Bayern - Žalgiris Eurolyga
Krepšinis

„Bayern“ – „Žalgiris“: rungtynių apžvalga ir prognozė

Šią savaitę bus sužaistos paskutinės reguliaraus 2022-23 m. Eurolygos sezono rungtynės. Praeitą savaitę Kauno „Žalgiris“ pergalingai užbaigė trijų rungtynių seriją namuose ir išlaikė bei padidino šansus patekti į TOP 8 etapą. Nors „Maccabi“ praeitą savaitę vienu tašku pralaimėjo Kaune, vis tiek užsitikrino vietą aštuntuke ir dabar yra aiškios šešios iš aštuonių komandos. Dėl likusių dviejų vietų kovoja „Fenerbahce“, „Baskonia“ ir „Žalgiris“.

Įdomu tai, kad „Fenerbahce“ ir „Baskonia“ rungtynes žaidžia ketvirtadienį, o tai reiškia, kad prieš rungtynes su „Bayern“ žalgiriečiai jau žinos visą situaciją. Skaičiavimų dar yra, tačiau jie labai nesudėtingi – visoms trejoms komandoms reikia laimėti, jeigu nori patekti į atkrintamąsias. „Žalgiriui“ durys į TOP 8 atsivertų tik bent vienai komandai patyrus pralaimėjimą ir „Žalgiriui“ iškovojus pergalę prieš „Bayern“. Tai reiškia, kad Vokietijoje laimėti yra būtina ir reikia laukti „Baskonia“ arba „Fenerbahce“ pralaimėjimo. Sėkmingai susidėliojusi situacija gali „Žalgirį“ pakelti net iki šeštos vietos.

Miuncheno „Bayern“ – 11 pergalių ir 22 pralaimėjimai

Miuncheno „Bayern“ Eurolygos sezonas nesusiklostė – nors komandos sudėtis neturi ryškiausių Eurolygos žaidėjų, tačiau Andrea Trinchieri treniruojamas klubas visada kovodavo iki paskutinių. Praeitais metais „Bayern“ matėme net ir atkrintamosiose, kur metė iššūkį „FC Barcelona“ komandai. Prie nesėkmingo komandos žaidimo prisidėjo ir vieno iš svarbiausių žaidėjų Vladimiro Lucičiaus prastas sezonas. Serbas dėl traumų sužaidė tik 16 rungtynių, o per jas rinko vos po 8,8 taškus ir tik penkeriose rungtynėse įmetė daugiau nei 10 taškų.

Šiuo metu Eurolygos turnyrinėje lentelėje „Bayern“ užima 15-ą vietą ir aukščiau pakilti šansų jau neturi. Nukristi žemiau gali tik pralaimėjimo atveju ir jeigu „Panathinaikos“ išvykoje laimės prieš „Partizan“, kas yra mažai tikėtina. Dėl to, galima sakyti, kad „Bayern“ šios rungtynės įtakos turnyrinėje lentelėje neturės jau jokios, todėl bus žaidžiama tik dėl garbės.

Rungtynėse prieš „Žalgirį“ tikėtina, kad išvysime Miuncheno komandą ne pilnos sudėties. Dėl traumos anksčiau laiko sezoną buvo priverstas baigti Augustine Rubitas, kurį laiką nežaidžia Cassiusas Winstonas, prieš „Real“ nežaidė ir Othello Hunteris bei D.J. Seeley. Turint omenyje, kad rungtynės neturi jokios svarbos, A. Trinchieri gali duoti daugiau laiko pasireikšti žaidėjams, kurie neturi didelio vaidmens komandoje, tuo pačiu apsaugant pagrindinius krepšininkus nuo traumų prieš artėjančias Vokietijos lygos atkrintamąsias.

Kauno „Žalgiris“ – 18 pergalių ir 15 pralaimėjimų

Puikiai sezono pabaigą žaidžiantis „Žalgiris“ į Vokietiją vyksta tik pergalės ir galimybės patekti į aštuntuką. Faktas, kad „Žalgiris“ prieš rungtynes jau žinos savo situaciją, gali pakenkti nebent psichologiškai, tačiau tuo pačiu žinojimas, kad pergalės atveju atsiveria aštuntuko durys, turėtų dar labiau pridėti motyvacijos kovojant dėl kiekvieno kamuolio. Jeigu „Baskonia“ ir „Fenerbahce“ ketvirtadienį iškovoja pergales ir atima „Žalgirio“ galimybes patekti toliau, tuomet Vokietijoje galima laukti visai kitokių rungtynių.

Lyginant su „Baskonia“ ir „Fenerbahce“, tai „Žalgirio“ Eurolygos tvarkaraštis atrodo kur kas palankesnis. Ispanijos komandai teks žaisti išvykoje prieš „Olympiacos“, kurie kovos dėl pirmos vietos turnyrinėje lentelėje, o „Fenerbahce“ komandos laukia išvyka į Belgradą, kur žaisti prieš „Crvena Zvezda“ niekam nėra lengva. Dėl to, galima sakyti, kad „Bayern“ iš visų šių trijų variantų yra pats palankiausias.

Prieš „Maccabi“ naudingiausias komandoje buvo Rolands Šmits, surinkęs 13 taškų ir 18 naudingumo balų. Po 13 naudingumo balų surinko Arnas Butkevičius ir Achille Polonara. Mažai pastebimas buvo Edgaras Ulanovas, kuris pelnė tik 6 taškus ir surinko 2 naudingumo balus, tačiau panašu, kad lietuvis yra šiek tiek atsitraukęs nuo lyderio vaidmens, kai puikiai sekasi kitiems komandoms žaidėjams.

Rungtynių prognozė

Prieš „Maccabi“ antroje rungtynių pusėje pamatėme geležinę Eurolygos „Žalgirio“ gynybą. Jeigu per pirmus du kėlinius Tel Avivo klubas įmetė net 45 taškus, tai per kitus du kėlinius tik 22, o trečiajame kėlinyje vos septynis taškus. Panašios gynybos galima tikėtis ir Miunchene, kadangi „Žalgiris“ žino, jog šios komandos raktas į pergalę yra puiki gynyba. Taškų lenktynėse „Žalgiriui“ Eurolygoje laimėti labai sunku ir yra vos kelios komandos, prieš kurias tokios rungtynės nebūtų pražūtis.

Šiuo metu „Bayern“ komanda turi šešių pralaimėjimų seriją ir sezoną užbaigti pergalingai tikrai norėtųsi. Vis tik, klubo situacija gana sudėtinga, ne tik dėl traumų, bet ir dėl demonstruojamos žaidimo kokybės. Per paskutines septynerias rungtynes vos vieną kartą buvo įmesta daugiau nei 80 taškų ir net penkis kartus 74-76. Nebūtų keista, jeigu prieš „Žalgirį“ šios ribos ir vėl peržengti nepavyks, kadangi gynyba rungtynėse bus svarbiausias dalykas. Jeigu „Žalgiriui“ pergalė suteiks vietą atkrintamosiose, nenustebintų ypač nerezultatyvios rungtynės, kadangi kiekviena ataka bus be galo svarbi.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.