Paskutiniai du Formulės-1 etapai statymai
Formulė-1

Paskutiniai du Formulės-1 etapai – kas taps čempionu?

Šių metų „Formulės 1” čempionate intrigos netrūks iki paskutinio važiavimo. Pastaraisiais metais dominavęs Lewisas Hamiltonas likus dviem etapais iki sezono pabaigos yra antroje vietoje. Tokio pasipriešinimo britas nėra sulaukęs nuo 2017 metų, todėl bus labai įdomu stebėti, kaip susiklostys paskutiniai du Formulės-1 etapai.

Maxas Verstappenas šiais metais padarė didelę pažangą. 2018 metais jis liko ketvirtoje vietoje ir nuo L. Hamiltono atsiliko net 159 taškais. 2019 ir 2020 metais jis užėmė trečią vietą, o dabar jį skiria vos du važiavimai nuo čempiono titulo.

F1 tvarkaraštis – paskutiniai du turai vyks Saudo Arabijoje ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose

Šiame sezone „Formulė 1” čempionate iš viso bus 22 raundai. 21 raundas vyks gruodžio 3-5 dienomis Saudo Arabijoje, Džedoje. Lemiamas, 22 raundas, vyks Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Abu Dabyje gruodžio 10-12 dienomis. Prieš kiekvieną etapą su F1 statymais susipažinti galėsite „7bet“ svetainėje.

17, 18 ir 19 etapai vyko Šiaurės bei Pietų Amerikoje, todėl dėl laiko juostos stebėti lenktynes Lietuvos laiko buvo nelabai patogu. Nuo Saudo Arabijos ir Jungtinių Arabų Emyratų laikas skiriasi vos 1 ir 2 valandomis, todėl stebėti lemiamas lenktynes bus galima patogiai ir Lietuvos laiku. Paskutiniais metais intrigos per lemiamuose etapuose būdavo daug mažiau, todėl šį kartą susidomėjimas lenktynėmis yra visai kitoks.

Formulės-1 turnyrinė lentelė po 20 turų

Paskutiniai keturi etapai dar kartą patvirtinto, kas šiais metais yra išskirti lyderiai. Kiek netikėtai JAV ir Meksikoje pirmas atvažiavo M. Verstappenas. Ankstesniais metais L. Hamiltonui lenktynės Šiaurės ir Pietų Amerikoje būdavo sėkmingesnės. Tačiau britui pavyko pirmam atvažiuoti Brazilijoje ir 20-tame ture Katare. Paskutiniuose keturiuose etapuose lyderiai pasidalino po dvi pirmas vietas ir šiuo metu skirtumas tarp lenktynininkų yra vos 8 taškai.

Galima tikėtis, kad ir paskutiniai du Formulės-1 etapai pirmoje vietoje turės vieną iš šių dviejų lenktynininkų. Žvelgiant į turnyrinę lentelę, šiuo metu trečioje vietoje yra kitas „Mercedes“ komandos atstovas Valtteris Bottas. Jis 13 taškų lenkia ketvirtoje vietoje esantį meksikietį Sergio Perez. „Red Bull Racing“ komandos atstovas 16, 17 ir 18 turuose atvažiavo trečias, todėl tai leido jam dar labiau priartėti prie trečios vietos. Galima sakyti, kad intriga dėl trečios vietos irgi išlieka, tačiau jeigu B. Bottas sugebėtų Džedoje patekti į trejetuką, tikėtina, kad prieš lemiamą turą jau būtų sunkiai pasiekiamas.

Intrigos netrūksta ir komandinėje įskaitoje, kur šiuo metu pirmoje vietoje yra „Mercedes“. Tačiau, skirtumas nuo „Red Bull Racing“ yra vos 5 taškai, todėl paskutiniai du etapai tampa dar įdomesni. Trečioje vietoje yra „Ferrari“, kurie turi 297,5 taškus ir nuo antros vietos atsilieka net 244 taškais, o ketvirtoje vietoje esančią „McLaren“ komandą lenkia 39,5 taškais.

Paskutinis turas Katare buvo išskirtinis legendiniam „Formulės 1” lenktynininkui Fernando Alonso. Ispanas tapo vos trečiuoju lenktynininku „F1” istorijoje užlipęs ant geriausių trejeto pakylos būdamas 40-ties metų. Tokį rezultatą pavyko pasiekti Nigeliui Mansellui ir Michaeliui Schumacheriui. Įdomu tai, kad ant pakylos F. Alonso lipo pirmą kartą nuo 2014 metų.

Formulės-1 21 ir 22 etapo apžvalga bei prognozės

2021 metų „Formulės 1” čempionatas pasiekė kulminaciją. Viso sezono metu vietomis keitėsi M. Verstappenas ir L. Hamiltonas, taip iki paskutinių etapų nei vienas nesusikūręs didesnės persvaros. Jeigu pažiūrėtume matematiškai, tai M. Verstappenas čempionu jau galėtų tapti 21 etape Džedoje, tačiau daug didesnė tikimybė yra ta, kad čempioną sužinosime tik po paskutinio važiavimo Abu Dabyje.

Kad L. Hamiltonas nepasiduos ir čempiono vardo neužleis olandui parodė paskutiniai du važiavimai, kuriuose jis užtikrintai atvažiavo pirmas. 17 ture tarp lenktynininkų skirtumas buvo  vos 1,333 sekundės. Tuo tarpu Brazilijoje L. Hamiltonas atvažiavo 10,496 sekundėmis greičiau, o Katare net 25,743. Nuo L. Hamiltono pasirodymo ateinančiuose dvejuose etapuose nemažai priklauso ir „Mercedes“ komandos sėkmė, kurie šiuo metu tik penkiais taškais lenkia „Red Bull Racing“. Tačiau, būtent „Mercedes“ yra laikomi ryškiai favoritais laimėti komandinėje rungtyje, už juos šiuo metu duodamas 1,35 koeficientas.

21 ture Saudo Arabijoje pirma vieta prognozuojama britui L. Hamiltonui. Paskutiniuose dvejuose važiavimuose jis atrodė labai užtikrintai, todėl čempiono charakterio galima tikėtis ir ateinančiame etape. Jeigu britui pavyks tris kartus iš eilės atvažiuoti pirmam, paskutinis etapas Abu Dabyje bus labai intriguojantis. Šiais metais dar nei vienam lenktynininkui nepavyko pirmam atvažiuoti daugiau nei tris kartus. 7 kartus „Formulės 1” čempionu tapęs L. Hamiltonas vis dar yra laikomas favoritu juo tapti ir šiais metais, tačiau tai padaryti bus be galo sunku.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.