Futbolas

Saudo Arabijos futbolo lygos 2023-24 m. apžvalga – žaidėjų perėjimai, tvarkaraštis ir prognozės

Didžioji dauguma apie stipriausią Saudo Arabijos futbolo lygą „Saudi Pro League“ sužinojo praeitais metais. Žiemos perėjimų lango metu iš Mančesterio „United“ į Rijado „Al-Nassr FC“ persikėlė Cristiano Ronaldo ir pasirašė dviejų su puse metų sutartį. 37-erių metų portugalo Cristiano Ronaldo atlyginimas naujoje komandoje siekia virš 200 mln. eurų per metus. Laikui bėgant paaiškėjo, kad šis futbolininko persikėlimas atvėrė Pandoros skrynią – pasibaigus sezonui ir prasidėjus šios vasaros perėjimų langui į Saudo Arabiją persikėlė Karimas Benzema, Roberto Firmino, Jota, Sadio Mane, Riyadas Mahrezas, Jordanas Hendersonas ir kiti.

„Saudi Pro League“ įsikūrė 1976 metais ir šiuo metu joje varžosi 18 komandų. Nuo 1989-90 m. sezono buvo eksperimentuojama su lygos formatu – buvo bandoma sujungti su papildomais turnyrais, o sezono pabaigoje rengti atkrintamąsias, tačiau nuo 2007-08 m. buvo sugrįžta prie įprasto vietinių futbolo lygų formato – visos komandos tarpusavyje sužaidžia po du kartus, o čempionu tampa daugiausiai taškų surinkęs klubas. Artėjantį sezoną trys komandos surinkusios mažiausiai taškų iškris į antrąjį Saudo Arabijos futbolo lygos divizioną, kurias pakeis trys stipriausios antrojo diviziono komandos.

Rijado „Al-Hilal“ yra sėkmingiausias Saudo Arabijos futbolo klubas. Lygos čempionais „Al-Hilal“ tapo 18 kartų, o antroje vietoje liko 15 kartų. 2022-23 m. sezono čempionais tapo Džedos „Al-Ittihad“, tai buvo devintas čempionų titulas klubo istorijoje, kas leido išsilyginti su „Al-Nassr“ pagal iškovotus čempionų žiedus.

Šį sezoną komandų skaičius nuo 16 padidėjo į 18, iš kurių keturios yra iš sostinės Rijado, po dvi iš Džedos ir Damamo. Lygoje yra du stadionai, kurie talpina virš 60 tūkst. žiūrovų. Džedos „Al-Ahli“ ir „Al-Ittihad“ žaidžia tame pačiame „King Abdullah Sports City“ stadione, kuris talpina 62 tūkst. žiūrovų, o Rijado „Al-Hilal“ žaidžia „King Fahd International Stadium“, kuris yra didžiausias lygoje ir talpina 68,7 tūkst. žiūrovų. Didžioji dauguma stadionų talpina bent 20-25 tūkst. žiūrovų ir daugiau.

Saudo Arabijos futbolo lygos 2023-24 m. tvarkaraštis

„Saudi Pro League“ sezonas prasidės rugpjūčio 11 d. „Al Ahli“ – „Al Hazem“ rungtynėmis. Iš antro diviziono pakilęs „Al Ahli“ klubas nusiteikęs patriukšmauti – prie komandos prisijungė Roberto Firmino, Riyad Mahrez, Allan Saint-Maximim, Franck Kessie. Anglijos „Premier“ lygos tvarkaraštis labai panašus į „Saudi Pro League“ – prasideda tą pačią dieną, o baigiasi savaite anksčiau.

Sezono metu bus žiemos pertrauka, kuri prasidės nuo gruodžio 29 d. ir tęsis iki vasario 14 d. Sužaidus vasario 15 d. ir vasario 22 d. bus dar dviejų savaičių pertrauka iki kovo 7 d. Paskutinis „Saudi Pro League“ turas gegužės 27 d. Pilnas Saudo Arabijos „Saudi Pro League“ 2023-24 m. tvarkaraštis:

• Vasaros perėjimų langas – liepos 1 d. – rugsėjo 20 d.
• „Saudi Pro League“ sezono startas – rugpjūčio 11 d.
• Žiemos pertrauka – gruodžio 29 d. – vasario 14 d.
• Paskutinis „Saudi Pro League“ turas – gegužės 27 d.

Saudo Arabijos futbolo lygos žaidėjų perėjimai

Tokios vasaros Saudo Arabijos futbolo lygos istorijoje dar nėra buvę. Komandoms prisivilioti pavyko ne tik garsius veteranus, bet ir geriausioje savo formoje esančius futbolininkus. Kol kas didžiausia išpirka sumokėta už 26-erių metų brazilą Malcom. „Al-Hilal“ klubas Sankt Peterburgo „Zenit“ sumokėjo 60 mln. eurų. Be jokių abejonių visų laikų rekordu galėjo tapti Kyliano Mbappe persikėlimas į Saudo Arabiją. Už prancūzą „Al-Hilal“ siūlė 300 mln. eurų išpirką, o tuo pačiu Kylian Mbappe atlyginimas siektų 776 mln. JAV dolerių.

Šią vasarą į Saudo Arabiją persikėlė būrys aukščiausio lygio futbolininkų, tačiau atkreipti dėmesį reikia į esminę „Saudo Pro League“ taisyklę – komandos gali registruoti tik 8 žaidėjus iš užsienio. Septynios komandos jau yra užregistravusios visus galimus žaidėjus, tuo tarpu kitos komandos dar kol kas turi po 2-3 laisvas vietas.

Svarbu tai, kad vasaros perėjimų langas šioje lygoje užsidaro rugsėjo 20 d., kai kitose stipriausiose lygose pirmą rugsėjo savaitę. Tai reiškia, kad Saudo Arabijos klubai dar turės galimybę išsipirkti žaidėjus, kai kiti klubai jau bus pilnai suformavę savo sudėtis. Dėl to yra labai nusivylęs „FC Liverpool“ komandos treneris Jurgenas Kloppas.

Didžiausi išlaidūnai

Kol kas šią vasarą labiausiai paišlaidavo „Al-Hilal“ klubas, kuris be jau minėto Malcom įsigijimo, už 55 mln. eurų iš „Wolves“ įsigijo Ruben Neves, o už 40 mln. iš „Lazio“ 28-erių metų serbą Sergej Milinkovič-Savičių. Tai kol kas trys iš keturių brangiausių pirkinių, tarp jų dar yra 46,7 mln. „Al-Ittihad“ išpirka „FC Liverpool“ klubui už 29-erių brazilą Fabinho. Kiti brangiausi Saudo Arabijos klubų pirkiniai:

• „Al-Ahli“ už 35 mln. eurų iš Mančesterio „City“ įsigijo Riyad Mahrez.
• „Al-Nassr“ už 30 mln. eurų iš Miuncheno „Bayern“ įsigijo Sadio Mane.
• „Al-Ittihad“ už 29,1 mln. eurų iš „Celtics“ įsigijo Jota.
• „Al-Ahli“ už 27,2 mln. eurų iš „Newcastle United“ įsigijo Allan Sain-Maximim.
• „Al-Nassr“ už 25 mln. eurų iš „Lens“ įsigijo Seko Fofana.
• „Al-Hilal“ už 23 mln. eurų iš „Chelsea“ įsigijo Kalidou Koulibaly.
• „Al-Ahli“ už 18,5 mln. eurų iš „Chelsea“ įsigijo Edouard Mendy.
• „Al-Nassr“ už 18 mln. eurų iš „Inter“ įsigijo Marcelo Brozovič.

Be jau minėtų futbolininkų, į Saudo Arabiją persikėlė Karimas Benzema, Jordanas Hendersonas, Moussa Dembele, N‘Golo Kante, Alex Telles, Willian. Permainų įvyko ir trenerių postuose – šią vasarą į lygą atvyko net 11 naujų vyriausių trenerių, tarp kurių ir Steven Gerrard, kuris perima „Al-Ettifaq“ komandos vairą.

Didžiausi Saudo Arabijos futbolo lygos žaidėjų atlyginimai

Nors į Saudo Arabiją atvyko tikrai nemažai aukščiausio lygio futbolininkų, ne visi uždirba pačius didžiausius pinigus, tačiau atlyginimai tikrai labai solidūs. Vienas iš naujausių žaidėjų, kuris papildė „Saudi Pro League“ yra Franck Kessie. Už 26-erių metų žaidėją „Al-Ahli“ sumokėjo 15 mln. eurų išpirką „FC Barcelona“ klubui, o su futbolininku buvo pasirašyta trejų metų sutartis. Franck Kessie atlyginimas sieks apie 20 mln. eurų per metus. Čia galite matyti šiuo metu didžiausius Saudo Arabijos futbolo lygos atlyginimus:

• Cristiano Ronaldo atlyginimas virš 200 mln. eurų per metus.
• Karim Benzema atlyginimas 200 mln. eurų per metus.
• N‘Golo Kante atlyginimas 100 mln. eurų per metus.
• Riyad Mahrez atlyginimas 52 mln. eurų per metus.
• Jordan Henderson atlyginimas 41 mln. eurų per metus.
• Kalidou Koulibaly atlyginimas 34,5 mln. eurų per metus.
• Marcelo Brozovič atlyginimas 24 mln. eurų per metus.
• Roberto Firmino atlyginimas 19 mln. eurų per metus.
• Ruben Neves atlyginimas 17 mln. eurų per metus.
• Seko Fofana atlyginimas 15 mln. eurų per metus.

Stevenas Gerrardas prisijungęs prie „Al-Ettifaq“ tapo ketvirtu daugiausiai uždirbančiu futbolo treneriu. Steveno Gerrardo atlyginimas siekia 17 mln. eurų per metus. Už jį daugiau uždirba tik Jurgenas Kloppas – 18,5 mln. eurų per metus, Pepas Guardiola – 23 mln. eurų per metus ir Diego Simeone – 34 mln. eurų per metus.

Saudo Arabijos „Saudi Pro League“ 2023-24 m. sezono prognozės – ar Cristiano Ronaldo ir Sadio Mane atves „Al-Nassr“ į čempionų titulą?

Artėjant „Saudi Pro League“ sezono pradžiai, išskiriami trys pagrindiniai favoritai tapti Saudo Arabijos futbolo lygos čempionais – Džedos „Al-Ittihad“, Rijado „Al-Nassr“ ir Rijado „Al-Hilal“. Praeitą sezoną „Al-Ittihad“ klubas Saudo Arabijos profesionalios futbolo lygos čempionu tapo po 13-os metų pertraukos.

Nieko keisto, kad Džedos klubas yra vienas iš pagrindinių favoritų apginti čempionų titulą – vasarą prie komandos prisijungė Karimas Benzema, N‘Golo Kante, Jota bei Fabinho. Komanda be šių žaidėjų sugebėjo tapti čempionais, o vertinant kuo pasistiprino konkurentai, „Al-Ittihad“ tikrai nenusileidžia kitiems komandų pirkiniams. „Al-Ittihad“ jau užregistravęs visus aštuonis žaidėjus iš užsienio, todėl permainų komandoje nebenusimato.

Įpusėjus praeitam sezonui prie „Al-Nassr“ prisijungė Cristiano Ronaldo, tačiau jam nepavyko komandos atvesti iki čempionų titulo – „Al-Nassr“ surinko penkiais taškais mažiau nei „Al-Ittihad“. Vis tik, vasarą prisivilioti pavyko labai solidžių žaidėjų ir C. Ronaldo nebereikės visko daryti vienam. Prie komandos prisijungė Alexas Tellesas, Seko Fofana, Marcelo Brozovičius, o paskutiniu pirkiniu tapo Sadio Mane, kurio potencialas „Saudi Pro League“ sunkiai įsivaizduojamas – prieš dvejus metus jis Anglijos „Premier“ lygoje įmušė 16 įvarčių.

Trečioji favoritė

Trečioji favoritė „Al-Hilal“ paskutiniu metu tiesiog dominavo Saudo Arabijos futbolo lygoje – nuo 2016-17 m. sezono čempionais tapo penkis kartus, o praeitą sezoną liko trečioje vietoje. Komanda pasistiprino Kalidou Koulibaly, Rubenu Nevesu, Sergej Milinkovič-Savičiumi bei Malcomu. Taip pat, dar turi dvi laisvas vietas ir gali registruoti žaidėjus iš užsienio, ko nebegali daryti pagrindinės dvi konkurentės. Jeigu komandai pavyktų prisivilioti dar du aukščiausio lygio futbolininkus, šansai dar labiau išaugtų.

Be šių trijų komandų išskirti galima ir „Al-Ahli“ klubą, kuris 2015-16 m. tapo lygos čempionais, metai prieš tai liko antroje vietoje, o po čempioniško sezono du metus iš eilės liko antroje vietoje. Vis tik, po to sugebėjo iškristi į antrą divizioną, kurį praeitais metais laimėjo. Nors atrodytų, kad iš antrojo diviziono ateinanti komanda didelio pavojaus kelti neturėtų, klubas vasarą daug investavo į žaidėjus, kas leido prisivilioti Edouardo Mendy, Roberto Firmino, Riyad Mahrez, Allan Saint-Maximin, o aštuntuoju žaidėju tapo Franck Kessie iš „FC Barcelona“.

Related Posts

1 thoughts on “Saudo Arabijos futbolo lygos 2023-24 m. apžvalga – žaidėjų perėjimai, tvarkaraštis ir prognozės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *