Kataro GP
Formulė-1

F1 Kataro GP: pristatymas, tvarkaraštis ir prognozės

Po dar vieno Maxo Verstappeno triumfo, „Red Bull Racing“ Japonijoje galėjo švęsti – komanda užsitikrino šeštą laimėtą titulą. Japonijos GP M. Verstappenas niekam nepaliko jokių šansų – antrą vietą užėmęs Lando Norris atsiliko daugiau nei 19 sekundžių. M. Verstappenui priklausė ir greičiausias ratas – 1:34,183, o antrą rezultatą užfiksavo taip pat L. Norris – 1:35,247.

Šis etapas buvo puikus „McLaren“ komandai – nors pirmas finišavo „Red Bull Racing“ atstovas, L. Norris ir Oscaras Piastri užėmė antrą ir trečią vietas bei su 33 taškais surinko daugiausiai iš visų komandų. Kitam „Red Bull Racing“ atstovui lenktynės nesusiklostė – šešioliktame rate buvo priverstas pasitraukti iš trasos. Lenktynių taip pat nebaigė Alexanderis Albonas, Loganas Sargeantas, Lance Strollas ir Valtteri Bottas.

Atsigavimo ženklus ir toliau rodo „Ferrari“ – Charles Leclercas užėmė ketvirtą vietą, o šeštas liko Carlosas Sainzas. Tarp jų įsitaisė „Mercedes“ komanda – penkta vieta atiteko Lewisui Hamiltonui, o septinta George Russellui, vis tik pagal taškus „Ferrari“ aplenkė „Mercedes“ ir dabar Formulės 1 bendroje įskaitoje galime matyti dar sumažėjusį skirtumą – „Mercedes“ turi 305 taškus, o „Ferrari“ 285.

Be jokių abejonių po puikaus pasirodymo Japonijoje reikia išskirti O. Piastri – tai buvo jo pirmasis patekimas į greičiausiųjų trejetuką bei tapo šeštuoju australu istorijoje, kuris buvo vienas iš trijų greičiausių Formulės 1 etape. Jo komandos draugas L. Norris demonstruoja puikią formą – per paskutinius septynis turus keturis kartus užėmė antrą vietą.

Pažymėti galima nuviliančią Fernando Alonso antrą sezono pusę. Jeigu ispanas sezoną pradėjo stabiliai užimdamas trečią vietą, tai nuo dešimto turo Austrijoje F. Alonso trejetuko buvo vieną kartą ir bendroje įskaitoje vis labiau trečioje vietoje įsitvirtinti leidžia L. Hamiltonui. Įdomu tai, kad britas kartu su M. Verstappenu yra vieninteliai lenktynininkai, kuriems kiekviename etape pavyko surinkti taškų.

Kataro GP tvarkaraštis

Šiuo metu F1 tvarkaraštis kiek laisvesnis – lenktynininkai turi galimybę iki Kataro GP dvi savaites atsikvėpti, o tada prieš išvyką į JAV turės dar dviejų savaičių pertrauką. Dabar per ateinantį mėnesį vyks tik vienas F1 etapas Katare, tačiau nuo spalio 20 d. per kiek daugiau nei mėnesį galėsime stebėti penkis paskutinius 2023 m. Formulės 1 sezono etapus. Pilnas Kataro GP tvarkaraštis:

– Spalio 6 d. penktadienis – 16:30 – 17:30 val. treniruotė, 20:00 – 21:00 val. kvalifikacija
– Spalio 7 d. šeštadienis – 16:00 – 16:44 val. sprinto kvalifikacija, 20:30 – 21:30 val. sprintas
– Spalio 8 d. sekmadienis – 20:00 val. lenktynės

Formulė 1 Kataro GP prognozės

Dėl tokios pačios laiko juostos su Kataru žiūrovai Lietuvoje artėjantį etapą galės stebėti vakarais itin patogiais laikais. Katare laukia ne tik lenktynės, bet ir sprintas, o tai taip didelė tikimybė, kad sužinosime šio sezono nugalėtoją. Be jokių abejonių juo gali tapti M. Verstappenas, kuris šiais metais tiesiog dominuoja – laimėjo 13 iš 16 etapų. Tapti Formulės 1 čempionu likus penkiems etapams būtų didelis pareiškimas, tačiau labai realu, kad taip ir įvyks.

Vos 2021 metais atidarytoje trasoje Formulės 1 etapas čia vyko vienintelį kartą – 2021 m. ir tada pirmasis finišavo L. Hamiltonas, o M. Verstappenas atsiliko daugiau nei 25 sekundėmis. 2022 m. lenktynės Katare nevyko, o šiais metais etapas ir vėl sugrįžta į Artimuosius Rytus. Paskutiniais metais šalis daug investuoja į sporto sektorių – čia vyko FIFA pasaulio futbolo čempionatas, čia vyks ir FIBA pasaulio krepšinio čempionatas, o dabar būtų simboliška karūnuoti ir Formulės 1 čempioną.

Žvelgiant bendrai, intrigos šiame sezone lieka labai nedaug. Konstruktorių čempioną jau turime, didelė tikimybė, kad Katare arba dar kitame etape čempionu taps ir M. Verstappenas. Paskutiniai etapai lieka labiau simboliški – ar kažkas dar sugebės iš trejetuko išstumti S. Perezą bei L. Hamiltoną, kas iš konstruktorių liks antras – „Mercedes“ ar „Ferrari“.

Tuo pačiu tai proga mažiau patyrusiems lenktynininkams pakovoti dėl aukštesnių vietų. Japonijos GP jau tai pamatėme, kai trečią vietą užėmė 22-erių metų O. Piastri, o jo komandos draugas 23-erių L. Norris turi galimybę pratęsti puikią formą. Nebūtų keista, jeigu britas ir vėl atsidurtų greičiausiųjų trejetuke. L. Hamiltonas jau žvalgosi į kitą sezoną sakydamas, kad „Mercedes“ per ateinančius mėnesius turi įdėti labai daug darbo, kad sumažintų atotrūkį nuo „Red Bull Racing“ bolidų.