Eurolygos TOP 8
Krepšinis

Eurolygos TOP 8 2022-23 m. – apžvalga ir prognozės

Šis 2022-23 m. Eurolygos reguliarusis sezonas buvo įdomus ir intriguojantis kaip niekad. Ne tik todėl, kad paskutinių rungtynių minutėmis sprendėsi Kauno „Žalgirio“ likimas, bet ir todėl, kad potencialiai dėl vietos aštuntuke kovojo net vienuolika komandų, o už atkrintamųjų ribos liko praeitų metų čempionai Stambulo „Anadolu Efes“.

Reguliaraus sezono nugalėtoja tapo Pirėjo „Olympiacos“ komanda, kuri iškovojo 24 pergales bei patyrė 10 pralaimėjimų. Tuo tarpu paskutinėje vietoje liko Vilerbano „Asvel“, kuri namuose sugebėjo įveikti „Olympiacos“, kas tik dar kartą patvirtina šių metų Eurolygos lygį. Fantastišką rezultatą pademonstravo Tel Avivo „Maccabi“ – namuose komanda laimėjo net penkiolika kartų ir patyrė vos du pralaimėjimus. Už atkrintamųjų ribos liko „Baskonia“, kuri namuose iškovojo 14 pergalių ir pagal šį skaičių užėmė antrą vietą kartu su „Olympiacos“.

TOP 8 etape be Kauno „Žalgirio“ komandoje žaidžiančių lietuvių matysime du lietuvius – Roką Jokubaitį bei Donatą Motiejūną. Taip pat, pirmą kartą Lietuvos krepšinio istorijoje, TOP 8 matysime du vyriausius komandų trenerius lietuvius – Kazį Maksvytį bei Šarūną Jasikevičių. Kadangi atkrintamosiose susitinka „Žalgiris“ su „FC Barcelona“, tai reiškia, kad ir Eurolygos „Final 4”, kuris vyks Kaune, turėsime Lietuvos atstovų.

Vitorijos „Baskonia“ lietuviams Rokui Giedraičiui ir Tadui Sedekerskiui į aštuntuką patekti nepavyko, jų vietą paskutinę akimirką atėmė būtent Kauno „Žalgirio“ pergalė prieš Miuncheno „Bayern“. Kitiems lietuviams sezonas buvo daug prastesnis – Mariaus Grigonio ir Artūro Gudaičio atstovaujama „Panathinaikos“ iškovojo vos 11 pergalių, iš kurių dvi buvo atimtos dėl finansinių taisyklių nesilaikymo. Tai lėmė, kad su 9 pergalėmis komanda užėmė prieš paskutinę 17-ą vietą.

Eurolygos TOP 8 tvarkaraštis ir formatas

Balandžio 25 d. prasideda 2022-23 m. Eurolygos atkrintamosios, kuriose rungtyniaus aštuonios komandos suskirstytos į keturias poras. TOP 8 etape komandos žaidžia seriją iki 3 pergalių. Pirmas dvejas rungtynes namuose žaidžia komandos užėmusios 1-4 vietas, trečiosios ir jeigu reikia ketvirtosios vyksta išvykoje. Prireikus lemiamų penktų rungtynių, jos vėl žaidžiamos namuose. Finalinio ketverto pusfinaliuose susitinka 1-8 ir 4-5 vietų porų nugalėtojai bei 2-7 ir 3-6 vietų porų nugalėtojai. Pilnas Eurolygos TOP 8 tvarkaraštis:

Pirėjo „Olympiacos“ – Stambulo „Fenerbahce“:

– Balandžio 26 d. 21:45 val., Pirėjuje
– Balandžio 28 d. 21:30 val., Pirėjuje
– Gegužės 3 d. 20:45 val., Stambule
– Gegužės 5 d. 20:45 val., Stambule (jeigu reikės)
– Gegužės 9 d. Pirėjuje (jeigu reikės)

Barselonos „FC Barcelona“ – Kauno „Žalgiris“:

– Balandžio 26 d. 21:00 val., Barselonoje
– Balandžio 28 d. 21:00 val., Barselonoje
– Gegužės 3 d. 20:00 val., Kaune
– Gegužės 5 d. 20:00 val., Kaune (jeigu reikės)
– Gegužės 9 d. Barselonoje (jeigu reikės)

Madrido „Real“ – Belgrado „Partizan“:

– Balandžio 25 d. 21:45 val., Madride
– Balandžio 27 d. 21:45 val., Madride
– Gegužės 2 d. 21:30 val., Belgrade
– Gegužės 4 d. 21:30 val., Belgrade (jeigu reikės)
– Gegužės 9 d. Madride (jeigu reikės)

Monako „AS Monaco“ – Tel Avivo „Maccabi“:

– Balandžio 25 d. 21:15 val., Monake
– Balandžio 26 d. 21:15 val., Madride
– Gegužės 2 d. 21:05 val., Belgrade
– Gegužės 4 d. 21:05 val., Belgrade (jeigu reikės)
– Gegužės 9 d. Monake (jeigu reikės)

Eurolygos TOP 8 apžvalga

Galutinės vietos Eurolygos turnyrinėje lentelėje lėmė tai, kad Željko Obradovičius sugrįš į Madridą, kur yra gerbiamas ir mylimas, nes 1995 metais su „Real“ laimėjo Eurolygą. Tuo tarpu Kaune matysime Šarūno Jasikevičiaus sugrįžimą, o „Olympiacos“ – „Fenerbahce“ poroje matysime Dimitrios Itoudis siekį įveikti savo gimtosios šalies klubą. Istorijų ir intrigų atkrintamosiose tikrai netrūksta, todėl kviečiame su kiekviena pora ir serijos rezultatais susipažinti iš arčiau.

Pirėjo „Olympiacos“ – Stambulo „Fenerbahce“

Nors gali atrodyti, kad pirmos ir aštuntos vietos komandų serija nėra intriguojanti, tai negalioja šių metų Eurolygai. Pirmiausia, „Fenerbahce“ turi vos dvejomis pergalėmis mažiau nei ketvirtoje vietoje likusi „AS Monaco“, o visu antra, Stambulo klubas ant popieriaus turi vieną geriausių sudėčių visoje Eurolygoje. Didžiausia „Fenerbahce“ problema yra tai, kad tarp traumuotų žaidėjų yra Nemanja Bjelica, Scottie Wilbekinas bei Devinas Bookeris.

Yra tikimybių, kad serbas N. Bjelica serijai bus pasiruošęs, tačiau žaidėjas šį sezoną taip normaliai ir nežaidė – didžiąją reguliaraus sezono dalį gydėsi traumą ir Eurolygoje debiutavo tik 24-ame ture. Iš viso sužaidė septynerias rungtynes, per kurias vidutiniškai praleido vos po 8 minutes. Serbas tikrai nedemonstruoja tokio žaidimo, kokio iš jo buvo tikimasi ir jeigu bus pasiruošęs žaisti prieš „Olympiacos“, dideliu faktoriumi tapti neturėtų. Daug svarbesnis žaidėjas yra S. Wilbekinas – balandžio pirmą savaitę buvo pranešta, kad gynėjas turėtų grįžti po 2-3 savaičių, dėl to galima tikėtis, kad serijoje prieš „Olympiacos“ žaidėjas pasirodys. Vis tik, daugiausiai klausimų kyla dėl žaidėjo formos, kadangi paskutinį kartą žaidė kovo 17 dieną.

„Fenerbahce“ sezoną pradėjo puikiai – devyneriomis pergalėmis ir vos vienu pralaimėjimu. Vis tik, vėliau žaidimas strigo ir reguliarųjį sezoną užbaigė penkiais pralaimėjimais ir vos dvejomis pergalėmis. Komandos forma tikrai nėra pati geriausia ir jeigu per ateinančią savaitę neįvyks drąsiniai pokyčiai, serija gali ir nebūti tokia intriguojanti. Atsižvelgti galima ir į tai, kad „Olympiacos“ namuose prieš „Fenerbahce“ laimėjo 94:67, o išvykoje 93:73.

Pirėjo klubas šį sezoną žaidė tiesiog nuostabiai. Išskirti be jokių abejonių reikia Sashą Vezenkovą, kuris turėtų tapti Eurolygos sezono MVP. Tačiau, net ir be bulgaro puikaus žaidimo, komandos varikliukas dirba puikiai. Galima sakyti, kad tai komanda be ryškiausių Eurolygos žvaigždžių, tačiau komandinis žaidimas ir puikiai pritaikyti vaidmenys žaidėjams leidžia demonstruoti tokį žaidimą.

Puikiai subalansuotą komandą jau praeitais metais nuo Eurolygos finalo skyrė tik paskutinę sekundę taiklus Vasilije Micičiaus tritaškis. Šiais metais „Olympiacos“ atrodo dar labiau pasiruošusi ir turint omenyje, kad pusfinalyje reikės žaisti prieš „AS Monaco“ – „Maccabi“ poros nugalėtoją, Pirėjaus klubas turi visus šansus žaisti Eurolygos finale.

Pirmosios rungtynės: „Olympiacos“ 79:68 „Fenerbahce“

Pirmoje rungtynių pusėje „Fenerbahce“ pademonstavo tokią kovą, kurios šį sezoną prieš Pirėjaus komandą dar nematėme. Reguliaraus sezono metu „Olympiacos“ namuose po dviejų kėlinių pirmavo net 27 taškų skirtumu, o išvykoje 21 taškų skirtumu. Šį kartą kova buvo daug atkaklesnė ir po dviejų kėlinių „Olympiacos“ pirmavo vos dvejais taškais.

Rungtynėse intriga galėjo persikelti ir į ketvirtą kėlinį, tačiau trečiajame kėlinyje Isaiah Canaanas įmetęs 4 tritaškius tapo visišku x-faktoriumi, kuris padėjo perlaužti rungtynes ir po trijų kėlinių „Olympiacos“ turėjo 12 taškų persvarą. Ketvirtajame kėlinyje „Fenerbahce“ dar bandė grįžti, tačiau išlindo didelė komandos spraga – netaiklūs Nicko Calatheso metimai. Graikas iš viso pelnė 7 taškus pataikydamas vos 2 metimus iš 11 ir priminė tai, ką pastaruosius metus matydavome „FC Barcelona“ komandoje.

Naudingiausias „Fenerbahce“ komandoje buvo Marko Guduričius – 12 taškų ir 20 naudingumo balų. 19 naudingumo balų ir 13 taškų pridėjo Dyshawn Pierre, 18 naudingumo balų ir 15 taškų Johnathanas Motley. „Olympiacos“ komandoje irgi išsiskyrė trys žaidėjai – Moustapha Fallas pelnė 9 taškus ir surinko 20 naudingumo balų, Sasha Vezenkovas 19 taškų ir 19 naudingumo balų, o jau minėtas I. Canaanas 18 taškų ir 15 naudingumo balų.

„Fenerbahce“ pirmose rungtynėse sukovojo tikrai neblogai ir antrose rungtynėse galima laukti panašaus vaizdo. Būtų naivu tikėtis, kad „Olympiacos“ triuškins Stambulo ekipą kaip reguliaraus sezono metu. Pirėjaus komanda net 55% taiklumu metė tritaškius – 16/29, tuo tarpu didžiausias „Fenerbahce“ rezervas Tyleris Dorsey – per 20 minučių nesurinko nei taško ir išmetė vos tris metimus.

Antrosios rungtynės: „Olympiacos“ 78:82 „Fenerbahce“

Kaip ir buvo galima tikėtis, antrose rungtynėse pamatėme panašų „Olympiacos“ komandos veidą, tačiau kur kas sėkmingiau sužaidė „Fenerbahce“. Jeigu „Olympiacos“ pirmose pelnė 79, tai antrose pelnyti 78 taškai yra tai, ko iš šios komandos galima laukti. Vis tik, pagrindiniai dalykai nulėmę pralaimėjimą yra išbarstytas pranašumas ir Nigel Hayes-Davis.

Antro kėlinio pradžioje „Olympiacos“ pirmavo net 16 taškų skirtumu, tačiau šį kartą Georgios Bartzoko rotacijos nepasiteisino ir į ilgąją pertrauką komandos išėjo rezultatui esant 37:34. Nuo trečio kėlinio rungtynės vyko taškas į tašką, tačiau atrodė, kad kontrolės daugiau „Olympiacos“ komandoje. Vis tik, ketvirtajame kėlinyje svarbiausiu žaidėju puolime tapo Nigel Hayes-Davis, kuris iš viso pelnė 15 taškų. Taip pat, neatkovoti kamuoliai gynyboje ir papildomi Stambulo komandos šansai tiesiog žudė „Olympiacos“.

Išskirti galima Carseną Edwardsą, kuris per 20 minučių pelnė 16 taškų ir buvo rezultatyviausias komandos žaidėjas. Jeigu pirmose rungtynėse I. Canaanas buvo didžiausias x-faktorius, tai akivaizdu, kad antrose rungtynėse x-faktorių išsitraukė Dimitris Itoudis. Pažymėti galima ir tai, kad rungtynių pabaigoje nežaidė N. Calathesas, kas apsunkino „Olympiacos“ komandos gynybą, nes neliko žaidėjo aikštėje, prieš kurį būtų galima rizikuoti.

„Olympiacos“ praeitą sezoną irgi pralaimėjo antrąsias rungtynes prieš „AS Monaco“, todėl dar tikrai nereiškia, kad serija į Pirėjų nesugrįš. „Fenerbahce“ Stambule turėtų žaisti jau su Scottie Wilbekinu, kas suteiks dar daugiau opcijų uždarinėjant rungtynes. Nors „Fenerbahce“ pralaimėjo pirmąsias rungtynes, pats žaidimas tikrai nebuvo blogas, o antrosiose rungtynėse pamatėme, kad ši serija gali būti daug įdomesnė nei buvo tikėtasi. „Fenerbahce“ bent kartą Stambule tikrai gali laimėti ir nebūtų keista, jeigu tai nutiktų trečiose rungtynėse.

Trečiosios rungtynės: „Fenerbahce“ 71:72 „Olympiacos“

Trečiosios serijos rungtynės be jokių abejonių buvo labiausiai įtemptos ir vienos įdomiausių visame Eurolygos TOP 8 etape. Nuo pat rungtynių pradžios matėme kietą, fizinį žaidimą, kur gynyba vaidino daug didesnį vaidmenį nei puolimas. Per trečią kėlinį „Olympiacos“ įmetė vos 7 taškus ir atrodė, kad „Fenerbahce“ galutinai perlaužė rungtynes. Didžiąją rungtynių dalį pirmavusi Stambulo komanda sparčiai artėjo link pergalės, tačiau viskas pasikeitė paskutinėmis ketvirto kėlinio minutėmis.

Po fantastiškų S. Vezenkovo tritaškių „Olympiacos“ ne tik laikėsi rungtynėse, bet ir sugebėjo išsiveržti, tačiau tada savo žodį tarė Tyleris Dorsey, kuris sužaidė rezultatyviausias serijos rungtynes – 21 taškas ir 18 naudingumo balų. „Fenerbahce“ turėjo prieš paskutinę ataką savo rankoje, tačiau atliko nesėkmingą metimą ir „Olympiacos“ atsikovoję kamuolį galėjo jį laikyti iki pabaigos, tačiau Thomas Walkupas suklydo, o Marko Guduričius likus 3 sekundėmis išvedė komandą į priekį 71:69. Vis tik, savo žodį tarė ir buvusiai komandai žinutę pasiuntė Kostas Sloukas – paskutinę sekundę įmetęs tritaškė išvedė „Olympiacos“ serijoje 2:1.

Jeigu ne nuostabūs „Olympiacos“ tritaškiai rungtynių pabaigoje, „Fenerbahce“ galėjo stipriai priartėti prie finalinio ketverto. Visas rungtynes komanda atrodė geriau ir galima sakyti, kad pralaimėjimo tikrai nenusipelnė. Vis tik, geriausia reguliaraus sezono komanda parodė charakterį ir dabar blogiausiu atveju lemiamas rungtynes žais namuose. Serija labai panaši kaip praeitais metais prieš „AS Monaco“, o matant, kaip „Fenerbahce“ atrodo, tikrai nebūtų staigmena, jeigu ir vėl išvystume penktąsias rungtynes.

„Fenerbahce“ viską darė gerai ir taip žaisdami toliau, tikrai gali išlyginti seriją. „Olympiacos“ komandoje nesustabdomas buvo Kostas Sloukas, kuris pelnė net 25 taškus ir surinko 34 naudingumo balų. Kartu su S. Vezenkovu pelnė 42 taškus iš 72. Stambulo komandoje vis dar nežaidė S. Wilbekinas, kuris dar labiau padidintų komandos šansus. Pagal taip, kaip „Fenerbahce“ atrodė visose trejose rungtynėse, galima tikėtis, kad serija į Pirėjų dar sugrįš.

Ketvirtosios rungtynės: „Fenerbahce“ 73:69 „Olympiacos“

Ketvirtose rungtynėse intrigos buvo ne ką mažiau nei trečiame susitikime, tik šį kartą „Fenerbahce“ komandai pavyko sėkmingiau uždaryti rungtynes ir išlyginti serijos rezultatą 2:2. Kaip ir buvo galima tikėtis, Stambulo komanda namuose iškovos bent vieną pergalę ir labai įdomu, kaip būtų pasibaigusi serija, jeigu ne fantastinis K. Sloukas tritaškis trečiose rungtynėse. „Fenerbahce“ Pirėjuje iškovoję vieną pergalę, turėjo galimybę pateikti vieną didžiausių atkrintamųjų staigmenų.

Ketvirtose rungtynėse išskirti reikėtų tai, kad „Fenerbahce“ padarė išvadas po trečiųjų rungtynių ir visiškai neleido įsižaisti lyderiams K. Sloukui ir S. Vezenkovui. Abu žaidėjai kartu sudėjus pelnė vos 5 taškus nors žaidė 22 ir 30 minučių. Naudingiausiai komandoje žaidė Shaquielle McKissicas – 20 taškų ir 23 naudingumo balai, o Moustapha Fallas pridėjo 12 taškų ir 18 naudingumo balų.

„Fenerbahce“ komandoje jau registruotas buvo S. Wilbekinas, bet aikštėje vis dar nepasirodė, galbūt, amerikietį jau išvysime Pirėjuje. Naudingiausias komandoje buvo ir vėl lyderio vaidmens ėmęsis T. Dorsey – 16 taškų ir tiek pat naudingumo balų. 15 taškų pridėjo ir 17 naudingumo balų surinko D. Pierre, 12 taškų ir 14 naudingumo balų N. Hayes-Davisas, kuris aikštėje praleido visas 40 minučių.

Žvelgiant į artėjančias paskutines serijos rungtynes, favoritais laikomi „Olympiacos“ krepšininkai, bet tik todėl, kad rungtynės vyks namuose. Praeitais metais „Olympiacos“ namuose seriją uždarė prieš „AS Monaco“, šiais metais kol kas viskas klostosi taip pat – abi komandos laimėjo po kartą išvykoje. Statistika irgi šeimininkų pusėje, kadangi kol kas dar niekas nėra laimėję penktų serijos rungtynių išvykoje.

Pagal žaidimą „Fenerbahce“ jau įrodė, kad gali ne tik kovoti, bet ir laimėti prieš „Olympiacos“, o pats Stambulo klubo potencialas yra kur kas didesnis nei aštuntos vietos komandos. Spaudimas turėtų būti „Olympiacos“ pusėje, tačiau Kaune turėtume pamatyti būtent Graikijos komandą.

Penktosios rungtynės: „Olympiacos“ 84:72 „Fenerbahce“

„Fenerbahce“ krepšininkams nepavyko būti pirmiesiems, kurie lemiamas penktąsias serijos rungtynes laimėtų išvykoje. „Olympiacos“ kaip ir praeitais metais lemiamas rungtynes laimėjo namuose ir pateko į finalinį ketvertą, kuris vyks Kaune. Visų rungtynių metu „Olympiacos“ kontroliavo situaciją bei laimėjo pirmus tris kėlinius, po kurių susikrovė 13 taškų pranašumą. Išskirti galima du pagrindinius komandos žaidėjus – K. Slouką ir S. Vezenkovą. Graikas pelnė 22 taškus ir surinko 27 naudingumo balus, 17 taškų ir tiek pat naudingumo balų pridėjo bulgaras. Išsiskyrė ir komandos veteranas Kostas Papanikolaou – 14 taškų, 11 atkovotų kamuolių ir 23 naudingumo balai.

Pirėjaus komanda užtikrintą pergalę pasiekė įmesdami tik 4 tritaškius iš 19 – 21,1%. Tačiau dvitaškius metė net 61% taiklumu – 25/41. Taip pat, iš 26 mestų baudų prametė vos keturias. „Fenerbahce“ komandoje situacija su tritaškiais buvo ne ką geresnė. Nors iš viso buvo įmesti 8 tritaškiai iš 27, visus juos sumetė vienas Marko Guduričius – 8/12, o likusi komanda 0/19. Stambulo komandoje be M. Guduričiaus dviženklį taškų skaičių surinko C. Edwardsas bei J. Motley. Vienas pagrindinių žaidėjų S. Wilbekinas taip aikštėje ir nepasirodė, o N. Calathesas rungtynes baigė su -1 naudingumo balu.

Trečius metus iš eilės galėjome matyti, kaip ketvirtfinalyje pirmą vietą užėmusi komanda žaidžia visas penkias rungtynes serijoje prieš aštuntą komandą. Praeitus du metus lemiamų rungtynių prireikė „FC Barcelonai“ prieš „Bayern“ ir „Zenit“.

Barselonos „FC Barcelona“ – Kauno „Žalgiris“

Neįtikėtina, kad Kauno „Žalgiris“ yra tarp aštuonių stipriausių Eurolygos komandų. Jeigu sezono pradžioje daugeliui staigmena buvo sėkmingas Keenano Evanso žaidimas, tai amerikiečiui patyrus traumą, mažai kas tikėjo žalgiriečių galimybėmis. Vis tik, kova iki paskutinių sekundžių ir viena iš geriausių Eurolygos gynybų leido pasiekti trokštamą rezultatą. Sunku buvo prognozuoti, kad „Žalgiris“ bus TOP 8, tuo pačiu ne ką lengviau prognozuoti komandos galimybes atkrintamosiose.

Akivaizdu, kad „FC Barcelona“ yra daug talentingesnė komanda. Ant popieriaus Barselonos sudėtis atrodo kaip viena geriausių Eurolygoje, tuo tarpu „Žalgiris“ išsiskirti ryškiomis pavardėmis tikrai negali. Artėjant atkrintamosioms, panašu, kad daugiau problemų turi „FC Barcelona“. Praeitą savaitę susižeidė Alexas Abrinesas, Cory Higginsas, o taip pat neaiški Jano Vesely situacija. Gali būti, kad bent keli iš šių žaidėjų nebus pasiruošę žaisti serijoje prieš „Žalgirį“, todėl Šarūnui Jasikevičiui reikės naudotis kitų žaidėjų paslaugomis, kurių sudėtyje tikrai netrūksta.

Tuo tarpu „Žalgirio“ stovykloje ir vėl daugiausiai nerimo buvo dėl Isaiah Tayloro sveikatos. Žaidėjui prieš „Bayern“ vėl atsinaujino kojos trauma. Vis tik, panašu, kad amerikietis pailsėjęs daugiau nei savaitę laiko spės atsigauti ir jau galės žaisti pirmose serijos rungtynėse. Sėkmingo amerikiečio žaidimo „Žalgiriui“ labai reikia, kadangi be jo įžaidėjo vaidmens reikia imtis Tomui Dimšai, kas tuo pačiu žaidėją pastato į ne savo vėžias.

Šį sezoną „Žalgiris“ namuose prieš „FC Barcelona“ paskutinėmis sekundėmis laimėjo 73:72, tačiau išvykoje neturėjo jokių šansų – 73:94. Nors Barselona turi problemų su traumomis, sveikų žaidėjų tikrai pakanka kontroliuoti šią seriją ir neapsisunkinti kelio link finalo ketverto. Vis tik, atsižvelgiant į paskutinius dvejus sezonus, „FC Barcelona“ atkrintamosiose žaisdavo gana neužtikrinai ir tiek prieš „Zenit“, tiek prieš „Bayern“ prireikė penktų rungtynių.

Sunku tikėti, kad „Žalgiris“ iš Barselonos gali sugrįžti bent su viena pergale, tačiau Kaune galima tikėtis visai kitokios situacijos. Žalgiriečiai jau įrodė, kad Kaune gali nugalėti bet kurią Eurolygos komandą, o per visą reguliarųjį sezoną namuose laimėjo 13 iš 17 kartų. Panašu, kad serijos trukmė priklausys nuo „FC Barcelonos“ komandos nusiteikimo ir kaip ryškiais favoritais laikoma komanda susitvarkys su gana dažnai kritikuojama silpna psichologija.

Pirmosios rungtynės: „FC Barcelona“ 91:69 „Žalgiris“

Kaip ir buvo galima tikėtis, „Žalgiriui“ Barselonoje pirmosiose rungtynėse buvo labai sunku, o „FC Barcelona“ atrodo, kad nusikratė atkrintamųjų prakeiksmo. Užtikrintai pradėjo rungtynes ir visų jų metu nei kiek neatsipalaidavo. „Žalgiris“ šiose rungtynėse nei karto nepirmavo, o vaizdas priminė kovo 3 dieną vykusių rungtynių, kurias „FC Barcelona“ laimėjo beveik identišku rezultatu – 93:74.

Išskirti galima tai, kad nors Isaiah Tayloras ir buvo pasiruošęs žaisti, aikštėje praleido vos 6 minutes. „Žalgiris“ rungtyniavo be tikro įžaidėjo, o visa komanda atliko vos 6 rezultatyvius perdavimus. Individualiais veiksmais prieš tokią fizinę „Barcos“ gynyba užpulti buvo, yra ir bus labai sunku. Nebūtų keista, jeigu ir antrose rungtynėse penktadienį pamatytume labai panašų vaizdą.

Antrosios rungtynės: „FC Barcelona“ 89:81 „Žalgiris“

Antrose serijos rungtynėse pamatėme visai kitokį „Žalgirio“ žaidimą, kuriam atrodo, kad ir „FC Barcelona“ nelabai buvo pasiruošusi. Praleistas 81 taškas yra tikrai daug, turint omenyje, kiek dėmesio skiriama gynybai. Vis tik, atrodo, kad buvo nuspręsta rungtynes laimėti talentu puolime. Janas Vesely iš viso surinko 26 taškus, o N. Mirotičius per trečią ir ketvirtą kėlinius pridėjo 18. Trečias rezultatyviausias komandoje buvo R. Jokubaitis, kuris pelnė 9 taškus, o penkis iš jų per paskutines dvi minutes.

Pagirti „Žalgirį“ galima už tai, kad nuo pat rungtynių pradžios buvo parodytas visai kitoks žaidimas, o prie to daugiausiai prisidėjo Ignas Brazdeikis. Iš viso puolėjas pelnė 20 taškų ir buvo rezultatyviausias komandoje. Išskirti reikia ir Isaiah Taylor, kuris nors žaidė 15 minučių, per jas spėjo pelnyti 7 taškus ir atlikti 2 rezultatyvius perdavimus. Amerikiečiui esant aikštėje žaidimo kokybė buvo daug aukštesniame lygyje, todėl belieka tikėtis, kad iki trečiųjų rungtynių įžaidėjas pradės dar geriau jaustis ir Kaune sulauksime mažiausiai 20 minučių aikštėje.

„Žalgiris“ antrose rungtynėse atliko 13 rezultatyvių perdavimų – dvigubai daugiau nei pirmose, o klaidų 12. Tai pirmas kartą šį sezoną prieš „FC Barcelona“, kai rezultatyvių perdavimų buvo atlikta daugiau nei klaidų. Nors rungtynės ir pralaimėtos, toks „Žalgirio“ žaidimas nuteikia optimistiškai prieš trečiąsias rungtynes Kaune, kur nenustebintų žalgiriečių pergalė.

Trečiosios rungtynės: „Žalgiris“ 66:77 „FC Barcelona“

Trečiosios rungtynės buvo tokios, kokių ir buvo tikimasi prieš seriją. Nuo pat rungtynių pradžios gynyba buvo svarbiausias dalykas, o „Žalgiris“ didžiąją pirmo kėlinio dalį buvo pelnęs vos 3 taškus. Po dviejų kėlinių svečiai pirmavo 29:26, tačiau „Žalgiris“ laikėsi rungtynėse ir atrodė, kad čia dar visko gali būti. Vis tik, „Barca“ reikalus išsprendė trečiajame kėlinyje, per kurį pelnė daugiau taškų nei per pirmus du kėlinius – 32.

Po trijų kėlinių „FC Barcelona“ pirmavo jau 13 taškų ir iniciatyvos iš rankų nebepaleido. Nors „Žalgiris“ kėlinio pradžioje dar buvo sumažinęs skirtumą iki 6 taškų, tačiau tritaškiai gelbėjo Š. Jasikevičiaus treniruojamą klubą. Iš viso „FC Barcelona“ įmetė 11 iš 23 tritaškių – 47,8%, tuo tarpu „Žalgiris“ 4 iš 15 – 26,7%. Naudingiausiai „FC Barcelona“ komandoje ir vėl sužaidė J. Vesely – 14 taškų ir 20 naudingumo balų, tačiau pagalbininkų buvo daug daugiau – iš viso net keturi žaidėjai surinko dviženklį taškų skaičių, o penki dviženklį naudingumo balų skaičių.

„Žalgirio“ komandoje taip ir nesužaidė R. Šmits – 0 taškų ir 3 naudingumo balai. Vienas svarbiausių komandos žaidėjų serijoje buvo perdegęs ir latvio labai trūko. I. Tayloras žaidė vos 14 minučių ir akivaizdu, kad amerikietis nėra geriausioje savo formoje. Naudingiausi komandoje buvo Laurynas Birutis ir Edgaras Ulanovas – 13 ir 14 naudingumo balų.

Nors ta viena „Žalgirio“ pergalė Kaune būtų labai didelis laimėjimas organizacijai, su tokia talentinga „FC Barcelona“ kovoti, kai ne visi žaidėjai jaučiasi sveiki yra labai sunku. Nors „Žalgiris“ – „FC Barcelona“ atkrintamosiose yra vienintelė serija pasibaigusi sausu rezultatu, negalima nurašyti to, ką „Žalgiris“ padarė reguliaraus sezono metu.

Madrido „Real“ – Belgrado „Partizan“

Tikriausiai viena iš įdomiausių ir daugiausiai intrigos keliančių Eurolygos TOP 8 porų. Belgrado komanda sezoną pradėjo gana prastai, tačiau antroje sezono pusėje buvo viena iš geriausių Eurolygoje – reguliarųjį sezoną užbaigė iškovodama 11 pergalių ir patyrusi tris pralaimėjimus. Namuose krito „Olympiacos“, „Real“, išvykoje buvo nugalėta „Anadolu Efes“, „AS Monaco“.

Reguliaraus sezono pabaigoje Belgrade kuriama atmosfera buvo įspūdingiausia visoje Eurolygoje, todėl galima tik įsivaizduoti, kas čia dėsis trečiosiose serijos rungtynėse. Jeigu „Partizan“ kaip nors atsivežtų bent vieną pergalę iš Madrido, nebūtų didelė staigmena, jeigu serija Belgrade ir pasibaigtų. Be jokių abejonių Madrido „Real“ turi įspūdingą sudėtį, tačiau kai prie komandos vairo stojo Chusas Mateo, žaidimas neatrodo labai užtikrintai.

Išvykoje šį sezoną „Partizan“ pralaimėjo 97:105, tačiau rungtynės vyko lapkričio pabaigoje ir komandos forma tikrai nebuvo pati geriausia. Tuo tarpu Belgrade rungtynės vyko balandžio 1 dieną ir tada „Partizan“ atsirevanšavo 104:90. Šioje serijoje be galo įdomi bus vienų iš naudingiausių Eurolygos žaidėjų dvikova. Mathias Lessortas antrose rungtynėse surinko 16 taškų ir 29 naudingumo balus, o Walteris Tavaresas 7 taškus ir 14 naudingumo balų.

Belgrado komandoje be legendinio trenerio Željko Obradovičiaus labai daug patirties nėra. Vis tik, visi svarbiausi žaidėjai yra žaidę ne tik atkrintamosiose, bet ir finaliniame ketverte – Kevinas Punteris su Zachu LeDay žaidė atstovaudami „Olimpia“ komandai, Dante Exumas „FC Barcelona“, o Jamesas Nunnally su „Fenerbahce“ 2017 m. tapo Eurolygos čempionu. Tačiau, bendra komandos patirtis visiškai neprilygsta Madrido „Real“ komandai, todėl tai gali būti gana svarbus faktorius serijoje.

Ilgose atkrintamųjų serijose labai svarbu turėti x-faktorių, kurie gali iššauti tam tikrose rungtynėse ir nulemti jų baigtį. „Real“ komandoje tokių žaidėjų yra labai daug, tuo tarpu „Partizan“ komandoje viskas labai paprasta – žaidimas priklauso nuo kelių žaidėjų. Taip, žaidžiant Belgrade sužaisti sėkmingą atkarpą gali Aleksa Avramovičius, Danilo Andjusičius ar Yamas Madaras, tačiau „Partizan“ norint žengti toliau, reikės bent kartą laimėti Madride, ką padaryti bus labai sunku. Būtent tai ir yra pagrindinis „Real“ koziris – jeigu fantastiškoje Belgrado atmosferoje laimėti nepavyks, užtenka visas pergales iškovoti namuose.

Pirmosios rungtynės: „Real“ 87:89 „Partizan“ 

Nors Eurolygos TOP 8 etapas anksčiausiai prasidėjo Monake, tačiau „Real“ – „Partizan“ susitikimas buvo pirmųjų ketvirtfinalio rungtynių puošmena. Iki paskutinių sekundžių vyko arši kova ir kai jau atrodė, kad Madrido komanda galiausiai perlauš rungtynes bei seriją pradės pergalingai, „Partizan“ krepšininkai vis atrasdavo jėgų, o paskutinę sekundę įmestas Kevino Punterio tritaškis vainikavo tiek puikias jo rungtynes, tiek ir pirmą „Partizan“ komandos pergalę istorijoje prieš „Real“ Madride.

Be jokių abejonių pirmose rungtynėse išskirti reikia jau minėtą K. Punterį, kuris iš viso surinko 26 taškus bei 33 naudingumo balus. Tiek pat naudingumo balų surinko ir Gabrielis Deckas – iš viso pelnė 24 taškus ir atkovojo 8 kamuolius. Visą ketvirtą kėlinį „Real“ žaidė be Walterio Tavareso, kuris rungtynių metu susižeidė ir sužaidęs 21 minutę buvo antras pagal naudingumą – 12 taškų bei 20 naudingumo balų. Vis tik, baimintis dėl krepšininko sveikatos nereikia, po atliktų tyrimų paaiškėjo, kad patirta trauma nėra rimta ir antrose rungtynėse jis jau galės žaisti.

Prastas rungtynes sužaidė vienas „Real“ lyderių Džananas Musa, Sergio Rodriguezas sužaidė nepilnas šešias minutes, o Sergio Llullas aikštėje iš viso nepasirodė. Kitas komandos veteranas Anthony Randolphas nežaidęs visą sezoną aikštėje praleido 7 minutes, nes traumą patyrusio W. Tavareso negalėjo pakeisti Vincentas Poirieras, kuris atsigaudinėja po apendicito operacijos.

Jau po pirmų rungtynių galima sakyti, kad „Partizan“ pasiekė nuostabų rezultatą – atsikovojo namų aikštės pranašumą ir dabar „Real“ privalės bent kartą laimėti Belgrade, jeigu nori patekti į finalinį ketvertą. Prieš antrąsias rungtynes daugiau rezervų turi „Real“ komanda, todėl būtent iš jų ir tikimasi sėkmingesnio žaidimo.

Antrosios rungtynės: „Real“ 80:95 „Partizan“

Jeigu pirmose rungtynėse „Partizan“ laimėjo fantastiniu K. Punterio tritaškiu paskutinę sekundę, tai antrosios rungtynės laimėtos buvo dar nesibaigus visam laikui. Nuo pat rungtynių pradžios „Partizan“ žaidė labai kokybiškai, o tai leido pirmą kėlinį užbaigti su 10 taškų pranašumu. Antrajame kėlinyje pavyko ne tik persvarą išsaugoti, bet ir dar labiau padidinti ir po dviejų kėlinių rezultatas buvo 51:37. Trečiajame kėlinyje „Real“ bandė sugrįžti ir vienu metu atrodė, kad taip ir nutiks, tačiau pora sėkmingų „Partizan“ atakų ir vėl pavykdavo susigrąžinti turėtą pranašumą.

Kai jau atrodė, kad rungtynės taip ir pasibaigs, likus 1:50 iki jų pabaigos, Sergio Llullas nesportiniu elgesiu prasižengė prieš K. Punterį ir tuomet kilo masinės muštynės. Iš viso diskvalifikuota 21 žaidėjas ir rungtynės nutrauktos anksčiau laiko. „Partizan“ Madride sužaidė fantastiška ir atrodė, kad į Belgradą sugrįš uždaryti serijos. Vis tik, Eurolyga išanalizavusi kilusį konfliktą, suspendavo keturis žaidėjus, kas reiškia, jog ši serija gali greitai dar nesibaigti.

Guerschonas Yabusele gavo didžiausią nuobaudą – 5 rungtynių diskvalifikaciją, o tai reiškia, kad šiame Eurolygos sezone prancūzas jau nebežais. Kitas „Real“ žaidėjas Gabrielis Deckas suspenduotas vienerioms rungtynėms. „Partizan“ komandoje vienerioms rungtynėms suspenduotas Mathias Lessortas, o K. Punteris dvejoms. Tai reiškia, kad geriausias pirmųjų dviejų rungtynių žaidėjas Belgrade nežais ir aikštėje pasirodys tik jeigu serija sugrįš į Madridą.

Svarbus aspektas yra tai, kad kilusiame konflikte traumą patyrė Dante Exumas. Atlikus išsamius tyrimus paaiškėjo, kad trauma nėra labai rimta, tačiau didelė tikimybė, kad trečiose rungtynėse australas žaisti negalės, o tai reiškia, kad „Partizan“ seriją namuose sieks uždaryti be D. Exumo bei suspenduotų M. Lessort ir K. Punterio. Tuo tarpu „Real“ komandoje žais traumą išsigydęs W. Tavaresas, kuris nežaidė antrose rungtynėse.

Nors konfliktą sukėlė „Real“ komanda, dabar tokia situacija, kad iš jos daugiausiai „laimėjo“ būtent „Real“. Namuose „Partizan“ turės vertis be savo lyderio, todėl daugiausiai dėmesio skiriama ketvirtoms rungtynėms, kuriose jau galės žaisti M. Lessortas ir tikimasi, kad po sužeidimo atsigaus D. Exumas. Madrido komanda gavo galimybę išgelbėti seriją, kadangi plačią sudėtį turinti komanda trečiose ir ketvirtose rungtynėse aikštėje turės kur kas daugiau talento.

Nors kol kas serijoje prieš Chus Mateo į vienus vartus laimi Željko Obradovičius, bus labai įdomu pamatyti, kokie sprendimai bus priimti trečiose rungtynėse. Vis tik, turint omenyje susidariusią situaciją ir jeigu žaisti negalės D. Exumas, didelė tikimybė, kad „Partizan“ komandai nepadės ir 20 tūkstančių žiūrovų palaikymas. Serija trečiose rungtynėse baigtis neturėtų, nebent krepšinio profesoriaus treniruojama komanda pateiks dar vieną siurprizą.

Trečiosios rungtynės: „Partizan“ 80:82 „Real“

Daugiau nei 20 tūkstančių žiūrovų palaikoma „Partizan“ komanda trečiose serijos rungtynėse neuždarė serijos sausai ir tam yra akivaizdžios priežastys. M. Lessorto suspendavimas lėmė W. Tavareso dominavimą visų rungtynių metu. Madrido komandos vidurio puolėjas sužaidė fantastiškas rungtynes – 26 taškai ir 41 naudingumo balas. Aukštaūgis nesulaikomas buvo ne tik puolime, bet kaip ir visada buvo labai didelis ramstis gynyboje.

„Partizan“ rungtynes pradėjo nuostabiai – 32 pelnyti taškai per pirmą kėlinį ir 13 taškų persvara. Vis tik, Madrido komanda po truputį mažino skirtumą, kol galiausiai trečiajame kėlinyje išsiveržė į priekį. Rungtynės galėjo laimėti abi komandos, kadangi likus 24 sekundėmis rezultatas dar buvo lygus, tačiau tritaškį pataikė Nigel Williams-Goss, kuris prieš buvusią komandą sužaidė puikias rungtynes – 22 taškai ir 19 naudingumo balų.

Belgrado komandai labai trūko ne tik jėgos po krepšiu, bet ir K. Punterio lyderystės puolime. Amerikietis nežais ir ketvirtose serijos rungtynėse, todėl „Partizan“ komandai ir toliau reikės verstis su turimais žaidėjais. Traumą trečiose rungtynėse patyrė Aleksa Avramovičius, todėl rotacija bus dar labiau susitraukusi.

Ketvirtose rungtynėse galima tikėtis mažesnio W. Tavareso dominavimo, kadangi bus sugrįžęs M. Lessortas, tačiau „Real“ komandoje po suspendavimo grįžta G. Deckas. „Partizan“ trečiose rungtynėse parodė, kad su „Real“ komanda tikrai gali kautis net ir be savo lyderių, todėl prognozuoti ketvirtąsias rungtynes labai sunku. Madrido komanda turi problemų ir panašu, kad serijoje jos neišnyks. Džananas Musa vis neranda savo žaidimo ir jeigu ne individualus N. Williams-Goss meistriškumas, serija galėjo būti pasibaigusi. G. Deckas yra labai svarbus „Real“ komandai, tačiau M. Lessorto sugrįžimas turėtų pridėti daugiau naudos komandai, kadangi be jo priekinė linija atrodo labai silpnai. Akivaizdu, kad aistrų čia tikrai netrūks ir nebūtų didelė staigmena, jeigu serija pasibaigtų Belgrade arba jeigu kitą savaitę matysime penktąsias rungtynes Madride.

Ketvirtosios rungtynės: „Partizan“ 78:85 „Real“

Ketvirtosios rungtynės Belgrade pasibaigė beveik identišku rezultatu kaip ir trečiosios. Pačios rungtynės klostėsi kitaip, tačiau rungtynių pabaigoje irgi matėme intrigos. Jeigu trečiose rungtynėse „Partizan“ pirmajame kėlinyje susikrovė dviženklį taškų pranašumą, tai ketvirtose geriau rungtynes pradėjo „Real“ krepšininkai. Po suspendavimo sugrįžo M. Lessortas, kuris pelnė 11 taškų ir surinko 11 naudingumo balų, tačiau sustabdyti W. Tavareso vis tiek nepavyko, kuris pelnė 15 taškų ir surinko 30 naudingumo balų.

Geriausias serijos rungtynes sužaidė Dž. Musa – 14 taškų ir 19 naudingumo balų, taip pat savo žodį tarė veteranas Sergio Rodriguezas – 8 taškai, 7 rezultatyvūs perdavimai ir 14 naudingumo balų. 14 taškų ir 16 naudingumo balų pridėjo Gabrielis Deckas, kuris patyrė traumą ir penktose serijos rungtynėse nežais. Tai reiškia, kad „Real“ priekinėje linijoje neturės traumuoto argentiniečio bei suspenduoto G. Yabusele. W. Tavaresui kris dar daugiau atsakomybės, su kuria jis Belgrade tikrai susitvarkė.

Madride „Partizan“ turės po suspendavimo sugrįžtantį K. Punterį, o tai reiškia, kad turėtume pamatyti visai kitokį komandos žaidimą. Pirmos dvi serijos rungtynės „Partizan“ komandai buvo labai solidžios, tačiau laimėti tris kartus Madride bus tikrai labai sunku. Jau dabar galima sakyti, kad ši serija yra istorinė, kadangi dar nei viena komanda nebuvo laimėjusi serijos pralaiminėdama 0:2, o taip pat nei viena komanda nėra laimėjusi penktųjų rungtynių išvykoje.

Jeigu W. Tavaresas keičia „Real“ komandos žaidimą, tai K. Punteris keičia „Partizan“ komandos žaidimą. Akivaizdu, kad patirtis Madrido komandos pusėje, ką ir pamatėme paskutinėse rungtynėse Madride, kai rungtynių pradžioje puikiai atrodė Adamas Hanga, o rungtynių pabaigoje S. Rodriguezas. Nors „Real“ turi gerus šansus uždaryti seriją namuose, nebūtų didelė staigmena, jeigu „Partizan“ bilietą į finalinį ketvertą iškovotų ten, kur ir atsidarė šioje serijoje.

Penktosios rungtynės: „Real“ 98:94 „Partizan“

Belgrado „Partizan“ penktose serijos rungtynėse žaidė pilna sudėtimi ir iš karto galėjome matyti visai kitokį komandos žaidimą. Antrą kėlinį „Partizan“ laimėjo net 32:17 ir į ilgąją pertrauką išėjo turėdami net 16 taškų pranašumą. Rezultatas galėjo priminti antrąsias serijos rungtynes, kuriose „Real“ irgi bandė sugrįžti į rungtynes, tik tada to padaryti taip ir nepavyko, tuo tarpu penktose rungtynėse vaizdas buvo kitoks. Madrido komandai trečią kėlinį pavyko laimėi 30:21, o lemiamą ketvirtą kėlinį 29:18.

Buvo keista matyti, kaip byra Ž. Obradovičiaus treniruojama komanda, tačiau rungtynių herojais tapo niekas kitas, o „Real“ komandos veteranai. Naudingiausias rungtynių žaidėjas buvo S. Rodriguezas, vos per 20 minučių surinkęs 19 taškų, 6 rezultatyvius perdavimus bei 26 naudingumo balus. S. Llullas pridėjo 8 taškus ir itin svarbų tritaškių rungtynių pabaigoje, o R. Fernandezas per 20 minučių taškų nepelnė, tačiau savo aktyvumu aikštėje sukūrė ne vieną sėkmingą epizodą. Pagaliau puikias rungtynes serijoje sužaidė Dž. Musa – 20 taškų ir 24 naudingumo balai.

„Partizan“ komandoje kaip ir buvo galima tikėtis rezultatyviausiai žaidė K. Punteris – 28 taškai ir 26 naudingumo balai. Gynėjas pataikė 7 iš 13 tritaškių, o visa komanda metė 51,7% taiklumu – 15/29. Naudingiausiai komandoje žaidė visi pagrindiniai žaidėjai – D. Exumas, J. Nunnally bei M. Lessortas.

Madrido komanda dar kartą parodė, kaip svarbu turėti patyrusių, komandai atsidavusių žaidėjų. „Real“ tapo pirmuoju klubu Eurolygos istorijoje, kuriam pavyko laimėti seriją atsilikinėjant 0:2. Galima kalbėti apie tai, kad jeigu ne incidentas antrųjų rungtynių pabaigoje, serija būtų pasibaigusi kitaip, tačiau nereikia pamiršti ir to fakto, kad „Real“ į finalinį ketvertą vyksta be G. Yabusele bei G. Decko.

Monako „AS Monaco“ – Tel Avivo „Maccabi“

„AS Monaco“ – „Maccabi“ serija turi daugiausiai potencialo nueiti iki penktų rungtynių. Pagrindinė to priežastis – nuostabus „Maccabi“ žaidimas Tel Avive. Sunku įsivaizduoti, kaip „AS Monaco“ komandai pavyksta išsivežti pergalę iš Tel Avivo, kur šį sezoną laimėti sugebėjo tik „FC Barcelona“ ir „Crvena Zvezda“. Monako komanda trečiame Eurolygos ture Tel Avive pralaimėjo 70:78, tačiau namuose atsirevanšuoti pavyko su kaupu – 86:67.

„Maccabi“ šį sezoną pademonstravo unikalų rezultatą – daugiausiai pergalių iškovota namuose, tačiau išvykoje laimėta tik penkis kartus – mažiau arba tiek pat kartų laimėjo tik „Asvel“, „Panathinaikos“, „Alba“, „Bayern“, „Virtus“ – visos paskutinės Eurolygos komandos ir „Baskonia“. Dėl to, galima sakyti, kad „Maccabi“ susiduria su ta pačia problema kaip ir „Partizan“ komanda – norint patekti į finalinį ketvertą, kažkaip reikia laimėti išvykoje.

Daug nerimo sukėlė paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse patirta Lorenzo Browno trauma. Kol kas nėra aišku, ar amerikietis bus priverstas praleisti seriją arba bent jau jos pradžią, tačiau tikimasi, kad gynėjas atsigaus ir galės žaisti. Be L. Browno serijoje galvoti apie pergalę išvykoje tikrai nereikėtų, o ir namų tvirtovę apginti būtų be galo sunku. Pažymėti reikia tai, kad jau pirmose serijos rungtynėse žaisti galės Alexas Poythressas, kuris po sėkmingos sezono pradžios 11-ame ture patyrė traumą ir daugiau nebežaidė.

Monako komanda jau žino, ką reiškia žaisti penkerių rungtynių seriją – praeitais metais lemiamas rungtynes komanda pralaimėjo Pirėjuje. Šiais metais skirtumas tas, kad lemiamas rungtynes reikėtų žaisti namuose, kur reguliaraus sezono metu komanda atrodė labai solidžiai – 13 pergalių ir 4 pralaimėjimai. Be to, kad abejoms komandoms laimėti išvykoje bus labai sunku, paminėti reikia tai, kad abu klubai demonstruoja panašų žaidimo stilių. Viskas prasideda nuo aukšto lygio gynėjų, o Josho Nebo ir Donta Hallo dvikova po krepšiu turėtų sukurti ne vieną įspūdingą epizodą.

Jeigu „AS Monaco“ seriją pradėtų 2:0, tai dar tikrai nereikštų serijos pabaigos, kadangi „Maccabi“ turi visas galimybes Tel Avive rezultatą išlyginti. Žinoma, žaisti be galimybės suklysti yra psichologiškai sunku, tačiau nebūtų staigmena čia išvysti lemiamas rungtynes Monake. Jeigu L. Brownas bus pilnai pasiruošęs žaisti, tai gali būti įdomiausia TOP 8 serija.

Pirmosios rungtynės: „AS Monaco“ 67:79 „Maccabi“

Jeigu šioje serijoje „Maccabi“ pergalė nebūtų buvusi labai didelė staigmena, tai pirmos rungtynės buvo labai netikėtos tuo, kad „Maccabi“ laimėjo taip užtikrintai. Itin prastai išvykose žaidžianti komanda nuo pat rungtynių pradžios kontroliavo jų eigą, o trečiajame kėlinyje išsiveržę dviženkliu skirtumu taip ir nebeatsipalaidavo. Įdomu tai, kad „Maccabi“ laimėjo visus keturis kėlinius.

„Maccabi“ komandoje puikias rungtynes sužaidė Wade Baldwinas IV, pelnęs 20 taškų bei surinkęs 26 naudingumo balus. 19 naudinugmo balų surinko Joshas Nebo, 11 Lorenzo Brownas, kuris po traumos nebuvo geriausioje formoje ir žvelgiant į kitas rungtynes, „Maccabi“ dar tikrai turi rezervo. „AS Monaco“ komandoje 20 naudinugmo balų surinko Alpha Diallo, 18 Mike Jamesas, 16 Donatas Motiejūnas.

Pagrindinė „AS Monaco“ pralaimėjimo priežastis buvo tritaškiai metimai. Iš viso komanda pataikė tik 4 tritaškius iš 26, tačiau pirmąjį pataikė tik trečio kėlinio viduryje. Nors atrodė, kad „AS Monaco“ pirmose rungtynėse neturi jokių šansų, nurašyti komandos tikrai nereikia. Praeitais metais irgi matėme šios komandos pralaimėjimą Pirėjuje, tačiau antrose rungtynėse „AS Monaco“ laimėjo ir į Monaką serija persikėlė su rezultatu 1:1.

Taip, „Maccabi“ kaip ir „Partizan“ jau pasiekė puikų rezultatą – atsikovojo namų aikštės pranašumą, tačiau džiaugtis dar tikrai anksti. Antrose serijos rungtynėse turėtume pamatyti visai kitokį „AS Monaco“ žaidimą ir į Tel Avivą komandos turėtų vykti su lygiu serijos rezultatu.

Antrosios rungtynės: „AS Monaco“ 86:74 „Maccabi“

Kaip ir buvo galima tikėtis, „AS Monaco“ antrose rungtynėse parodė visai kitą savo veidą ir serijos iš rankų visiškai nepaleido. Iš karto išskirti galima pasiteisinusį Saša Obradovičiaus sprendimą į starto penketą išleisti komandos kapitoną Yakuba Ouattara, kuris jau pirmajame kėlinyje įmetė du tritaškius, ne kartą sėkmingai sužaidė gynyboje bei užvedė visą komandą. Pirmose rungtynėse gynėjas aikštėje nepasirodė, tuo tarpu antrose per 12 minučių pelnė 12 taškų ir surinko 10 naudingumo balų.

„AS Monaco“ per pirmas 13 minučių įmetė keturis tritaškius – tiek kiek per visas pirmąsias rungtynes. Iš viso rungtynes baigė įmetę 11 tritaškių iš 31 ir tai daug prisidėjo prie sėkmingo komandos žaidimo. Jeigu prastesnes rungtynes sužaidė Mike Jamesas, kuris iš 7 tritaškių pataikė vos vieną, tai akivaizdus lyderis puolime buvo Jordanas Loydas. Amerikietis pelnė net 33 taškus ir pataikė 5 tritaškius iš 9. Surinkti 36 naudingumo balus amerikiečiui užteko vos 27 minučių.

„Maccabi“ komandoje rezultatyviausi buvo L. Brownas ir W. Baldwinas IV, atitinkamai pelnė 16 ir 17 taškų, tačiau daugiau niekas nepasiekė dviženklės taškų ribos ir pagalbos iš komandos draugų tikrai trūko. Vis tik, kad ir pralaimėjo „Maccabi“ antrąsias rungtynes, pagrindinis darbas serijoje atliktas.

„AS Monaco“ praeitais metais sugebėjo laimėti Pirėjuje, tačiau laimėti šiais metais Tel Avive lengviau tikrai nebus. Nereikia pamiršti, kad „Maccabi“ reguliaraus sezono metu čia atrodė nenugalimi, todėl bus labai įdomu pamatyti, ar atkrintamosiose komanda namuose gali atrodyti dar geriau. Jeigu „Partizan“ serijos namuose gali nepavykti uždaryti dėl suspenduotų žaidėjų, tai „Maccabi“ turi visus šansus seriją uždaryti Tel Avive, o trečiosios rungtynės turėtų būti to pradžia.

Trečiosios rungtynės: „Maccabi“ 80:82 „AS Monaco“

Jeigu „Maccabi“ pergalė pirmosiose serijos rungtynėse buvo nemaža staigmena, tai „AS Monaco“ pergalė trečiose buvo dar didesnė staigmena. Monako klubas nuo pat rungtynių pradžios išsiveržė į priekį ir visų rungtynių metu kontroliavo žaidimą. Po dviejų kėlinių „AS Monaco“ pirmavo 41:32 ir nors trečiajame kėlinyje „Maccabi“ sugrįžo į rungtynes, ketvirto kėlinio pradžią geriau sužaidusi „AS Monaco“ išsaugojo pranašumą ir išsiveržė serijoje 2:1.

Jau pirmose rungtynėse Tel Avive „AS Monaco“ padarė savo darbą ir blogiausiu atveju serija sugrįš penktosioms rungtynėms į Monaką. M. Jamesas su komandos draugais dar kartą įrodė, kad šios komandos nurašyti nereikia. Praeitais metais jie ketvirtfinalyje sugebėjo laimėti rungtynes Pirėjuje, tuo tarpu šiais metais tapo vos trečiąja komanda, kuriai pavyko laimėti Tel Avive.

Prastas rungtynes sužaidė L. Brownas – 12 tašku ir 10 naudingumo balų. W. Baldwin IV surinko 16 taškų ir 24 naudingumo balus, tačiau atrodo, kad didesnės lyderystės iš gynėjų tikrai trūko. Viena iš pralaimėjimo priežasčių – netaiklūs tritaškiai metimai. Iš viso „Maccabi“ pataikė vos 6 tritaškius iš 25.

„AS Monaco“ komandoje naudingiausi buvo M. James ir Donatas Motiejūnas – abu surinko po 16 naudingumo balų. Tačiau išskirti galima ir kitus žaidėjus, kadangi net šeši žaidėjai surinko dviženklį naudingumo balų skaičių ir komandinė dvasia jautėsi nuo pirmų minučių.

Ketvirtose serijos rungtynės „Maccabi“ yra laikomi favoritai – taip gerai visą sezoną namuose žaidusi komanda negali paleisti serijos ir labai didelė tikimybė, kad čia išvysime penktąsias rungtynes Monake. Galima tikėtis padarytų „Maccabi“ komandos išvadų, o ypač reikėtų laukti geresnio L. Browno žaidimo, nuo kurio priklauso ir komandos sėkmė.

Ketvirtosios rungtynės: „Maccabi“ 105:69 „AS Monaco“

„Maccabi“ nuostabiai atsitiesė po gana netikėto pralaimėjimo namuose trečiose rungtynėse. Ketvirtose pirmą kėlinį pralaimėjo 17:24, kas šiek tiek priminė antrąsias serijos rungtynes, tačiau antrą kėlinį „Maccabi“ pradėjo net 20:0 spurtu, o į ilgąją pertrauką išėjo turėdami 11 taškų pranašumą. Namų komanda nesustojo ir antroje pusėje – trečią kėlinį laimėjo ant 15 taškų, o ketvirtą ant 9. „Maccabi“ komandai pavyko įmesti 100 taškų, kas yra labai retas reiškinys Eurolygos atkrintamosiose – per visą istoriją tai pavyko padaryti vos tris kartus.

Vėl puikus buvo „Maccabi“ duetas – L. Brownas ir W. Baldwin IV pelnė 22 ir 19 taškus bei 25 ir 21 naudingumo balą. Po 15 naudingumo balų surinko Johnas Dibartolomeo bei Alexas Poythressas. „AS Monaco“ komandoje daugiausiai taškų pelnė ir naudingiausias buvo Mike James – 13 taškų bei 17 naudingumo balų. Donatas Motiejūnas buvo trečias pagal rezultatyvumą – 11 taškų.

Šios serijos rungtynės Monake kelia daugiausiai intrigos. Jeigu „Olympiacos“ ir „Real“ yra laikomi favoritai, tai „AS Monaco“ ryškiais favoritais išskirti tikrai nereikėtų. „Maccabi“ jau įrodė, kad gali laimėti Monake, o gerėjantis L. Browno žaidimas turėtų kelti nemažai galvos skausmo Monako komandai.

Monako komandos organizacija jau sumažino bilietų skaičių „Maccabi“ fanams, kas irgi rodo, kad nerimo prieš penktąsias rungtynes yra. Turint omenyje, kaip šį sezoną „Maccabi“ prastai žaidė išvykoje, būtų labai simboliška svarbiausias sezono rungtynes laimėti būtent išvykoje. „Maccabi“ Eurolygoje šį sezoną namuose nebežais, todėl atsisveikinimas su savais fanais buvo tikrai labai solidus. Jeigu reikėtų lyginti su kitomis serijomis, šiose rungtynėse atrodo, kad namų komanda turi mažiausią pranašumą.

Penktosios rungtynės: „AS Monaco“ 97:86 „Maccabi“

Šių metų Eurolygos atkrintamosios buvo itin atkaklios, net trejose serijose prireikė visų penkerių rungtynių, o lemiamos „AS Monaco“ – „Maccabi“ rungtynės buvo vienos iš gražiausių visame TOP 8 etape. Nors „AS Monaco“ laimėjo dviženkliu taškų skirtumu, prieš ketvirto kėlinio pradžią rezultatas buvo 72:70 ir tikrai niekas dar nebuvo aišku. Iš dalies galima sakyti tai, kad ketvirtajame kėlinyje pasijautė, jog „Maccabi“ žaidžia ne prie savu sirgalių, o sėkmingiau sužaidę „AS Monaco“ dar labiau pradėjo pasitikėti savo jėgomis.

Monako komandoje labiausiai žibėjo gynėjai – J. Loydas surinko 21 tašką ir 24 naudingumo balus, o M. Jamesas 21 tašką ir 21 naudingumo balą. Dviženklį naudingumo balų skaičių pridėjo dar penki krepšininkai – Elie Okobo, Chima Moneke, Alpha Diallo, Donta Hallas bei Yakuba Ouattara. Donatas Motiejūnas per 20 minučių pelnė 6 taškus ir surinko 5 naudingumo balus.

„Maccabi“ komandoje ant savo pečių tempė W. Baldwinas IV – 27 taškai ir 35 naudingumo balai. Gynėjas pataikė 5 iš 6 dvitaškių, 5 iš 7 tritaškių bei atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Labai trūko L. Browno, kuris nors ir pelnė 12 taškų, rungtynes baigė su 0 naudingumo balų skaičiumi. 12 taškų pridėjo Jarellis Martinas, po 10 J. Dibartolomeo ir D. Hilliardas.

Monako komanda praeitais metais lemiamas penktąsias rungtynes pralaimėjo Pirėjuje ir į finalinį ketvertą nepateko. Šiais metais iškovotas namų aikštės pranašumas pilnai pasiteisino – penktosios rungtynės buvo žaidžiamos namie, o komanda pirmą kartą pateko į „Final 4”. Įdomu tai, kad pusfinalyje laukia susitikimas būtent su Pirėjo „Olympiacos“.

Related Posts

2 thoughts on “Eurolygos TOP 8 2022-23 m. – apžvalga ir prognozės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.