„Crvena Zvezda“ – „Žalgiris“
Krepšinis

Rungtynių „Crvena Zvezda“ – „Žalgiris“: 2024-02-09 prognozė ir rezultatų apžvalga

„Žalgiris“ tęsia sėkmingą Eurolygos pasirodymą namuose, tačiau išvykoje net ir su Andrea Trinchieri pralaimėjimų daugiau nei pergalių. Paskutinė išvyka buvo irgi į Belgradą, kai 72:81 nusileido „Partizan“ klubui. Šį penktadienį laukia tokioje pačioje situacijoje kaip „Žalgiris“ esanti „Crvena Zvezda“, tačiau kaip įprasta, namuose komanda žaidžia su didesne energija nei išvykose. „Crvena Zvezda“ – „Žalgiris“ rungtynių laikas – 21:00 val.

Žalgiriečiai praėjusią dvigubą savaitė iškovojo abi pergales – įveikė tiek „Anadolu Efes“, tiek ir „Panathinaikos“. Tuo tarpu „Crvena Zvezda“ irgi abu kartus žaidė namuose, tik abiejų pergalių iškovoti nepavyko. Net 82:64 įveikta „Valencia“ ir 76:85 nusileista „FC Barcelona“. Nuo lapkričio pabaigos namuose „Crvena Zvezda“ patyrė tris pralaimėjimus ir iškovojo dešimt pergalių, iš kurių keturios buvo Eurolygoje. Pralaimėjimai patirti prieš tris ispanų komandas – „Real“, „Baskonia“ ir „FC Barcelona“.

Eurolygos turnyrinėje lentelėje tiek „Crvena Zvezda“, tiek ir „Žalgiris“ dalinasi 12 – 16 vietas ir turi iškovoję po 10 pergalių ir patyrę po 15 pralaimėjimų. Po penktadienio rungtynių, vienai iš komandų turėtų pavykti įsitvirtinti 12 – 13 vietose.

„Crvena Zvezda“ – „Žalgiris“ – ar trečias kartas nemeluos?

„Žalgiris“ gali pasidžiaugti solidžia atkarpa Eurolygoje – 4 pergalės ir 2 pralaimėjimai. Penktadienio rungtynės bus paskutinės ir tuomet Eurolygoje bus net trijų savaičių pertrauka. Pergalingas išėjimas būtų didelis pasiekimas, kadangi tai vainikuotų puikią A. Trinchieri atkarpą Kaune, dar labiau priartintų komandą kovoje dėl vietos įkrintamosiose, o tuo pačiu būtų nutraukta dviejų pralaimėjimų serija Belgrade.

Jeigu prieš „Partizan“ žalgiriečiams nėra pavykę laimėti, tai „Crvena Zvezda“ Belgrade yra įveikiama. Paskutiniai du susitikimai buvo pralaimėti 73:77 ir 61:73, tačiau prieš tai du kartus pavyko laimėti – 75:69 ir 76:70. Žvelgiant į visą istoriją, Belgrade buvo žaista aštuonis kartus ir keturis kartus žalgiriečiams pavyko iškovoti pergalę.

Prieš sezono pradžią į „Crvena Zvezda“ buvo žvelgiama labai optimistiškai. Komandos sudėtyje galima matyti daug talentingų krepšininkų, tarp kurių Rokas Giedraitis, Yago Dos Santos, Nemanja Nedovič, Adam Hanga, Mike Tobey, Joel Bolomboy, karjeros į Belgradą baigti atvykęs Miloš Teodosič ir kiti. Vis tik, demonstruojamas žaidimas ir turimas rezultatas tikrai nėra tai, ko tikėjosi komandos vadovybė. Po prastos pradžios, buvo atleistas treneris Duško Ivanovič, kurį pakeitė Ioannis Sfairopoulos.

Belgrado komanda kurį laiką turėjo problemų su traumomis, tačiau jau žaidžia pagrindiniai žaidėjai, o taip pat debiutavo ir naujokas Javonte Smart. Amerikietis per ketverias rungtynes vidutiniškai pelno po 9,8 taškus (14,5% tritaškiai). Puikiai praėjusią savaitę sužaidė N. Nedovičius. Serbas prieš „Valencia“ per 19 min. pelnė 27 taškus (6/7 tritaškiai), o prieš „FC Barcelona“ per 30 min. surinko 21 tašką.

Tuo tarpu M. Teodosič įkritęs į prasčiausią sezono atkarpą – per paskutines 4 rungtynes pelnė 6, 9, 6 ir 0 taškų bei surinko 6, 5, 9 ir -2 naudingumo balus. Serbas įspūdingas rungtynes sužaidė prieš „Maccabi“, kai šešioliktame ture surinko 27 taškus, atliko net 14 rezultatyvių perdavimų ir rungtynes baigė su 40 naudingumo balų.

„Crvena Zvezda“ – „Žalgiris“: rungtynių prognozė

Paskutiniu metu Eurolygos tvarkaraštis buvo ypač įtemptas, kadangi pirmą kartą sezono metu įvyks pertrauka. Eurolyga ir FIBA susitarė dėl lango, kurio metu žaidėjai galės padėti rinktinėms atrankoje į 2025 Europos krepšinio čempionatą. Žvelgiant iš „Žalgirio“ pusės, ši pertrauka nėra labai naudinga, nes visi žaidėjai sugrįžę po traumų, komanda pradėjo laiminėti, o trys savaitės gali stipriai išmušti iš vėžių.

Tiek „Crvena Zvezda“, tiek ir „Žalgiris“ dar turi teorinių vilčių pakovoti dėl vietos įkrintamosiose, todėl penktadienio rungtynės ypač svarbios abejoms komandoms. Su rungtynių svarba tuo pačiu atsiranda ir didesnė įtampa. Per aštuonerias rungtynes Belgrade, tik vieną kartą bent viena iš šių komandų buvo peržengusi 80 taškų ribą. Tai buvo 2016 metais, kai „Žalgiris“ laimėjo 88:79. Per visas kitas rungtynes 80 taškų riba nebuvo pasiekta, o net penkis kartus bent viena iš komandų nepasiekė 70 taškų.

Šiais metais tiek „Žalgiris“, tiek „Crvena Zvezda“ žaidžia kur kas rezultatyviau, žaidimas nėra toks klampus ir nerezultatyvus, kokį matydavome ankstesniais metais. Vis tik, Belgrade, prie tokios atmosferos net ir ypač rezultatyvioms komandoms nėra lengva, todėl nebūtų keista, jeigu penktadienį išvystume dar vienas nerezultatyvias rungtynes.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *