų įveikti tris Eurolygos klubus.

Ketvirtfinalyje „Real“ yra laikomas favoritu ir tai nėra be priežasties. Madrido komanda šį sezoną jau įveikė du kartus „Valencia“ komandą – vieną kartą „ACB“ lygoje, kitą kartą Eurolygoje. Taip pat, Valensijos klubas turi problemų su traumomis. Vis dar žaisti negali Martinas Hermannssonas, taip pat nežaidžia Bojanas Dubljevičius, kuris nėra aišku, ar atsigaus iki „Copa del Rey“. Jeigu vidurio puolėjas nerungtyniaus prieš „Real“, Madrido komanda turėtų užtikrintai žengti į pusfinalį.

Barselonos „FC Barcelona“ – Malagos „Unicaja“

Malagos „Unicaja“ šį sezoną demonstruoja gana solidų žaidimą. Šiuo metu komanda užima penktą vietą „ACB“ lygoje ir yra viena iš favoričių laimėti FIBA Čempionų lygą. Turint omenyje, kad „FC Barcelona“ ne visada užtikrintai sužaidžia prieš silpnesniu varžovus, „Unicaja“ tikrai turi šansų duoti kovos, bet pergalė sunkiai pasiekiama. Pavyzdžiui, praeitą sezoną „FC Barcelona“ po trijų kėlinių pusfinalyje prieš „Murcia“ pirmavo vos vienu tašku, o 2021 metais šios komandos buvo susitikusios irgi ketvirtfinalyje ir tada „FC Barcelona“ laimėjo po pratęsimo. „Unicaja“ pirmą kėlinį laimėjo 29-15 ir ilgą laiką rungtynėse pirmavo.

Šį sezoną komandos tarpusavyje žaidė vieną kartą ir tada „FC Barcelona“ namuose laimėjo 75:60. „Unicaja“ komandos pergalė čia būtų didžiausia ketvirtfinalio staigmena ir žvelgiant į Barselonos komandos situaciją, tai sunkiai tikėtina. Daug kalbama apie Šarūno Jasikevičiaus ateitį komandoje ir nesėkmingą praeitą sezoną. Apgintas „Copa del Rey“ čempionų titulas vėl sugrąžintų komandos pasitikėjimą savimi.

Tenerifės „Lenovo“ – Las Palmo „Gran Canaria“

Viena iš įdomesnių ketvirtfinalio porų, kadangi nėra didelio atotrūkio tarp komandų. Visose kituose ketvirtfinaliuose matysime bent vieną Eurolygos komandą, todėl šioje poroje kovos tikrai netrūks. „Lenovo“ šiuo metu „ACB“ lygoje užima ketvirtą vietą, o „Gran Canaria“ šeštą. Tarpusavyje komandos žaidė vieną kartą, šeštame „ACB“ raunde ir tada 86:70 laimėjo „Tenerife“.

Į pusfinalį žengti turėtų „Lenovo“, kuri ir toliau remiasi ilgus metus komandoje žaidžiančiais žaidėjais. Išskirti galima Marcelinho Huertą, kuris 39-erių metų vis dar puikiai diriguoja komandos žaidimui. Abiejų komandų forma šiuo metu labai panaši – „Gran Canaria“ laimėjo septynerias rungtynes iš paskutiniųjų devynių, o „Lenovo“ laimėjo aštuonerias per paskutines dešimt rungtynių.

Badalonos „Joventut“ – Vitorijos „Baskonia“

Dar viena gana įdomi ketvirtfinalio pora, kadangi „Baskonia“ šį sezoną žiba namuose, o žaidžiama bus išvykoje, kur „Joventut“ bus palaikomi savų sirgalių. „Baskonia“ turi puikią galimybę žaisti „Copa del Rey“ finale, kadangi pusfinalyje lauktų „Lenovo“ – „Gran Canaria“ poros laimėtoja. Tačiau, visos kitos irgi supranta, kad yra unikali galimybė patekti į finalą, todėl šie du ketvirtfinaliai ir pusfinalis turėtų sulaukti itin daug dėmesio.

„Joventut“ savo sudėtimi nusileidžia Vitorijos komandai, kuri šiuo metu demonstruoja solidžią formą tiek Eurolygoje, tiek „ACB“ lygoje. Jeigu nevyktų turnyras Badalonoje, būtų galima sakyti, kad „Baskonia“ yra ryškūs poros favoritai. Vis tik, dabar labai nuvertinti „Joventut“ galimybių nereikėtų, tačiau vis tiek „Baskonia“ yra matoma ne tik pusfinalyje, bet ir finale.

Copa del Rey 2023 – kas taps čempionais?

 Šiuo metu neryškiu favoritu yra laikoma „FC Barcelona“ komanda, kuri didelė tikimybė, kad pusfinalyje žais prieš „Real“, kur ir vyks tikrasis finalas. Kad šios dvi komandos yra pagrindinės favoritės, daug kalbėti nereikia, tačiau atkreipti dėmesį galima į tai, kad „Real“ ir „FC Barcelona“ ketvirtfinalius žais pirmą turnyro dieną, kas suteiks papildomą laisvadienį. Penktadienį ketvirtfinalius žaidžiančios „Baskonia“, „Unicaja“, „Lenovo“ ir „Gran Canaria“ iki pat finalo turės žaisti be laisvų dienų, o tokių plačių rotacijų kaip „Real“ ir „FC Barcelona“ neturinčios komandos gali finalo dieną būti išsikvėpusios.

Kitas svarbus aspektas – turnyras vyks Badalonoje, kas yra Barselonos provincijoje, todėl galima tikėtis, kad bus atvažiavusių Barselonos komandos fanų. Nors fanų kultūra Ispanijoje nėra tokia ryški kaip kitose šalyse, Badalonos areną nuo „FC Barcelonos“ arenos skiria vos 14 kilometrų. Dėl to, su nauju etapu atkrintamosiose galima tikėtis vis didesnio palaikymo.

Išskirti galima ir „Baskonia“ komandą, kuri turi geras galimybes žengti į finalą išvengusi Eurolygos klubų. Tiek „Joventut“, tiek „Lenovo“ – „Gran Canaria“ poros nugalėtoja nusileidžia „Real“, „FC Barcelona“ bei tai pačiai „Valencia“ komandai. Vitorijos klubas sužaidęs pagal savo galimybes, gali būti išsaugojęs nemažai jėgų finalo dienai. Įdomu tai, kad paskutinį kartą „Copa del Rey“ be „FC Barcelona“ ir „Real“ laimėjo būtent Vitorijos klubas – 2009 metais 100:98 įveikė „Unicaja“.

Related Posts

2 thoughts on “Copa del Rey 2023 – tvarkaraštis ir prognozės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.