Singapuro-GP-F1
Formulė-1

F1 Singapūro GP: pristatymas, tvarkaraštis ir prognozės

Praeitą savaitę vyko Italijos GP, kur šį sezoną Formulė 1 galutinai atsisveikino su Europos žemynu. Čempionu eilinį kartą – jau dešimtą iš eilės – tapo Maxas Verstappenas. Jis 6,064 sekundėmis aplenkė savo komandos draugą Sergio Perezą, kuris į greičiausiųjų trejetuką grįžo po vieno etapo Nyderlanduose pertraukos. Dabar Formulė 1 bendroje įskaitoje S. Perezas turėdamas 219 taškų tvirtai užima antrą vietą. Pirmoje vietoje esantis M. Verstappenas turi 364 taškus.

Grįžtant prie etapo Italijoje, pagaliau sėkmingas savaitgalis buvo „Ferrari“ komandai. Trečią vietą užėmė Carlosas Sainzas, kuris vos 0,184 sekundės dalimi aplenkė komandos draugą Charles Leclerc. Puikus pasirodymas leido „Ferrari“ komandai užimti antrą vietą. „Mercedes“ atstovai užėmė penktą ir šeštą vietas – George Russellas buvo 19 sekundžių greitesnis už šeštoje vietoje likusį Lewisą Hamiltoną. Įdomu tai, kad Italijoje pirmas vietas pasidalino abu lenktynininkai iš skirtingų komandų. Pirmas dvi – „Red Bull Racing“, trečią ir ketvirtą – „Ferrari“, o penktą ir šeštą – „Mercedes“.

Kiek netikėtai greičiausio rato rezultatą užfiksavo Oscar Piastri, kuris bendroje įskaitoje liko dvyliktoje vietoje. Jam greičiausią ratą pavyko užfiksuoti 43-čio rato metu – 1:25.072, vidutinis greitis buvo 245,142. Antras greičiausias ratas priklausė M. Verstappenui – 1:25.240, o trečias C. Sainzui – 1:25.501. Daug intrigos pačiose lenktynėse nebuvo, nes penktą vietą užėmęs G. Russellas nuo pirmos atsiliko 23 sekundėmis. Trasos nebaigė du lenktynininkai – Estebanas Oconas pasitraukė 39-ame rate, o nei vieno rato nenuvažiavo Yuki Tsunoda.

Singapūro GP tvarkaraštis

Artėjančio Singapūro GP bus pažymėtas sugrįžimu į Azijos žemyną. Čia vyks trys ateinantys etapai – Singapūre, Japonijoje ir Katare, o spalio pabaigoje lenktynės persikels į Šiaurės Ameriką. Dabar F1 tvarkaraštis bus gana intensyvus, kadangi iki sezono pabaigos lieka aštuoni etapai, kurie bus įveikti per šiek tiek daugiau nei du mėnesius. Pilnas Singapūro GP tvarkaraštis:

– Rugsėjo 15 d. penktadienis – 12:30 – 13:30 val. treniruotė, 16:00 – 17:00 val. treniruotė
– Rugsėjo 16 d. šeštadienis – 12:30 – 13:30 val. treniruotė, 16:00 – 17:00 val. kvalifikacija
– Rugsėjo 17 d. sekmadienis – 15:00 val. lenktynės

Formulė 1 Singapūro GP prognozės

Eilinį kartą šį sezoną galima paminėti, kad dar viename F1 etape Maxas Verstappenas yra pagrindinis favoritas. Nuostabią formą demonstruojantis lenktynininkas jau dabar muša rekordus, kuriuos gali dar labiau pagerinti. 2020 ir 2021 metais lenktynės šioje trasoje nevyko, todėl pasižiūrėti galima tik į praeitų metų rezultatus, kurie M. Verstappenui nebuvo patys geriausi – jis nuo pirmos vietos atsiliko 58 sekundėmis ir užėmė septintą vietą.

Tačiau, praeitais metais Singapūre puikų rezultatą pademonstravo jo komandos draugas S. Perezas, kuris finišavo pirmas. Taip pat išskirti galima puikiai Italijoje pasirodžiusią „Ferrari“ komandą – ji praeitais metais Singapūre irgi galėjo džiaugtis, kadangi Charles Leclercas atvažiavo antras, o trečioje vietoje liko komandos draugas Carlosas Sainzas. Pagal bendrus taškus „Ferrari“ Singapūre triumfavo. Atsižvelgiant, kad šiais metais į Singapūrą atvykstama geros nuotaikos, galima tikėtis, kad pagrindinius konkurentus iš „Mercedes“ komandos jiems gali pavykti aplenkti.

Kad „Ferrari“ turi gerus šansus aplenkti „Mercedes“ rodo ir tai, kad praeitais metais Singapūro GP nebuvo sėkmingas nei L. Hamiltonui, nei G. Russellui. Lewisas Hamiltonas užėmė devintą vietą ir nuo pirmos atsiliko 61 sekunde, o George Russellas liko tik keturioliktoje vietoje – atsiliko dvejais ratais ir buvo paskutinis iš finišavusių lenktynininkų.

Praeitais metais Singapūre matėme nemažai staigmenų, todėl nebūtų keista, jeigu ir šiais metais trejetuke atsirastų kažkas ne iš sezono lyderių. Pavyzdžiui, praeitais metais ketvirtas liko Lando Norris, penktas Danielis Ricciardo, o šeštas Lance Strollas. L. Norris šiais metais trejetuke jau yra buvęs, galbūt, Singapūro etapas britui ir vėl bus gana sėkmingas.