UEFA Europos lyga
Futbolas

UEFA Europos lygos pusfinaliai 2022-23 m. – apžvalga ir prognozės

Sužaisti 2022-23 m. UEFA Europos lyga: ketvirtfinaliai parodė, kad atskirti Europos lygą ir „Sevilla“ komandą yra neįmanoma. Nuo 2005-06 m. „Sevilla“ šį turnyrą laimėjo net šešis kartus, o atsakomosiose ketvirtfinalio rungtynėse net 3:0 laimėjo prieš Mančesterio „United“. Turint omenyje, kaip blogai „La Liga“ čempionate atrodo ši komanda, Europos lygoje „Sevilla“ nurašyti komandos negalima niekada. Pusfinalyje „Sevilla“ žygį link eilinio čempionų titulo sieks nutraukti Turino „Juventus“.

Kitame UEFA Europos lygos pusfinalyje susitiks „AS Roma“ ir „Bayer 04”. Įdomu tai, kad praeitais metais „AS Roma“ tapo UEFA Konferencijų lygos čempionais, o šiais metais yra gana arti finalo vienu laipteliu aukščiau. Jeigu pažvelgtume į vietinius čempionatus, pagal dabartinius rezultatus, vietą kitų metų UEFA Čempionų lygoje turi „AS Roma“ ir „Juventus“, tuo tarpu „Bayer 04” ir „Sevilla“ durys į stipriausią čempionatą atsivertų laimėjus Europos lygą.

UEFA Europos lyga: 2022-23 m. pusfinalių tvarkaraštis

Kaip įprasta, UEFA Europos lygos rungtynės vyksta viena diena vėliau nei UEFA Čempionų lygos, todėl ir pusfinaliai prasidės diena vėliau – gegužės 11 d. Abejos pusfinalių rungtynės bus žaidžiamos tą pačią dieną. Pilnas UEFA Europos lygos pusfinalių tvarkaraštis:

– Gegužės 11 d. 22:00 val. Turino „Juventus“ – Sevilijos „Sevilla“
– Gegužės 11 d. 22:00 val. Romos „AS Roma“ – Lėverkuzeno „Bayer 04“
– Gegužės 18 d. 22:00. val. Sevilijos „Sevilla“ – Turino „Juventus“
– Gegužės 18 d. 22:00 val. Lėverkuzeno „Bayer 04“ – Romos „AS Roma“

Turino „Juventus“ – Sevilijos „Sevilla“

Turino „Juventus“ ir Sevilijos „Sevilla“ UEFA Europos lygos pusfinalis nebūtų pats blogiausias variantas ir Čempionų lygoje. Dvi aukšto lygio komandos stoja viena prieš kitą, o nugalėtoja turėtų būti laikoma favorite ir finale. Jeigu „Real“ – „City“ yra UEFA Čempionų lygos tikrasis finalas, panašu, kad „Juventus“ – „Sevilla“ yra Europos lygos finalas, nenuvertinant „AS Roma“ ir „Bayer 04” klubų.

Kalbant apie Turino „Juventus“, reikia pažymėti tai, kad psichologiškai tai buvo labai sunkus sezonas. Italijos futbolo federacijos sprendimu iš „Juventus“ buvo atimta 15 taškų, kas galima sakyti, būtų beveik garantuotai atėmę galimybę kitų metų sezone žaisti UEFA Čempionų lygoje, o tuo pačiu pakovoti reikėtų ir dėl galimybės žaisti žemesniuose turnyruose. Vis tik, balandžio 20 dieną šis sprendimas buvo atšauktas ir „Juventus“ klubui taškai buvo grąžinti. Šiuo metu komanda su 59 taškais užima trečią vietą „Serie A“ čempionate ir turi geras galimybes kitą sezoną varžytis UEFA Čempionų lygoje.

Jeigu pažvelgtume į „Sevilla“ situaciją „La Liga“ čempionate, gali atrodyti, kad šiai komandai irgi buvo atimti taškai. Sevilijos klubas po 29-erių sužaistų rungtynių turi tik 35 taškus, o prieš Europos lygos ketvirtfinalį, nuo iškritimo skyrė vos keli taškai. „Sevilla“ laimėjo dvejus iš paskutinių trejų susitikimų ir nuo iškritimo atitrūko gana saugiais aštuoniais taškais. Akivaizdu, kad vietos kitų metų Europos turnyruose komanda neturės, todėl visą koncentraciją galima skirti Europos lygos pusfinaliui, kadangi laimėtas turnyras atvertų duris į UEFA Čempionų lygą.

„Juventus“ komandai grąžinti taškai turėjo nuimti atsakomybę dėl Europos turnyro, kadangi tai buvo vienintelis kelias iškovoti vietą UEFA Čempionų lygoje. Ketvirtfinalyje „Juventus“ sunkiai, bet įveikė Lisabonos „Sporting CP“, tuo tarpu prieš pusfinalį su „Sevilla“, nereikia apsigauti Ispanijos klubo rezultatais vietiniame čempionate – tai parodė ir serija su „United“.

Turino „Juventus“ yra laikoma neryškia poros favorite, o norint žengti į finalą, reikia laimėti namuose. Turint omenyje, kad atsakomosios rungtynės vyks Sevilijoje, kur klubas ką tik laimėjo prieš „United“ 3:0, „Juventus“ privalo atsivežti bent minimalų pranašumą.

Romos „AS Roma“ – Lėverkuzeno „Bayer 04“

UEFA Čempionų lygos pusfinalyje matysime Milano derbį, o tai reiškia, kad bent viena Italijos komanda žais turnyro finale, tuo tarpu UEFA Europos lygoje situacija tokia, kad finale gali žaisti ne vienas, bet du Italijos klubai. Vis tik, jeigu „Juventus“ laikoma neryškia favorite prieš „Sevilla“, tai šioje poroje daugiau šansų pasiekti finalą skiriama „Bayer 04” klubui.

Tai ką su Jose Mourinho išdarinėja su „AS Roma“ tik dar kartą patvirtina, kad portugalas yra aukščiausio lygio treneris. Jeigu praeitais metais iškovotas UEFA Konferencijų lygos titulas nėra labai vertinamas, tai šį sezoną Roma atrodo dar geriau. Be Europos taurėje pasiekto pusfinalio, „Serie A“ čempionate komanda užima ketvirtą vietą ir turi puikias galimybes po ketverių metų pertraukos sugrįžti į Čempionų lygą. Atvykęs J. Mourinho nutraukė klubo trofėjų badą, o šiais metais priartino prie galimybės pirmą kartą laimėti Europos taurę.

Lėverkuzeno „Bayer 04” Vokietijos „Bundesliga“ čempionate užima šeštą vietą, tačiau nuo ketvirtos, kuri suteiktų galimybę varžytis UEFA Čempionų lygoje atsilieka septyniais taškais. Vis tik, išskirti galima nuo kovo mėnesio pradžios besitęsiančią solidžią komandos formą. Per dešimt rungtynių laimėta aštuonis kartus, įveikti pavyko ir Miuncheno „Bayern“. UEFA Europos lyga: ketvirtfinalyje namuose „Bayer 04” seriją pradėjo 1:1, tačiau atsakomosiose net 4:1 įveikė Briuselio „Union Saint-Gilloise“.

Panašu, kad „AS Roma“ ketvirtfinalyje turėjo stipresnį varžovą nei „Bayer 04”, tačiau tai nieko negarantuoja prieš artėjantį pusfinalį. Romos klubas atsakomąsias ketvirtfinalio rungtynes namuose prieš „Feyenoord“ laimėjo net 4:1 ir pratęsė solidžią seriją. Paminėti reikia tai, kad 89-ąją minutę Paulo Dybala įvartis išvedė „AS Roma“ į priekį 2:1 ir komandos žaidė pratęsimą, kur Roma pasižymėjo dar dvejais įvarčiais.

Namuose „AS Roma“ nuo gruodžio mėnesio pabaigos pralaimėjo vos du kartus, o laimėjo net trylika. Puikų žaidimą demonstruojantis Romos klubas privalo laimėti, jeigu nori galvoti apie finalą. Rezultatai ir žaidimas rodo, kad J. Mourinho auklėtiniai seriją pergalingai pradėti tikrai gali, todėl dabar priklauso tik tai, su kokiu pranašumu Roma vyks į Vokietiją.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *