„Alba“ – „Žalgiris“
Krepšinis

„Alba“ – „Žalgiris“: rungtynių apžvalga ir prognozė

Kauno „Žalgiriui“ prasideda lemiamas išbandymų metas. 2022-23 m. Eurolygos sezone lieka sužaisti vos aštuonerias rungtynes, tačiau artėjančios Berlyne, panašu, kad gali būti pačios svarbiausios. Tikimasi, kad patekti į TOP 8 gali užtekti penkių pergalių iš aštuonerių likusių rungtynių, tačiau pralaimėjus Berlyne, reikėtų laimėti mažiausiai penkis kartus per likusias rungtynes. Įdomu tai, kad tai bus trečiosios „Žalgirio“ rungtynės išvykoje iš eilės, o tada laukia penkių iš šešių rungtynių serija namuose.

Jeigu pažvelgtume į Berlyno „Alba“ komandos situaciją, tai klubas kovoja tik dėl garbės – šiuo metu su 7 pergalėmis komanda užima paskutinę vietą, tačiau vos viena pergale daugiau turi „Panathinaikos“ ir „Asvel“, todėl dar yra galimybių linkti ne paskutiniais. „Alba“ – „Žalgiris“ bei kitų Eurolygos rungtynių statymų pasiūlą galima matyti 7bet lažybų skiltyje.

Berlyno „Alba“ – 7 pergalės ir 19 pralaimėjimų

Galima sakyti, kad „Alba“ komandos sezonas nebuvo sėkmingas, bet ne rezultatų atveju, o traumų atžvilgiu. Per visą sezoną komanda taip ir nesužaidė rungtynių su pilna sudėtimi – į aikštelę taip ir negrįžo vienas lyderių Marcusas Erikssonas, o būdavo ir tokių atvejų, kai žaisti negalėdavo beveik visas starto penketas.

Nors „Alba“ šiuo metu yra paskutinė komanda, daugelis žiūrovų žavisi šios komandos žaidimo stiliumi – greitas puolimas, laisvas krepšinis, daug galimybių pasireikšti jauniems krepšininkams. Gražių žodžių „Alba“ susilaukė ir iš kitų Eurolygos komandos žaidėjų. Įdomu tai, kad sezoną „Alba“ pradėjo trejomis pergalėmis iš eilės – prieš „Partizan“, „Olimpia“ ir „Panathinaikos“. Tačiau tada sekė net 11 pralaimėjimų serija.

Paskutines dvejas rungtynes „Alba“ žaidė Belgrade – vasario mėnesio pabaigoje kiek netikėtai laimėjo prieš „Crvena Zvezda“, o praeitą savaitę pralaimėjo prieš „Partizan“. Pergalė prieš „Crvena Zvezda“ nutraukė šešių pralaimėjimų seriją. Tarp traumuotų „Albos“ žaidėjų šiuo metu yra jau minėtas M. Erikssonas, Tim Schneideris, Benas Lammersas, Yovelis Zoosmanas. Ar kuris nors iš šių žaidėjų galės žaisti, kol kas nėra aišku.

Kauno „Žalgiris“ – 13 pergalių ir 12 pralaimėjimų

Pirmos dvejos savaitės po Eurolygos pertraukos „Žalgiriui“ buvo labai sunkios. Nors teko žaisti prieš vienas iš geriausių komandų, žaidime didelės kokybės nepamatėme. Prieš Madrido „Real“ pralaimėta 27 taškų skirtumu, o prieš „FC Barcelona“ – 19. Svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad labai sunkiai sekėsi apsiginti – „Real“ įmetė 96, o „FC Barcelona“ 93 taškus. Šį sezoną „Žalgiris“ prieš tai 90 ir daugiau taškų prasileidęs buvo vos du kartus – antrame raunde 90 įmetė „Olympiacos“, devintame 93 „Baskonia“.

Jeigu pergalių tikėtis prieš „Real“ ir „FC Barcelona“ komandas nereikėjo, tai dabar ateina ta sezono stadija, kai „Žalgiriui“ reikės kovoti ne tik prieš kitas komandas, bet ir prieš spaudimą. Sėkminga pirma sezono pusė pastatė Kauno komandą į tokią padėtį, kai yra galimybių kovoti dėl vietos aštuntuke. „Žalgiris“ šį sezoną ne kartą parodė charakterį ir iškovodavo pergales, kai iš jų niekas to nesitikėdavo, tačiau pralaimėjimai patirti buvo tuomet, kai pergalės buvo laukiama. Pavyzdžiui, du kartus pralaimėta prieš „Panathinaikos“.

Kad ir kaip tai skambėtų, tačiau pralaimėjimas prieš „Alba“ žalgiriečiams beveik užvertų duris į kitą etapą. Iš likusių septynerių rungtynių dar reikės žaisti prieš „Olympiacos“, „Fenerbahce“ ir „AS Monaco“. Jeigu šios komandos kaip ir turi vietą aštuntuke, tai laukia rungtynės prieš „Valencia“ ir „Maccabi“, kurios taip pat kovoja dėl vietos aštuntuke.

Rungtynių prognozė

„Alba“ ir „Žalgiris“ yra visiškai skirtingose situacijose. Berlyno komanda, panašiai kaip „Žalgiris“ praeitą sezoną, kovoja dėl galimybės nelikti paskutinėje vietoje, tuo tarpu „Žalgiriui“ tai mirk-gyvenk rungtynės. Kai žaidėjų nusiteikimas rungtynėms yra toks skirtingas, gali būti arba labai gerai, arba labai blogai. „Alba“ ir toliau žais savo žaidimą, per daug nejausdami įtampos, o tai puikiai pasimatė rungtynėse prieš „Crvena Zvezda“, kas puikiai leido sužaisti lemiamą ketvirtą kėlinį.

Nors paskutinėse rungtynėse „Žalgiris“ atrodė labai sunkiai, nereikia pamiršti, kad buvo žaidžiama prieš visai kitokio lygio komandas ir prieš „Alba“ žaisti turėtų būti lengviau. Berlyne viskas priklausys nuo to, kaip pavyks nusiteikti rungtynėms ir nepaleisti varžovų į priekį, kas buvo padaryta Kaune. Kartais atrodydavo, kad šį sezoną „Žalgiris“ nuvertina savo lygio varžovus ir tada tekdavo kentėti. Šioje sezono stadijoje toks nusiteikimas būtų nepaaiškinamas.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.