Formulė-1

F1 Ispanijos GP: pristatymas, tvarkaraštis ir prognozės

Formulės 1 fanų laukia paskutinis įtempto F1 tvarkaraščio etapas, po kurio bus dvejų savaičių pertrauka. Nuo balandžio pabaigos per šešias savaites galėjome stebėti net penkis F1 etapus – tiesa vienas iš jų, Italijos GP, dėl užklupusios liūties neįvyko. Praeitą savaitgalį vyko septintasis etapas – Monako GP, o jau artėjantį savaitgalį lenktynės persikelia į Ispaniją.

Monake ir vėl pirmas atvažiavo Maxas Verstappenas. Jo sėkmė bendroje Formulės 1 įskaitoje nuo komandos draugo Sergio Perezo leido atitrūkti jau 39 taškais. Meksikiečiui lenktynės Monake buvo prasčiausios šį sezoną – užėmė vos šešioliktą vietą ir nuo pirmos vietos atsiliko daugiau nei dvejais ratais. Tuo tarpu didžiausia staigmena Monake buvo itin sėkmingas Estebano Ocono pasirodymas – prancūzas užėmė trečią vietą ir pirmą kartą šį sezoną pateko tarp trijų greičiausių.

Fernando Alonso nuo M. Verstappeno atsiliko daugiau nei 27 sekundėmis, tačiau tai nesutrukdė jam užimti antros vietos. Ispanui tai buvo geriausias pasirodymas šį sezoną, prieš tai jis keturis kartus buvo atvažiavęs trečias. Toks pasirodymas leido sumažinti atrotūkį nuo S. Perezo – dabar juos skiria tik 12 taškų.

Išskirti galima solidų „Mercedes“ komandos pasirodymą – Lewisas Hamiltonas vos trimis sekundėmis atsiliko nuo trečios vietos, o George Russellas finišavo penktas. „Mercedes“ prieš šias lenktynes šiek tiek pagerino bolidus, kas galimai ir prisidėjo prie daug geresnio komandos pasirodymo. L. Hamiltonui šios lenktynės Monake buvo geriausios per daugelį metų. Komandos atstovas sakė, kad nuo šio etapo „Mercedes“ rezultatai turėtų tik gerėti. Jeigu „Mercedes“ Monake pasirodė tikrai solidžiai, tai „Ferrari“ ir toliau lieka dideliu nusivylimu – Charles Leclercas finišavo šeštas, o Carlosas Sainzas aštuntas.

Ispanijos GP tvarkaraštis

Formulės 1 lenktynės ir toliau tęsiasi Europoje, todėl artėjantį savaitgalį viską stebėti bus galima gana patogiu laiku. Po dviejų savaičių devintasis etapas vyks Kanadoje, o tada šešiems etapams F1 vėl sugrįš į Europą. Pilnas Ispanijos GP tvarkaraštis:

– Birželio 2 d. penktadienis – 14:30 – 15:30 val. treniruotė, 18:00 – 19:00 val. treniruotė
– Birželio 3 d. šeštadienis – 13:30 – 14:30 val. treniruotė, 17:00 – 18:00 val. kvalifikacija
– Birželio 4 d. sekmadienis – 16:00 val. lenktynės

Formulė 1 Ispanijos GP prognozės

Ispanijos GP, kaip ir visuose šį sezoną, favoritu laikomas M. Verstappenas. Lenktynininkas pirmas finišavo jau keturiuose iš šešių etapų. Likusius du kartus užėmė antrą vietą – į priekį praleisdamas komandos draugą S. Perezą. Būtent iš meksikiečio tikimasi daug geresnio pasirodymo nei Monake, todėl vieta trejetuke ar net viena iš pirmų dviejų tikrai nenustebintų. Praeitais metais Ispanijos GP tai ir matėme – M. Verstappenas finišavo pirmas, o S. Perezas antras. Tuo tarpu 2021 m. S. Perezas Ispanijoje finišavo penktas.

Ilgą laiką laukiama „Ferrari“ komandos atsigavimo. Kol kas šį sezoną per visus turus vos vieną kartą Ch. Leclercas finišavo tarp trijų greičiausių. Ispanijoje vyksiančiame etape tikimasi, kad C. Sainzas palaikomas savų sirgalių pademonstruos geriausią šio sezono rezultatą. 2022 metais jis užėmė ketvirtą vietą, o 2021 m. finišavo septintas. Tačiau, 2021 metais ketvirtą vietą užėmė jo komandos draugas, kuriam praeitais metais lenktynės Ispanijoje nesusiklostė – po 27 ratų Ch. Leclercas pasitraukė iš trasos.

Paskutiniai dveji metai šioje trasoje buvo gana sėkmingi „Mercedes“ komandai. Praeitais metais trečias atvažiavo G. Russellas, o L. Hamiltonas liko penktas. Tuo tarpu 2021 metais pirmas finišavo L. Hamiltonas, o G. Russellas, kuris tuo metu atstovavo „Williams“ komandą, liko 14-toje vietoje. 2021 metais „Mercedes“ atstovas Valtteri Bottas užėmė trečią vietą.

Kol kas galime matyti „Red Bull Racing“ komandos dominavimą ir Ispanijoje jiems iššūkį gali mesti nebent „Mercedes“. „Ferrari“ komandai šį sezoną kažko trūksta, o taip pat bus puiki proga pamatyti, kaip atnaujinti „Mercedes“ bolidai pasirodys Ispanijos trasoje. Kaip visada tarp minėtų lenktynininkų gali įsiterpti puikų sezoną turintis F. Alonso. Irgi savų žiūrovų palaikomas ispanas gali visus nustebinti ir ant pakilos lipti užėmęs pirmą vietą. Jeigu Monake pasiekė geriausią sezono rezultatą, tai Ispanijoje jį gali dar labiau pagerinti. Nors žvelgiant į paskutinius dvejus metus, Ispanijoje jam lenktynės nenusisekdavo – 2022 metais užimta 9-ta vieta, o 2021 m. tik 17-ta.