Futbolas

Anglijos „Premier“ lygos 2023-24 m. apžvalga – sezono startas, tvarkaraštis ir prognozės

2022-23 m. Anglijos „Premier“ lygos sezone Mančesterio „City“ pratęsė savo dominavimą. Per šešerius metus Pepo Guardiola treniruojami auklėtiniai penktą kartą tapo čempionais. Nors ilgą laiką „Premier“ lygos turnyrinėje lentelėje pirmavo „FC Arsenal“, paskutiniuose turuose „City“ išsiveržė į priekį, o Londono klubas po šešerių metų pertraukos užėmė antrą vietą. Tai jau bus 32-as „Premier“ lygos sezonas, o bendrai aukščiausiai Anglijos futbolo lygai tai bus 125-as sezonas.

Kaip įprasta, artėjančiame sezone rungtyniaus 20 komandų. 17 iš praėjusio sezono, o trys prisijungė iš „Championship“. Po devynerių metų pertraukos iš Anglijos „Premier“ lygos iškrito „Leicester City“, po trejų „Leeds United“ ir po vienuolikos „Southampton“. Į aukščiausią lygą po metų pertraukos sugrįžta „Burnley“, po dvejų „Sheffield United“ bei pirmą kartą „Premier“ lygoje debiutuos „Luton Town“. Ši komanda tapo pirmąja Anglijos futbolo istorijoje, kuriai pavyko pasiekti „Premier“ lygą nuo žemiausio diviziono. Artėjančiame sezone „Luton Town“ išsiskirs ir tuo, kad žais vos 10,3 tūkst. žiūrovų talpinančiame stadione, kas nėra įprasta „Premier“ lygos standartais.

UEFA Čempionų lygoje šį sezoną Angliją atstovaus čempionais tapę Mančesterio „City“ futbolininkai, Londono „Arsenal“, Mančesterio „United“ bei puikų sezoną sužaidusi „Newcastle United“ komanda. UEFA Europos lygoje žais „FC Liverpool“, Braitono „Albion“ ir Londono „West Ham“. Nors „Premier“ lygoje „West Ham“ užėmė tik 14-ą vietą, šis klubas laimėjo UEFA Konferencijų lygą, kas ir suteikė teisę artėjantį sezoną varžytis Europos lygoje. Birmingamo „Aston Villa“ dalyvaus UEFA Konferencijų lygos atrankoje.

Anglijos „Premier“ lyga: 2023-24 m. tvarkaraštis

Tai bus trečiasis Anglijos „Premier“ lygos sezonas, kai bus žiemos pertrauka – nuo 2024 m. sausio 14 d. iki 30 d. nevyks jokios rungtynės. Vasaros perėjimų langas atsidarė 2023 m. birželio 14 d., o užsidaro rugsėjo 1 d. Tuo tarpu žiemos perėjimų langas atsidarys 2024 m. sausio 1 d. ir tęsis iki vasario 1 dienos. Pirmasis Anglijos „Premier“ lygos turas vyks rugpjūčio 11 d., o paskutinis – gegužės 19 d. Pilnas Anglijos „Premier League“ tvarkaraštis:

• Vasaros perėjimų langas – birželio 14 d. – rugsėjo 1 d.
• Anglijos „Premier“ lygos sezono startas – rugpjūčio 11 d.
• Žiemos perėjimų langas – sausio 1 d. – vasario 1 d.
• Žiemos pertrauka – sausio 14 – 30 d.
• Paskutinis Anglijos „Premier“ lygos turas – gegužės 19 d.

Anglijos „Premier“ lyga: didžiausi žaidėjų perėjimai, išvykimai ir papildymai

Kadangi vasaros perėjimų langas užsidaro rugsėjo 1 d., galima tikėtis, kad tai nėra vieninteliai žaidėjų persikėlimai. Tačiau, jau dabar, be jokių abejonių, galima išskirti šiuo metu didžiausią vasaros Anglijos „Premier“ lygos perėjimą. Declanas Rice už 116,60 mln. eurų iš Londono „West Ham“ persikėlė į Londono „Arsenal“. Antroje vietoje šiuo metu yra už beveik dvigubai mažesnę sumą persikėlęs Masonas Mountas iš Londono „Chelsea“ į Mančesterio „United“. Londono komanda paleido ir kitą jaunąjį talentą – už 75 mln. iš „Chelsea“ į „Arsenal“ persikėlė Kai Havertzas.

Declano Rice atlyginimas „Arsenal“ komandoje turėtų siekti maždaug 250 tūkst. svarų sterlingų per savaitę, o tai yra virš 1 mln. eurų per mėnesį. Tuo tarpu Masono Mounto atlyginimas „United“ komandoje bus beveik keturis kartus didesnis nei Londone. „Chelsea“ jis gaudavo 80 tūkst. svarų sterlingų per savaitę, tuo tarpu „United“ komandoje atlyginimas sieks 300 tūkst. svarų sterlingų per savaitę.

Žvelgiant į kitus perėjimus tarp Anglijos klubų, Harvey Barnes už 44 mln. eurų iš „Leicester City“ keliasi į „Newcastle United“. Iš Londono „Chelsea“ į Mančesterio „City“ už 29,1 mln. eurų persikėlė Mateo Kovačičius. Braitono „Albion“ už rekordinę sumą klubo istorijoje – 34,2 mln. eurų įsigijo 21-erių brazilą Joao Pedro iš „Watford“ komandos. Tuo tarpu „Albion“ už 42 mln. eurų į „FC Liverpool“ išsiuntė Alexis Mac Allister. Už 46,3 mln. eurų iš „Leicester City“, kuri iškrito į „Championship“ į „Tottenham“ persikėlė Jamesas Maddisonas.

Nemokamai iš „Aston Villa“ į „Everton“ persikėlė vis dar žaidžiantis 38-erių metų Ashley Youngas.

Anglijos „Premier“ lyga: į lygą atvykę futbolininkai

Šią vasarą netrūko perėjimų ne tik tarp Anglijos klubų, bet nemažai aukščiausio lygio žaidėjų buvo įsigyta ir iš kitų didžiųjų Europos lygų. Pirmiausia, galima išskirti ilgai laukto kroato Joško Gvardiolos prisijungimo prie „City“ komandos. P. Guardiola jau ilgą laiką stebėjo šį jaunąjį talentą ir ne kartą buvo minėjęs, kad nori matyti savo komandoje. Mančesterio „City“ galiausiai susitarė su „RB Leipzig“ ir už beveik 89 mln. eurų įsigijo 21-erių metų gynėją.

Už 70 mln. eurų „FC Liverpool“ iš to paties „RB Leipzig“ įsigijo 22-erių metų Vengrijos talentą Dominik Szoboszlai, kuris Anglijos klube uždirbs apie 120 tūkst. svarų sterlingų per savaitę. Šie du „RB Leipzig“ futbolininkai nebuvo vieninteliai dideli pardavimai – „Chelsea“ už 60 mln. eurų iš to paties „LB Leipzig“ įsigijo Christopher Nkuku. „Chelsea“ taip pat už 37 mln. eurų iš „Villarreal“ įsigijo Nicolas Jackson, su kuriuo buvo pasirašytas net aštuonerių metų kontraktas.

Čempionų lygoje žaisianti „Newcastle United“ už 64 mln. iš „AC Milan“ įsigijo Sandro Tonali. Iš Lėverkuzeno „Bayer“ už 55 mln. eurų į „Aston Villa“ atvyksta Moussa Diaby. „Inter“ klube atsiskleidęs vartininkas Andre Onana už 52,5 mln. eurų papildė Mančesterio „United“. „Wolves“ nepagailėjo 50 mln. eurų už Matheus Cunha iš Madrido „Atletico“. O „Arsenal“ prie jau minėtų pirkinių pridėjo ir Jurrien Timber už 40 mln. eurų iš Amsterdamo „Ajax“.

Atvykusių futbolininkų į Anglijos „Premier“ lygą buvo ir daugiau. Galima tikėtis, kad iki vasaros perėjimų lango pabaigos pamatysime dar daugiau patvirtintų sandorių. Tačiau šiuo metu oficialiai į lygą atvyko:

• Pedro Porro už 40 mln. eurų iš „Sporting“ į Londono „Tottenham“
• Pau Torres už 33 mln. eurų iš „Villarreal“ į Birmingamo „Aston Villa“
• Dejanas Kulusevski už 30 mln. eurų iš „Juventus“ į Londono „Tottenham“
• Lesley Ugockukwu už 27 mln. eurų iš „Rennes“ į Londono „Chelsea“

Futbolininkai išvykę iš Anglijos „Premier“ lygos

Be to, kad į Anglijos „Premier“ lygą atvyko aukščiausio lygio futbolininkų, išskirti reikia ir tuos, kurie su Anglija šią vasarą atsisveikino. Didžioji dalis geriausių futbolininkų iš Anglijos persikėlė į Saudo Arabiją:

• Rubenas Nevesas iš „Wolves“ už 55 mln. eurų papildė „Al-Hilal“
• Fabinho iš „FC Liverpool“ už 46,7 mln. eurų papildė „Al-Ittihad“
• Riyad Mahrez iš Mančesterio „City“ už 35 mln. eurų papildė „Al-Ahli“
• Allan Saint-Maximim iš „Newcastle United“ už 27,2 mln. eurų papildė „Al-Ahli“
• Jordanas Hendersonas iš „FC Liverpool“ už 14 mln. eurų papildė „Al-Ettifaq“
• Alex Telles iš Mančesterio „United“ už 7 mln. eurų papildė „Al-Nassr“

Karjerą gaivinti Italijoje bandys vos 24-erių metų JAV talentas Christianas Pulisičius, kuris už 20 mln. eurų iš „Chelsea“ persikėlė į „AC Milan“. 23-erių metų Ilimanas Ndiaye iš „Sheffield United“ už 17 mln. eurų persikėlė į Marselio „Olympique“. Už 30 mln. eurų iš „Everton“ į Turino „Juventus“ keliasi Moise Keanas, kuris Italijos klubui skolinamas buvo jau nuo 2021 metų.

Anglijos „Premier“ lyga: 2023-24 m. sezono prognozės – ar Mančesterio „City“ ir vėl taps čempionais?

Ilgą laiką matėme „FC Barcelona“ ir „Real“ dominavimą Ispanijos lygoje, Miuncheno „Bayern“ Vokietijoje, o Turino „Juventus“ Italijoje. Anglijos „Premier“ lyga dažnai išskiriama kaip stipriausia ir konkurencingiausia futbolo lyga, tačiau žvelgiant į čempionus, nuo 2017-18 m. sezono dominuoja Mančesterio „City“ klubas, kuris ir artėjantį sezoną yra laikomas pagrindiniu favoritu čempionais tapti net ketvirtą kartą iš eilės – to „Premier“ lygos istorijoje dar niekam nėra pavykę padaryti. Du kartus tris metus iš eilės čempionais tapę buvo Mančesterio „United“ futbolininkai.

Daug geresnio sezono galima tikėtis iš „FC Liverpool“ komandos. Praeitas sezonas klubui buvo labai sunkus – į „Bayern“ išvykusį Sadio Mane turėjo pakeisti Luisas Diazas bei Darwinas Nunezas, tačiau didelio rezultatyvumo neparodę žaidėjai prisidėjo prie to, kad raudonieji užimtų tik penktą vietą. Turint omenyje, kad komanda kitą sezoną nesivaržys UEFA Čempionų lygoje, galima tikėtis, kad kur kas didesnis dėmesys bus skiriamas „Premier“ lygai.

Išlaikyti pavyko didžiąją dalį žaidėjų, o vienas iš didesnių praradimų – Fabinho. Taip pat išvyko Jordanas Hendersonas, Roberto Firmino, Naby Keita, James Milneris. Vis tik, pavyko pasistiprinti dvejais solidžiais žaidėjais – Dominik Szoboszlai bei Alexis Mac Allister. Galima tikėtis, kad ir vėl pamatysime taškų lenktynes tarp „FC Liverpool“ bei „City“.

Žinoma, nereikia pamiršti „Arsenal“ klubo, kuris praeitą sezoną žaidė tikrai labai solidžiai. Vis tik, artėjantį sezoną „Arsenal“ sugrįžta į Čempionų lygą, kas papildomai atims daugiau dėmesio ir jėgų nuo „Premier“ lygos. Tačiau, panašu, kad Londono komanda nusiteikusi rodyti aukštus rezultatus dvejais frontais – atsisveikinta buvo tik su Granitu Xhaka, Pablo Mari ir Ainsley Maitland-Niles, tuo tarpu komandą papildė Declanas Rice, Jurriend Timber bei Kai Havertzas. Išsaugojus visus svarbiausius praeito sezono žaidėjus „Arsenal“ ir vėl turėtų taikytis į čempionų titulą, o žemesnė nei trečia vieta būtų netikėtas rezultatas.

Bus įdomu pamatyti ar pirmajame ketverte pavyks išsilaikyti „Newcastle United“ komandai, kuri kol kas nieko skambaus neįsigijo. Nereikia pamiršti „Tottenham“ bei Mančester „United“ klubų, kurie jeigu ne dėl čempionų titulo, tai dėl vietos ketverte tikrai kovos.

Primename, jog tiesioginės 2023/2024 m. Anglijos „Premier“ lygos transliacijos Lietuvoje matomos – „Viaplay“ platformoje, primename, jog su lygos startu prasideda ir itin populiarus Fantasy žaidimas. Daugiau apie „Premier“ lygą galima rasti čia.

Related Posts

1 thoughts on “Anglijos „Premier“ lygos 2023-24 m. apžvalga – sezono startas, tvarkaraštis ir prognozės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *