Formulė-1

F1 Vengrijos GP: pristatymas, tvarkaraštis ir prognozės

Prieš Didžiosios Britanijos GP prognozuoti sėkmingi britų pasirodymai pasiteisino. Lewisas Hamiltonas trečią kartą per paskutinius ketverius etapus pateko į trejetuką, o Lando Norris užėmė antrą vietą ir pirmą kartą šį sezoną lipo ant nugalėtojų pakilos. Pažymėti galima ir gana sėkmingą George Russello pasirodymą – jis užėmė penktą vietą ir aplenkė tiek Sergio Perezą, tiek abu „Ferrari“ komandos atstovus. Trys britai buvo greičiausiųjų penketuke, kas yra puikus pasirodymas prieš savus žiūrovus. Artimiausias etapas – F1 Vengrijos GP.

Šeštą etapą iš eilės pirmas atvažiavo šio sezono lyderis Maxas Verstappenas. Šiuo metu Formulės 1 bendroje įskaitoje jis 99 taškais lenkia antroje vietoje esantį S. Perezą. Trečioje vietoje su 137 taškais Fernando Alonso, o ketvirtoje vietoje su 121 tašku L. Hamiltonas. „Ferrari“ komandai sezonas ir toliau nesiklosto, o jos atstovai yra penktoje ir septintoje vietoje. Nors žvelgiant į konstruktorių turnyrinę lentelę, joje intrigos kovoje dėl antros vietos vis dar yra – „Mercedes“ šiuo metu turi 203 taškus, o ketvirtoje vietoje esanti „Ferrari“ komanda 157 taškus.

Kalbant apie lenktynes Didžiojoje Britanijoje, pažymėti reikia itin nesėkmingą etapą „Ferrari“ komandai. Nors šį sezoną Charles Leclercas ir Carlosas Sainzas nedemonstruoja itin gerų rezultatų, praeitas savaitgalis jiems buvo itin nesėkmingas. Pačiai „Ferrari“ komandai jis buvo prasčiausias iš visų paskutinių ketverių metų. Ch. Leclercas liko devintoje vietoje, o C. Sainzas dešimtoje.

Išskirti galima ne tik L. Norris, kuris užėmė antrą vietą, bet ir „McLaren“ komandos draugą Oscar Piastri. Australas finišavo ketvirtoje vietoje ir nuo M. Verstappeno atsiliko tik 7,776 sekundėmis, o nuo trečios vietos skyrė mažiau nei sekundė. Australui tai buvo geriausias pasirodymas sezone, o pačiai „McLaren“ komandai Didžiosios Britanijos etapas itin sėkmingas – abu lenktynininkai surinko 30 taškų ir užėmė antrą vietą. Pagal greičiausią ratą tiek L. Norris, tiek O. Piastri užfiksavo tokius pačius rezultatus kaip ir finišo linijoje. L. Norrisui priklausė antras greičiausias ratas, o O. Piastri ketvirtas. M. Verstappeno priešpaskutinis ratas lenktynėse buvo greičiausias.

F1 Vengrijos GP tvarkaraštis

Austrijoje ir Didžiojoje Britanijoje etapai vyko dvi savaites iš eilės, o dabar lenktynininkai turės šiek tiek poilsio. Gana įtemptas vasaros F1 tvarkaraštis artėja link pabaigos – po dviejų savaičių laukia lenktynės Vengrijoje, paskutinę liepos savaitę Belgijoje ir tada tik po mėnesio, prieš paskutinis šio sezono etapas Europoje – Nyderlanduose. Pilnas Vengrijos GP tvarkaraštis:

– Liepos 21 d. penktadienis – 14:30 – 15:30 val. treniruotė, 18:00 – 19:00 val. treniruotė
– Liepos 22 d. šeštadienis – 13:30 – 14:30 val. treniruotė, 17:00 – 18:00 val. kvalifikacija
– Liepos 23 d. sekmadienis – 16:00 val. lenktynės

Formulė 1 Vengrijos GP prognozės

Vengrijoje lenktynės vyks 1986 metais atidarytoje trasoje, kurią sudaro 70 ratų ir yra 306,63 km ilgio. Greičiausio rato rekordas priklauso L. Hamiltonui – 1:16.627. Britas šį rezultatą užfiksavo 2020 metais, kai tuo pačiu lenktynėse finišavo pirmas. Vengrijos trasa L. Hamiltonui yra gana sėkminga ir nebūtų keista šiais metais jį vėl išvysti trejetuke. 2020 metais jis finišavo pirmas ir M. Verstappeną aplenkė 8,70 sekundėmis. 2021 m. britas liko trečioje vietoje, tačiau nuo pirmos vietos skyrė vos 2,736 sekundės. O 2022 metais buvo antras ir M. Verstappenui nusileido 7,834 sekundėmis.

L. Hamiltonas trejus metus iš eilės Vengrijoje finišuoja tarp trijų greičiausių, o iš keturių paskutinių šio sezono etapų tris kartus buvo greičiausiųjų trejetuke. Tai puiki galimybė britui ir toliau išlaikyti solidžius rezultatus bei dar labiau sumažinti atotrūkį nuo S. Perezo bei F. Alonso. Įdomu tai, kad per paskutinius trejus metus Vengrijoje tarp trijų greičiausių nebuvo nei S. Perezo, nei F. Alonso, nei abiejų „Ferrari“ atstovų – C. Sainzo bei Ch. Leclerco.

Vengrija sėkminga ne tik L. Hamiltonui, bet ir visai „Mercedes“ komandai. 2020 metais į trejetuką su L. Hamiltonu pateko Valtteri Bottas, o praeitą sezoną trečioje vietoje liko G. Russellas. Nors M. Verstappenas per paskutinius trejus metus tik praeitą sezoną Vengrijoje finišavo pirmas, šį sezoną puikų rezultatą demonstruojantis lenktynininkas ir vėl yra ryškus artėjančio etapo favoritas.

„Ferrari“ komandos atstovai gerais rezultatais Vengrijoje nepasižymi. Tik C. Sainzas paskutinius dvejus metus užėmė ketvirtą vietą, tačiau jeigu trejetuke nepamatytume nei vieno iš „Ferrari“ komandos, rezultatas tikrai nebūtų stebėtinas. Atkreipti dėmesį galima į F. Alonso, kuriam paskutiniai du etapai nebuvo sėkmingi, nors šį sezoną jis stabiliai turėdavo vietą trejetuke. Nenustebintų, jeigu Vengrijoje ispanas sugrįžtų į trejetuką.