„Zalgiris“ – „FC Barcelona“
Krepšinis

2022-23 m. Eurolygos aštuntfinalis: „Žalgiris“ – „FC Barcelona“ apžvalga ir prognozės

Lietuvoje visų akys krypsta į vieną 2022-23 m. Eurolygos sezono aštuntfinalio seriją, kuri Barselonoje prasidės tarp „Žalgiris“ – „FC Barcelona“. Paskutinį kartą „Žalgiris“ Eurolygos TOP 8 rungtyniavo 2018-19 m. sezone, kai komandą dar treniravo Šarūnas Jasikevičius. Praeitais metais prie Kauno komandos vairo stojęs Kazys Maksvytis „Žalgirį“ atvedė į aštuntfinalį, kur žaisti reikės prieš Šarūno Jasikevičiaus treniruojamą „FC Barcelona“.

Taip gavosi, kad aštuntfinalyje pamatysime dvi lietuviams artimiausias Eurolygos komandas – „FC Barcelona“ palaikymo susilaukia ne tik Šarūno Jasikevičiaus, bet ir dėl buvusio žalgiriečio Roko Jokubaičio. Š. Jasikevičiaus asistentu čia dirba Tomas Masiulis, o fizinio parengimo treneris yra Justinas Grainys. Paminėti galima ir tai, kad praeitą savaitę „ACB“ čempionate pagrindinėje komandoje debiutavo 16-metis Kasparas Jakučionis. 30 sekundžių aikštėje praleidęs lietuvis tapo trečiuoju jauniausiu „FC Barcelona“ žaidėju „ACB“ lygoje.

Simboliška, kad į Eurolygos TOP 8 sugrįžęs „Žalgiris“ žais prieš „FC Barcelona“, tačiau turint omenyje, kad šių metų Eurolygos „Final 4” vyks Kaune, galima būti tikriems, kad bent viena lietuvių mėgstama komanda ten tikrai žais. Žinoma, visi norėtų finaliniame ketverte matyti namuose žaidžiantį „Žalgirį“, tačiau tam reikės nuveikti labai sudėtingą darbą.

Eurolygos aštuntfinalio „Žalgiris“ – „FC Barcelona“ serijos tvarkaraštis

Eurolygos aštuntfinalyje žaidžiama iki trijų pergalių. Pirmąsias dvejas serijos rungtynes namuose žaidžia komanda iškovojusi namų aikštės pranašumą, trečiosios ir jeigu reikia ketvirtosios rungtynės vyksta išvykoje, o prireikus lemiamų penktųjų rungtynių, jos vėl vyksta namuose. Tai reiškia, kad pirmąsias dvejas rungtynes „FC Barcelona“ – „Žalgiris“ žais Barselonoje, o tada veiksmas persikels į Kauną. Pilnas aštuntfinalio serijos tvarkaraštis:

• Balandžio 26 d. 21:00 val. „FC Barcelona“ – „Žalgiris“
• Balandžio 28 d. 21:00 val. „FC Barcelona“ – „Žalgiris“
• Gegužės 3 d. 20:00 val. „Žalgiris“ – „FC Barcelona“
• Gegužės 5 d. 20:00 val. „Žalgiris“ – „FC Barcelona“ (jeigu reikės)
• Gegužės 9 d. „FC Barcelona“ – „Žalgiris“ (jeigu reikės)

„FC Barcelona“ – „Žalgiris“ – pirmųjų serijos rungtynių apžvalga ir prognozė

2022-23 m. Eurolygos TOP 8 prasideda balandžio 25 d., tuo tarpu „FC Barcelona“ – „Žalgiris“ serija startuoja balandžio 26 dieną. Kaip ir visoje serijoje, taip ir pirmosiose rungtynėse favorite yra laikoma Barselonos komanda, tačiau šį sezoną „Žalgiris“ ne kartą įrodė, kad kai jų neslegia jokia įtampa, jie gali pateikti ne vieną staigmeną. Būtent tuo „FC Barcelona“ galėjo įsitikinti sezono pradžioje vykusiose rungtynėse Kaune, kai „Žalgiris“ laimėjo 73:72.

Pagal komandų sudėtį akivaizdu, kad „FC Barcelona“ turi daug daugiau talento, tačiau Š. Jasikevičiaus treniruojama komanda aštuntfinaliuose dažnai stringa. Paskutinius dvejus metus „FC Barcelona“ aštuntfinalyje žaidė visas penkerias rungtynes ir tai gali būti geras ženklas Kauno komandai. Tiek 2019-20 m. sezone, tiek praeitais metais „FC Barcelona“ nelaimėjo pirmųjų dvejų rungtynių, nors žaidžiama buvo prieš kur kas silpnesnes „Zenit“ ir „Bayern“ komandas.

Šį sezoną „Žalgiris“ išvykoje prieš „FC Barcelona“ neturėjo jokių šansų ir pralaimėjo beveik 20 taškų skirtumu, tačiau atkreipti dėmesį reikia į tai, kad komandos situacija nebuvo pati geriausia. Šiuo metu žalgiriečiai demonstruoja daug geresnę formą, o ir į aštuntfinalį žengiama daug malonesnėmis nuotaikomis, kadangi reguliarųjį sezoną uždaryti pavyko su keturiomis pergalėmis iš eilės. Žaisti pirmose rungtynėse turėtų galėti ir Isaiah Tayloras, dėl kurio buvo neramumu po rungtynių prieš „Bayern“.

Daug daugiau problemų turi „FC Barcelona“ – traumą praeitą savaitę patyrė Alexas Abrinesas, žaisti negali Cory Higginsas, taip pat neaišku ar galės žaisti Janas Vesely. Nors Barselonos sudėtis itin gili, tai labai svarbūs žaidėjai, ypač kalbant apie tokią sezono stadiją. Jeigu negalės žaisti čekas, priekinėje linijoje lieka Nikola Mirotičius, Sertacas Šanli, Mike Tobey ir Oscaras da Silva – nei vienam iš jų nebus lengva apsiginti prieš Rolands Šmits ar Lauryną Birutį.

Rungtynių prognozė

Ne paslaptis, kad visų čempionatų ir turnyrų atkrintamosiose rungtynių svarba yra daug didesnė nei reguliaraus sezono metu. Dažnai kalbama ir apie tai, kad puolimas laimi rungtynes, o gynyba čempionatus. Būtent gynyba atkrintamųjų metu tampa daug agresyvesnė ir fiziškesnė. Tiek „Žalgiris“, tiek „FC Barcelona“ savo žaidimą pradeda nuo gynybos, todėl lėtas ir apgalvotas žaidimas turėtų itin atsispindėti pirmosiose serijos rungtynėse.

Šį sezoną „Žalgiris“ daugumą pergalių iškovojo būtent per gerą gynybą, o ne taškų lenktynėse. Labai nedaug komandų Eurolygoje, kurias „Žalgiris“ galėtų nugalėti įmesdami daugiau taškų, o ką jau kalbėti apie „FC Barcelona“ talentą puolime. Atsižvelgiant į būsimų pirmųjų rungtynių įtampą, Barselonos komandos traumuotus žaidėjus, „Žalgirio“ žaidėjų patirties trūkumą atkrintamosiose, galima tikėtis nerezultatyvių rungtynių.

„FC Barcelona“ šį sezoną namuose meta po 79 taškus, o mažiau renka tik trys komandos – „Asvel“, „Žalgiris“ ir „EA7 Emporio Armani“. Atsižvelgiant kaip šios komandos puolimas strigdavo praeitų metų atkrintamosiose, nebūtų netikėta, jeigu nei viena komanda nepasiektų 80 taškų ribos.

„FC Barcelona“ – „Žalgiris“ – antrųjų serijos rungtynių apžvalga ir prognozė

„FC Barcelona“ – „Žalgiris“ rungtynėse matėme mažiausiai intrigos iš visų pirmųjų ketvirtfinalio rungtynių. Rezultatas neturėtų stebinti, atsižvelgiant į tai, kad prieš beveik du mėnesius Barselonoje matėme beveik identiškas rungtynes, kurias Barselonos komanda laimėjo 93:74. Nuo pat pradžių „Barcos“ krepšininkai paėmė kontrolę į savo rankas ir „Žalgiriui“ nei karto neleido priartėti.

Būtų keista tikėtis kažko kito, kai komanda atlieka vos 6 rezultatyvius perdavimus ir 13 klaidų. Daug vilčių buvo dėta į Isaiah Tayloro sugrįžimą, tačiau nuo rungtynių su „Bayern“ nežaidęs amerikietis aikštėje praleido vos 6 minutes ir tikrai nebuvo geriausioje savo formoje. Sunku tikėtis, kad vos per dieną spės kažkas pasikeisti, todėl ir antrose rungtynėse galima tikėtis, kad „Žalgiris“ negaus didelės naudos iš pagrindinio įžaidėjo.

Š. Jasikevičiaus sustatyta gynyba puikiai naudojosi tuo, kad „Žalgiriui“ labai sunku kurti žaidimą. Individualiais veiksmais užpulti buvo labai sunku ir jeigu keletą atakų pavykdavo sužaisti sėkmingai, žiūrint į bendrą vaizdą, laimėti rungtynes ar bent jau į jas sugrįžti, „Žalgiris“ šansų neturėjo. Rezultatyviausias tarp žalgiriečių buvo Ignas Brazdeikis, kuris per 20 minučių pelnė 14 taškų ir surinko 10 naudingumo balų. Sėkmingai pasirodė Dovydas Giedraitis – per 14 minučių pelnė 10 taškų ir buvo antras žaidėjas komandoje pasiekęs dviženklį taškų skaičių.

Jeigu pažiūrėtume į „FC Barcelonos“ komandą, tai šiose rungtynėse pamatėme tikrą atkrintamųjų komandą. Žaidžiama kantriai, ieškoma geriausio metimo, o užtikrintumas jautėsi nuo pirmų minučių. Jeigu pirmajame kėlinyje nekrito tritaškiai, tai rungtynes užbaigė su 53,8% taiklumu – 14/26. Penki žaidėjai pelnė daugiau nei po 10 taškų, o Tomaš Satoransky vienas atliko beveik tiek pat rezultatyvių perdavimų kaip visa „Žalgirio“ komanda – 5. Iš viso „Barca“ atliko 17 rezultatyvių perdavimų, kas ir atspindi puikų puolimą. Įspūdingą rezultatą Barselona pademonstravo prie baudų linijos – neprametė nei vienos baudos – 21/21.

Rungtynių prognozė

Nors po pirmųjų rungtynių Edgaras Ulanovas sakė, kad niekas dar nebaigta ir tai tik pirmosios rungtynės, sunku įsivaizduoti, kokių išvadų „Žalgiris“ gali padaryti per vieną dieną. Kadangi tai jau antrosios tokios rungtynės iš eilės, kai „Žalgiris“ ne tik negali užpulti, bet ir negali apsiginti, nebūtų nieko keisto, jeigu ir penktadienį aikštėje pamatysime tą patį.

Galima sakyti, kad „FC Barcelona“ sužaidė labai geras rungtynes, tačiau tai tikrai nebuvo tos rungtynės, kurių pakartoti nebūtų įmanoma. „Barcos“ krepšininkai žaidė taip, kaip jiems buvo leidžiama ir jeigu „Žalgiris“ neparodys dar daugiau fiziškumo, tuo bus pasinaudota ir antrose serijos rungtynėse.

Jeigu pirmose rungtynėse buvo galima tikėtis nerezultatyvaus žaidimo, tai stringantį puolimą pamatėme tik iš „Žalgirio“ pusės. Antrose rungtynėse Kauno komandai reikia gerinti tiek puolimą, tiek gynybą. Panašu, kad „Barcelona“ turi per daug talento puolime, kad namuose būtų sustabdyta, todėl antrose rungtynėse galima laukti panašaus vaizdo ir visiškos „Barcos“ kontrolės.

„Žalgiris“ – „FC Barcelona“ – trečiųjų serijos rungtynių apžvalga ir prognozė

Antrosios ketvirtfinalio rungtynės buvo visai kitokios nei pirmosios ir 8 taškų „FC Barcelona“ pergalė visai neatspindi rungtynių eigos, kadangi tai ir buvo didžiausia persvara, kurią kada nors rungtynėse turėjo Barselonos krepšininkai. Nuo pat rungtynių pradžios „Žalgiris“ pradėjo kurtis sėkmingas atakas, kurių labai trūko pirmose rungtynėse, ir visų rungtynių metu atsilikinėjo 1-2 metimais. Toks „Žalgirio“ žaidimas labai optimistiškai nuteikia prieš trečiąsias rungtynes Kaune, kurioms dėmesys jau buvo skiriamas dar prieš prasidedant serijai.

Visi gerai žino, kokia talentinga Barselonos komanda ir tris kartus serijoje prieš ją laimėti dabartiniam „Žalgiriui“ beveik neįmanoma. Tačiau, bent viena pergalė Kaune yra tai, ko iš šios komandos tikimasi ir labai laukiama. Pergalė trečiose rungtynėse suteiktų galimybę kabintis šioje serijoje ir dar kartą sugrįžti į Barseloną, o tuo pačiu sukurti dar vieną papildomą šventę Kaune – ketvirtąsias serijos rungtynes bei papildomą maišą pinigų kitam „Žalgirio“ sezonui.

Jeigu pirmosios rungtynės buvo labai prastos, tai antrosiose pamatėme tokį „Žalgirio“ žaidimą, kuris komandą ir atvedė į TOP 8. Išskirti būtina Edgarą Ulanovą – kapitonas po kurio laiko ir vėl sužaidė sėkmingas rungtynes, pelnė 13 taškų ir surinko 14 naudingumo balų. Naudingiausiai ir rezultatyviausiai žaidė Ignas Brazdeikis, kuris per 30 minučių pelnė 20 taškų bei surinko 16 naudingumo balų. I. Brazdeikis dar kartą pademonstravo savo potencialą puolime, kadangi prieš tikrai solidžią „FC Barcelona“ gynybą kūrėsi gana geras progas.

Pažvelgus į „FC Barcelona“, tai jeigu pirmose rungtynėse baudė S. Šanli, tai antrose nesustabdomai žaidė kitas aukštaūgis – Janas Vesely. Čekas per 26 minutes pelnė 26 taškus ir surinko 33 naudingumo balus. Taip pat paminėti reikia N. Mirotičių, kuris pirmoje rungtynių pusėje surinko vos 4 taškus, tačiau antroje pelnė 18 taškų ir rungtynes baigė su 23 naudingumo balais.

Rungtynių prognozė

Antrose serijos rungtynėse pamatėme, kaip „Žalgiris“ gali žaisti, kai atiduodamos visos jėgos kovai. Panašu, kad patys žaidėjai patikėjo, kad gali žaisti sėkmingai, o tai labai svarbu prieš trečiąsias serijos rungtynes. Kad Kauno komanda rungtyniaudama namie atrodo daug geriau nei išvykoje daug kalbėti nereikia, todėl trečiose rungtynėse labai daug priklausys nuo pačių „FC Barcelona“ krepšininkų.

Jeigu „Barcos“ krepšininkams nepavyks pabėgti nuo rungtynių pradžios ir perimti žaidimo kontrolės į savo rankas kaip pirmose rungtynėse, tuomet turėtume pamatyti po truputį stringančius veiksmus puolime, kadangi žaisti reikės nebe prieš savus žiūrovus, bet sausakimšoje „Žalgirio“ arenoje.

Būtų keista, jeigu vėl pamatytume tokias rezultatyvias rungtynes, kadangi puolimu laimėti prieš „FC Barcelona“ tikrai labai sunku. Optimizmo įneša tai, kad „Žalgiris“ paskutinius du kartus namuose laimėjo prieš Barseloną, todėl tikrai gali padaryti ir trečią kartą. Laimėti seriją 3:0 yra sunku bet kokiai komandai, todėl tikrai nebūtų keista, jeigu šioje serijoje išvysime ir ketvirtąsias rungtynes.

Related Posts

One thought on “2022-23 m. Eurolygos aštuntfinalis: „Žalgiris“ – „FC Barcelona“ apžvalga ir prognozės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.