A lyga 2023 statymai 7bet
Futbolas

Lietuvos futbolo A lygos 2023 m. sezono apžvalga

2023 m. futbolo A lygos sezonas Lietuvoje prasideda kovo 3 d., o atidarymo rungtynėse susitiks Vilniaus „Riteriai“ prieš Šiaulių „Šiaulius“. Panašu, kad futbolo situacija Lietuvoje šiek tiek stabilizavosi ir jau trečiąjį sezoną iš eilės stipriausioje šalies lygoje varžysis 10 klubų. Pavyzdžiui 2020 metais lygoje buvo vos 6 komandos, o prieš tai paskutinį kartą 10 klubų varžėsi tik 2015 metais.

2022 m. futbolo A lygos sezone didelės intrigos neišvydome. Čempionu 10-ąjį kartą klubo istorijoje tapo Vilniaus „Žalgiris“. Nuo 2013 metų A lygą klubui pavyko laimėti net septynis kartus. Tuo tarpu intrigos dėl antros vietos buvo kur kas daugiau. Penktoje vietoje su 59 taškais likę Vilniaus „Riteriai“ vos keturiais taškais surinko mažiau nei antrą vietą užėmęs Kauno „Žalgiris“. Trečią vietą užėmė Panevėžio klubas – 62 taškai ir vos vienu mažiau nei „Žalgiris“, o ketvirtą vietą Kauno rajono „Hegelmann“ su 61 tašku. Kiek netikėtas nuopuolis įvyko Marijampolės klubui – 2021 m. užėmę antrą vietą, praeitą sezoną liko vos šeštoje vietoje.

A lyga 2023 m.: tvarkaraštis ir formatas

2023 metų A lygos sezone didelių permainų nepamatysime. Stipriausioje šalies lygoje ir toliau rungtyniaus dešimt komandų, o tai reiškia, kad visos komandos tarpusavyje sužais po keturis kartus – po du kartus namuose ir po du kartus išvykoje. Pirmasis turas vyks kovo 3 – 5 dienomis, o paskutinis 36-asis lapkričio antroje pusėje.

Anksčiau didžiausią susidomėjimą keldavo Vilniaus „Žalgirio“ ir Marijampolės „Sudūvos“ klubų akistata, tačiau praeitais metais „Žalgiris“ laimėjo tris tarpusavio susitikimus, o vienos baigėsi lygiosios. Marijampolėje „Žalgiris“ netgi laimėjo 5:0. Šį sezoną pirmasis „Žalgirio“ ir „Sudūvos“ susitikimas įvyks balandžio 1-ąją dieną Vilniuje.

Atsižvelgiant į praeito sezono lentelę, daug daugiau intrigos turėtų būti tarp komandų, kurios užėmė 2-4 vietas. Pavyzdžiui, Kauno „Žalgiris“ ir Kauno rajono „Hegelmann“ pirmąsias rungtynes žais balandžio 19 dieną. Įdomu tai, kad Kauno „Žalgiris“ sezoną atidarys Marijampolėje, kur kovo 4 d. žais prieš „Sudūvą“. Atsižvelgiant į artėjančio sezono komandų sudėtis ir galimybes, panašu, kad ir vėl intrigos dėl antros vietos bus daug daugiau nei dėl pirmosios.

A lygos transliacijos išlieka tokios pačios, kaip ir praeitais sezonais. Kiekvieną sekmadienį 17:55 laukia viena rungtynių transliacija per „tv6” kanalą. Visos kitos Lietuvos futbolo A lygos rungtynės yra transliuojamos „Tv3 Play“ platformoje.

Lietuvos futbolo klubai Europoje

2022 m. A lygos sezonas baigėsi jau lapkričio mėnesį, todėl aišku, kurios komandos vasarą išbandys sėkmę atrankose į Europos turnyrus. 2022-23 m. sezone Vilniaus „Žalgiris“ buvo vienintelis Lietuvos klubas, kuris varžėsi Europos klubų turnyre – UEFA Konferencijų lygoje. Didelė tikimybė, kad ir šiais metais „Žalgirį“ išvysime šiame turnyre, jeigu nepavyks atrankose pasirodyti sėkmingiau. Vilniaus klubas yra vienintelė Lietuvos komanda, kuri dalyvaus UEFA Čempionų lygos atrankoje.

2-4 vietas praeitą sezoną užėmusios komandos varžysis UEFA Konferencijų lygos atrankoje. Kauno „Žalgiris“, Panevėžio „Panevėžys“ ir Kauno rajono „Hegelmann“ turės galimybę ne tik kovoti dėl vietos Europos klubų turnyre, bet ir dėl piniginės premijos, kuri leistų dar labiau pasistiprinti. Už kiekvieną pereitą atrankos etapą komandų lauktų solidžios premijos, kurios iš karto sustiprintų galimybes kovoti dėl aukštesnių vietų 2023 m. A lygos sezone.

2023 m. A lygos sezono favoritai

Be jokių abejonių ryškiu favoritu yra išskiriamas Vilniaus „Žalgiris“, kuris šalies čempionu turėtų tapti ketvirtą kartą iš eilės. Nors komanda nuo 2018 m. pirmą kartą pardavė žaidėją su turima sutartimi – Fabieną Ouregą bei teko atsisveikinti su Nemanja Ljubisavljevičiumi, Renanu Oliveira ir Francis Kyeremeh, „ant popieriaus“ klubas netgi atrodo sustiprėjęs. Prie Vilniaus „Žalgirio“ tarpsezoniu prisijungė Nauris Petkevičius, Paulius Golubickas, Leonardo Vaca, pirmasis islandas Lietuvos futbolo čempionate Arni Vilhjalmssonas, Nassimas Hnidas, Stipe Vučuras bei praeitais metais solidžiai A lygoje atrodęs „Hegelmann“ komandos japonas Yukiyoshi Karashima.

Jeigu Vilniaus „Žalgiris“ nepatirs fiasko, didžiausią intrigą turėtume pamatyti kovoje dėl antros vietos. Šiuo atveju reikia pagirti Kauno „Žalgirio“ klubą, kuris 2016 ir 2017 sezonais užėmė paskutinę – aštuntą vietą, 2018 metais jau buvo penktas, 2019 metais užėmė ketvirtą vietą, 2020 ir 2021 m. trečią vietą, o praeitais metais pasiekė aukščiausia vietą iki tol ir liko antras. Puikiai dirbantis klubas turi nemažai perspektyvų, o prie komandos personalo prisijungia ir karjerą baigęs gerai žinomas Lietuvos krepšininkas Mantas Kalnietis, kuris iš karto tapo klubo prezidentu.

Praeitais metais Kauno „Žalgiriui“ nenusisekė UEFA Konferencijų lygos atranka, šiais metais klubas turės vėl galimybę ne tik pasivaržyti su Europos klubais, bet ir pakovoti dėl piniginės premijos, kuri galėtų dar labiau sustiprinti Kauno komandą. Dėsningai dirbantis klubas turi visas galimybes ir vėl užimti antrą vietą bei mažinti atotrūkį nuo Vilniaus „Žalgirio“ bei didinti nuo kitų Lietuvos klubų.

Panevėžio ir Kauno rajono klubai turėjo gana sėkmingą praeitą sezoną, o šį pasitinka nemažai pasikeitę. Panevėžio klubas panašiai kaip ir Kauno „Žalgiris“ pastaraisiais sezonais gerino rezultatus ir praeitais metais galėjo džiaugtis istorine bronza. Vis tik, tarpsezoniu buvo atsisveikinta su svarbiais žaidėjais, išvyko Rafaelis Broetto, Elivelto, Salvadoras Sanchezas, Nasko Milevas, Mitaras Čukovičius. Šiuo metu komandoje yra nauji devyni žaidėjai ir bus labai įdomu pamatyti, kaip greitai jie pritaps naujoje komandoje. Vis tik, Panevėžys ir šiemet turėtų kovoti dėl medalių.

Related Posts

1 thoughts on “Lietuvos futbolo A lygos 2023 m. sezono apžvalga

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *