Formulė-1 2023 m. sezonas, lenktynės, statymai 7bet
Formulė-1

Formulė-1 USA Grand Prix 2022 – lenktynių apžvalga

Nors Azijoje vykę paskutiniai du turai nebuvo itin nusisekę dėl oro sąlygų, tad visi tikisi, jog Formulė-1 USA Grand Prix 2022 lenktynės pasitiks palankesniu oru. Japonijoje pirmą vietą užėmęs Max Verstappen tuo pačiu užsitikrino 2022 metų „Formulės 1” čempiono titulą. Du kartus iš eilės tapęs čempionu, šiais metais M. Verstappen tai padarė daug greičiau nei buvo tikėtasi. Jeigu praeitais metais čempionu olandas tapo paskutinėmis sekundėmis, tai šiais metais užteko 18 raundų iš 22.

Panašu, kad 25-erių metų lenktynininkas perims estafetę iš Lewis Hamilton, kuris nuo 2014 iki 2020 metų laimėjo šešis kartus iš septynių. „Formulė 1” pasižymi tuo, kad čempionai dažnai turi sėkmingas serijas, pavyzdžiui – Michael Schumacher 5 kartus iš eilės nuo 2000 iki 2004 metų, nuo 2010 iki 2013 metų keturis kartus iš eilės laimėjo Sebastian Vettel, o tada sekė jau minėto L. Hamilton dominavimas.

Nors 2022 m. F-1 čempionas jau aiškus, sezonas dar nesibaigė ir liko keturi etapai – JAV, Meksikoje, Brazilijoje ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Intrigos netrūksta kovoje dėl antros vietos – šiuo metu Sergio Perez turi 253 taškus ir vos vienu lenkia antroje vietoje esantį Charles Leclerc.

F-1 sezono pabaigos tvarkaraštis

Po dviejų savaičių pertraukos „Formulė 1” sugrįžta ir artimiausi du etapai vyks Šiaurės Amerikoje – JAV bei Meksikoje. Tuomet vėl bus dviejų savaičių pertrauka, po kurios sezonas pasibaigs Brazilijoje ir JAE. Likusių turų tvarkaraštis:

  • Spalio 21-23 d. – JAV
  • Spalio 28-30 d. – Meksika
  • Lapkričio 11-13 d. – Brazilija
  • Lapkričio 18-20 d. – Jungtiniai Arabų Emyratai

Formulė-1 turnyrinė lentelė po 18-os raundų

Po 18-os raundų šiame sezone aiškus ne tik čempionas, bet ir komandinėje įskaitoje „Red Bull Racing“ yra užsitikrinę pirmą vietą. Šiuo metu komanda turi 619 taškus, tuo tarpu antroje vietoje esanti „Ferrari“ komanda turi 454 taškus. „Mercedes“ yra trečioje vietoje su 387 taškais. Intriga išlieka dėl ketvirtos vietos, kurioje šiuo metu yra „Alpine Renault“ su 143 taškais, o penktoje vietoje „McLaren“ su 130 taškais.

Dėl aukštesnių vietų pasivaržyti gali ir kitos komandos. Šeštoje vietoje esanti „Alfa Romeo“ turi 52 taškus, tuo tarpu septintoje esanti „Aston Martin“ komanda turi 45 taškus. Intrigos dėl aštuntos vietos dar daugiau, kadangi „Haas Ferrari“ ir „Alphatauri“ turi po 34 taškus.

Itin nesėkmingą L. Hamilton sezoną vainikuoja tai, kad šiuo metu lenktynininkas yra vos šeštoje vietoje, o jo komandos draugas George Russell su 207 taškais yra ketvirtoje. Teorinių galimybių L. Hamilton aplenkti savo komandos draugą dar turi, tačiau matant visą sezoną, panašu, kad G. Russell liks aukštesnėje vietoje.

Zhou Guanyu yra pirmasis kinas istorijoje, kuris varžosi „F-1”. Debiutiniame sezone kol kas pavyko surinkti šešis taškus ir šiuo metu Zh. Guanyu užima 18-ą vietą. Paskutinėje vietoje yra Nico Hulkenberg, 35-erių metų vokietis nebesivaržo nuo antro raundo Saudo Arabijoje ir bendroje lentelėje liko su nuliu taškų.

Formulė-1 USA Grand Prix 2022 apžvalga ir prognozės

Nors M. Verstappenas yra šio sezono „F-1” čempionas, būtent jam ir toliau prognozuojama pirma vieta artėjančiame raunde Jungtinėse Amerikos Valstijose. Kad olandas atvažiuos pirmasis, šiuo metu yra duodamas vos 1,40 koeficientas. Antroje vietoje matomas Ch. Leclerc, o trečioje vietoje S. Perez, kuriems atitinkamai duodami 5,20 ir 9,20 koeficientai už pirmą vietą.

Įdomu tai, kad praeitais metais JAV ir Meksikos etapai buvo prieš paskutiniai, kai M. Verstappenas atvažiavo pirmas. Tada kitus tris etapus pirmas buvo L. Hamilton ir tik paskutiniame, Abu Dabyje, olandas vėl išsiveržė į priekį. Jau 2018 metais M. Verstappenas Meksikoje atvažiavo pirmas, 2019 m. pirmam atvažiuoti nepavyko, 2020 metais šiose šalyse nebuvo važiuota išvis, o 2021 m. irgi pavyko triumfuoti. Panašu, kad šiose trasose olandas jaučiasi patogiai. Atšventus čempiono titulą M. Verstappenas turi puikias galimybes priminti, kodėl šiais metais būtent jis yra greičiausias.

Jeigu JAV bei Meksikos trasose staigmenų nebus ir olandas važiuos pirmas, tai visų akys bus nukreiptos į S. Perez ir Ch. Leclerc dvikovą. Praeitais metais JAV S. Perez buvo trečias, o Ch. Leclerc ketvirtas, Meksikoje S. Perez irgi buvo trečias, o Ch. Leclerc penktas. Turint omenyje, kad meksikietis važiuos palaikomas savo žiūrovų, nebūtų didelė staigmena, jeigu būtent Meksikoje jam pavyktų atvažiuoti pirmam. Tuo tarpu JAV intrigos tarp lenktynininkų tikrai netrūks.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.